Skocz do zawartości

Po instalacji xiaomi.eu telefon zawiesza sie na ekranie startowania


sympi

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc!

Mam problem z wgraniem xiaomi.eu na moja mi6. Z calym procesem mam doswiadczenie, bo wgrywalem juz go dla redminote. Po instalacji przez recovery, telefon nie wchodzi do systemu. Moze jest to winna pierwszego boota, ktory moze sporo trwac? Niestety u mnie po 12min czekania telefon dalej nie potrafil wejsc do systemu (caly czas jest ekran startu od xiaomi).

 

Szczegoly:

- Mam odblokowany bootloader.

- wersja systemu to Global, pobrana na oficjalnej stronie xiaomi I sflashowana przez xiaomi flashtool.

- instaluje TWRP

- wchodze w recovery I daje factory reset

- instaluje xiaomi.eu

- resetuje telefon

 

Czy ktos will gdzie popelniam blad? A moze pierwszy boot trwa np z 20min? Z gory dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami, po wgraniu MIUI Polska/EU, telefony wpadają w bootloop. Nie masz i tak żadnych danych w telefonie, więc po instalacji MIUI Polska/EU wejdź do sekcji "wyczyść/Wipe" i wykonaj czynności dokładnie w tej kolejności:

1. Formatuj dane/Format Data -> YES -> przesuń suwak żeby potwierdzić.

2. Przesuń suwak, aby wykonać reset fabryczny/Swipe to Factory Reset.

3. Czyszczenie zaawansowane/Advanced Wipe -> zaznacz wszystko poza "System" -> Przesuń aby potwierdzić/Swipe to Wipe.

Uruchom telefon do systemu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Wczoraj w okolicach godziny 23 pojawiło mi się powiadomienie że jest dostępna nowa aktualizacja. Akurat w tym momencie potrzebowałem telefonu więc ustaliłem że telefon zaaktualizuje się w nocy w godzinach 2-5. Mogłem poczekać ale o północy pomyślałem że włączę aktualizacje aby mieć to szybciej z głowy bo pewnie jeszcze będę siedział do późna rano. I tak siedzę i czekam, od prawie 3h a dalej wyświetla mi się tylko obraz że telefon się włącza. Nie wiem co zrobić, rozładował się, podłączyłem go ponownie i dalej to samo a po przytrzymaniu przycisku "zablokuj" Pokazuje mi się komunikat odblokowano. Macie jakieś porady?

14987836940362123056085.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, michaubpl napisał:

Jak aktualizujesz system to zawsze trzeba mieć baterię naładowaną na 100% albo połączoną ładowarkę. To taka uwaga na przyszłość.

A skąd takie rady? Często aktualizuję mając poniżej 10%. 

Edytowane przez sp4ubw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sp4ubw napisał:

A skąd takie rady? Często aktualizuję mając poniżej 10%. 

Generalnie nie powinno się flashować systemu z baterią poniżej 50%. Raczej nic się nie stanie, ale znamy przypadki gdzie Xiaomi wyłączyło się przy 20-30% baterii, bo tak mu się chciało (pozdro dla elektroniki lub ogniw w Redmi Note 2). A taki reset przy flashowaniu może się źle skończyć, kwestia bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

urychamiam ADB sideload w TRWP ale nic sie nie dzieje-pokazuje tylko Starting Adb sideload feature...

 

 

2 minuty temu, Nezumi napisał:

Odpal TWRP i zrzuć plik na pamięć telefonu, co za problem?

no wlasnie problem ze zrzuceniem softu do pamieci bo PC nie wykrywa telefonu a on kart SD nie obsluguje...

Edytowane przez ezzakiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Nezumi napisał:

Odpal TWRP i zrzuć plik na pamięć telefonu, co za problem?

Oj nie zawsze komputer widzi TWRP. ;) 

Ehhh... Masz bana na google? Wpisz sobie adb sideload i będzie wszystko opisane co trzeba zrobić. W skrócie instalujesz soft z PC po kablu bez zrzucania go na pamięć telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, galakty napisał:

Oj nie zawsze komputer widzi TWRP. ;) 

Ehhh... Masz bana na google? Wpisz sobie adb sideload i będzie wszystko opisane co trzeba zrobić. W skrócie instalujesz soft z PC po kablu bez zrzucania go na pamięć telefonu.

nie nie mam bana czytalem niestety po wprowadzeniu telefonu w tryb adb sideload i uruchomieniu komendy w PC wyrzuca mi blad: error: device "null" not found

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, galakty napisał:

Oj nie zawsze komputer widzi TWRP. ;) 

Zazwyczaj widzi i powinno się spróbować, czyż nie?

 

29 minut temu, ezzakiel napisał:

no wlasnie problem ze zrzuceniem softu do pamieci bo PC nie wykrywa telefonu a on kart SD nie obsluguje...

Sprawdź w opcjach TWRP, czy masz włączoną opcję przesyłu plików...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nezumi napisał:

Zazwyczaj widzi i powinno się spróbować, czyż nie?

 

Sprawdź w opcjach TWRP, czy masz włączoną opcję przesyłu plików...

gdzie to mam odnalezc bo nie widze tego-tylko prosze nie proponujcie mi znowu google..

no i zasadnicze pytanie czemu PC nie wykrywa mi telefonu w trybie FASTBOOT?wczesniej po wpisaniu komendy adb devices pojawial sie na liscie-teraz nie..macie jeszcze jakies pomysly?

 

ok juz sobie jakos poradzilem- telefon wstal po wgraniu spowrotem starego softu na ktorym przyszedl ze sklepu-niestety przy probie wgrania MIUI POLSKA jest bootloop.BAD!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dobrze sterowniki wgrane to bez żadnych ustawień widzi telefon w każdym trybie . Sprawdź w menedżerze urządzeń czy telefon jest wykrywany . Po instalacji twrp koniecznie zrób format data po prawej . Potwierdź wpisując "yes" . Bez tego miałem bootloop pomimo zrobienia full wipe . Okno poleceń otwórz w folderze adb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Jestem szczęśliwym posiadaczem Mi6 już od prawie 2 miesięcy, niestety zaraz po zakupie poległem na instalacji miui Polska (niby robię wszystko tak jak trzeba z poradnika) ale udało mi się zainstalować globala i przez te prawie 2 miesiące na nim jechałem.

Postanowiłem spróbować jeszcze raz jednak cały czas muszę coś źle robić bo:

Odblokowuje telefonu, następnie używając fastboot wgrywam twrp- to przebiega wszystko sprawnie, następnie przez twrp instaluje miui pl ściągnięte ze strony i wrzucone do pamięci telefonu i po ponownym uruchomieniu wiedzę napis mi.mi.com i trzy kropki na dole ekranu które na przemian migają i tak mogę czekać przez cały dzień i nic.

Jedyny ratunek to wyłączenie tel., wejście w twrp i w taki sam sposób wgranie globala co usuwa twrp i tutaj coś mi nie gra, dlaczego wgrywanie innego softu usuwa recovery?

Zaobserwowałem dziwną rzecz: siedzę na globalu, wchodzę w tryb fastboot, instaluje recovery (fastboot flash recowery twrp.img) i go uruchamiam (fastboot boot twrp.img)- wszystko jest ok, następnie wyłączam telefon i ponownie wchodzę do twrp (kombinacją przycisków)- również działa, ale jak telefon się włączy do systemu to twrp znika- może tu leży problem 

 

Proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wgrać twrp paczką Flasher Toolkit Mi6, odpalasz przez plik 'FLASHER TOOLKIT Sagit'  i dalej zgodnie z tym co będzie napisane przez pierwszą opcję jedziesz dalej, a na koniec zrestartuje się do twrp po wgraniu. Przed wgrywaniem xiaomi.eu zrób format dalvik, cache, data i nie formatuj partycji system.

Jak tak nie da rady to nie pamiętam czy to było wymagane i kiedy, ale wiem, że kiedyś robiłem, bo inaczej nie chciało mi instalować w recovery, bo był problem z partycją 'data' to wchodziłem w twrp->wipe->format data i robiłem też wipe->advanced wipe->zaznaczasz data->repair or change file system->change file system->f2fs, a później ponownie to samo tylko zamiast f2fs wybierasz ext4. Nie wiem czy to będzie potrzebne na 100% w Mi6, bo trochę telefonów się przewija przez moje ręce, ale spróbuj tego w razie gdyby ta pierwsza część, którą napisałem nie pomogła jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...