Skocz do zawartości

Redmi 4 Pro - słaby zasięg


@GUTEK@

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z Redmi 4 Pro, wersja na Snapie 625. Telefon jest nowy, ma wgrany ROM Global 8.2.4.0

Telefon ma bardzo słaby zasięg sieci komórkowej. W miejscach gdzie nigdy nie miałem problemów z sygnałem on potrafi mieć 2 lub nawet 1 kreskę i jak ktoś dzwoni to słyszy abonent po za zasiegiem.

Czy ten model tak ma? Czy to wada ten konkretnej sztuki?

@Acidcoś pisał  o problemach z zasięgiem w tych telefonach, więc może wie czym to spowodowane?

Edytowane przez @GUTEK@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał chyba 8.1.2.0. Wgrywałem na nowo soft. Wgrałem nawet modem poleceniem "fastboot flash modem NON-HLOS.bin" z ostatniej wersji rozwojowej xiaomi.eu. Niestety nic to nie dało.

Na razie na chama wymusiłem mu dla karty do połączeń tylko tryb 2G i zasięg na niej jest ok. Ale druga karta od netu dalej ma problemy z zasięgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, tpawel napisał:

A ten zasięg to LTE czy 3g? Bo w kreskach to się zasięgu nie mierzy ;)
Jedna kreska 3g to nie ten sam poziom sygnału co jedna kreska 4g.

3G, no to ok, sygnał jest -105dbm, więc to chyba nie jest dużo co nie? Aero2 w LTE nie działa, przynajmniej to darmowe.

A idzie w tym Redmi podejrzeć jakie on ma pasma aktywne, bo może skubaniec ma jakieś powyłączane? Nie doszukałem się tego nigdzie, w Mediatekach jest fajne menu inżynierskie a w Snapach chyba nie ma czegoś takiego.

27 minut temu, SperQu napisał:

Może spróbuj wgrać Xiaomi.eu, ja na swoim R4P na globalu nie mogłem złapać 4g, a teraz na Xiaomi.eu cały czas na LTE śmigam.

Wgrałem modem z xiaomi.eu, nie chcę przechodzić bo ten soft jest z wersji na wersje coraz gorszy np. wywalili w kosmos harmonogram z którego korzystam.

Edytowane przez @GUTEK@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy to u2100 czy u900. Paradoksalnie możesz właśnie mieć dobry zasięg. U900 ma lepszą propagację fal, ale to u2100 ma wyższy priorytet że względu na wiekszą pojemność sieci. Jak się u2100 kończy to wskakuje u900. I może być tak że inne telefony logują się już do u900 a Tobie jeszcze trzyma u2100.
Nie masz pewnie roota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, tpawel napisał:

Nie masz pewnie roota?

No teraz to mnie chyba obraziłeś hehe ;)

root/magisk, xposed, twrp. Do wyboru do koloru :)

 

Obojętnie jakie byto nie było pasmo, jeśli mam te dwie kreski / -105dbm, dzwonie i słyszę abonent po za zasięgiem to coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak dzwonie do siebie to mam abonent po za zasięgiem :)

Dobra wgrałem, wyłączyłem bez zmian. Tel łączy się po UMTS900 i co najlepsze to ten BTS z którym się łączy to ja z okna widzę.

Czy to całe Xiaomi nie potrafi zrobić jakiegoś telefonu który działa bez problemów? Wku... to już jest, co telefon inne problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...