borys90

Redmi Note 2 wariuje

Recommended Posts

8 godzin temu, tomi26 napisał:

Dzięki Panowie, wrzuciłem 5.9.24 miui polska z chomika, ale w dalszym ciągu jest to samo, a wręcz jeszcze gorzej...resety są co kilka minut. Spróbuję zaraz wrzucić tą wersję z xiaomi.eu.

Bez powodu, żadnych aplikacji nawet nie ma na telefonie...ehh

Wrzuć tą wersje która ci osobiście wrzuciłem jak na niej będzie coś nie działać to trzeba będzie sformatować do zera telefon i dopiero zainstalować moją wersje Xiaomi.eu

Nie ma znaczenia, którą wersję wgra, skoro wszystkie są od miuipolska/xiaomi.eu. Najprościej jest wgrać ROM przez MiFlash z wyczyszczeniem pamięci, ale jeśli to nie pomoże, to ciężko znaleźć rozwiązanie, bo chyba jeszcze nikt na forach takiego nie podał, nie znalazł.

2 godziny temu, mgcompany napisał:

Nie ma znaczenia, którą wersję wgra, skoro wszystkie są od miuipolska/xiaomi.eu. Najprościej jest wgrać ROM przez MiFlash z wyczyszczeniem pamięci, ale jeśli to nie pomoże, to ciężko znaleźć rozwiązanie, bo chyba jeszcze nikt na forach takiego nie podał, nie znalazł.

Ma znaczenie która wersje używa bo jak wiemy nie wszystkie wersje były perfekcyjne.

A która była perfekcyjna? :D Nie ma idealnej, bo pierwsze miały chociażby lepszą jakość zdjęć i filmów z aparatu, ale było gorzej z baterią, potem było na odwrót, w każdej coś działało, coś nie działało, z czymś był problem i tak w kółko. To jest temat wałkowany milion razy, ale nie rozwiązuje problemu resetowania, który pojawia się na różnych wydaniach MIUI i nic na to nie pomaga. Używałem starszych wersji miuipolska, w końcu zostałem na 5.10.29, bo stwierdziłem że to nie ma sensu bawić się w ciągłe wgrywanie ROMów. Jeśli tomi chce 5.9.24, to niech sobie wgra, będzie chciał inny, to zrobi jak uważa. ;)

Witam ponownie, mój rn2 dostal jakichś zawieszek, ciągle się zacina przy próbie zablokowania ekranu przyciskiem z boku. Byłem na Romie 6.10.13 zrobiłem wipe ale to nic nie dało więc wgrałem nową wersję z tego tygodnia po czym telefon przy próbie zablokowania znów się zaciął i zrestartował. Nie wiem, mam szukać już nowego telefonu ?

Pytam się co mam zrobić a nie o twoją opinię na ten temat

A czego oczekujesz ? Skoro zmiana ROM'u nic nie daje to jaki wniosek ?

Wysłane z MI5

Tak jak w temacie, od wczoraj mój telefon postanowił dostać padaczki. Z tego co zaobserwowałem, zachowuje się tak jakbym klikał cały czas te dolne przyciski (wypadło mi z głowy jak się to nazywa). Ciągle włącza się lista aplikacji działających w tle, tryb jednej ręki a jeśli uda mi się włączyć jakąś aplikacje po chwili ją zamyka. Podejrzewam, że nie jest to wina softu, bo w TWRP dzieje się podobnie (ciągłe wibracje, ciągle klika się dolna część ekranu). Jest to na tyle uciążliwe, że nie jestem w stanie nic zrobić, może jedynie uda mi się odebrać telefon. Dodam tylko, że telefonu nie zalałem, ani mi nie upadł przez ostatni conajmniej miesiąc. Mam go od 2 lutego 2016 roku, jeżeli ta informacja cokolwiek pomoże :D 

Jest możliwe, że to jednak soft? Co mogę zrobić? Z góry dziękuję za pomoc :) Załączyłbym krótki filmik obrazujący to co napisałem ale waży za dużo :/ (Mogę wstawić na jakieś yt czy hosting jeśli to pomoże)

Jeżeli w TWRP robi to samo, to raczej masz uwalony dotyk, a więc czeka Cię serwis lub kupno nowego...

Miałem to samo na RN2. Do wymiany cały panel dotykowy i ekran przy okazji. 

@Acid Czy jeszcze wśród innych modeli Xiaomi są takie "typowe wady"?

Trochę zraziłem się do marki jeśli po 1,5 roku w zasadzie MUSZĘ wymieniać (lub naprawiać) telefon...

W Samsung Note 7 było to że wybuchał i to zaraz po zakupie... A w ich lodówce No Frost padła pompa i diody LED w parę dni po raptem 2 letniej gwarancji...

Ja też się zraziłem do tej marki.

• Haha 1

Nie zrozumieliśmy się :-) Kolejny telefon też kupuję Xiaomi (Redmi 4 Prime tym razem), znajomym i rodzinie również poleciłem tę markę; większość przy zakupie przynajmniej przejrzała ich ofertę (i zazwyczaj coś dla siebie kupiła). Zakupiłem też od nich powerbank i 2x MiBand. Bardzo polubiłem tę firmę. W związkach zawsze trochę goryczy się przytrafi. Po prostu się chciałem dowiedzieć czy są jeszcze inne modele telefonów obarczone "typową wadą"; wiedzieć czego się spodziewać.

Czy RN2 jest jedynym modelem "zaszczyconym" terminem przydatności (~2 lata), czy w nowszych udało się wyeliminować/poprawić tę wadę.

@Acid

Ta wada w Note 2 to tak że po prostu się zdarza. Tak samo jak padające płyty w Mi5, brzęcząca kamera w Redmi Pro, śpiączka w Mi4, dotyki i focus kamery w Mi5s, wyłączające się Redmi 4 Pro, braki zasięgu w Redmi 3S... Można wymieniać tak bez końca. Nie jest to typowa wada że każdy to ma. Raczej chodziło mi o najczęstsze wady modeli. Czyli jak już coś się ma stać to najczęściej powyższe wady.

Może warto zapytać o to lub poczytać w głównym wątku o MI6 w dziale MI6...

Cześć ! Jestem posiadaczem xiaomi redmi note 2 od 2015 roku ! Niedługo będą mijać 2 lata i wiem, ze to nie jest nowy telefon, ale przy 8 rdzeniowym procesorze i 2 GB ramu Messenger powinien działać. A więc zacznę od początku. Na początku było wszystko super fajnie i bez problemu, byłem mega pozytywnie zaskoczony jak na telefon za 900zł. Do teraz... Od jakiś 2-3 miesięcy bateria przy przeglądaniu internetu jakieś 30minut co godzinę wytrzymuje max 4-5h, mówię spoko mogłem zepsuć baterie częstym ładowaniem, kupiłem 2 nowe na zapas i co? Potrzebuje 3 baterii, żeby telefon mi wytrzymał od rana do wieczora przy używaniu typu : Messenger, email, Snapchat, godzina, SMS i dzwonienie, gdzie na początku mi starczał na jednej baterii od rana do wieczora. Telefon ma 8 rdzeni 2Ghz, a czuję się jak na starym HTC 1rdzen, 800mhz i 500mb ramu, Messenger zacina, Snapchat żeby uruchomić trzeba na 3 razy, pierw się włącza, wszystko zacina nie da się nic zrobić, trzeba wyłączyć i można przejrzec po chwili snapy, a jak chce się nagrać swojego to trzeba jeszcze raz wyłączyć. Przeglądam sobie internet czy forum i nagle się wyłącza z wiadomością "wracanie do pulpitu" aplikacje same się wyłączają, a guzik do wygaszania ekranu przestał działać. Telefon gubi wifi, gdyby nie to, ze mam 2 sieci (2,4ghz i 5ghz) to nie wiem co bym zrobił, pokazane jest, ze mam wifi i przeglądam internet po czym daje następna stronę i wyskakuje "błąd połączenia z internetem" muszę przełączyć na drugą sieć, a tamtą znika na chwilę. No telefon zaczął działać jak najtańsza manta 1rdzen. Może mi jakoś pomożecie, robiłem twardy reset i aktualizowałem miui :/

Redmi Note 2 tak ma, że z czasem zaczyna mu odwalać. O bateriach jest wątek, gdzie jedyna polecana to firmy Nohon na Aliexpress. Reszta działa z różnym skutkiem. Prawdopodobnie masz też spadki procentów baterii i raczej nie wiele z tym zdziałasz, co najwyżej możesz wyciągnąć i włożyć baterię, powinien się zresetować i wrócić do żywych. Na aplikacje raczej nie ma rady, bo z kolejnymi aktualizacjami są coraz bardziej zachłanne na pamięć. Jeśli robiłeś już HR, to system powinien być czysty i jeśli nie pomogło to na wyłączające się aplikacje, to pozostaje poszukać lżejszych odpowiedników. Niestety, z czasem sprzęt się zużywa, a w RN2 jest to bardzo uporczywe. 

Witam, mam pytanie posiadam telefon Xiaomi Redmi Note 2, aplikacje same się wyłączają podczas korzystania, wgrałem nowa aktualizacje oprogramowania lecz nie pomogło, czyściłem pamięć podręczną wiele razy i też nic nie daje,  czy ktoś wie co mogło by pomóc i jaka jest tego przyczyna ?

Pozdrawiam
Adrian

Może się uprawnienia selinux skopaly, poszukaj w TWRP -> Zaawansowane/Advanced -> Uprawnienia/Naprawa SELinux/Fix Contexts, potem reboot. Jeśli nie zadziała to nie mam pojęcia...

tapnięte z Redmi 4a

witam

Pierwsze słyszę aby root był potrzebny do korzystania z TWRP .

Robię każdą aktualizację przez TWRP a roota nie mam i jest tak prawie od dwóch lat ............

pozdrawiam Wojtek

14 godzin temu, Orjon napisał:

Root nie jest potrzebny.
Wystarczy odblokowany bootloader.

tapnięte z Redmi 4a

RN 2 fabrycznie nie ma blokady bootloadera.

No i ja odkopie trupa. 2 lata temu miałem Xiaomi RN3 który miał co jakiś czas samoistne restarty. Dzwonię sobie a tu nagle przerwa i restart i trzeba kod PIN wpisać. Na chińskim romie co kilka dni a na miui polska raz na tydzień. potem miałem, rok czasu LeTv CooL 1 dual gdzie żadnych restartów nie było i teraz znów wróciłem do xiaomi tym razem Mi A1 i restarty wróciły. Identycznie jak w RN3, rozmawiam sobie a tu nagle restart. Juz 2 razy w ciągu tygodnia tak się zdarzyło. Myślałem ze po aktualizacji do Oreo będzie ok a tu to samo. Co jest z tymi xiaomi bo żona ma MI4C i podobnie jej się dzieje co jakiś czas. Czy wszystkie xiaomi tak mają czy co?

witam

To muszę Cię zmartwić .........mam Redmi note 2 prime już dwa lata i  miałem dwa restarty z mojej winy bo tak obciążyłem procesor że nie wyrobił....

Nigdy w trakcie rozmów , ale może miałem szczęście do modelu i konkretnej sztuki .........

pozdrawiam Wojtek

Ktoś rozwiązał ten problem? Początkowo nie miałem restartów w ogóle, później kilka razy w miesiącu, a teraz kila razy dziennie... Czy możliwe, że napięcie spada na baterii (obecnie mam zamiennik)? Chyba czas na zmianę telefonu, chociaż nie ukrywam, że gdyby nie ten problem, to wcale bym go nie zmieniał, bo mi w zupełności wystarczał.

Witam, 

Proszę o poradę. Bawiłem się dziś telefonem i udało mi się go zablokować. Telefon wymaga PIN-u, którego nie znam, jeśli klikam że zapomniałem odsyła mnie do strony i.mi.com gdzie mam się zalogować żeby wykasować wszystkie dane i wtedy telefon będzie działał oczywiście nie chcę stracić tych danych ale i tak na tej stronie do mojego konta nie jest przypisany mój tel. także i tak nie mogę tego zrobić przez nią. I moje pytanie brzmi: Czy jest jakaś szansa na odblokowanie telefonu bez utraty danych??

Wiem że prawdopodobnie  przez wipe mogę odblokować tel. ale stracę też dane z niego. Widziałem tam jeszcze opcję Advanced wipe ale nie wiem co by tam wybrać żeby nie usunąć wszystkiego. 

28080902_1835168363223421_2136217376_o.jpg

28125006_1835168449890079_1113179694_o.jpg

28125084_1835233406550250_1847155056_o.jpg