Skocz do zawartości

Problem z załadowaniem systemu / nagłe wyłączenie się telefonu


Rysiob

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Długo się nie nacieszyłem Redmi :( Po 2 tygodniach dzisiaj w czasie jazdy samochodem, z uruchomionym BT i GPS telefon po prostu się wyłączył. Myślałem, że może od temperatury, ale nie - nie reaguje ani na przycisk POWER, ani na fastboot, ani na podpięcie pod ładowarkę. Bateria była naładowana do pełna. Czy jest jakiś jeszcze sposób diagnozowania czy od razu zgłaszać na gwarancję?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie podpiąłem pod komputer, odczekalem chwilę i spróbowałem uruchomić. Udało się, wystartowało, ale:
- odcisk palca nie reagował, trzeba było pin wpisać,
- statystyki baterii się wyzerowaly (ale to chyba normalne w Redmi po ponownym uruchomieniu),

Ulżyło mi, że telefon zadziałał, ale teraz pozostaje kwestia tego, czy to przypadkiem nie zasługa najnowszego xiaomi.eu, tj. 7.6.15, który zainstalowałem dwa dni temu. Jeśli ktoś ma ten system,niech bacznie obserwuje swój telefon.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RysioB zeby uruchomic telefon z takiego stanu musisz bardzo dlugo przytrzymac przyciisk power.
Mialem to samo u siebie na tym romie i z tego co doczytalem nie bylismy sami. Probowalem wipe itp i noic. Zrobilem downgrade do ostaniej wersji na 6.0 z poziomu twrp i mam spokoj, oczywiscie pozniej znowu full wipe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Posiadam Xiaomi 4x. Soft miui polska. Dzis podczas przeglądanie netu zgasł ekran. I teraz przy probie naciśnięcia przycisku power mruga dioda. Pod ładowarka też mruga dioda. Przycisk power + Vol up nic nie daje. Jakieś sugestie?

Edytowane przez alvaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

proszę o pomoc mam uceglony redmi 4x caly czas czarny ekran bez wzgedu na wciskanie . Proba mi flash konczy się bledem mimo ze wykrywa coma po podlaczeniu. wyskakuje komunikat  cant recive pocket potem odwołanie do obiektu nie zostało ustawione na wystąpienie obiektu obiektu   Proszę o pomoc. probowalem już nawet przez krótkie stykniecie na plycie w srodku tak jak na filmikach na YouTube ale nie pomoglo.  czasami POKAZUJE can not read from com, choć sterowniki sa prawidłowe w menadżerze urzadzen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, nowy1982 napisał:

probowalem  na 10 i 7

W sumie nie ważny nr wersji, tylko czy 64Bit? Dodatkowo piszesz że sterowniki ok, ale jakie? Czy jest w trybie Qualcomm QD downloader, czy diagnostic. Jaka wersja Miflasha? Takich niuansów jest sporo, trudno doradzać na podstawie tego co napisałeś. Dopóki reaguje na cokolwiek to jeszcze nie cegła.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, nowy1982 napisał:

probowalem na miflash beta, 2016, 2017. jak sprawdzić czy jest w trybie diagnostic czy downloader??

Tak powinien być 64Bit. Jest chyba w dobrym trybie, sterownik powinien być HS-USB QDLoader 9008. Jeszcze kwestia romu, jego rozpakowania i umieszczenia bezpośrednio na dysku c:/ i nie może być spacji w nazwie (czy ścieżce dostępu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, nowy1982 napisał:

okzuje się ze dwa systemy mam 32bit czyli nie ma szansna wgranie 

Tak jak kolega pisał, czasami się udaje na 32bit, ale bywają tu problemy. Tu chodzi o sposób zarządzania pamięcią i ograniczenia systemu 32Bit.

Wersję 2017.04.25 masz do pobrania np tu, tylko nie pamiętam czy ona działa na 32bit. http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/zarzadzanie_telefonem/MIUI_Mi_Flash_Tool.html

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym z 2017 milfash   wyskakuje cannot receive hallo pocket

następnie odwołanie do obiektyu nie zostało ustawione na wystąpienie obiektu

 

12 godzin temu, Orjon napisał:

Ruszy, u mnie działa wersja z 26 albo 27 kwietnia 2017r.

Podaj mi link do tego bo ja mam z 24 kwiet i nie rusza

Mam z25 kw

 

9 godzin temu, nowy1982 napisał:

Podaj mi link do tego bo ja mam z 24 kwiet i nie rusza

Mam z25 kw

Przyślij mi paczkę na maila [email protected]

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nowy1982 czym rozpakowujesz plik zip? Kiedyś się męczyłem z instalacją, po rozpakowaniu Winrarem, który rozpakowuje raz a długo i nie zgłaszał problemów, pomógł 7zip w ktrym paczkę zip trzeba rozpakować dwa razy ręcznie, i przy tej próbie wyskoczył mi błąd CRC, to był główny powód niepowodzenia instalacji. Ponowne pobranie i rozpakowanie 7zip pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Jakiś czas temu padł mi Redmi 4x. Na początku przestał się ładować - mimo ikonki ładowania bateria się rozładowywała. Mogłem telefon podładować tylko kiedy był wyłączony i podpięty do mocnej ładowarki. Któregoś dnia już się nie uruchomił, dioda nie mrugała.

Dzisiaj wymieniłem port ładowania, ale nie pomogło. Telefon uruchamia się na krótką chwilę, pokazuje się logo Mi na pół sekundy, wibracja i wyłącza się. Tryb fastboot to samo - logo na pół sekundy, po czym wyłącza się.

Na miui.eu znalazłem tutorial który ponoć rozwiązuje sprawę (http://en.miui.com/thread-693884-1-1.html), ale nie w moim przypadku. Telefon nie pojawia się w menedżerze urządzeń, nie jestem w stanie zainstalować sterownika i wgrać nowego ROMa.

Kilkanaście godzin ładowania baterii nie pomogło.

Czy jest coś co jeszcze można zrobić?

 

UPDATE

Coś tam ruszyło, nie wiem co się stało ale działa już fastboot. Niestety nie jestem w stanie wejść do recovery - czy da się jakoś odzyskać dane na telefonie zanim spróbuję flashować nowy ROM?

Edytowane przez blockchain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...