ZduneX25

MIUI 7.6.22

Recommended Posts

Redmi Note 4X Snapdragon = HMNote4X = mido

Redmi Note 4 MTK = HMNote4 = nikel

Zupełnie rózne telefony (inne procesory), osobny soft. Literka "X" umożliwia rozpoznanie.

Redmi Note 4 jest na MTK i Snapdragon

a Redmi Note 4X jest tylko na Snapdragonie.

Redmi Note 4 na SD i 4x w CPU-Z wyświetla jako MIDO a Note 4 na MTK pokazuje jako Nikielda83783af3962e6a1eceb490c6534506.jpg

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

10 minut temu, latet napisał:

Literka "X" umożliwia rozpoznanie.

No niastety nie do końca, bo Redmi Note 4 (Snapdragon) bez x to też mido i rom HMNote4x.

4 minuty temu, FromWP napisał:

No niastety nie do końca, bo Redmi Note 4 (Snapdragon) bez x to też mido i rom HMNote4x.

Racja, racja, namieszali okropnie. Chodziło mi o to, że ROM można poznać po tej literce w nazwie pliku, czy jest dla telefonu na Snapie czy dla MTK.

Natomiast czym się różni telefon RN4 na snapie od RN4X na snapie, to ja nie wiem. Procek ten sam: Snapdragon 625 Octa. Przerosło mnie to :( (ważne, że do obu jest ten sam ROM).

12 minut temu, grzegorz.lki napisał:

I mamy reupload

Już wgrywam, licząc po cichu, że poprawiono zarządzanie automatyczną jasnością ekranu, bo po prostu można oszaleć obecnie z tym [Mi5].

• Like 1

Racja, racja, namieszali okropnie. Chodziło mi o to, że ROM można poznać po tej literce w nazwie pliku, czy jest dla telefonu na Snapie czy dla MTK.
Natomiast czym się różni telefon RN4 na snapie od RN4X na snapie, to ja nie wiem. Procek ten sam: Snapdragon 625 Octa. Przerosło mnie to (ważne, że do obu jest ten sam ROM).

Bo Redmi Note 4X miał być wersją limitowaną z tą elektroniczną piosenkarką Hatsune Miku

5 minut temu, latet napisał:

(ważne, że do obu jest ten sam ROM).

Z romem to można ogarnąć, bo albo MTK, albo Snap, gorzej jak się chce jakieś akcesoria, typu szkło, czy etui nabyć. Co dany sprzedawca sprzedaje, zupełnie nie wiadomo.

32 minuty temu, latet napisał:

Redmi Note 4/4X Snapdragon = HMNote4X = mido

Redmi Note 4 MTK = HMNote4 = nikel

Różne sprzętowo telefony (inne procesory), więc osobny soft.

Literka "X" w nazwie pliku z ROM umożliwia rozpoznanie, czy ROM jest dla mido, czy dla nikel.

Litera "X w nazwie telefonu wskazuje, że ma Snapa, ale brak litery "X" w nazwie telefonu, nie przesądza czy ma MTK czy Snapa. Brawa dla Xiaomi za kolejny idiotyzm w nazewnictwie telefonów.

Będę się sugerował zawsze słowem "mido" tak też zauważyłem na xda. Dzięki :)

4 minuty temu, marcin19883 napisał:

Będę się sugerował zawsze słowem "mido" tak też zauważyłem na xda. Dzięki :)

Niestety, to nie wystarczy. Choć znajpmosć nazwy kodowej nie raz Ci się przyda, to jednak nie pomoże na stronach z pobieraniem ROM-ów, np.:

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=194017

http://en.miui.com/download-321.html#478

bo tam owe nazwy kodowe (jak "mido"), nie są używane, w szczególności nie ma ich nazwach plików z ROM-ami.

5 minut temu, grzegorz.lki napisał:

Bo Redmi Note 4X miał być wersją limitowaną z tą elektroniczną piosenkarką Hatsune Miku

Świat zwariował. Tzn. do reszty.

Edited by latet

7 godzin temu, siatkarz014 napisał:

Ma ktoś z was kartę w Virgin mobile? Mam problem z roamingiem krajowym, otóż jeśli nie jestem w zasięgu Play to wyskakuje mi przy kreskach zasięgu literka R w kółku i nie mam wtedy dostępu do internetu, chociaż zasięg jest. W ustawieniach włączyłem transmisję danych w roamingu.

Mi normalnie działa w roamingu.

1 godzinę temu, grzegorz.lki napisał:
Czy wam też zniknęła opcja VoLTE?

U mnie też nie ma....

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

14 godzin temu, latet napisał:

Już wgrywam, licząc po cichu, że poprawiono zarządzanie automatyczną jasnością ekranu, bo po prostu można oszaleć obecnie z tym [Mi5].

Ha, wygląda na to, że poprawili to w tej wczorajszej wersji!

Wróciła też opcja ucinania ogonków! Proponowałbym jednak zmienić jej nazwę na "Ucinaj ogonki i emotki" – coby ludzie wiedzieli, z czym się wiąże korzystanie z tej funkcji. Sprawa nie jest błaha... Nietrudno sobie wyobrazić SMS-a, który popsuje delikatne międzyludzkie relacje, dlatego, że odbiorca nie zobaczy uśmieszków, tam, gdzie nadawca je wstawił!

Edited by latet

6 minut temu, zielonyBB napisał:

A dziala Wam dodawanie SMS'ów do black listy ?

Zawsze bywał problem z tymi wysyłanymi z krótkich cztero cyfrowych numerów. Z normalnych powinno działać.

14 minut temu, zielonyBB napisał:

A dziala Wam dodawanie SMS'ów do black listy ?

A działa już synchronizacja czarnej listy z chmurą? Czy nadal nie? I nie tylko, że to się nie synchronizuje, ale też blokuje kolejkę synchronizacji innych elementów (tak było).

Zawsze bywał problem z tymi wysyłanymi z krótkich cztero cyfrowych numerów. Z normalnych powinno działać.

Nie działa. Z listy połączeń mogę dodać, z ekranu SMS nie. Nie ma takiej opcji a była. Upraszczanie MIUI ? Super, bedzie trzeba do każdej takiej sytuacji dogrywać jakis zewnętrzny tool ?

Sent from my MI 5 using Tapatalk

• Like 1

1 minutę temu, zielonyBB napisał:

Nie działa. Z listy połączeń mogę dodać, z ekranu SMS nie. Nie ma takiej opcji a była :-( Upraszczanie MIUI ?

Chyba cię nie pocieszę, ale sprawdziłem przed chwilą i na global dev 7.6.22 też to zniknęło. Było i nie ma.

• Like 1

14 minut temu, zielonyBB napisał:

Nie działa. Z listy połączeń mogę dodać, z ekranu SMS nie. Nie ma takiej opcji a była. Upraszczanie MIUI ? Super, bedzie trzeba do każdej takiej sytuacji dogrywać jakis zewnętrzny tool ?

Nie można dodać całego wątku SMS. Wejdź w wątek i zaznacz poszczególne (pojedyncze) wiadomości. Wówczas opcja "Zablokuj" jest dostępna. Przynajmniej na Mi Note Pro tak to działa. Tak było w 7.6.22 i tak jest 7.6.25.

Nie można dodać całego wątku SMS. Wejdź w wątek i zaznacz poszczególne (pojedyncze) wiadomości. Wówczas opcja "Zablokuj" jest dostępna. Przynajmniej na Mi Note Pro tak to działa. Tak było w 7.6.22 i tak jest 7.6.25.

Nic z tego, próbowałem zablokować SMS który przyszedł przed chwilą jako jedyny. Nie ma wątku więc.

1 minutę temu, zielonyBB napisał:

Nic z tego, próbowałem zablokować SMS który przyszedł przed chwilą jako jedyny. Nie ma wątku więc.

Heh, dalej... Kliknij w SMS, otworzy się wątek. Dopiero wówczas zaznacz.

8 minut temu, mrosi napisał:

Nie można dodać całego wątku SMS. Wejdź w wątek i zaznacz poszczególne (pojedyncze) wiadomości. Wówczas opcja "Zablokuj jest dostępna.

Ha, ha, ale to nie jest to blokowanie, które macie na myśli! Przy wiadomości w taki sposób potraktowanej pojawia się małe różowe serduszko, a numer bynajmniej nie trafia na czarną listę. To jest dodanie wiadomości do grupy ULUBIONE! Można powiedzieć, że przeciwieństwo blokowania :)

@Acid - przydałoby się zmienić tłumaczenie tej funkcji w tym miejscu, bo "Zablokuj" jest - jak widać - mylące nawet dla osób tak obeznanych z MIUI jak Mrosi. Może "Dodaj do ulubionych" albo "Ulubione",  albo "Przypnij" (bo to mniej więcej taki efekt daje). Coś w tym sensie, byle nie mylące "Zablokuj".

Edited by latet
  • Like 1

Heh, dalej... Kliknij w SMS, otworzy się wątek. Dopiero wówczas zaznacz.

Ok, dobra, dalej sie już nie da :-) SMS z normalnego, polskiego numeru.f4d23646560923a8cf5b09f2baca727b.jpg

2 minuty temu, zielonyBB napisał:

Ok, dobra, dalej sie już nie da :-) SMS z normalnego, polskiego numer

Jak klikniesz w More, to się u mnie pojawia zablokuj, ale nie blokuje tylko dodaje do ulubionych (serduszko).

Edited by FromWP
  • Like 1

Przed chwilą, zielonyBB napisał:

Ok, dobra, dalej sie już nie da :-) SMS z normalnego, polskiego numeru.

Jeśli klinkiesz "More", to co masz..? ;)

Niemniej @latet wyjaśnił wszystko i faktycznie to działa jak blokada przed usunięciem.

Sprawdziłem właśnie, i jeśli w dialerze przytrzymać paluchem na numerze, to można wybrać z listy menu kontekstowego pozycję "Blokuj", a potem potwierdzić okno "Zablokować połączenia i wiadomości z wybranego numeru?". 

2 minuty temu, mrosi napisał:

Sprawdziłem właśnie, i jeśli w dialerze przytrzymać paluchem na numerze, to można wybrać z listy menu kontekstowego pozycję "Blokuj", a potem potwierdzić okno "Zablokować połączenia i wiadomości z wybranego numeru?". 

Czyli najpierw sobie trzeba zadzwonić (puścić sygnał) na numer, z którego przychodzi SMS-owy spam, a potem dopiero można go wygodnie dodać do czarnej listy.

Skoro już jesteśmy w temacie czarnej listy - to czy jest obecnie realny wpływ na to, co słyszy osoba dzwoniąca do nas, jeśli jej numer mamy na czarnej liście?

Edited by latet

No przecież na skrinie pokazałem co jest pod guzikiem "More". A "Star" to zupełnie coś innego.

Edited by zielonyBB

1 minutę temu, latet napisał:

Czyli najpierw sobie trzeba zadzwonić (puścić sygnał) na numer, z którego przychodzi SMS-owy spam, a potem dopiero można go wygodnie dodać do czarnej listy.

Co oznacza, że chyba nie tak blokowanie nadawców niechcianych wiadomości miało działać. Mnie momentami szlag trafia, kiedy dostaję o godzinie 23 sms o treści "Ktoś na ciebie czeka. Chcesz się dowiedzieć kto, wyślij sms pod numer...". :/ 

Chyba łatwiej będzie zablokować przychodzące z numerów premium u Operatora...

@zielonyBB, latet już odpisał... ;) 

Guest
This topic is now closed to further replies.