Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Kilka dni temu, w sumie zaraz po zakupie, na swojego Redmi Note 4X wgrałem ROM xiaomi.eu MIUI 8.6 (7.6.15 7.6.22 rozwojowa) i szczerze mówiąc jestem mocno rozczarowany ilością niedoróbek, na jakie natrafiłem w ciągu kilku dni użytkowania.
Niestety nie wiem czy problemy związane są konkretnie z tym romem, czy z systemem ogólnie.  Nie ukrywam, że polegając na powszechnej opinii, na romie global w zasadzie nie pracowałem.

Ale do rzeczy. Poniżej przedstawiam listę spraw, które mnie zirytowały.


1) Rozmowy:
- pomimo ustawienia maksymalnej głośności głos rozmówcy jest bardzo cichy (jest połowę ciszej niż w starej Motoroli Moto G2).

2) Karta pamięci:
- losowo, czasami nawet kilka razy dziennie, a czasami wcale, pojawia się powiadomienie: Karta SD (SanDisk) Otwórz menedżer plików.

3) WhatsApp:
- brak własnego dźwięku powiadomień (ustawienia powiadomień i oszczędzania energii zmienione), jest tylko wibracja; "fabryczne" dźwięki z systemu odtwarzane są za to bez problemu.

4) Zdjęcia Google:
- pomimo wykonania pełnej synchronizacji, po restarcie telefonu synchronizacja leci od nowa (mieli po kolei wszystkie pliki, chociaż nie ma nic nowego do synchronizacji),
- do czasu wykonania w/w synchronizacji zdjęcia są często wyświetlane podwójnie,
- usunięte z poziomu aplikacji zdjęcia są czasami jeszcze widoczne, chociaż nie ma ich już na karcie pamięci, a online znajdują się w koszu,
- czasami zdjęcie usunięte z poziomu aplikacji zostaje na swoim miejscu i operację trzeba powtórzyć nawet 2-3 razy,
- przed włączeniem "dokumentów" (tak jak przeczytałem w opisie dotyczącym romu gloabal) aplikacja po prostu się wywalała przy próbie usunięcia pliku, bez żadnego komunikatu informacyjnego.

5) Facebook:
- powiadomienia pojawiają się rzadko i jeśli już, to całymi grupami (ustawienia powiadomień i oszczędzania energii zmienione),
- pomimo ustawienia w aplikacji własnego dźwięku powiadomień, samoczynnie zmienia się on na domyślny dla systemu.

6) Jasność ekranu:
- pomimo ustawionej automatycznej regulacji, podświetlenie ciągle świeci z jednakową mocą.

7) Prognoza pogody:
- prognoza na górnym pasku nie odświeża się sama, trzeba wejść w aplikację i odświeżyć ręcznie.

8) Blokada ekranu:
- po dłuższym nieużywaniu telefonu czasami nie ma dźwięku przy odblokowaniu czytnikiem biometrycznym.

 

Jeśli chodzi o dźwięki, to sprawdzałem na plikach mp3 i ogg, które były ładowane z karty pamięci jak również pamięci wewnętrznej.

Może są jakieś sztuczki pozwalające na rozwiązanie powyższych problemów?

Edytowane przez MisztuTMP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

1) Rozmowy:
- pomimo ustawienia maksymalnej głośności głos rozmówcy jest bardzo cichy (jest połowę ciszej niż w starej Motoroli Moto G2).

2) Karta pamięci:
- losowo, czasami nawet kilka razy dziennie, a czasami wcale, pojawia się powiadomienie: Karta SD (SanDisk) Otwórz menedżer plików.

Korzystam z tej samej wersji oprogramowania 7.6.15. Odpowiem tylko na te 2 pytania bo z pozostałych funkcji i aplikacji nie korzystam.

Ad.1.Nie wiem jak działa stara moto G2. Jeżeli uważasz, że na maksymalnej głośności głos rozmówcy jest cichy to albo masz uszkodzony głośnik, rozmówca ma uszkodzony mikrofon albo masz poważne problemy ze słuchem.

Ad.2 Takie zjawisko nie występuje. Testowałem na 2ch kartach. Proponuję zmienić kartę albo uszkodzone jest gniazdo sd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xernes, dzięki za zainteresowanie.

Niemniej dwa uszkodzone elementy w fabrycznie nowym telefonie to raczej mało prawdopodobny scenariusz.

 

Dźwięk jest wyraźnie cichszy z różnymi rozmówcami, a ze słuchem u mnie wszystko w porządku ;)

Generalnie obawiam się, że w głośniejszym środowisku mogę nie słyszeć osoby po drugiej stronie.

W tym telefonie zdarza się problem z przesterowanym dźwiękiem, więc może pojawia się tez problem w drugą stronę?

 

Jeśli o kartę pamięci chodzi, to jest w porządku: zero błędów, w innym telefonie działa w porządku, jak również została sformatowana w tym telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Nie mam takich problemów. Zresztą przez 90% czasu używam minimalnej głośności i dalej nie mam problemu z usłyszeniem "drugiej strony">

2) Taki komunikat jedynie po ponownym uruchomieniu systemu. Nigdy sam telefon nie odłącza karty. Może styki są brudne. Przemyj alkoholem.

3) Nie miałem xiaomi.eu, ale miałem global dev na androidzie 7.0 i miałem ten sam problem. Na Global stable można swój dzwonek ustawić bez problemu. U mnie też był problem na 7.0 z klawiaturą google. Niebieski pasek pisania zaczynał mrugać jak stroboskop przy dłuższych wyrazach.

4) Jeśli trzymasz pliki na tej karcie sd, która sama Ci się odmontowuje to może z tego jest problem. Ja nie mam synchronizacji na tym to tutaj nie wiem jak jest.

5) Problem pewnie ten sam co z whatsapp'em jeśli chodzi o dzwonek. Ja mam podobnie z gmailem... tzn. miałem bo po aktualizacji aplikacji już normalnie wyświetla maile. A niby wszystko dodane do wyjątków.

6) Na global stable nie ma takich problemów.

7) Ta pogodę to i tak można o kant d*py potłuc ;] Ona się czasami odświeża jak jej się podoba... ale odświeża się sama.

8) Ja u siebie zaobserwowałem, że jest zawsze dźwięk, ale czasami jest ciszej. Właśnie po dłuższym czasie. Tak jakby nie doczytał dźwięku a już odblokował.

Jeśli masz czas i ochotę na zabawy, to ja bym polecał spróbować global stable i global dev. Ewentualnie instalacja na czysto xiaomi.eu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GoldSnickers, dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

Sporo wskazuje na to, że jednak przypadłości mogą być związane z tym konkretnie romem, a nie MIUI ogólnie.

Kartę pamięci w wolnej chwili wymienię próbnie na inną. Może coś się poprawi.

Z własnymi dźwiękami jest o tyle śmiesznie, że taki gmail nie ma problemu i odtwarza wszystkie pliki jak należy. Pozostałe dźwięki ustawione jako domyślne dla danej akcji (połączenia, SMS, powiadomienia, itp.) działają jak należy. Dlatego też mało prawdopodobny wydaje się związek między kartą pamięci, a brakiem powiadomień w niektórych aplikacjach, ponieważ wszystkie są na karcie pamięci.
BTW, próbowałem dodawania dzwonków przez "pliki" i przez "muzyka"; muzykę dodałem do autostartu - nic się nie zmieniło.

 

Pogoda jak pogoda, albo się sprawdzi, albo nie ;) Jednak skoro już taka funkcja jest, to fajnie, żeby działało prawidłowo.

 

OK, ogólnie widzę, że jest sens spróbować romy global.

Jednak póki co właśnie ściągam dzisiejszą aktualizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten sam problem z dźwiękami w whatsappie i wiem, że to wina romu akurat. SMS czy gmail też działały bez problemy. Spróbuj usunąć gmaila i zainstalować samemu, jak już nie będzie apką systemową to wtedy pewnie też przestaną działać te dzwonki. Dziwne, że do tej pory tego nie naprawili, bo ja global dev testowałem około miesiąc temu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć global stable i spróbuj jak będzie działał. Ja miałem dev, przez pierwsze 2-3 dni miałem wrażenie, że dużo wolniej działa. Potem była aktualizacji i chyba trochę lepiej. Potem wróciłem na global'a i poza paroma pierdołami jestem zadowolony. Od SGS1 mi zostało kombinowanie i bawienie się romami, rooty, itp., ale powstrzymuję się jak mi dobrze działa telefon, chociaż ciągnie mnie, żeby znowu potestować dev'y :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...