ZduneX25

MIUI 7.6.22

Recommended Posts

Przed chwilą, zielonyBB napisał:

No przecież na skrinie pokazałem co jest pod guzikiem "More"

A, no ok, w każdym razie sprawa się wyjaśniła - nie ma blokowania numerów z poziomu SMS-ów. Jest natomiast mylące polskie tłumaczenie w MIUI EU tej funkcji "Star" jako "Zablokuj". Ciekawe, jak ją w globalu przetłumaczono na polski? Ktoś może sprawdzić, bo nie mam obecnie dostępu do żadnego tel. z globalem.

Przed chwilą, mrosi napisał:

Chyba łatwiej będzie zablokować przychodzące z numerów premium u Operatora...

Ja akurat mam problem ze spamem z numerów wyglądających na całkowicie "normalne". Ale przestałem stosować blokowanie czarną listą, bo robiło to ogromne problemy z synchronizacją (wszystkiego) z chmurą Xiaomi. Potestuję, może to poprawiono w międzyczasie.

25 minut temu, latet napisał:

Może "Dodaj do ulubionych" albo "Ulubione",  albo "Przypnij" (bo to mniej więcej taki efekt daje). Coś w tym sensie, byle nie mylące "Zablokuj".

Jak serduszko to może ,,Kochaj,, haha

Witam może jakiś posiadacz mi5 wrzucić screena z widokiem ostawień aplikacji systemowej smsy. Chciałbym dowiedzieć się czy w tej wersji wróciła sekcja wygląd w ustawieniach.
  Z góry dzięki:)

31 minut temu, latet napisał:

Ciekawe, jak ją w globalu przetłumaczono na polski? Ktoś może sprawdzić, bo nie mam obecnie dostępu do żadnego tel. z globalem.

W globalu nie ma star, tylko dokładnie "zablokuj", które nie blokuje, a dodaje do ulubionych (7.6.22 Redmi 3s)

Mam w tej chwili w Mi5 Android 6.0.1, MIUI 8.1, wer. 6.9.29. Dawno nie aktualizowałem systemu.

Mogę teraz wgrać tę wersję jak wcześniej (poprzez TWRP), czy muszę coś kombinować?

Aktualizacja MI5 do Androida 7.0

Aby zainstalować po raz pierwszy 7.0 na MI5 należy:

1. Zaktualizować system xiaomi.eu do ostatniej wersji Android 6.0 6.11.10
  2. Zaktualizować TWRP do najnowszej wersji: https://dl.twrp.me/gemini/ przez fastboot flash recovery twrp.img
  3. Przejść do TWRP po instalacji recovery z fastboot boot twrp.img
  4. Wykonać backup w TWRP i najlepiej przenieść na komputer katalog /TWRP
  5. Instalacja najnowszego romu Android 7 w TWRP (sekcja Install) bez WIPE
  • Like 1

2 godziny temu, mrosi napisał:

Mnie momentami szlag trafia, kiedy dostaję o godzinie 23 sms o treści "Ktoś na ciebie czeka. Chcesz się dowiedzieć kto, wyślij sms pod numer...". :/ 

Jeśli jesteś w Play to sms pod numer 252 i masz załatwioną sprawę niechcianych SMSów. 

http://www.play.pl/uslugi/stop-spam/

Edited by sp4ubw

36 minut temu, sp4ubw napisał:

Jeśli jesteś w Play to sms pod numer 252 i masz załatwioną sprawę niechcianych SMSów.

To tylko blokowanie sms-ów premium, te możesz zablokować też z poziomu konta czy aplikacji. Tu pomągą Godziny ciszy (jescze działają).

U mnie też nie ma....

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Zmienili to. Jak nie ma wsparcia VoLTE to opcja po prostu znika.

2 minuty temu, Acid napisał:

Zmienili to. Jak nie ma wsparcia VoLTE to opcja po prostu znika.

A jak jest to się pojawia? Dałbym sobie rękę uciąć, że rano opcję VoLte miałem, bo nawet sprawdzałem w telefonie znajomego (z poprzednim wydaniem romu), teraz sprawdziłem i się ulotniła!

. A ja zrobiłem drugie podejście do andka 7.1 i mam to samo co w zeszłym tygodniu. Telefon się wyłącza i nie chce się normalnie włączyć. Porażka. Dopiero 30s przytrzymanie przycisku power powoduje że telefon wstaje. Redmi 4x. Ma ktoś podobnie?

@tadzik1 Może to dziwne, ale nie mam takiej kłódki, trzeba tą opcje wcześniej włączyć?

@angry Ale pokazuje Ci się R w kółeczku i możesz korzystać z internetu, tak?

@virusek90 To na pewno nie chodzi o to, bo mam tak już od początku gdy przeniosłem się do Virgin, czyli jakoś od 2 miesięcy.

Edited by siatkarz014

[mention=8050]tadzik1[/mention] Może to dziwne, ale nie mam takiej kłódki, trzeba tą opcje wcześniej włączyć?
[mention=23439]angry[/mention] Ale pokazuje Ci się R w kółeczku i możesz korzystać z internetu, tak?
[mention=12899]virusek90[/mention] To na pewno nie chodzi o to, bo mam tak już od początku gdy przeniosłem się do Virgin, czyli jakoś od 2 miesięcy.

Nie wiem co miałeś na myśli,, wywala'', jeśli się po prostu wyłącza to tak jak pisałem wcześniej zablokować przeciągając w dół ekranu. U mnie też na zablokowanym ekranie się po czasie wyłącza i zablokowanie pomaga

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Nie wiem co miałeś na myśli,, wywala'', jeśli się po prostu wyłącza to tak jak pisałem wcześniej zablokować przeciągając w dół ekranu. U mnie też na zablokowanym ekranie się po czasie wyłącza i zablokowanie pomaga

0d654c7ffcaf9a45f6a6e6b224db3c9f.jpg87bc85617ae464a7073f62124d4fb0be.jpg

43 minuty temu, siatkarz014 napisał:

Może to dziwne, ale nie mam takiej kłódki, trzeba tą opcje wcześniej włączyć?

Kłódkę do zapobiegania czyszczeniu  pamięci (zamykaniu) danej aplikacji ma każdy. Na ekranie z historią otwartych aplikacji (jak nie zmieniałeś funkcji klawiszy funkcyjnych, to chyba trzeba przytrzymać lewy dolny) przesuwasz ikonę aplikacji do dołu i pojawia się kłódka. Zainstaluj Samouczek MiuiPolska ze sklepu tam jest sporo wiedzy dla tych co jeszcze nie wiedzą. Literka R na pasku oznacza że jesteś zalogowany do sieci roamingowej nie macierzystej, czy dane będą działały to zależy do ustawień w telefonie, ale też od operatora z czym Virgin, czy Play mają ostanio problemy (sporo o tym ich roamingu w sieci) Wyłącz jeszcze oszczędzanie baterii Miui (ustaw nie blokuj w tle) tak ogólnie dla wszystkich aplikacji, bo to oszczędzanie g.... daje, a generuje różne problemy.

Edited by FromWP

Czołem,

Wrzuciłem najnowszą wersję na czysty flash czyli wipe dalvik, cache, system, data.
Znów polubiłem Mi 5, ale nie przychodzą mi zaś powiadomienia push. Np whatsapp. Poszperałem tutaj w Google i zrobiłem z tymi apkami wszystko co znalazłem czyli :

1. W autostarcie dodałem każdą która musi dostać powiadomienia.
2. Ustawienia - > powiadomienia I pasek stanu. Wszystkie dodane
3. Bateria I wydajność. Te potrzebne bez limitów.
4. Opcje developerskie - > optymalizacja pamięci. Wyłączyłem w ogóle.
5. Ustawienia - >aplikacje zainstalowane - > ta którą potrzeba - > pokazuj powiadomienia oraz uprawnienia i inne uprawnienia-> wszystko powłączane.
6. W recent panel te potrzebne zablokowałem i mają kłódkę.

Dodam, że na poprzedniej wersji miui z tymi samymi działało każde powiadomienie aplikacji którą w ten sposób ustawiłem. Teraz na 4 apki działa jedynie jedna.

Ktoś pomoże?

3 godziny temu, siatkarz014 napisał:

Ale pokazuje Ci się R w kółeczku i możesz korzystać z internetu, tak?

Tak, od ostatniej aktualizacji (7.6.15) mam to R i działa mi wszystko dobrze.

Czy wam tez po Aktualizacji zlapanie zasiegu lte zajmuje no dlugo...?

Sent from my MI 5 using Tapatalk

W globalu nie ma star, tylko dokładnie "zablokuj", które nie blokuje, a dodaje do ulubionych (7.6.22 Redmi 3s)

Czyli nie ma już tego? Po wejściu w aplikację SMS i przytrzymuję wątek.
afc9c690842751c992f947831131e9ff.jpg

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

3 minuty temu, Lex Luthor napisał:

Czyli nie ma już tego? Po wejściu w aplikację SMS i przytrzymuję wątek.

Nie ma, zamiast blokuj, jest Oznacz jako przeczytaną.

• Like 1

Nie dobrze! W złym kierunku to idzie i kastrują system z ważnych ficzerów

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Ja do wersji 7.6.10 na RN4 MTK bo nie widzę tematu dot. 7.6.10. Przy przejściu z wersji 8.2.2.0/2? na 7.6.10 które wipe'y w twarpie należy wykonać?

1 godzinę temu, Direct napisał:

Przechodząc z wersji "stabilnej" bez wipe data się nie obędzie.

IMHO: ze stable na dev (ale nie odwrotnie) mozna spróbować bez wipe, o ile nie jest to także zmiana rodziny (global-->EU lub odwrotnie).

Takie pytanko - jak to jest z tymi wersjiami MIUI?

Na swoim Redmi 4A dostałem informację, że jest dostępna wersja 8.5.0.1, tutaj widzę 7.6.22. Jak to ma się do tego i jak to jest numerowane?

Na swoim Redmi 4A dostałem informację, że jest dostępna wersja 8.5.0.1, tutaj widzę 7.6.22. Jak to ma się do tego i jak to jest numerowane?

Ty masz stable a to są numerki deva
  • Like 1

Ty masz stable a to są numerki deva

12 minut temu, ZielonyBuszmen napisał:

A jak się mają numerki Deva do Stable?

Dev-y mają numerki od daty wydania 2017.06.22, a stable od wersji Miui. Dev-y sa nowsze i jakby były numerowane wersją Miui, były by to wyższe numerki. Tu chyba każdy (chyba) to wie, ale jak się nie wie to rzeczywiście nie wiadomo o co chodzi.

Guest
This topic is now closed to further replies.