Skocz do zawartości

Problem z dzwiękiem podczas rozmowy po aktualizacji do MIUI 8.2.10.0


darek1986

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim,

Jako, że jest to mój pierwszy post więc witam Wszystkich użytkowników forum.

Posiadam Xiaomi Redmi Note 4 w wersji global zakupiony z polskiej dystrybucji. Dzisiaj pojawiła się aktualizacja OTA do wersji MIUI 8.2.10.0
Niestety po tej aktalizacji jakość dźwięku z głośnika jest tragiczna, tzn trzeszczy podczas rozmowy. 

Co sprawdziłem:

1. Mam 2 karty SIM: Orange i Tmobile których używam na stałe w telefonie. Trzeszczenie jest zarówno z 1 jak i 2 karty

2. Testowałem wszędzi, gdzie jest dobry zasięg, z wyłączonym VoLTE z siecią 2g 3g, wszelkie kombinacje i jest to samo

3. Dźwięk podczas rozmowy np przez Messengera czy Whatsapp jest w porządku.

Czy ktoś ma podobny problem po aktualizacji? Na logikę gdyby głośnik był uszkodzony to by działo się tak samo podczas rozmów na kominikatorach.

No chyba że jest to problem anteny, nie wiem. Proszę o pomoc i ewentualne wskazówki. Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, slimdick said:

@darek1986 jakość rozmowy przez sieć komórkową zależy od obu stron, jeśli twój rozmówca jest połączony na 2g to nic u siebie nie poprawisz. On Cię może słyszeć idealnie.

Jasne, że od obu stron. Dodam, że czy dwonie z Orange czy Tmobile nie ma znaczenia, jest to samo. Np dzisiaj z siecią lycamobile połączenie było ok. Plus tak samo jakość kiepska, Play, Tmobile też (chociaż jedna rozmowa była normalna).

Co ciekawe podzas kiepskiej rozmowy gdy dam na głośnik lub słuchawki to dźwięk jest normalny. Dodatkowo przez whatsapp ten głośnik przy uchu działa prawdiłowo. Wygląda na problem software. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, darek1986 napisał:


Hej dzięki za odpowiedź. Wszędzie ale na 10 osób z jedną jakość jest normalna.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Gdyby był to problem softu to na en.miui.com byłoby głośno, a nie znalazłem nic ciekawego w tym temacie więc coś jest albo u Ciebie z kartą sim/operatorem, albo coś poszło nie tak przy aktualizacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby był to problem softu to na en.miui.com byłoby głośno, a nie znalazłem nic ciekawego w tym temacie więc coś jest albo u Ciebie z kartą sim/operatorem, albo coś poszło nie tak przy aktualizacji...

No tak jak wspomniałem mam 2 karty SIM, na obu to samo. Więc wykluczam problem karty, operatora, zasięgu.
Głośnika do rozmów też bo przez Whatsapp by trzeszczały.
Może kwestia anteny GSM? Chociaż jak mówię stało się to po aktualizacji. A może się tak zbiegło w czasie... Dzień wcześniej było normalnie. Przeglądałem forum en.miui.com i też nic podobnego nie znalazłem poza problemem z nagrywaniem dźwięku trzeszczącym. Wymusiłem tą aktualizację OTA raz i jest to samo.
Czekać do następnego update? Jak to nie pomoże to co zalecacie?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, darek1986 napisał:


No tak jak wspomniałem mam 2 karty SIM, na obu to samo. Więc wykluczam problem karty, operatora, zasięgu.
Głośnika do rozmów też bo przez Whatsapp by trzeszczały.
Może kwestia anteny GSM? Chociaż jak mówię stało się to po aktualizacji. A może się tak zbiegło w czasie... Dzień wcześniej było normalnie. Przeglądałem forum en.miui.com i też nic podobnego nie znalazłem poza problemem z nagrywaniem dźwięku trzeszczącym. Wymusiłem tą aktualizację OTA raz i jest to samo.
Czekać do następnego update? Jak to nie pomoże to co zalecacie?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Zależy od upierdliwości problemu. Możesz spróbować aktualizacji do wersji dev, lub spróbować postawić system na czysto. Sama antena wątpię. Jeżeli nic nie pomoże, to zostaje chyba gwarancja/rękojmia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od upierdliwości problemu. Możesz spróbować aktualizacji do wersji dev, lub spróbować postawić system na czysto. Sama antena wątpię. Jeżeli nic nie pomoże, to zostaje chyba gwarancja/rękojmia...

Niestety uciążliwość dosyć spora bo telefon jednak służy do rozmów :-) i każda nawet kilkuminutowa rozmowa jest niezbyt przyjemna no chyba że że słuchawek lub na głośniku.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, darek1986 napisał:


Niestety uciążliwość dosyć spora bo telefon jednak służy do rozmów :-) i każda nawet kilkuminutowa rozmowa jest niezbyt przyjemna no chyba że że słuchawek lub na głośniku.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

No więc zostaje Ci zabawa softem, albo gwarancja/rękojmia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, darek1986 napisał:


Gwarancja... Hmm zazwyczaj w takich przypadkach, "usterka nie wystąpiła w serwisie podczas testów" :o

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Dlatego masz "gwarancja/rękojmia" jeżeli nie chcesz się bawić w naprawy i serwisy, zgłaszasz sprzedawcy zwrot urządzenia, a on musi Tobie udowodnić, że problem nie występował w dniu zakupu. Oczywiście jeżeli był to zakup na terenie UE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie wystepuje ten sam problem, po zaktualizowaniu jakosc rozmow tragedja.Wgranie nowego roma nic nie zmienilo Zona ma taki sam telefon i u niej po aktualizacji wszystko jest ok.

Cześć,
O widzisz czyli kolejna osoba która ma to "szczęście" z jakością rozmów. Testowałeś tak jak ja? I np na Whatsapp czy rozmowie przez FB Messenger dźwięk jest normalny?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cofnalem i sie udalo, dzwiek sie poprawil, nic nie charcze i nie trzeszczy. Takze jakiegos buga ma aktualizacja, tylko czemu nie na kazdym telefonie?

No proszę to dobra informacja, że pomogło. Aktualizację do 8.2.10.0 robiłeś przez OTA?
A jeszcze chciałem zapytać jak cofałeś update? Da sie to zrobić z poziomu kopia zapasowa i przywracanie MIUI?
Telefon z polskiej dystrybucji?f4867fea71b50e64e14d799ae8b02860.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z poziomu OTA. Przywracanie robilem poprzez backup w recovery, ale to nic nie dalo. Tzn cofnelo, ale dzwiek byl taki sam. Wgralem tez  RN4X_gain_less , ale tez nic. Aktualizacje cofalem wedlug poradnika ze strony global miui: http://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=auto&tl=pl&u=http%3A%2F%2Fen.miui.com%2Fa-232.html.

Roma tez pobieralem z ich strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Tak, z poziomu OTA. Przywracanie robilem poprzez backup w recovery, ale to nic nie dalo. Tzn cofnelo, ale dzwiek byl taki sam. Wgralem tez  RN4X_gain_less , ale tez nic. Aktualizacje cofalem wedlug poradnika ze strony global miui: http://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=auto&tl=pl&u=http%3A%2F%2Fen.miui.com%2Fa-232.html.
Roma tez pobieralem z ich strony.

Cytując kolegę zrób tak jak on. Czyli przez twrp. Ja niestety nie robiłem tego bo mam telefon służbowy i nie mogę go wyczyść. Samo cofanie aktualizacji przez OTA to nie pomaga bo to robiłem.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też to na rn3 pro se przerabiałem to .

Jak ktoś nie nie ma służbowego telefonu i chce się pobawić czy to działa(nie ma pewności na tym modelu)

Trzeba pobrać rom wcześnieszy na którym w miarę to działało i wyciągnąć plik z modemem.

Już nie pamiętam do końca ale chyba też działało na zablokowam btl.(dawno już i nie mam tel w rękach)

Jak to wina pliku z modem to pomoże a gdzie indziej zepsuli to nie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć mój tata kupił sobie Redmi Note 4 na snapdragon 625 I też ma opisywane problemy 7/10 rozmówców się skarży, on slabo słyszy 5/10 rozmów. Testowane x lg, Samsung, Huawei, lumia. Jakość wydaje się przypadkowa. Ma najnowszy soft oryginalny instalowany OTA. to już egzemplarz, problem dalej jest

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

aha na komunikatorach jest ok.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Krzysztof M napisał:

Ma najnowszy soft oryginalny instalowany OTA. to już egzemplarz, problem dalej jest

I to jest źródło problemów z jakością rozmów - ROM Global. Niech zainstaluje MIUI Polska/EU, a niedogodności związane z rozmowami powinny ustąpić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam jest duża poprawa. Tak jak pisałem post wyżej. Koniecznie bo wgraniu z tego trzeba przed rebootem zrobić wipe dalvik cache. Po 1 razie bez tego przy pierwszej rozmowie było tak samo. Zrobiłem potem według poradnika i działa dużo lepiej, zdarza się czasami charczenie ale nie aż takie jak na ROM Global

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...