Skocz do zawartości

Telefon Redmi 4 PRO przegrzewa sie przy normalnym użytkowaniu


annaluka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pisze tutaj pierwszy raz. Mam taki problem że moj Redmi  4 pro wygiął się w tył. Zaczeło się od tego ze strasznie sie przegrzewal, nie wiem dlaczego - zainstalowalam 2 gry, facebooka, messengera, allegro, aliexpress, takie podstawowe apki. po jakimś czasie strasznie sie zaczął grzać jak grałam w jedna z tych gier i tylko na niej, a pozniej to juz sie przegrzewal nawet jak siedzialam na facebooku albo na mesengerze. Dzisiaj lezal pod poduszka i strasznie sie nagrzal, nie był używany po prostu zpomnialam go zabrac spod poduszki, jak wzielam go w reke byl wygiety w miejscu guziczka do blokowania ekranu. wyskoczyl znow komunikat ze temp telefonu wynosi 40stopni ale ze wszystko jest w porzadku. zostawilam go zeby ostygł. zamowilam go na aliexpress. Mam pytanie takie co zrobic zeby przestal sie grzac i dwa wiem ze to glupie pytanie ale: czy on sie nie bedzie wykrzywial jeszcze bardziej, czy peknie mu w koncu ekran i chyba najglupsze co mi przyszlo do glowy czy mi nie wybuchnie ;d hehe, nie nosze go w kieszeni wiec nie wygial sie od tego, niekt na niego nie siadl bo bylam sama w domu i sie kapalam. Prosze o odp, to nie jest moj pierwszy telefon na aliexpress i poprzednie tez mialy rozne problemy ale tego zamowilam zanim byl dostepny w Polsce wiec slabo go odsylac. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • annaluka zmienił(a) tytuł na Telefon Redmi 4 PRO przegrzewa sie przy normalnym użytkowaniu

To wybrzuszenie i dziwne grzanie może sugerować problemy z akumulatorem. A to może być bardzo niebezpieczne. Sugerowałbym otworzyć telefon i sprawdzić czy to przypadkiem nie akumulator się tak nagrzewa, a jeśli tak natychmiast go wymienić. Jeśli nie masz nikogo kto potrafi ten telefon otworzyć oddaj go do jakiegoś serwisu do sprawdzenia,

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziekuje bardzo za rady. tez planowalam go oddac komus zeby go rozkrecil jednak zanim to zrobilam przywrocilam ustawienia fabryczne i nie instalowalam tej gry na ktorej sie tak przerzewal i od ktorej sie to wszystko zaczelo i od tamej pory nic, ani razu nie byl przegrzany, temp nie przerkacza 30-34 stopni, teraz jest 27. od dodania postu minelo troche czasu i nie bylo juz z nim problemu, nic sie nie dzialo, nawet nie byl lekko ciepły. co teraz robic? oddac go do sprawdzenia (jesli to zrobie to przepadnie mi gwarancja gdzies w chinach ;d tam skad go zamawialam, a odsylac to niezbyt chce bo zanim tam dojdzie min 2 tygodnie albo lepiej do mnie doszedl po miesiacu, zanim go zrobia i odesla ;/ a ja musze miec kontakt ze swiatem ;) powiedzcie co robic ;d ja sie na tym nie znam ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zrób zdjęcie tego wygięcia, jak to wygląda?

Jak przestał się przegrzewać to na razie może poczekaj z gwarancją tylko kontroluj sytuację. No i radziłbym jednak go pod poduszki itp nie chować, w ogóle żadnego telefonu nie chować. Ani np nie trzymać w łóżku w nocy, bo w razie czego możesz się nie zdążyć ewakuować. Poczytaj sobie na przykładzie Galaxy 7 Note jak telefony potrafią wybuchać.

Jeszcze jedno, napisz jaką masz wersję oprogramowania, a najlepiej wklej screena z Ustawienia -> Informacje o telefonie.

Edytowane przez @GUTEK@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie także występuje problem przegrzewania się telefonu przy pracy na nawigacji. Kilka dni temu odpaliłem w nim nawigację MAPS.ME, która pracowała tylko na baterii około 30-40 minut bez ładowania telefonu w tym czasie. Wyskoczył komunikat, że telefon osiągnął temperaturę 40 stopni no i jakieś tam opcje schłodzenia. Wyłączyłem navi i po kilkunastu minutach temperatura telefonu spadła do temperatury otoczenia. Ale jest to nienaturalne zachowanie wg. mnie telefon był faktycznie cały gorący.

Wersja MIUI global 8.2, 8.2.4.0 MBEMIDL.

Czy też tak macie przy używaniu nawigacji? Jakieś rady na ten problem?

Nic się na razie nie wybrzuszyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.07.2017 o 13:20, annaluka napisał:

Dziekuje bardzo za rady. tez planowalam go oddac komus zeby go rozkrecil jednak zanim to zrobilam przywrocilam ustawienia fabryczne i nie instalowalam tej gry na ktorej sie tak przerzewal i od ktorej sie to wszystko zaczelo i od tamej pory nic, ani razu nie byl przegrzany, temp nie przerkacza 30-34 stopni, teraz jest 27. od dodania postu minelo troche czasu i nie bylo juz z nim problemu, nic sie nie dzialo, nawet nie byl lekko ciepły. co teraz robic? oddac go do sprawdzenia (jesli to zrobie to przepadnie mi gwarancja gdzies w chinach ;d tam skad go zamawialam, a odsylac to niezbyt chce bo zanim tam dojdzie min 2 tygodnie albo lepiej do mnie doszedl po miesiacu, zanim go zrobia i odesla ;/ a ja musze miec kontakt ze swiatem ;) powiedzcie co robic ;d ja sie na tym nie znam ;d

W Chinach to tak naprawdę i tak nie masz gwarancji, no bo jak sama piszesz i tak z niej nie skorzystasz. Ja bym oddał go do serwisu nawet do @Acid wtedy miała byś rzetelne informacje i pewną obsługę.

Nie ryzykowałbym użytkowania z taką baterią, to jak tykająca bomba. Bateria sama z siebie nie puchnie i zawsze niesie to ryzyko samozapłonu.

51 minut temu, Bambek1 napisał:

U mnie także występuje problem przegrzewania się telefonu przy pracy na nawigacji. Kilka dni temu odpaliłem w nim nawigację MAPS.ME, która pracowała tylko na baterii około 30-40 minut bez ładowania telefonu w tym czasie. Wyskoczył komunikat, że telefon osiągnął temperaturę 40 stopni no i jakieś tam opcje schłodzenia. Wyłączyłem navi i po kilkunastu minutach temperatura telefonu spadła do temperatury otoczenia. Ale jest to nienaturalne zachowanie wg. mnie telefon był faktycznie cały gorący.

Wersja MIUI global 8.2, 8.2.4.0 MBEMIDL.

Czy też tak macie przy używaniu nawigacji? Jakieś rady na ten problem?

Nic się na razie nie wybrzuszyło.

To zależy od tego gdzie masz przyczepiony telefon kiedy pracuje jako nawigacja, jeżeli do uchwytu do szyby to miej na uwadze iż nagrzewa się on dodatkowo od niej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Bambek1 napisał:

Jakieś rady na ten problem?

Tak ustawić inną wartość temperatury przy której będzie pojawiał się ten komunikat (chyba można max 48 stopni) albo wyłączyć powiadomienia o przegrzaniu. 40 Stopni to jeszcze normalna temperatura, ale przy częściowo metalowej obudowie jaką ma ten telefon sprawia wrażenie gorącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, FromWP napisał:

Tak ustawić inną wartość temperatury przy której będzie pojawiał się ten komunikat (chyba można max 48 stopni) albo wyłączyć powiadomienia o przegrzaniu. 40 Stopni to jeszcze normalna temperatura, ale przy częściowo metalowej obudowie jaką ma ten telefon sprawia wrażenie gorącego.

Ustawienie wyższej temperatury to nie jest rozwiązanie. Dotąd żaden telefon nigdy mi się przy navi tak nie grzał co najwyżej był dosłownie lekko cieplejszy ale nie tak jak teraz r4.

8 godzin temu, marcin19883 napisał:

Maps me? Co to cudo. Być może aplikacja źle zoptymalizowana i cały czas precesor na max obrotach chodzi?

 

Włącz ją, minimalizuj i sprawdź np przez cpu-z jak cpu się zachowuje

maps.me co to za cudo? He he prymitywne do bólu, rosyjskie z pochodzenia (tak to może tłumaczyć to grzanie) ale niesamowicie precyzyjne, bardzo aktualne i dokładne mapy. Tu możecie poczytać, nie żebym reklamował absolutnie ale przejeżdżasz w małym miasteczku boczną uliczką obok odrapanego podrzędnego baru z tureckim żarciem i masz jego nazwę w navi także rosyjscy szpiedzy się przyłożyli. Aktualizacje też dość często wrzucają.

http://www.spidersweb.pl/2016/04/maps-me-darmowa-nawigacja-offline-bezplatne-mapy.html

Na drugim telefonie używałem sygica, którego uważałem za bardzo dobrą navi ale maps pod względem prowadzenia i dokładności jest lepszy. Co prawda brak jest np. asystenta pasa, statystyk podróży i wielu innych bajerów ale ta prostota to mega zaleta gdyby nie gotowała mi telefonu.

Bardzo możliwe, że to zła optymalizacja tej apki.

Sprawdzę w cpu-z i dam znać.

P.S. Sprawdziłem CPU-Z przy zamkniętym wszystkim co możliwe użycie CPU skacze między 1-4 do max 14% na ułamek sekundy. Przy odpalonej navi zmienia się niewiele bo użycie CPU 3-7 do chwilowego max 23% czyli nie wygląda żeby tłukło proca. Nie wiem o co chodzi będę jeszcze obserwował.

Edytowane przez Bambek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...