Skocz do zawartości

Wyłączający się telefon


DarK123

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem telefon i od początku co jakiś czas się resetuje tak średnio co 2-4h. Pojawia się czarny ekran i znaczek MI. Moje pytane to czy ktoś miał to samo i czy jest to wina sprzętu czy softu. MIUI Global 8,2 Stabilna 8.2.5.0 (MCFMIDL) Telefonu już do na prawy gwarancyjnej raczej nie oddam bo kolega wczoraj go upuścił i ma pękniętą szybkę ochronną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłaczać się nie wytłacza tylko restartuje, jeszcze by tego brakowało. Najczęściej jak odblokowuję, rzadziej podczas używania jakiejś aplikacji. Miał to od początku jak kupiłem ale tak mi schodziło z wysłaniem na gwarancji do China po pęknięciu nie ma już jak wysłać. Macie jakieś propozycje co z tym fantem dalej ? Wysłałem już prośbę o odblokowanie bootloadera teraz czekam możne zmiana softu pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, jedynie wróżka mogłaby na odległość, na podstawie jedynie pytania, określić co powoduje problemy z wyłączaniem. Zainstaluj polski soft - tu masz poradnik:

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

Tylko przeczytaj go kilkukrotnie przed rozpoczęciem, a potem punkt po punkcie realizuj.

Kiedy zainstalujesz MIUI Polska/EU, a problemy ustąpią, będziesz miał pewność, ze to kwestia programowa. Jeśli telefon w dalszym ciągu będzie się wyłączał, to będziesz wiedział, że to sprawa sprzętu. No i tu..., cóż..., tak czy owak, pozostanie (z uwagi na uszkodzenia) albo naprawa albo zakup nowego telefonu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zmienił(a) tytuł na Wyłączający się telefon

Odkopię temat.

Od kilku dni mój note 4x zaczął się samoczynnie resetować. Przy przeglądaniu internetu, fb czy instagrama po pewnym czasie się zacina na kilka sekund i wyskakuje logo mi z ładującym się androidem. Czasami się po tym włącza ale nie ma połączenia z kartą sim, a czasami wisi na androidzie i trzeba mu pomóc powerem. Zrobiłem ustawienia fabryczne z usunięciem kopii zapasowych i resetuje się niby rzadziej, ale nagle pojawił się problem zatrzymywanych aplikacji. Czasami zatrzymuje kilka pod rząd o czym dostaje info " aplikacja xxxxx została zatrzymana" mimo tego że na telefonie nic nie robię, a czasami zatrzymuje ot tak te aplikacje na których pracuję. Wczoraj na przykład klawiatura systemowa działała normalnie, dziś zaś ją zatrzymuje i musiałem się przesiąść na swiftkey. Co to może oznaczać? Mam globala 8.2.10.0 (mcfmidl) i android 6.0.1.

Na początku użytkowania telefonu nic takiego nie miało miejsca a minął już miesiąc. Wariować zaczął kilka dni temu.

wgrałbym softa miui polska, ale mam problem ze sterownikami i swoim lapkiem, więc póki co odpuściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś udało się grać miui eu ściągnięty tutaj(Chyba z 5 razy instalowałem soft i na końcu się udało, z tym, że na androidzie wisiał dobre ze 3 godziny przy pierwszym uruchomieniu). Miałem nadzieję, że problem się rozwiąże. Niestety już przy konfigurowaniu go i przywracaniu danych z kont xiaomi i google zaczął się zacinać i resetować. Praktycznie każda operacja bardziej obciążająca system wiąże się z resetem i włączaniem samoistnym od nowa. Nadal nikt nie ma żadnych podpowiedzi?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, misiek7bz napisał:

Nadal nikt nie ma żadnych podpowiedzi?

Najprawdopodobniej coś mu fizycznie dolega. Jedyne co mógłbyś zrobić żeby mieć pewność, to instalacja na czysto MiFlashem romu fastboot i skonfigurowanie telefonu od nowa bez przywracania z kopii zapasowej. Jeżeli problemy nie znikną to pozostaje reklamacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą wyczyściłem wszystko przez twrp i skonfigurowałem telefon na nowych kontach... chwile się pobawiłem i zamyka aplikacje na których pracuję.. np aplikacja sms została zatrzymana. instalacja na czysto z miflash dużo się różni od czyszczenia dysku do zera przez twrp i wczytaniu na czysto miui? bo nie wiem czy warto próbować.. i jeszcze jedno pytanie.. jeśli telefon kupiłem od goldwaya i wgrałem mu inny rom to gwarancja będzie uznana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo. TWRP czyści dane tak jakbyś usunął do kosza, miflashem robisz coś a'la format. Nadpiszesz wszystko na czysto jakby telefon wyszedł z fabryki. Przez TWRP jest to samo co byś w systemie zrobił przywrócenie do ustawień fabrycznych.

Wytapatalkowane z Szajomi Nołta 4 Glołbal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, misiek7bz napisał:

 jeśli telefon kupiłem od goldwaya i wgrałem mu inny rom to gwarancja będzie uznana?

Inny, ale oficjalny to jak najbardziej. Ale sformatuj od podstaw MiFlashem i rom fastboot. Tylko do tego będzie niestety potrzebne odblokowanie bl, bo w EDL go nie uruchomisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, misiek7bz napisał:

bl już odblokowany

To tym bardziej wgraj miflashem globala stable, lub dev, a jak problem nie zniknie to gwarancja, a do oficjalnego romu nie mogą się przyczepić.

5 godzin temu, mgcompany napisał:

Niech wgra global stable i odda na gwarancję. Do tego chyba niego chyba nie jest potrzebny odblokowany BL.

Do tego nie, chodziło o MiFlasha i rom fastboot. Jak ma oddawać na gwarancję to oficjalny rom bezpieczniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jechałem z wipe wszystkiego. Co do miflash niestety nic to nie dało.Po wgraniu systemu włączał się jakieś 3 godziny i jakoś uruchomił czysty system z masą zatrzymanych aplikacji przez co nie można przejść nawet podstawowej konfiguracji. Poza tym wczoraj wyłączyłem telefon z 60% baterii +/-, a dziś po wyjęciu z szafki był wyładowany do zera. Ogólnie z samoczynnym resetowaniem to wygląda tak, że przy większym obciążeniu telefonu(włączanie aplikacji) nie daje rady i sam się resetuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle jeśli po instalacji systemu były problemy z FC aplikacji systemowych, to wystarczyło zrobić wipe w recovery lub reset systemu w ustawieniach i było po problemie. Jeśli u ciebie są takie problemy, to po prostu oddaj na reklamację. A może ten egzemplarz jest nieoryginalny, jakaś podróba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wipe ani reset po reinstalacji nic nie dawało niestety. Jesśli chodzi o podróbe to też według poradników to sprawdzałem i jest ok. Wydaje mi się, że taki sklep jak goldway by sobie nie pozwolił na nadszarpnięcie reputacji dla kilku marnych groszy przez wciskanie podrób. Napisałem już do nich o problemie, zobaczymy co odpiszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości, ktoś może używa Redmi Note 4X i ma podobne problemy? Może to sprawa słabej aktualizacji?

Chińczycy poradzili mi wgrać soft miflashem, chociaż pisałem im już, że to robiłem... Więc wgrałem i wrzuciłem im na yt, że nawet pierwsza konfiguracja po flashu sprawia problemy. ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od kupna od goldweya zaczął się resetować co jakiś czas,  czasem to ustawało, teraz przyszła aktualizacja i po niej tel resetuje się co 30sek,po wipe data dalej to samo(tak kazali z serwisu po rozmowie)  kompletnie nie wiem co zrobić, a nigdy nie bawiłem się oprogramowaniem. Myślałem żeby zainstalować poprzednia aktualizacje ale przez USB nie pójdzie jak się resetuje co chwilę ;(

received_1923146297945334_fact_1.png

 

Dnia 7.07.2017 o 21:44, misiek7bz napisał:

Z ciekawości, ktoś może używa Redmi Note 4X i ma podobne problemy? Może to sprawa słabej aktualizacji?

Chińczycy poradzili mi wgrać soft miflashem, chociaż pisałem im już, że to robiłem... Więc wgrałem i wrzuciłem im na yt, że nawet pierwsza konfiguracja po flashu sprawia problemy. ehh

Na tą chwilę jak wygląda u ciebie sytuacja? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam z problem z moim xiaomi. Mam go już jakieś pół roku, przez ten czas nie było z nim żadnych problemów, wszystko sprawne w 100%. Od początku mam ROM Global Stable i nic przy romie nie grzebałem, nie grywałem itp. Wczoraj w nocy podłączyłem go do ładowania. Dzisiaj rano telefon był naładowany ale wyłączony. Włączyłem go,  słuchałem muzyki przez ok 15 minut i nagle sam się wyłączył. Następnie chodził coraz krócej - 5 minut  potem 2 i się wyłączał sam z siebie, czasami restartował. Zresetowałem do ustawień fabrycznych - nic się nie zmieniło. Potem to już nawet włączyć się go nie dało. Czasami pokazywał się znaczek Mi ale bez logo powered by android na dole - stał tak zawieszony przez 15 minut i się resetował. Od tego momentu czasami na ekranie pokazują się dziwne znaczki tak jakby ekran był uszkodzony? Ale też nie do końca bo czasami się pokazują a czasami nie, dzisiaj rano dotyk był w 100% spawny, aplikacje działały, nie upadł mi ani razu więc nie rozumiem co się mogło stać.

Nic nie kombinowałem oprócz wyczyszczenia do ust fabrycznych z poziomu recovery,  próbowałem włączyć go ok 30 razy, wczoraj w nocy wszystko działało w 100%

 

Czy w serwisie w polsce dadzą rade mi to naprawić? Kupowałem go u Goldwaya z aliexpress ale nie ma już strony(zablokowali/usuneli? xD) więc o odesłaniu na gwarancję raczej nie ma mowy.

 

PS. Po podłączeniu do ładowarki nie pokazuje znaczka ładowania baterii, zamiast tego miga na czerwono dioda - nigdy tak nie było. Co to oznacza? Bateria była naładowana na 100% więc teraz pewnie ma jakies 60-80%

Edytowane przez arekss16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, moj redmi note 4 wylacza sie przy wstrzasie np przy upadku z 10-15cm na miekka podkladke, sciagalem obudowe tylna, plomby uszkodzone (nie jestem pierwszym wlascicielem), bateria oryginalna, nie rusza sie, tak sam jak jej wtyczka. Gdy telefon sie wylaczy od razu moge go uruchomic i dziala normalnie... Nigdzie sie nie spotkalem z takim problemem w tych telefonach. Nie wiem tez co w razie czego mam wymienic, plyte glowna czy baterie? Jedno z tych jeszcze moge wymienic ale obydwie rzeczy sa juz nie oplacalne... Spotkal sie ktos z takim problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...