Skocz do zawartości

Redmi Note 2 wariuje


borys90

Rekomendowane odpowiedzi

Wiam

Od środy posiadam Redmi Note 2 Prime. Wgrałem Miui Polska, zrobiłem wipe oraz ponownie wgrałem Miui Polska. Telefon działa płynnie lecz czasem zdarzają się jakieś spadki płynności. Jak dotąd zdarzyły mi się 3 restarty telefonu podczas bardziej wymagających zadań tz. 2 x uruchomienie Fifa 16 oraz raz podczas testu Antutu. Telefon nie nagrzał się znacznie. Po prostu podczas ładowania dostał zwiechy i po kilkunastu sekundach się wyłączył i włączył samoczynnie. Po weryfikacji aplikacją ze strony https://jd.mi.com/dowiedziałem się że mam oryginalny telefon. Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Borys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wipe all data w mirecovery i później zainstalowałem Rom także z poziomu mirecovery. Niestety losowe restarty dalej się zdarzają, w nocy nawet 3-4 razy kiedy telefon sobie leży. Chciałem pobrać stąd http://en.miui.com/a-234.html rom do miflash lecz nie da rady tego ściągnąć, co chwile zrywa połączenie. Próbowałem również stąd http://en.miui.com/download-274.html lecz to samo, pobierze kilka MB i wyskakuje błąd, a próbowałem na różnych przeglądarkach i komputerach. Dlatego proszę kogoś o udostępnienie tych plików na jakimś innym serwerze.

Edytowane przez borys90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 5.10.16 jeszcze gorzej. Wyłącza się mój redmi note 2 prime losowo. Czasem nie chce się uruchomić. Full wipe nic nie pomógł a w zasadzie, zaczęło się po pierwszym full wipe zrobionym z ich xiaomi recovery, nie wgrywałem twrp. Jest na to jakąś rada.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

 

Dziś sprawdzam czy to nie wina baterii. Przesiadłem się na zapasową (z innego sklepu aliexpres) tuż przed updatem i wipe.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

 

Wygląda na to, że to bateria. Ta słabsza ma napisy nieco mniej wyraźnie niż mocniejsza.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

//Staraj się edytować swoje posty. @Nezumi

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam, kupiłem na allegro telefon Xiaomi Redmi Note 2, jednak po dniu okazało się że coś jest nie tak: przy 50% telefon po wejściu w aparat, mapy google i nawet przy siedzeniu na "pulpicie" zawiesza się i nic nie można z nim zrobić oprócz wyciągnięcia baterii. Gdy wchodzę w aparat to widać dziwne kolorowe paski na ekranie i po chwili telefon się zawiesza. Gdy jest w stanie zawieszenia to telefon zaczyna się strasznie grzać aż po 10 minutach jest gorący. Czasami gdy się zawiesi to po wyłożeniu i włożeniu baterii ekran cały czas wyświetla logo Xiaomi przy czym się nagrzewa. Podejrzewacie co z telefonem jest nie tak? Może procesor rozwalony? Proszę o pomoc :/

Załączam filmik który nagrałem telefonem mojego brata.

 

Edytowane przez Wujek_Koszar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W telefonie masz dwie karty SIM? Telefon wyłączał mi się od dawna, ale parę dni temu nie sposób było na nim pracować. Chwilę pochodził i znowu się wyłączał, grzał się. Miałem chyba z 20 wyłączeń pod rząd 😠, aby ponownie uruchomić trzeba było wyjść baterie. W końcu wyciągnąłem jedna kartę SIM, obydwie w playu i telefon zaczął normalnie działać. Przemienialem jeszcze karty, aby wyeliminować walnietą kartę lub slot. Działał ok dopóki w telefonie była jedna karta. Po włożeniu drugiej karty problem powraca. Ja będę reklamowal, tak jakby dual sim się gryzł.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem po co robicie problem. Jak się zacina/niepoprawnie działa / samoczynnie się wyłącza itp. to reklamój bo to nie powinno się dziać. Telefon powinien działać z dwiema kartami normalnie.To jest nauczka na przyszłość żeby nie kupowac na Allegro(wystarczyło wydać trochę więcej pieniędzy i mieć oryginalny sprawny telefon)

Edytowane przez xxmati96xx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Wujek_Koszar napisał:

Jak mam zareklamować skoro koleś nie odpowiada, po drugie mam jedną kartę sim jak pisałem powyżej i telefon jest oryginalny, ta twoja nauczka niezbyt pomoże z zdiagnozowaniem co jest nie tak z telefonem.

Jakby był oryginalny to by się nie zacinal, a nawet jeśli(zdarzają się felerne egzemplarze) to sprzedawca sprzedający oryginalny sprzęt wymienił by go bez problemu. Nie masz kontaktu z sprzedawcą bo to podróbka i  on doborze o tym wie. W czym mamy ci pomóc w potwierdzeniu że to błąd sprzetowy a nie systemowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podklejam się pod temat, czasami mój RN2 się zacina. Przykład : włączam tryb samolotowy(u mnie jest słaby zasięg przez co jest za duży drain baterii), klikam ikonkę Wi-Fi i następuje zacięcie. Nie reaguje na nic i po około 30 sekundach gaśnie ekran, jest wibracja, logo mi i włącza się od nowa. Zrobić wipe? Jak tak to czego? Zależy mi aby nic nie stracić z tel (zarówno zdjęć jak i aplikacji) Soft od xiaomi.eu Miui 6.10.13 dev
Wersja Twrp ta starsza 2.8 czy coś takiego.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KucyG napisał:

Podklejam się pod temat, czasami mój RN2 się zacina. Przykład : włączam tryb samolotowy(u mnie jest słaby zasięg przez co jest za duży drain baterii), klikam ikonkę Wi-Fi i następuje zacięcie. Nie reaguje na nic i po około 30 sekundach gaśnie ekran, jest wibracja, logo mi i włącza się od nowa. Zrobić wipe? Jak tak to czego? Zależy mi aby nic nie stracić z tel (zarówno zdjęć jak i aplikacji) Soft od xiaomi.eu Miui 6.10.13 dev
Wersja Twrp ta starsza 2.8 czy coś takiego.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Wipe cache + dalvik, ale to i tak pewnie nic nie da. Zgaduje ze to po prostu blad w cotygodniowym devie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JestemMortem chyba masz rację,wipe pomógł ale na inną dolegliwość a mianowicie nie otwieranie się aplikacji gdy klikne w powiadomienie. Zmienił bym rom, ale nie mam ochoty na ustawianie i personalizację tel od nowa

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, KucyG napisał:

Ale przy przejściu z miui8 na miui7 jak zrobię kopię aplikacji w ustawieniach to będzie mi wywalac błędy po przywróceniu jej na miui7?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Jeśli chodzi o apki z MIUI, to lepiej nie przywracać danych przy zmianie np. z 7 na 8 (i odwrotnie), zresztą mogą być nie kompatybilne, mogą wywalać błędy, no i kopie mogą być niewidoczne w programie. Wtedy trzeba robić wipe lub czyścić dane aplikacji, a to mozolne i zajmuje więcej czasu niż postawienie wszystkiego na czystym systemie.

W przypadku innych apek, które ściągasz np. ze sklepu, to lepiej jeszcze zrób kopię jakimś innym programem niż tym wbudowanym w MIUI. Od momentu problemów jeszcze na poprzednim Xiaomi z przejściem z MIUI 6 na 7, gdzie właśnie były problemy z kopiami zrobionymi wbudowaną aplikacją, zacząłem robić jeszcze backupy w Titanium Backup (wersja darmowa z Google Play) i działało to poprawnie.

Generalnie zrób sobie dwa rodzaje kopii i będziesz zabezpieczony, nie będziesz miał problemów z przywróceniem danych, bo jeśli nie zadziała jedno, to zadziała drugie. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
29 minut temu, tomi26 napisał:

Odkopię trupa ;) czy już ktoś sobie poradził z tymi restartami? Aktualizacje i powyższe porady nie pomagają :/ 

I czy jest możliwość ściągnięcia skądś 5.9.24 ? Może na tej starszej wersji miui będzie lepiej

Wyszukaj sobie w Google MIUIPolska_hermes_5.10.29_v7-5.0 ja od roku na moim starym RN2 mam ją zainstalowaną i działa we 100%.

Mam bardzo słaby upload ale wstawie ci na mega.nz ten ROM bo posiadam go u siebie na dysku.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomi26 napisał:

Odkopię trupa ;) czy już ktoś sobie poradził z tymi restartami? Aktualizacje i powyższe porady nie pomagają :/ 

I czy jest możliwość ściągnięcia skądś 5.9.24 ? Może na tej starszej wersji miui będzie lepiej

A jak to u Ciebie wygląda z tymi restartami? Są częste i bez powodu, czy po tygodniu, dwóch i pod obciążeniem?

Starsze ROMy znajdziesz na Chomiku wpisując w Google np. MIUIPolska_hermes_5.9.24_v7 , archiwalne wersje xiaomi.eu są tutaj: https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=18823, a miuipolska tutaj: https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=37520 (najstarsza 5.11.19).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, wrzuciłem 5.9.24 miui polska z chomika, ale w dalszym ciągu jest to samo, a wręcz jeszcze gorzej...resety są co kilka minut. Spróbuję zaraz wrzucić tą wersję z xiaomi.eu.

31 minut temu, mgcompany napisał:

A jak to u Ciebie wygląda z tymi restartami? Są częste i bez powodu, czy po tygodniu, dwóch i pod obciążeniem? 

Bez powodu, żadnych aplikacji nawet nie ma na telefonie...ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...