Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi 4 Pro (Prime) - jaka polaryzacja ekranu?


Piotr1

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie dobrze widać ekran. W okularach z polaryzacją z Biedronki w pionie ekran traci na jakości około 20%. Jeśli przechylisz telefon lekko w lewo nabiera niebieskich kolorów, a lekko w prawo - żółtych. Za to w poziomie jest idealnie wg mnie.

W porównaniu do Moto G 2 generacji jest o niebo lepiej. Tam nie dało się używać telefonu w pozycji horyzontalnej bo nie było nic widać.

 

A tak na marginesie to przyzwyczaj się do tego forum. Jak nie dostaniesz od razu odpowiedzi to mało prawdopodobne jest, że w ogóle ją uzyskasz. Albo dostaniesz ostrzeżenie za kolejne próby uzyskania informacji...

 

Pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up dzięki. Ja wolę (muszę mieć) telefony, które w pionie nie tracą jakości. Tak zazwyczaj używam telefon, np nawigację. Oczywiście komuś może bardziej zależeć na poziomie.

Czy możesz jeszcze dokładnie napisać jaką wersje telefonu masz? Zauważyłem, że nawet wersje różniące się wielkością pamięci mogą mieć różną polaryzacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi 4 Pro 3/32GB w kolorze szarym.
Podaję kolor bo też może mieć znaczenie. Np. mój telefon nie łączy się z adapterem OBD II Bluetooth w aucie, a żony telefon (ten sam model w kolorze złotym) łączy się bez problemu... Ja bez problemu zainstalowałem aktualizację do 8.2.4.0 a na żony telefonie za żadne skarby świata się nie da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi 4 Pro 3/32GB w kolorze szarym.
Podaję kolor bo też może mieć znaczenie. Np. mój telefon nie łączy się z adapterem OBD II Bluetooth w aucie, a żony telefon (ten sam model w kolorze złotym) łączy się bez problemu... Ja bez problemu zainstalowałem aktualizację do 8.2.4.0 a na żony telefonie za żadne skarby świata się nie da...

Nie da się ściągnąć czy nie da się zainstalować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2017 o 09:58, si3wc4 napisał:

Redmi 4 Pro 3/32GB w kolorze szarym.
Podaję kolor bo też może mieć znaczenie. Np. mój telefon nie łączy się z adapterem OBD II Bluetooth w aucie, a żony telefon (ten sam model w kolorze złotym) łączy się bez problemu... Ja bez problemu zainstalowałem aktualizację do 8.2.4.0 a na żony telefonie za żadne skarby świata się nie da...

W Twoim telefonie masz system w wersji 8.2.4.0. Żona ma inną wersję systemu, ale to kolor obudowy ma znaczenie? Szkoda słów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mrosi napisał:

W Twoim telefonie masz system w wersji 8.2.4.0. Żona ma inną wersję systemu, ale to kolor obudowy ma znaczenie? Szkoda słów...

Kolor obudowy? @si3wc4 sprawdź raczej w ustawieniach i informacjach o telefonie czym się naprawdę różnią. Może jeden z nich ma syfiasty ROM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Vergiliusz napisał:

@mrosi widzę że nie potrzebnie wybrałem Twój cytat, nie ma powodu do oburzenia. Przecież nie Ciebie o coś takiego podejrzewam ( że kolor ma znaczenie) potem przecież dodałem autora wpisu @si3wc4

Już myślałem, że podejrzewasz mnie o "cuś takie"... ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor obudowy? [mention=28816]si3wc4[/mention] sprawdź raczej w ustawieniach i informacjach o telefonie czym się naprawdę różnią. Może jeden z nich ma syfiasty ROM.

No właśnie problem w tym, że oba pod względem software'owym były identyczne. Porównywałem je po zakupie, a nawet dla pewności zrobiłem sobie deep flash cable i wgrałem oficjalny soft (pomimo tego że w informacjach o telefonie było kropka w kropkę to samo). To było jeszcze na 8.1.2.0.

Do 8.2.1.0 swój zaktualizowałem od razu jak tylko wyszedł. Żony nie zdążyłem bo Xiaomi wycofało aktualizację, a 2 tygodnie później jak już wznowili poszło bez problemu i oba działały na 8.2.1.0.

Następnie mój telefon zgłosił dostępność nowej wersji (8.2.4.0) więc puściłem update i poszło. Żonie informacja wyświetliła się dopiero po paru dniach. Daję więc "aktualizuj" i telefon się tylko zrestartował.

No i tak jest do tej pory. Informacja o dostępnej aktualizacji -> instaluj -> restart -> nie udało się zainstalować...

 

Tak na marginesie to gdzieś słyszałem, że Xiaomi ma słabą powtarzalność jeśli chodzi o jakość ich wyrobów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...