Skocz do zawartości

Miui 9 Wygląd


DominikMIUI

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Chciałbym wam przedstawić Flyme os 6. Ale chwila , chwila! To forum miui! Tak dokładnie , chciałbym wam przedstawić jak wygląda nowy system od meizu flyme 6.
Pozwolę sobie podlinkować 2 filmiki z portowanego flymeos 6 na mi5. I teraz koncert marzeń/życzeń. Ja oczekuję po miui 9 nowych animacji. Tylko tego brakuje nakładce miui w moim odczuciu bo jak wiadomo na miui 8 nougat da się wymusić wielozadańowość. Zobaczcie jak wygląda to w nowym systemie od meizu. Mam nadzieję że podobnie zostanie to rozwiązane w nadchodzącym systemie od Xiaomi :) ach te piękne blurowanie a jeszcze piękniejsze przeskakiwanie z apki do apki. Zobaczcie także jak płynnie wygląda aparat w ciemnościach... 

https://www.youtube.com/watch?v=_Otzxk050SQ

https://www.youtube.com/watch?v=hX2wt6mfKRU

To wszystko co mam do przekazania. A Wy , czego najbardziej oczekujecie po MIUI 9 ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałbym widzieć nowe animacje, ale także odświeżony wygląd panelu ostatnich aplikacji, bo obecny nie uległ zmianie w zasadzie od początku v6. Jeśli chodzi o Flyme OS 6, to system ten na moim Mi4 mnie nie zachwycił... No ale to tylko port, pewnie na flagowcach Meizu działa to lepiej. Animacje piękne, to trzeba przyznać. Odnoszę jednak wrażenie, że na MIUI możemy tylko o takich zmianach pomarzyć. :)

Edit: aha, zapomniałbym. Fajnie, jakby blur wrócił do interfejsu, bo w v8 pozbyto się go w bardzo dużej mierze i został tylko w niewielu miejscach. Teraz jest trochę bałagan; w v6 i 7 interfejs był jednak bardziej ujednolicony. 

Edytowane przez mario123m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciekawi, czy motywy z MIUI8 będą kompatybilne z MIUI9.

Wprawdzie motywy z MIUI7 da się instalować na MIUI8, ale nie mają paska notyfikacji, przełączników, zegarka i jeszcze paru innych (w sumie zostaje tapeta i ikony). Biorąc pod uwagę tempo, w jakim devsi przestawiali się na produkcję motywów dla MIUI8 (a i tak najczęściej są paskudne), to minie z rok, zanim pojawi się coś konkretnego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, don_kamillo napisał:

A mnie ciekawi, czy motywy z MIUI8 będą kompatybilne z MIUI9.

Wprawdzie motywy z MIUI7 da się instalować na MIUI8, ale nie mają paska notyfikacji, przełączników, zegarka i jeszcze paru innych (w sumie zostaje tapeta i ikony). Biorąc pod uwagę tempo, w jakim devsi przestawiali się na produkcję motywów dla MIUI8 (a i tak najczęściej są paskudne), to minie z rok, zanim pojawi się coś konkretnego.

Też mi brakuje motywów z MIUI7... Pamiętam, że zawsze jak było jakieś święto, czy nowa poru roku to dawali oficjalne motywy, które nie miały nowych kolorków, a animacje itp itd. Nie zapomnę zimowego, gdzie za każdym razem jakiś zwierzak polarny przebiegał przez ekran blokady. :D 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Chciałbym wam przedstawić Flyme os 6. Ale chwila , chwila! To forum miui! Tak dokładnie , chciałbym wam przedstawić jak wygląda nowy system od meizu flyme 6.
Pozwolę sobie podlinkować 2 filmiki z portowanego flymeos 6 na mi5. I teraz koncert marzeń/życzeń. Ja oczekuję po miui 9 nowych animacji. Tylko tego brakuje nakładce miui w moim odczuciu bo jak wiadomo na miui 8 nougat da się wymusić wielozadańowość. Zobaczcie jak wygląda to w nowym systemie od meizu. Mam nadzieję że podobnie zostanie to rozwiązane w nadchodzącym systemie od Xiaomi  ach te piękne blurowanie a jeszcze piękniejsze przeskakiwanie z apki do apki. Zobaczcie także jak płynnie wygląda aparat w ciemnościach... 


To wszystko co mam do przekazania. A Wy , czego najbardziej oczekujecie po MIUI 9 ?!

Jak wymusić wielozadaniowość(mi5 xiaomi eu najnowsze)?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewolucji raczej nie wprowadza z nową nakładka ,pewnie będzie to wszystko co już istnieje,albo wymyśla zbędny bajer , nasi bracia znad rzeki żółtej choć nie umniejszam ich pomysłowości nie wprowadza nic Co już nie istnieje (: spodziewajmy się mixow zerznietych czysto z innych nakładek.

Послали по Ми5с плюс

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, KovaL napisał:

co do tych ikon to na oficjalnym forum napisali ze to tylko motyw, a nie wyglad miui9

Jeśli szukali inspiracji, to jest szansa na to, że tak właśnie będzie wyglądać MIUI 9. Ech... Gdzie ten półprzezroczysty, biało szary pasek przełączników... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@otis, jak pomyślał, tak zrobił... :P

@don_kamillo, w moim odczuciu niewiele lepiej.

Może to kwestia przyzwyczajenia...? Chociaż chyba nie, bo na MIUI 8 narzekałem, od początku mi się nie podobało, ale jednak używam. Cóż z tego, skoro i tak z tyłu głowy kołacze się myśl o instalacji MIUI 7. Tylko boję się uwalenia telefonu przez powrót do Andka 5.1...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, mrosi napisał:

@otis, jak pomyślał, tak zrobił... :P

@don_kamillo, w moim odczuciu niewiele lepiej.

Może to kwestia przyzwyczajenia...? Chociaż chyba nie, bo na MIUI 8 narzekałem, od początku mi się nie podobało, ale jednak używam. Cóż z tego, skoro i tak z tyłu głowy kołacze się myśl o instalacji MIUI 7. Tylko boję się uwalenia telefonu przez powrót do Andka 5.1...

Po co się cofać z bazą androida i ryzykować choć jak z głową się to robi nic złego stać się nie może choć jestem zwolennikiem aktualizacji zawsze to poprawnie bezpieczeństwa nigdy cofania się (bo imei ważny a można stracić jak się jest w gronie szczęśliwców)

Ogólnie to tak czy siak to android i instalacji Launchera z miui7 jest lepszym wyjściem można zawsze gdzieś go znaleźć np.xda

i nawet jakby było miui 9 paskudne mi to nie straszne no zawsze sobie mogę zmienić na co chce a z rootem to już wogóle wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi powinno pójść swoją drogą i nie kopiować głupot od Apple'a. To już za poważna marka, może coś swojego innowacyjnego?

 

Ahh zapomniałem.. Chińczycy umieją tylko kopiować z tego są znani i tak chyba pozostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.07.2017 o 20:42, RegimeOfTerror napisał:

@rradek a co takiego kopiuje? (nie wiem nie miałem nigdy iphona). Bo ja oprócz braku app drawera (co jest plusem) nic takiego nie widzę.

Odinstalowywanie wybranych aplikacji systemowych. :D

Poza tym to nie ma co się kłócić, kto od kogo i co kopiuje, bo mobilne systemy czerpią od siebie bardzo dużo, co wcale nie jest złe, tylko potem fanboje robią gównoburzę o takie pierdoły. A oryginalnych pomysłów nie ma teraz za dużo, bo niszowe systemy niestety umierają, nie trafiają do większej ilości odbiorców. Takich, które coś mogły zmienić było parę, typu Maemo, Meego, Sailfish, nawet mobilny Windows 8/10 był trochę inny od reszty. Kiedyś firmy produkujące nakładki robiły projekty interfejsów, które mogły trafić do urządzeń (i czasem trafiały), na przykład firma SPB robiła takie i czasem wrzucała filmy z prezentacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mgcompany no dlatego pytam, bo dla mnie to nie ma naprawdę znaczenia co kto od kogo kopiuje, byleby to wyglądało i było użyteczne. No ale tak jak mówisz, jest grupa ludzi, która chyba z nudów przejmuje się takimi pierdołami i toczy o to wojny internetowe. Patrząc na cokolwiek dzisiaj ciężko czegoś nie kopiować, czy to w filmie, muzyce, literaturze, technologii. Z resztą jak ktoś wymyślił coś sensownego to dlaczego też nie wykorzystać tego lub dopasować na swoje potrzeby.

Ja chciałbym jedynie by nowe MIUI było mniej kolorowe, bardziej stonowane, no i żeby wreszcie zrobili coś z tym bezsensownym licznikiem powiadomień, który liczy rodzaj powiadomień a nie ilość, albo chociaż by cyferki zastąpili gwiazdką albo czymkolwiek jeśli nie potrafią tego zrobić sensownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, RegimeOfTerror napisał:

Ja chciałbym jedynie by nowe MIUI było mniej kolorowe, bardziej stonowane, no i żeby wreszcie zrobili coś z tym bezsensownym licznikiem powiadomień, który liczy rodzaj powiadomień a nie ilość, albo chociaż by cyferki zastąpili gwiazdką albo czymkolwiek jeśli nie potrafią tego zrobić sensownie.

Odkąd pamiętam, MIUI było bardzo kolorowe i bardzo jasne. Miało białe tło, kolorowe ikony. W czasach MIUI v3 (pierwszy raz instalowałem na Nexusie One), zwykły android miał czarne tło (i miał tak aż do androida 5.0). Nie wydaje mi się, żeby nagle zrobili coś innego.

Poza tym, mają sporo dorabianych motywów, chociażby motyw High Life jest bardzo klasyczny (choć w MIUI7 był ładniejszy) ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...