Skocz do zawartości

Recenzja Xiaomi Mi6


Tymcio

Rekomendowane odpowiedzi

DSC_6032.thumb.jpg.04623a83bc732de2ed0950f951a5f27b.jpg

Wiem, że wiele osób czekało na tę recenzję, więc starałem się, by ukazała się w najkrótszym możliwym czasie. Xiaomi Mi6 to tegoroczny flagowiec chińskiego giganta i na wstępie mogę Wam powiedzieć, że w 100% zasługuje na to miano. Testowałem kilka urządzeń Xiaomi i na chwilę obecną uważam, ze Mi6 jest ich największym sukcesem...

Pełna recenzja: https://gizchina.com.pl/2017/06/17/recenzja-xiaomi-mi6-flagowca-roku-2017-od-xiaomi/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna recenzja, doczepię się tylko do tego fragmentu "w nocy są całkiem przyzwoite (jak na telefon za około 1700 zł to już w ogóle, bajka).".

Widać, że nie masz do czego porównać po prostu. Nawet jak na 1700 zł to zdjęcia w kiepskich warunkach (te, które wykonałeś) są tragiczne. Honor 8, który kosztuje tyle samo w oficjalnej dystrybucji, a 1400 zł z Chin/amazona/allegro bije Mi6 na łopatki w sytuacjach Low Light.

Reszta super ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tpawel napisał:

3500 mają.

Opierałem sie na tym co pokazuje BT search wg koncesji, może się mylić, albo nie przedłużyli. Mam stacjinarny LTE od Polsatu (to też Plus) i nie mam żadnego b20 w zasięgu, ale to Wa-wa. Za to w Playu aż gęsto od koncesji i mam chyba 3 bts-y z b20 w okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opierałem sie na tym co pokazuje BT search wg koncesji, może się mylić, albo nie przedłużyli. Mam stacjinarny LTE od Polsatu (to też Plus) i nie mam żadnego b20 w zasięgu, ale to Wa-wa. Za to w Playu aż gęsto od koncesji i mam chyba 3 bts-y z b20 w okolicy.

A LTE 1800 w plusie masz ? Też nie..
Lte800 plusa/cp to Sferia( nawet w Warszawie jest tego bardzo dużo) a lte1800 to Aero2. Plus Swoje ma tylko lte2600
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tych zachwytów przecież ten MI6 wygląda jak kolejny model Samunga Galaxy S, myślałem że zrobią coś w kierunku Mi Mix :( Zrobili to samo albo nawet mniej niż konkurencja, kolejny telefon jakich teraz wiele wychodzi, niczym się nie wyróżnia poza tym procesorem i dwiema kamerkami które już też widziałem w innych modelach. Taki np. Moto G5 Plus ma czytnik linii papilarnych który może służyć do nawigacji zamiast przycisków funkcyjnych na ekranie, czy ten też ma taką możliwość ? A jeszcze mały szczegół ten telefon nie kosztuje 1800 zł ,przeciętny konsument nie robi zakupów w chinach tylko kupuje u nas w sklepie gdzie cena będzie pewnie zbliżona do 4K :P 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slimdick Jedynie procesor jest czymś dobrym. Podwójne sensory są beznadziejne w wykonaniu Xiaomi, bo służy tylko do zoomu + efektu bokeh, rozmazania tła. Na tym plusy się kończą. LG np. ma szerokokątny obiektyw. Huawei ma drugi sensor monochromatyczny, co pozwala na lepszą jakość zdjęć za dnia i nocy, a Mi 6? ZOOM I BOKEH. Dlaczego? Podejrzewam, że po prostu w Chinach uwielbiają sobie strzelać fotki a to wygląda super, jak mamy rozmyte tło. Po co innowacje, skoro wystarczy bokeh a telefon się sprzeda na drugi dzień, bo to Chiny.

Pomijam już zmarnowanie potencjału najnowszych sensorów, bo Samsung/LG/Huawei potrafi z 2 letnich wycisnąć więcej jak Xiaomi z najnowszej nowinki technicznej, to wiemy doskonale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, slimdick napisał:

@galakty całkowicie pomijam działanie aparatu czy samego telefonu, system itp. Chodzi o sam wygląd kolejnej mydelniczki wypolerowanej z obu stron. Jak zobaczyłem pierwsze fotki to pierwsze skojarzenie to Galaxy S :P 

A wygląd... Co tu dużo mówić, praktycznie niczym się nie wyróżnia Mi 6. 

Mnie najbardziej bawi, że G6 pomimo identycznych wymiarów ma ekran 5.7", a nie 5.15"... To jest krok na przód, innowacja, a nie dołożenie sensora z zoomem :F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tymcio możesz podać source tej informacji "szkło Gorilla Glass 4 (lub coś o zbliżonej jakości)" ?? Taka informacja była podana na pudełku czy wyssałeś to z palca :P 

@galakty ja jestem teraz ciekaw co pokaże One Plus 5, ten styl mi się podoba.

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, slimdick napisał:

@Tymcio możesz podać source tej informacji "szkło Gorilla Glass 4 (lub coś o zbliżonej jakości)" ?? Taka informacja była podana na pudełku czy wyssałeś to z palca :P 

@galakty ja jestem teraz ciekaw co pokaże One Plus 5, ten styl mi się podoba.

OnePlus? Hahaha. Kopia iPhone + Oppo... Mało tego, ostatnio pokazali "prototypy" jak mógłby wyglądać OP5 i nawet kopie Huawei robili... Dla mnie to pośmiewisko, ale mnóstwo fanów i tak zagłosuje portfelem, więc dla producenta to nie problem, a potwierdzenie że kopiowanie designu jest pożądane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slimdick źródło: https://miuipolska.pl/xiaomi-mi6-specyfikacja/

Niestety oficjalnie nikt nie podał żadnych informacji na temat tego szkła :)

Dnia 19.06.2017 o 17:29, asffaf napisał:

B20 jest nieistotne w sieci plus?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka
 

Tak, gdyż Plus nie wspiera LTE B20 ;)

Dnia 20.06.2017 o 14:19, slimdick napisał:

Nie rozumiem tych zachwytów przecież ten MI6 wygląda jak kolejny model Samunga Galaxy S, myślałem że zrobią coś w kierunku Mi Mix :( Zrobili to samo albo nawet mniej niż konkurencja, kolejny telefon jakich teraz wiele wychodzi, niczym się nie wyróżnia poza tym procesorem i dwiema kamerkami które już też widziałem w innych modelach. Taki np. Moto G5 Plus ma czytnik linii papilarnych który może służyć do nawigacji zamiast przycisków funkcyjnych na ekranie, czy ten też ma taką możliwość ? A jeszcze mały szczegół ten telefon nie kosztuje 1800 zł ,przeciętny konsument nie robi zakupów w chinach tylko kupuje u nas w sklepie gdzie cena będzie pewnie zbliżona do 4K :P 

Przycisk home służący do nawigacji jest w Meizu od dobrych kilku lat, chyba nawet mają na to patent.

Dnia 20.06.2017 o 14:28, galakty napisał:

@slimdick Jedynie procesor jest czymś dobrym. Podwójne sensory są beznadziejne w wykonaniu Xiaomi, bo służy tylko do zoomu + efektu bokeh, rozmazania tła. Na tym plusy się kończą. LG np. ma szerokokątny obiektyw. Huawei ma drugi sensor monochromatyczny, co pozwala na lepszą jakość zdjęć za dnia i nocy, a Mi 6? ZOOM I BOKEH. Dlaczego? Podejrzewam, że po prostu w Chinach uwielbiają sobie strzelać fotki a to wygląda super, jak mamy rozmyte tło. Po co innowacje, skoro wystarczy bokeh a telefon się sprzeda na drugi dzień, bo to Chiny.

Pomijam już zmarnowanie potencjału najnowszych sensorów, bo Samsung/LG/Huawei potrafi z 2 letnich wycisnąć więcej jak Xiaomi z najnowszej nowinki technicznej, to wiemy doskonale.

A Huawei to nie chiny? Zauważ, że Xiaomi dopiero "rozkręca" się w tematyce aparatów. Co więcej, drugi obiektyw jest szerokokątny w Mi6 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda ekran mojego Mi6 po około 2 tyg użytkowania bez żadnego zabezpieczenia.

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Jako tako żadnych rys nie ma, ale pojawiły się dziwne przebarwienia (plamy). Na początku myślałem ze to po prostu tłuste plamy od paluchów, jednak okazuje się ze przy próbie czyszczenia nie schodzą. po dokładnym oczyszczeniu ekranu ściereczką z alkoholem (z zestawu ze szkłem hartowanym) plamy nie znikają. Wygląda to tak jakby w miejscach gdzie najczęściej przesuwam palcem wytarła się jakaś wierzchnia warstwa ochronna. Mam również wrażenie jakby w wytartych miejscach palec ciężej się przesuwał po ekranie. 

Nie wiem czy ktoś jeszcze tak ma - miał, jak dla mnie porażka na całej linii. Telefon przy wyłączonym wyświetlaczy wygląda jak tani szajs z biedronki !!!  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Mi5s Plus nie miałem takiego problemu. Sugerowalem się wszystkimi recenzjami i testami z neta również tym wytrzymałości z YouTube, dlatego nie założyłem żadnej ochrony. No i nie oszukujmy się wygląda na to że nawet te najtańsze modele mają lepsze ekrany.
Tak ma wyglądać flagowiec na 2017 rok???

Dla mnie bubel za kupę kasy! Pieniądze wyrzucone w błoto.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Mi5s Plus nie miałem takiego problemu. Sugerowalem się wszystkimi recenzjami i testami z neta również tym wytrzymałości z YouTube, dlatego nie założyłem żadnej ochrony. No i nie oszukujmy się wygląda na to że nawet te najtańsze modele mają lepsze ekrany.
Tak ma wyglądać flagowiec na 2017 rok???

Dla mnie bubel za kupę kasy! Pieniądze wyrzucone w błoto.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka



Trafiłeś na wadliwy egzemplarz .Reklamuj

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ścieranie się powłoki oleofobowej w innych tańszych Xiaomi też zauważyłem, ale w takim Redmi 3s, po pół roku, w Redmi3 po roku, a Redmi 2 ma dwa lata i nic się nie dzieje. Tylko w tańszych  nie ma GorillaGlas, w Redmi 2 podawali że to Dragontrail, a w Redmi 3 i 3s nie wiadomo, ale organoleptycznie wygląda tak samo jak w Redmi 2. Im starszy model tym lepsze powłoki.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, majdan12 napisał:

 

Ja miałem dużo telefonów z Redmi, Mi

Może za często zmieniasz i niedoczekałeś. Wiadomo że ta warstwa nie jest wieczna i po jakimś czasie się wyciera i traci swoje właściwości. Kwestia tego jak szybko, a w Redmi 3, czy 3s niestety daje się to po pewnym czasie zauważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, majdan12 napisał:

 

Redmi Note 2 to mam w domu który jest z końcówki stycznia 2016.

To ma 1,5 roku, w ponad dwuletnim Redmi 2 też tego nie zaobserwowałem. Napisałem bo to zauważyłem. Nie chce mi się wklejać zdjęć (tym bardziej, że musiał bym szkło zdejmować), ale w moim Redmi 3s to wycieranie i dyskomfort używania z tym związany, był powodem naklejenia szkła z nową (na razie dobrą) powłoką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, majdan12 napisał:

 

Najstarszym moim Xiaomi jest RN2 z połowy października 2015 i tam też nic złego się nie dzieje.

Ok. Odpadam, na tych które znam i opisałem, niestety się dzieje. Nie miałem RN2 i nie żałuję, ale to z innych powodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, galakty napisał:

Pierwsze słyszę żeby ekrany w Xiaomi się wycierały.

Trudno to nazwać wycieraniem, bardziej utratą właściwości oleofobowych. Przeciętny użytkownik może tego nie zauważyć. Jak wyczyścisz ekran to jest ok, ale po chwili używania ślady od  palców pojawiają się dużo szybciej niż w nowym. Ta warstwa to nie szafir, ma jakąś tam trwałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...