Skocz do zawartości

Brak wibracji


Grzbiet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem ze swoim telefonem, albowiem od nowości nie działają na nim wibracje, mimo iż są one włączone. Ani przy połączeniach, ani przy powiadomieniach. Mam obecnie globala 8.2.10.0, próbowałem również miui polska i jest to samo. Nie wiem czy jest to problem sprzętowy, czy błąd oprogramowania. Różne głosy można znaleźć na ten temat. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś oprócz mnie ma podobny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wersji oficjalnej tryb serwisowy wygląda inaczej. Na chwile obecną próbowałem przeflashować najnowszą wersje stabilną na czysto, robiłem downgrade do starej wersji i na każdym romie jest tak samo. Wygląda na to, że jest to problem sprzętowy. Prawdopodobnie silniczek od wibracji jest wadliwy. Na szczęście telefon został kupiony w Polsce, więc nie powinno być problemu z gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyny doszukiwałbym się w tym, że większość osób woli nie ryzykować i zakupić w Polsce. Zawsze może trafić się wadliwy produkt, niezależnie gdzie kupujesz i od jakiego producenta. Tak swoją drogą kontaktowałem się ze sklepem w którym robiłem zakup i mają mi wymienić na nowy model, więc jak widać warto było trochę dopłacić. Przy zakupie z Chin tak dobrze by nie było. ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc to często w1 stronę, chyba że zabulimy na kuriera, gdzie i tak nie ma gwarancji szybkości. Potem czas naprawy i droga powrotna. Raz kupiłem z dostawą DHL i czekałem sobie 5tygodni. Miał być prezent na święta, a wyszło trochę po sylwestrze. I nie przeginaj z tym 2x mniejsza @kamillm . Co najwyżej 200zł (około 26%) w większych sklepach, a na ali 300zł mniej. Nie jest to mało, ale jeśli to jest czyiś jedyny telefon to raczej wolałby go szybko naprawić lub wymienić. Choć serwis Samsunga w Lubelskim potrafił naprawiać telefon 4tygodnie. Więc blisko mu było do Chin :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamillm Kupiłem w Polsce na Allegro za 770. Wszystko śmiga. Tel przyszedł w 3 dni. Nie czuję się tym oszukany zwłaszcza, że poprzednie kosztowały 1000-1500zł. Jedyna różnica to to, że musiałem czekać min 3 tygodnie. 900 zł to przesada jeśli chodzi o model 3GB RAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, leonov napisał:

Jak to skąd ... z chin ;-)

Poczekaj jak kiedyś trafisz na refurbished na allegro, przestanie Ci coś działać, będziesz chciał reklamowac, a Janusz się zawinie ze sklepem. Jak mam zamawiać z allegro to wole zamówić sobie sam z chin z pewnego źródła. Jak miałbym kupowac w polsce to tylko sieciowki RTV Euro AGD itp.

@preston2009 jak kto woli, ja wole kupić sam z chin niż od Janusza z allegro, można tak, można tak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam pewien problem z włączeniem wibracji w trybie cichym.. Ogólnie wibracje działają, sprawdzałam w ustawieniach, jak jest dźwięk włączony i przychodzą powiadomienia to wszystko działa sprawnie.. Natomiast w trybie cichym wibracje wcale nie działają... Z góry bardzo dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalna sprawa, u każdego nie działają. Takie kwiatki pokazały mi jednoznacznie, że zrobiłem błąd kupując ten telefon. Nie po to wydaje się pieniądze by dostać niesprawny produkt. Wczoraj dostałem aktualizację MIUI, która oczywiście nie naprawiła tego błędu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Sylwia710 napisał:

Natomiast w trybie cichym wibracje wcale nie działają

Bug w sofcie, nie dzialaja wibracje powiadomien, dzialaja gdy np. dzowni telefon

12 minut temu, erykko napisał:

acznie, że zrobiłem błąd kupując ten telefon. Nie po to wydaje się pieniądze by dostać niesprawny produkt.

z 15 aktualizacja softu naprawią to, nie martw sie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
1 godzinę temu, oXeen napisał:

Witam czytałem gdzieś że wibracje już działają na 8.2.10 zaktualizowałem i nadal nie działa u was też tak jest?

tak, rozwiązać to można na razie ustawiając dźwięk i wyciszając go przez przesunięcie paska głośności na ekranie (przyciskami przechodzi w tryb cichy, w którym nie działa wibracja powiadomień)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kamillm zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...