Skocz do zawartości
  • 0

Xiaomi czy jednak coś innego?


Vvendet

Pytanie

Witam ;)

Mam spory dylemat, bardzo spodobał mi się model redmi Note 4x ale czytając opinie widzę częste problemy z mikrofonem i gubiący się GPS. Dodatkowo boję się trochę softu( mam nadzieję że trochę mnie naprowadzicie) czy jeśli znajdę dobry egzemplarz z normalnym globalem czy jest sens bawić się w wgrywanie miuipolska? Czytałem co to zmienia ale dalej nie łapie do końca czy ma to duże znaczenie. Jeśli możecie napiszcie na jakiej stronie kupiliscie swój egzemplarz(ja chyba postawie na polskie strony), czy coś zmienialiscie w sofcie, czy były jakiekolwiek problemy z telefonem. 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dokładnie te dwie strony znalazłem po opiniach innych i na nich się będę skupial 

@EDIT

Czy ktoś kupował tel w sferis lub proline ? różnica w cenie miedzy sferis a fostertechnologies wynosi 80zł, a na prolinie za 800zł jest 2 letnia gwarancja, mógłby ktoś potwierdzić że wszystko z tych stron jest ok ?

https://www.sferis.pl/smartfon-xiaomi-redmi-note-4-dual-sim-32gb-czarny-46xiaominote4-32blk-p495868

https://proline.pl/smartfon-xiaomi-redmi-note-4-32gb-dual-sim-lte-black-polska-dystrybucja-p951402  ( wiem że to wersja international a nie 4x)

Edytowane przez Vvendet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kurde, byłem pewny że do 1000zł Mi5 nie dostanę, a na ibuygo jest za 1020 ze szkłem i casem :/ na gearbest jest jeszcze taniej ale jakoś nie ufam tej stronie. Możesz napisać skąd kupiłaś swojego Mi5 ? w jakiej cenie i czy z globalem czy syfMiui ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0



Ja baaardzo chciałam złoty, a nigdzie już nie były dostępne poza alledrogo. Zaryzykowałam więc, kupiłam tam za 1250zł z fakturą na firmę ;) więc realnie ok 1000zł. 2mce temu. Jesli chcesz poszukam u którego sprzedawcy.

Telefon super, oryginalny, soft Global Beta, bez syfu. Nic w nim nie grzebię bo nawet OIS działa pięknie i po co to psuć "lepsze często wrogiem dobrego". Nawet cotygodniowych OTA które co chwila są dostępne nie wgrywam.

Na chwilę obecną wzięłabym z Gearbest z opcją Priority Line (min. szans na Vat) albo od Goldway z dostawą bez Vat.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wszystko zależy od mojej wypłaty w lipcu B-) ale raczej będę się skłaniał ku polskim sklepom, jak patrzę po ibuygo czy gearbest to sporo ofert jest z chińskim softem, wolę dopłacic i bawić się w ewentualną zmianę softu z własnej woli a nie z przymusu. Dzięki bardzo za info ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Vvendet

Zobacz poniższe linki gdzie ludzie dzielą się takimi cennymi informacjami typu "gdzie za ile i czy bez Vat" 

https://miuipolska.pl/forum/index.php?/topic/26394-kupno-MI-5

I koniecznie zajrzyj tu podałam inne miejsca :

https://miuipolska.pl/forum/index.php?/topic/26066-Smartfon-Xiaomi-(600-800zł)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sam kupowałem w ibuygou, a moja dziewczyna w gearbest i za każdym razem telefony przychodziły z legitnym ROMem Global Stable (czyli takim z językiem polskim). To że dany telefon nie ma dopisku International version nie znaczy, że soft będzie chiński. To już większe ryzyko, że kupując allegro dostaniesz z syfmiui. Ja ostatnio kupowałem mi5 z Goldway, na złotówki wyszło 900zł razem z przesyłką gwarantującą brak VAT. Da się taniej z gearbest, a przy tym podobno pewniejsza gwarancja, ale mi zależało na czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Decyzja zapadła, Mi5 z goldway lub ibuygou ze względu na szybsza wysyłkę. Teraz potrzebuję rady związaną z płatnością, na której stronie wygodniej ? Nie mam konta walutowego, a w razie potrzeby podpięcie pod PayPal raczej nie bedzie problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Decyzja zapadła, Mi5 z goldway lub ibuygou ze względu na szybsza wysyłkę. Teraz potrzebuję rady związaną z płatnością, na której stronie wygodniej ? Nie mam konta walutowego, a w razie potrzeby podpięcie pod PayPal raczej nie bedzie problemem.


Ibuygou to warto rozważać ze względu na serwis w PL. Ale pewno dołożą Ci Vat.

W Goldway masz wysyłkę bez Vat i możliwość zakupu na Aliexpress z kuponami, cashbackiem do 9,38% (i to jest chyba to co ja bym dziś wybrała).

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0


Ibuygou to warto rozważać ze względu na serwis w PL. Ale pewno dołożą Ci Vat.

W Goldway masz wysyłkę bez Vat i możliwość zakupu na Aliexpress z kuponami, cashbackiem do 9,38% (i to jest chyba to co ja bym dziś wybrała).

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka


W ibg jest ubezpieczenie od VAT. A mi przyszła przesyłka bez naliczonego vatu. Czyli nie " na pewno " doliczą VAT. A jak doliczą to przy wyborze ubezpieczenie ibg go zwraca

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...