Skocz do zawartości

[Bug] zawiesza sie i grzeje


pablitto83

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa problemy ktore mnie dręczą z nowym HM1s.

1. Próbowałem sprawdzic historię baterii podczas ładowania - tel sie zwiesza, za każdym razem. Po dołączeniu ładowarki działa ok.

2. Podczas ładowania, jak działaniu aplikacji, uzycia karty sd - tel się grzeje jak maly piekarnik. Zdjalem klapke, najgorecej jest tuz powyżej karty pamieci.

Czuy to jest normalne? Nawet gdy nie ma karty sim.

Z innych spostrzeżeń - w porownaniu do mi2s sa duze lagi, przy uruchamianiu apek, kopiowaniu..

Tap tap from MI2

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy dzieje się to tylko w wybranych sztukach czy jest to normalne w tych telefonach? Czy jest to tylko wina softu? Przyznam że mając rom Miui na SGS+ często nabierał temperatury, po zmianie na CGM 11 Android KitKat4.4.2 problem z nagrzewaniem zniknął.  Pytam bo jestem zainteresowany zakupem tego telefonu a jeżeli mam na nim podgrzewać śniadanie to chyba sobie odpuszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o mnie, to tel mam kilka dni, ale nadal uzytkuje stary. Rr 1s lezy i czeka na nową karte sd. Testowalem tylko najnowszy rom miui polska. Obilo mi sie o uszy ze wyszla beta romu 25, moze na nim bedzie lepiej.

Gdy czytalem gdzies recenzje, ppisalo ze ten tel dobrze sobie radzi z oddawaniem ciepła, tak jak mi2s - ten sie prawie nie grzeje. a tu taki zonk

Tap tap from MI2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa problemy ktore mnie dręczą z nowym HM1s.

1. Próbowałem sprawdzic historię baterii podczas ładowania - tel sie zwiesza, za każdym razem. Po dołączeniu ładowarki działa ok.

2. Podczas ładowania, jak działaniu aplikacji, uzycia karty sd - tel się grzeje jak maly piekarnik. Zdjalem klapke, najgorecej jest tuz powyżej karty pamieci.

Czuy to jest normalne? Nawet gdy nie ma karty sim.

Z innych spostrzeżeń - w porownaniu do mi2s sa duze lagi, przy uruchamianiu apek, kopiowaniu..

Tap tap from MI2

U mnie też się grzal. Pomogło zdobienie full wipe (ten bez karty SD) i włączenie w trickster mod throttlingu.

Pablitto sprawdź też czy masz oryginalnego fona.

Edytowane przez Karol Winiarski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zapewne chodzi tu o zarzadzaniem uzycia procesora, to on przeciez vrzeje sie w tel

 

Skoro tak, to proszę o podanie statystyk z CPU Spy - rozkład używanych częstotliwości po 1 dniu typowego używania tel. (najlepiej bez grania w gry i benchmarków, bo to, oczywiście, bardzo wpływa). Proszę o statystyki zarówno osoby, którym się grzeje, jak i takie, u których się nie grzeje.

 

Załączam przykładowy rozkład częstotliwości na moim MI2S (dane obejmują ok. 61 godzin). O coś takiego mi chodzi - z telefonu, który się przegrzewa. Dzięki!

post-1689-0-97663100-1402834846_thumb.pn

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy telefon w ogóle wszedł w stan deep sleep.

Użyj też programu WakeLock Detector i sprawdź co budziło telefon.

Wyłącz funkcje związane z lokalizacją.

Upewnij się, że Greenify uwzględnia "Usługi Google Play" - pamiętaj jednak, że ten program ich automatycznie nie uśpi tych usług dopóki pierwszy raz (po każdym restarcie systemu) nie zrobisz tego ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Łatwiej chyba zmienić status aplikacji z systemowej na zwykłą.

Nie wiem od czego to zależy, ale na niektórych telefonach (z MIUI) Usługi Google Play są systemowe, na innych nie.

 

Tak czy siak - nawet zgreenifikowane UGP i tak budzą się dość często, widocznie jest to konieczne.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu.

 

Rom: MIUI Polska .24

Oryginalny REDMI 1S

 

Problem - grzeje się, ale podczas ładowania. Otóż podczas pracy "ciężkiej" - telefon na szybie, gps+bluetooth+ładowarka - tel. się po prostu przegrzewa. Temperatura CPU skacze do 61-62 st. i wszystko zaczyna zwalniać aż do praktycznie granicy używalności.

 

I tu moje pytanie - czy problem może czaić się gdzieś w software? Czy po prostu mam nie wydziwiać i nie oczekiwać od telefonu budżetowego, że w upalny dzień podczas jazdy samochodem będzie wytrzymywał takie obciążenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem musi być w jakiś sposób software'owy - dzisiaj nawet przy tych samych temperaturach zdarza się, że jest lepiej. Może wpływ na to mają appki od google? Niestety nie wiedzieć czemu nie mogę zgreenifikować sklepu play nawet przy pomocy płatnego greenify.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem musi być w jakiś sposób software'owy - dzisiaj nawet przy tych samych temperaturach zdarza się, że jest lepiej. Może wpływ na to mają appki od google? Niestety nie wiedzieć czemu nie mogę zgreenifikować sklepu play nawet przy pomocy płatnego greenify.

Sklep Play nie robi raczej tego typu problemów. Ja go nie tylko, że nie greenifikuję, ale wręcz dodaję do autostartu. Greenifikuję za to Usługi Google Play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...