Skocz do zawartości

Aplikacja sms łączy się z 58.68.235.56:80


MST

Rekomendowane odpowiedzi

Podmieniłem LBE_miui na LBESM i moje zdziwienie gdy po otrzymaniu sms, LBESM wyrzucił komunikat, że aplikacja sms chce się połączyć i podała adres IP?

Czy wszystkie nasze SMSy lecą do xiaomi, czy to po prostu jakiś filtr spamowy czy coś?
Mocno to podejrzane, ale gdy odmówię to się aplikacja wywala.

 

LBE od miui jest ślepe w porównaniu do SM, ponad 80% rzeczy nie zauważa i jest rozbite na kilka aplikacji. LBE_miui równieź nie współpracuje z Google Play przez co po instalacji nie wyskakuje informacja o uprawnieniach. Co innego jeśli instalujemy spoza GP, widać chińczyki nie przewidzieli współpracy z innym sklepem.

Edytowane przez MST
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby takie oczywiste dla Ciebie, ja nie lubię traktowania mnie jak nasz premier obywateli naszego kraju.

W normalnym LBE gdy instaluję głupią gierkę, to nie muszę studiować uprawnień bo po instalacji wyskakuje mi zapytanie o te wszystkie uprawnienia i mogę odmówić co mi się nie podoba lub ustawić by się mnie pytał za każdym razem.

 

Na prawdę was to nie interesuje, że każdy wasz sms leci do Chin?

 

Jak odmówiłem na stałe dostęp do wifi to już się nie wywala ;]

Edytowane przez MST
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. To może inaczej..

Bo ja nie bronię w niczym Xiaomi. Ja tylko zawsze próbuję walczyć z bzdurami wypisywanymi przez użytkowników.

To chyba mogę?

 

Więc proszę o logcat, systrace, cokolwiek, że twój SMS zamiast do dziewczyny poszedł do Chin, tam przeczytał go premier Chin i odesłał sprawdzony do dziewczyny. Jak nie z telefonu to zadzwoń do operatora, zapytaj przez jakie bramki szedł SMS.

Tak mnie to też interesuje. Ale proszę o logcat. Proszę o dowód.

 

Moim zdaniem nie powinieneś używać MIUI. Mówię to z troski czytając Twoje obawy o dobra osobiste.

Naprawdę. Sprzedaj to co masz i bierz nie wiem Blackberry. Sam miałem BB i gdyby nie były takie wolne to nadal bym używał. Może oni nie czytają Twoich SMS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się wzburzyłeś, widzę że jednak bronisz jak lew xiaomi. A być może uważasz siebie za wyrocznię miuipolska i nie przyjmujesz argumentów. Ja nie będę robił audytu aplikacji miui bo to by było nieopłacalne, prościej jest ją zablokować. Mi wystarczy informacja, że po każdym sms jest wykonywane połączenie z Beijing, China.

 

Jeśli mogę coś zrobić by ograniczyć dostęp do moich danych to to zrobię. Nie muszę z całej reszty rezygnować.

 

Dałem temat do dyskusji, nie po to by się tu ktoś spinał.

Edytowane przez MST
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie to, że apki łączą się lub pingują chińskie serwisy to nic nowego.

Prawie każda apka ma łączność z chinami. Od taka Mms.apk posiada wbudowane szybkie odpowiedzi (zakładka Polecane) i tam są ładowane treści z Chin. Może nawet jeśli Polecane jest wyłączone. To samo jeśli macie synchro smsów z Xiaomi. Całe XiaomiServiceFramework pinguje chińskie serwery utrzymując kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MST strzel sobie Droidwalla lekka aplikacja dodaje reguły do iptables i nie robi wyjątków :D, LBE niestety z tego co pamiętam robił wyjątki np. dla Firefoxa i kto wie czego jeszcze, możliwe, że to już poprawili, ale jak zaczynaliśmy z kumplem tłumaczenie go, to dość szczegółowo go przetestowaliśmy i wychodziły takie kwiatki, teraz już nie wiem jak się sprawa ma bo chwilowo nie używam, kumpel sam ciągnie tłumaczenia, ale nie pytałem o testy co poprawili, a co nie :D

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LBE już nie używasz?

 

Nie chwilowo sobie go odpuściłem, z tej paczki to używam tylko LBE Privacy Space :D

 

Co do DroidWalla tu masz wersję PL:

http://www30.zippyshare.com/v/44006116/file.html

 

Jak chcesz bardziej rozbudowaną nakładkę na iptables to polecam AFWall+

https://play.google.com/store/apps/details?id=dev.ukanth.ufirewall

 

Działa identycznie jak DroidWall tylko jest bardziej rozwinięty, wygląd ma identyczny, można powiedzieć, że to jego kontynuacja, bo autora DW zaprzestał dalszych prac, w opcjach można przełączyć na j. polski, lepiej formatuje logi, łatwiej się czyta.

Edytowane przez Renegade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...