ZduneX25

MIUI 7.6.22

Recommended Posts

47 minut temu, Eragon napisał:

Sugerujesz że Azjaci biorą przykład z Europejczyków? o.O 

Nie, z tych co lepiej wiedzą, ale na pewno do tego się nie przyznają. Chińczykom trudno zrozumieć europejczyków, a Polaków nie zrozumieją nigdy!

Edited by FromWP

jakie wyłączenia?

Bylo kilka przypadkow na forum po aktualizqcji do 7.6.15
Telefon jakby zlapal bricka, sam sie wyłączal i nie dawal sie uruchomic, wstawal sam po dlugim (ok 30s) trzymaniu przycisku power

2 minuty temu, frenzy napisał:

To kenzo jednak dostaje aktualizacje?

Dostał i zabrali, ale global dev, nie china, czy eu.

Teraz zauważyłem. Od jakiegoś czasu nie robi się zaplanowana kopia zapasowa miui.

Tap Tap Tap

9 godzin temu, QBAQ napisał:

w moim odczuciu żadnej różnicy nie ma jeśli chodzi o "szybszy proces aktualizacji"

No bo to chyba dopiero przy następnej będzie można odczuć. Choć nie wiem w sumie, co mają zmiany w ROM-ie do procesu aktualizacji, który realizuje TWRP? Może ktoś wyjaśni?

@RafalT pierwszy post i jaki piękny aż na niego odpowiem, nigdy nie dostaniesz aktualizacji Android 7 dla tego modelu :P 

12 minut temu, RafalT napisał:

Kiedy można spodziewać się aktualizacji do REDMI NOTE 4 (MTK) Android 7 ?

Telefony Xiaomi oparte na MTK raczej nigdy nie otrzymują ROM-u opartego na nowszej wersji Androida, niż ta, którą miały na początku. Nie pamiętam, czy były wyjątki od tej reguły w historii tej marki. Natomiast w praktyce nie stanowi to raczej żadnej wady.

Edited by latet
  • Like 3

A czy ktoś na Mi5 po aktualizacji spotkał się z ciągle wyskakującym nonstop komunikatem android.process.core (czy jakoś tak ) przestał działać ? Od 2 aktualizacji tak mam :(

22 minuty temu, acocieto napisał:

OiS działa jak powinien w Mi5 czy nadal ręczna kalibracja?

Od iluś tygodni w tym zakresie nic się nie zmieniło. Ręczna kalibracja już nie jest potrzebna (= nic nie zmienia =(?) nie działa). A skuteczność OIS różnie ludzie oceniają, więc zapewne jest tu jakaś zależność od egzemplarza. U mnie marnie. Do zdjęć wystarcza, ale dla video nie.

Edited by latet

U mnie OIS w ostatnim czasie (od kilku aktualizacji) nieco lepiej. Czasem zwyczajnie pomaga potrząśnięcie telefonem aż słychać mechanizm stabilizacji, po czym kalibracja i wygląda to nieźle.

56 minut temu, latet napisał:

Od iluś tygodni w tym zakresie nic się nie zmieniło. Ręczna kalibracja już nie jest potrzebna (= nic nie zmienia =(?) nie działa). A skuteczność OIS różnie ludzie oceniają, więc zapewne jest tu jakaś zależność od egzemplarza. U mnie marnie. Do zdjęć wystarcza, ale dla video nie.

Ostatnie Miui7 chyba nie miało problemów z OIS. Czy też ostanie MIUI8 na Andro 6?

Wydaje mi się że teraz automatyczna jasność i ogółem jasność słabo działa. Za jasny albo za ciemny wciąż.

Wysłane z mojego Xiaomi Redmi 4X 2/16

16 minut temu, angry napisał:

Wydaje mi się że teraz automatyczna jasność i ogółem jasność słabo działa. Za jasny albo za ciemny wciąż.

pisałem o tym wczesniej, na mi5 tez lipa

Działa w miarę. Co za problem czasem pociągnąć pasek i ręcznie ustawić jasność.

U mnie slider już w połowie ledwo ekran podświetla, a ostatnie ~40% paska nie zmienia kompletnie nic. Drobnostka. 

Działa w miarę. Co za problem czasem pociągnąć pasek i ręcznie ustawić jasność.

Ja zwykle tak robię nawet na automacie ale mam znowu za ciemno.
Jakby działało dobrze to bym się nie skarży.

• Like 1

18 godzin temu, latet napisał:

Telefony Xiaomi oparte na MTK raczej nigdy nie otrzymują ROM-u opartego na nowszej wersji Androida, niż ta, którą miały na początku. Nie pamiętam, czy były wyjątki od tej reguły w historii tej marki. Natomiast w praktyce nie stanowi to raczej żadnej wady.

Były 2 wyjątki, Redmi 1 i Redmi Note 3G (4.2 do 4.4), ale to było związane z BT 4.0 na 4.4 i sprzedażą MiBanda.

Ja zwykle tak robię nawet na automacie ale mam znowu za ciemno.
Jakby działało dobrze to bym się nie skarży.

Po każdym restarcie mam w słońcu na minimum. Trzeba ręcznie przesuwać.

Czy orientuje się ktoś jakie aplikacje Google gapps zainstalować dla 7.6.22, żeby wyszukiwarka google wymawiała na głos wyniki wyszukiwania? Na globalu działa to bez problemu, a na xiaomi.eu nie. Poza tym reszta ok na Redmi Note 4X.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

U mnie slider już w połowie ledwo ekran podświetla, a ostatnie ~40% paska nie zmienia kompletnie nic. Drobnostka. 

U mnie tak jest, ale w nocy, w dzień pełna skala.
  • Like 1

Automat jasnosci jest zbyt czuly z min na max robi sie przy niewielkiej roznicy oswietlenia. W kuchni mam minimum w lazience max, bylo ok ale jak zawsze cos naprawia, dodadza ale musza cos popsuc tym razem automat jasnosci🙁

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Chciałem napisać w temacie do 7.6.8 ale już zablokowany...

Zaktualizowałem sobie miui do 7.6.10 ( ostatani możliwy na kenzo chyba ) i przy synchronizacji do chmury pisze mi tak : "Naładuj urządzenie i wyłącz ekran"

Przy czym baterii mam 80% a dane i tak czekają do synchornizacji. o co chodzi ?

5 minut temu, kikan napisał:

Nie wiadomo, ale wszyscy chyba tak mają na nowszych romach dev. Nie ma znaczenia w jakim stopniu masz naładowany akumulator, po prostu aktualizuje tylko jak podłączony do ładowania i wygaszony ekran. Możesz wymusić klikając w "Aktualizuj teraz" i powinno się uruchomić.

1. Czy podczas kolejnych aktualizacji wskazane jest robić wipe dalvik i cache? (przed czy po wgraniu nowej wersji?)

2. Czy dodatki MIUIPolska mozna wrzucic jako kolejna paczke do instalacji razem z romem? Czy lepiej instal romu, restart i dopiero instalacja dodatkow?

• Like 1

Guest dobot

Hej, a jeżeli chodzi o ucinanie ogonków to dla swojego mi5s zainstalowałem odzielnie ogonki 7.2.16 dla mi5 z andkiem 7 i działają :)

14 minut temu, kikan napisał:

Zaktualizowałem sobie miui do 7.6.10 ( ostatani możliwy na kenzo chyba ) i przy synchronizacji do chmury pisze mi tak : "Naładuj urządzenie i wyłącz ekran"

To już tak jest. Na moim Kenzo pomaga wyłączenie i ponowne włączenie synchronizacji elementu, który w danej chwili zablokował synchronizację. Czasem są to SMS-y, czasem Kontakty, czasem jeszcze coś innego.

8 minut temu, FromWP napisał:

Nie wiadomo, ale wszyscy chyba tak mają na nowszych romach dev. Nie ma znaczenia w jakim stopniu masz naładowany akumulator, po prostu aktualizuje tylko jak podłączony do ładowania i wygaszony ekran. Możesz wymusić klikając w "Aktualizuj teraz" i powinno się uruchomić.

1 minutę temu, Direct napisał:

To już tak jest. Na moim Kenzo pomaga wyłączenie i ponowne włączenie synchronizacji elementu, który w danej chwili zablokował synchronizację. Czasem są to SMS-y, czasem Kontakty, czasem jeszcze coś innego.

Dzięki za odpowiedzi, dziwne to trochę no ale jeżeli tak już jest to co poradzić.. 

Sprawdźcie pojemność swojej chmury Xiaomi, bo wygląda na to, że zwiększyli darmową przestrzeń z 5 do 25 GB. W komentarzu na stronie ktoś to przed chwilą zauważył, a ja mogę potwierdzić - u mnie też jest w tej chwili 25 GB.

Nope. Ja mam dalej 5GB.... ;/ 

A automatyczna jasność działa byle jak na Mi5 i nikt tego nie zmieni. A działało dobrze. Czyli popsuli. 

Guest
This topic is now closed to further replies.