Skocz do zawartości

Brak zasięgu sieci komórkowej, brak TWRP


oskar1989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z telefonem bratanicy, telefon jakieś 2 tygodnie temu stracił zasięg sieci komórkowej i ni jak nie mogę sobie z tym poradzić. Telefon w zeszłym roku zakupiony, odblokowany wgrane MIUIPolska i nic nie grzebane do momentu awarii. Brak oznak zalania / upadku.

Czego próbowałem:

- Przekładanie kart Sim, na moim Mi Note karta działa, z mojego telefonu karta nie działa - problem Sim odrzucam

-Aktualizacja telefonu do xiaomi.eu_multi_MI4c_7.6.15_v8-7.0 pogorszyła sprawę ponieważ na ten moment telefon nie chce wejść ni jak do TWRP żadnym sposobem. Do Fastboot normalnie wchodzi.

-Wgrałem TWRP przez Fastboot  "instaluj_recovery_windows.bat" - dalej TWRP w żaden sposób nie odpowiada. Wgrane TWRP z linku poniżej.

-Ponowna instalacja xiaomi.eu_multi_MI4c_7.6.15_v8-7.0 nic nie daje, efekt: AUTOMATYCZNIE KASUJE PACZKĘ .ZIP - po ponownym uruchomieniu plik .zip w magiczny sposób znika.

-Vol up + power up nic się nie wyświetla , telefon nie wstaje.

- *#*#4636#*#* w opcjach sieci w opcji LTE/CDMA auto (PRL) wartości sygnału niby się zmieniają z 0 ale nie daje to żadnego efektu.

Proszę o pomoc bo sam już nie mam pomysłu co dalej robić.

 

Screenshot_1970-01-01-12-54-47-854_com.android.settings.png

Screenshot_1970-01-01-12-37-35-470_com.android.settings.png

Screenshot_1970-01-01-12-37-03-395_com.android.phone.png

Screenshot_1970-01-01-12-36-47-950_com.miui.home.png

Screenshot_1970-01-01-12-37-21-421_com.android.settings.png

Screenshot_1970-01-01-12-54-36-910_com.android.settings.png

Edytowane przez oskar1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bootloadera po przejściu nie odblokowałem, myślałem że nie zablokuje mi aktualizacji od MIUI Polska. Co do numeru IMEI to wyświetla się tylko nie wiem czy zgodny z numerem z pudełka. W niedziele telefon będę mieć z powrotem to zacznę od Bootloadera i zgodności IMEI.

Dziękuję za poradę i dam znać czy pomogło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bootloadera mam zablokowanego po instalacji MIUI Polska (jak można pominąć informacje ze zablokuje po instalacji polskiej dystrybucji ), China dev rom nie moge zainstalować . Telefon zachowuje się jak by nie miał recovery, po zadaniu instalacji aktualizacji wyłącza się. Jak ja mam podejść do MiFlash jak mam zablokowane urządzenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@oskar1989 nie wiem jaki masz model ale informacja o zablokowaniu bootloadera jest podana przy każdej aktualizacji, czytać, czytać, czytać ...

Cytat

Aktualizacja Mi4c/Mi4s/MiNotePro do 7.0

Pierwsza aktualizacja do nowego Androida dla wyżej wymienionych modeli niestety wymaga nowego bootloadera (bez niego system nie wstaje), stąd też nasz niezablokowany bootloader, który funkcjonował do tej pory nie może być użyty do dalszych aktualizacji. Instalacja Xiaomi.eu z 6.12.22 (Android 5.1) na Android 7.0 jest możliwa tylko raz, ponieważ po niej bootloader w Waszych telefonach zostanie ZABLOKOWANY i będzie wymagał odblokowania oficjalną metodą przez pozwolenie na koncie Xiaomi. Wymagane jest też ręczne zaktualizowanie TWRP recovery po odblokowaniu bootloadera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2017 o 12:29, oskar1989 napisał:

Bootloadera mam zablokowanego po instalacji MIUI Polska (jak można pominąć informacje ze zablokuje po instalacji polskiej dystrybucji ), China dev rom nie moge zainstalować . Telefon zachowuje się jak by nie miał recovery, po zadaniu instalacji aktualizacji wyłącza się. Jak ja mam podejść do MiFlash jak mam zablokowane urządzenie ?

Więc po aktualizacji do Androida 7 musisz jeszcze raz przejść całą procedurę: odblokowania bootloadera i wgrania TWRP (tylko odpowiedniego, takiego dla ROMu z Androidem 7), a potem instalacji kolejnego ROMu MIUI Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odblokowanie bootloadera stało się dość trudną sprawą ponieważ aplikacja mi unlock stoi na 50% procentach (tak mam zgodę na odblokowanie urządzenia) do recovery nie da się wejść w żaden cywilizowany sposób i mam telefon z zablokowanym bootloaderem i brakiem możliwości wejscia w recovery. Instalacja china dev rom nie jest możliwa. Miflash z zablokowanym bootloaderem też chyba nie ruszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...