ZduneX25

MIUI 7.6.22

Recommended Posts

Sprawdźcie pojemność swojej chmury Xiaomi, bo wygląda na to, że zwiększyli darmową przestrzeń z 5 do 25 GB. W komentarzu na stronie ktoś to przed chwilą zauważył, a ja mogę potwierdzić - u mnie też jest w tej chwili 25 GB.

U mnie bez zmian, nadal 10GB.

A mi pokazuje, że mam plan Premium 5+20, choć nic nie kupowałem i że wygasa 13 czerwca 2018. Może na urodziny dali, bo miałem 12 czerwca ;).

9 godzin temu, acocieto napisał:

Ostatnie Miui7 chyba nie miało problemów z OIS. Czy też ostanie MIUI8 na Andro 6?

Ostatnie na MIUI7. Nie było wtedy problemów ani z OIS ani z FPS w wideo.

1 godzinę temu, Eragon napisał:

A automatyczna jasność działa byle jak na Mi5 i nikt tego nie zmieni. A działało dobrze. Czyli popsuli. 

Potwierdzam. Dość irytujące to jest. Popsuli.

Edited by latet
  • Like 1

Nic się nie zmieniło, było i jest 5GB z czego mam zajęte całe 0.00GB i uważam, że ta chmura jest bez sensu :)

• Like 1

Matko Bosko... Zarządzanie RAM jest fatalne, z aktualizacji na aktualizację coraz gorsze... 

Rzeczywiście zarządzanie pamięcią lekko kuleje.

Edited by sp4ubw

5GB cały czas.

Czyli rozumiem, że jedynym problemem w MI5 jest ustawienie jasności? To może się skuszę na update, bo i tak ustawiam na sztywno. Zawsze to mniejsze zużycie energii ;)

Edited by zimex

Jest jakaś magiczna sztuczka żeby pogoda się sama aktualizowała? Na Global Stable działała idealnie teraz na MIUI Polska tylko ręcznie aktualizuje.

Co do jasności na MI5 to nie widzę różnicy między Global a EU ;) jest dobrze.

Pytanie z innej beczki :? czy ja wgram roota, posuwam zbędne aplikacje, zrobię unroot to czy po tym zostaną jakieś ślady w telefonie ? (w wypadku jak by trzeba było oddać na gwarancję) czy lepiej to zrobić MiFlashem z opcją zablokowania bootloadera (tylko nie pamiętam jak ta opcja się nazywała :? )

Dodam, że tryb EDL jest zablokowany więc MiFlash tylko przez Fastboot. Jest możliwe właśnie tą metodą zablokowanie, czy po prostu zapodać MiFlashem ROM żeby się pozbyt roota ?

Edited by Androoidzik_PL

9 godzin temu, sp4ubw napisał:

Nic się nie zmieniło, było i jest 5GB z czego mam zajęte całe 0.00GB i uważam, że ta chmura jest bez sensu :)

Ta chmura jest dziwna i działa dziwnie, przez lata nie mogłem się do niej przekonać. Jednak teraz widzę to nieco inaczej – daje ona dużą wygodę w przypadku konieczności przeniesienia kontaktów/SMS-ów/listy połączeń na inny telefon Xiaomi lub na ten sam po pełnym wipe. Mam też rezerwową słuchawkę zalogowaną na to samo konto i na bieżąco pojawiają się tam nowe kontakty. Nie używam natomiast tej chmury do zdjęć i filmów, bo od tego mam chmurę GooglePhotos bez limitu pojemności i z bardzo wygodnym dostępem z peceta, szeregiem różnych "bajerów" itd.

P.S. Blokada reklam przez plik hosts działa u mnie (Mi5) normalnie, więc chyba nie są już aktualne wcześniejsze informacje, że jest z tym problem na andku 7?

16 godzin temu, Moras napisał:

1. Czy podczas kolejnych aktualizacji wskazane jest robić wipe dalvik i cache? (przed czy po wgraniu nowej wersji?)

2. Czy dodatki MIUIPolska mozna wrzucic jako kolejna paczke do instalacji razem z romem? Czy lepiej instal romu, restart i dopiero instalacja dodatkow?

Anyone?

1. Nie ma przeciwwskazań, aby to zrobić (sensowniej – przed, ale można i po).

2. To jest opisane co tydzień w instrukcji wgrywania dodatków:

Cytat

Paczka do opcjonalnej instalacji po każdej instalacji aktualizacji romu przez TWRP (Menu Install)*.

(...)

* – dla Mi5 i nowszych (ze strukturą .dat) kolejność instalacji jest inna:
rom w twrp > restart > powrót do twrp > instalacja dodatków.

czyli lepiej nie ryzykować robienia tego bezpośrednio po instalacji bez restartu (nie wiem czym to grozi).

Edited by latet
  • Like 2

Wygląda na to, że ta aktualizacja dla Redmi 3s pro została zawieszona. Na forum miui jest info. U mnie też już jej nie wyszukuje.

Edited by juniorow
Doprecyzowanie
  • Thanks 1

@Moras

1) nigdzie nie było takich wskazań, ale też nie powinno to mieć jakichś strasznych konsekwencji. Mi kilka razy po takim zabiegu jedynie ustawienia systemu poszły się... ale to ustawienia kolejności przełączników czy dzwonka w tel. - nic strasznego.

2) ja od kilku miesięcy instaluję dodatki od razu po flashowaniu ROM, żadnych problemów.

Mi5

• Like 1

5 godzin temu, QBAQ napisał:

2) ja od kilku miesięcy instaluję dodatki od razu po flashowaniu ROM, żadnych problemów.

Ja tak samo. Od początku wgrywania MIUI. Flashuję ROM, dodatki i supersu razem, zakolejkowane.

• Like 1

Sprawdźcie pojemność swojej chmury Xiaomi, bo wygląda na to, że zwiększyli darmową przestrzeń z 5 do 25 GB. W komentarzu na stronie ktoś to przed chwilą zauważył, a ja mogę potwierdzić - u mnie też jest w tej chwili 25 GB.

Potwierdzam. U mnie też. Zastanawiałam się już nawet czy jakimś cudem w jakiś sposób będę musiała za to płacić

Poprostu jednym kliknięciem powiększyła się do 25 GB.

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

22 minuty temu, zoulza napisał:

Zastanawiałam się już nawet czy jakimś cudem w jakiś sposób będę musiała za to płacić

To najprawdopodobniej czasowa promocja, też tak kiedyś miałem. Zobacz do kiedy masz ważność tych 25 GB, bo problem będzie jak wykorzystasz wiecej niż 5, a te 25 wygaśnie. Wtedy trzeba będzie zapłacić.

1 minutę temu, zoulza napisał:
26 minut temu, FromWP napisał:
Dokładnie rok czasu jest ważności.

To lepsza promocja. Ja miałem jakieś dwa miesiące, ale w opcji za przedłużenie na rok i płatność punktami z forum en.miui. Odpuściłem bo nie jest mi aź tyle potrzebne. Do podstawowych rzeczy wystarcza mi te 5 przydziałowych.

@FromWP miałam zapełnione te 5 GB . I bodajże kliknięciem jednym już nie pamiętam na co zwiększyła się .

Ale to na pewno nie oficjalne wykupienie które na późniejszym ekranie jest dostępne.

Teraz oczyściłam niepotrzebne rzeczy z chmury i nie zamierzam przekraczać 5

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

6 minut temu, zoulza napisał:

Teraz oczyściłam niepotrzebne rzeczy z chmury i nie zamierzam przekraczać 5

To zachowałaś się rozsądnie i manewr marketingu na ciebie nie zadziałał. Działania marketingowe są podobne w różnych firmach. Jak się klient przyzwyczai, to jest duża szansa że w przyszłości jak mu się zabierze to wykupi.

• Like 1

Pytanie o informację o czasie pracy na baterii - mam wersję 7.6.15 póki co, i zauważyłem, że jak telefon się wyłączy to po włączeniu czas pracy na baterii liczony jest od początku, wcześniej tego nie było, czy w wersji 7.6.22 też tak jest?

p.s. Na Mi 5 też mam 25 gb pojemności chmury :)

Ciechu - niestety do tego musisz użyć zewnętrznego programu , jeszcze nie przesiadłem się na 7.6.22  więc nie odpowiem. Może dziś się skuszę i go wgram.

Ma ktoś z was kartę w Virgin mobile? Mam problem z roamingiem krajowym, otóż jeśli nie jestem w zasięgu Play to wyskakuje mi przy kreskach zasięgu literka R w kółku i nie mam wtedy dostępu do internetu, chociaż zasięg jest. W ustawieniach włączyłem transmisję danych w roamingu.

A druga uwaga to taka że od kilku wersji wywala Poweramp podczas słuchania. Zazwyczaj podczas zablokowania ekranu.

Mi4c

• Like 1

Koledzy dopiero co dostanę redmi note 4 z snapkiem i czy ktoś potwierdzi: HMNote4X to nazwa tego telefonu? czy to soft dla note 4/note4x razem?

Ma ktoś z was kartę w Virgin mobile? Mam problem z roamingiem krajowym, otóż jeśli nie jestem w zasięgu Play to wyskakuje mi przy kreskach zasięgu literka R w kółku i nie mam wtedy dostępu do internetu, chociaż zasięg jest. W ustawieniach włączyłem transmisję danych w roamingu.
A druga uwaga to taka że od kilku wersji wywala Poweramp podczas słuchania. Zazwyczaj podczas zablokowania ekranu.
Mi4c

Zablokuj kłódeczką powerampa 3ecfa24c91276b980650b1178dc4af32.jpg

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

1 godzinę temu, marcin19883 napisał:

Koledzy dopiero co dostanę redmi note 4 z snapkiem i czy ktoś potwierdzi: HMNote4X to nazwa tego telefonu? czy to soft dla note 4/note4x razem?

Redmi Note 4/4X Snapdragon = HMNote4X = mido

Redmi Note 4 MTK = HMNote4 = nikel

Różne sprzętowo telefony (inne procesory), więc osobny soft.

Literka "X" w nazwie pliku z ROM umożliwia rozpoznanie, czy ROM jest dla mido, czy dla nikel.

Litera "X w nazwie telefonu wskazuje, że ma Snapa, ale brak litery "X" w nazwie telefonu, nie przesądza czy ma MTK czy Snapa. Brawa dla Xiaomi za kolejny idiotyzm w nazewnictwie telefonów.

Edited by latet
  • Like 2

Mi4c

Play na dniach wyłączył roaming krajowy (zostawił w większości tylko dla nadajników Plus). Być może akurat w twojej lokalizacji tak zrobili. Poczytaj/poszukaj na necie o tym. Dużo portali o tym pisało.
P.S. wyłączył - tzn. ograniczył

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Guest
This topic is now closed to further replies.