Skocz do zawartości

Czytnik linii papilarnych


DarHor

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkał się ktoś z takim czymś że czytnik linii raz odblokowuje telefon a po jego zablokowaniu i ponownej próbie odblokowania już tylko podświetla się ekran. Dzieje się tak cały czas, raz odblokuje, raz podświetli i tak w kółko. Jest to gdzieś ustawione w opcjach nie mogę nigdzie tego znaleźć.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Problem polega na tym że nie mam ustawionej zadnej blokady telefonu i kazdorazowe dotkniecie czymkolwiek w czytnik linii odblokowuje mi telefon, nawet w kieszeni.

Ktoś może pomóc jak to wyłączyć? 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

PS. szukałem na forach i nie mogłem trafić na rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ustawiłem sobie wzór odblokowania. Później dodałem odcisk palca z prawej ręki, lewą wyciągam go z kieszeni więc też może być lipa. Później ustawiłem aby nigdy nie pytało o wzór przy odblokowaniu.

Teraz sięgając po tel jak dotykam czujnik jest lekka wibracje ale tel nawet się nie zaświeci. Odblokowuję przyciskiem i wystarczy przeciągnąć do góry i odblokowany.

Też długo tego szukałem ;)

Czasami bardzo rzadko prosi o wzór. Bardziej chyba rano po restarcie bo o 7 mi sam się włącza zasięg i reset tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Gdy ustawiłem blokadę ekranu na odcisk palca muszę dwa razy go dotknąć by go odblokować, za pierwszym razem pojawia sie tak jakby go się odblokowało przez przycisk, a za drugim razem odblokowywuje się poprawnie. W czym może być problem, może trzeba coś odznaczyć? Procesor snapdragon

 

Edytowane przez Tarango
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To normalne, że czasami używając czytnika linii papilarnych ekran włącza się od razu i normalnie wszystko można robić, a czasami otwiera się tylko ekran blokady w którym trzeba wpisać pin, hasło, lub jeszcze raz dotknąć czytnika? Mi to drugie zdarza się często, próbowałem to rozwiązać staranniej dodając linie papilarne, oraz próbowałem w ogóle wyłączyć ten ekran blokady, ale się nie da, bo jest napisane, że wtedy nie będę mógł już używać czytnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, dwa tygodnie temu zakupiłem Redmi Note 4. Wszystko śmigało super aż do ubiegłej niedzieli. Czytnik linii papilarnych przestał działać poprawnie. Na początku w ogóle nie odczytywał palca, zrestartowałem urządzenie. Znowu zaczął działać, ale po dwóch godzinach przestał. Po kilku takich resetach opcja dodania odcisku palca kompletnie zniknęła ustawień(jak widać na zdjęciu). Nie wiem czy to może być wina softu, jeszcze tydzień temu dostałem aktualizację Androida do wersji 7.0 oraz MIUI do 8.5. Wszystko widać na zdjęciach. 

Czy ktoś zmagał się z podobnym problemem? Jakieś sugestie, czy pozostaje jedynie reklamacja?

Z góry dziękuję za odpowiedź!

22095238_1747386688668295_1340702044_o.png

22069072_1747386802001617_562492387_o.png

22095670_1747386828668281_779894161_o.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem tej opcji. Resetowałem również całe urządzenie, przywróciłem ustawienia fabryczne za pomocą trybu recovery. Cokolwiek nie zrobiłem i nawet jeśli pojawiła się z powrotem opcja w ustawieniach po chwili czytnik nie rozpoznawał żadnego z odcisków. Dodam że czytnik na pewno nie został mechanicznie uszkodzony. 

Przejście na wersję developer nie odbierze mi prawa do gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pewnie stało Ci się to samo co mojej siostrze w Redmi3 Pro gdzie przestał jej działać czytnik linii papilarnych a wszelkie ustawienia z nim związane zniknęły w menu bo (pytałem też o to w tej sprawie i dostałem taką odpowiedź) - jak czujnik się uszkodzi to system go nie widzi i znikają wszelkie z nim ustawienia z menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...