Skocz do zawartości

[Instalacja] A.R.I.S.E. Sound System i inne modyfikacje dźwiękowe


rock'n'rolla

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, zainstalowałem na xiaomi.eu (MIUI 9 7.8.24) Dolby Atmos w wersji 6.5 przez TWRP. Instalacja odbyła się poprawnie, ale po restarcie aplikacja Dolby Atmos nie działa. Przy próbie jej uruchomienia pojawia się komunikat o tym, że przestała działać. W logu błędu znajduje się taka treść:

java.lang.RuntimeException: Exception: unknown problem.
at com.atmos.api.DsBase.convertErrorCodeToException(DsBase.java:123)
at com.atmos.api.DsFocus.getState(DsFocus.java:267)
at com.atmos.daxappUI.MainActivity.profilePresetsAreAlive(MainActivity.java:1198)
at com.atmos.daxappUI.FragProfilePresets.onClientConnected(FragProfilePresets.java:147)
at com.atmos.daxappUI.MainActivity$4.handleMessage(MainActivity.java:1461)
at android.os.Handler.dispatchMessage(Handler.java)
at android.os.Looper.loop(Looper.java)
at android.app.ActivityThread.main(ActivityThread.java)
at java.lang.reflect.Method.invoke(Native Method)
at com.android.internal.os.ZygoteInit$MethodAndArgsCaller.run(ZygoteInit.java)
at com.android.internal.os.ZygoteInit.main(ZygoteInit.java)

W telefonie jest zainstalowany Magisk, a SeLinux jest w trybie Permissive. Nie mam pomysłu, jak rozwiązać ten problem. Może ktoś z Was będzie w stanie wskazać sedno problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety znów pojawił się problem z Viperem. Tym razem innego typu. Otóż po instalacji przez twrp i restarcie do systemu nie mam zainstalowanej aplikacji. Sama instalacja kończy się w TWRP sukcesem. Root oczywiście jest. Tak samo plik .prop. Stało się to po update do wczorajszej wersji MIUI.

Ktoś poradzi?[mention=28460]Norbix029[/mention] [mention=6171]drabollo[/mention] [mention=23453]rock'n'rolla[/mention]

Ps. Próbowałem różnych wersji v4a (majowa, sierpniowa, Aroma). Wszystkie w TWRP się teoretycznie zainstalowały, ale po wejściu w system ich nie ma :-/

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze pół strony wątku pustych wierszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po aktualizacji miui 6 na androidzie 4.4.4 na miui 9 na androidzie 6.0.1 spotkałem się z problemem po instalacji viper4android gdyż w nowej wersji nie był zainstalowany domyślnie.

Zainstalowałem dokładnie według instrukcji tu na forum i przy włączonym mi sound co parę minut sterownik Viper fx się wyłącza, problem naprawia na chwilę ponowne wyłączenie SELinux w ustawieniach Viper fx

 

Telefon Mi 4W

Android 6.0.1

Miui 9  7.9.21

Viper4android 2.5.0.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram w trwp ta paczkę zip, zaczynają lecieć napisy poczym zatrzymuje się na "aroma instaler (c) ...." Poczym restartuje się telefon i nie następują żadne zmiany

 

Zainstalowałem wersje bez aroma według poradnika na początku posta i według trwp wszystko zainstalowane pomyślnie na końcu jest "done" a po restercie systemy nie ma dźwięku w rozmowach i nie pokazuje żadnej z zainstalowanych aplikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

mam świeżo wgrany Rom kenzo_global_images_V8.5.6.0.MHOMIED_20170822.0000.00_6.0_global i po wgraniu A.R.I.S.E gdy telefon uruchamia się ponownie to staje na logo Mi, czy powinienem zmienić Rom na inny? Na jaki? I dlaczego przywrócenie kopii bezpieczeństwa w twrp nic nie daje tylko muszę stawiać Rom od nowa? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie problemu braku aplikacji po instalacji: potrzebne jest przynajmniej 300MB wolnego miejsca na partycji systemowej. Jeśli mamy mało wolnego miejsca to instalacja niby kończy się sukcesem, ale po restarcie telefonu aplikacji brak.

Teraz mam inny problem: dźwięk jest do bani :( słychać trzaski, przerywa, muzyka odtwarza się tak jakby w wolniejszym tempie... Miał ktoś tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SignumPL napisał:

Rozwiązanie problemu braku aplikacji po instalacji: potrzebne jest przynajmniej 300MB wolnego miejsca na partycji systemowej. Jeśli mamy mało wolnego miejsca to instalacja niby kończy się sukcesem, ale po restarcie telefonu aplikacji brak.

Teraz mam inny problem: dźwięk jest do bani :( słychać trzaski, przerywa, muzyka odtwarza się tak jakby w wolniejszym tempie... Miał ktoś tak?

Hymmm ale mam wolne 3gb chyba że miejsce na "/" to co innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ściągnąłem wersje 2017/05/06 tak jak było w poradniku i u mnie wszystko działa, posiadam Redmi 3 PRO z miui 9 |7.11.23|. Jeśli chodzi o punkt 3 to napisałeś, żeby dopisać None w trzech przypadkach install.qc.effects(w poradniku nie umieściłeś tutaj "=" nie wiem czy to specjalnie czy nie), use.ICEconfig=, use.ICEsound.preset=, w pliku który ściągnąłem nie miałeś dopisane None do install.qc.effects więc też nie dopisałem, nie wiem czy to mocno coś zmienia, ale na wszelki wypadek o tym piszę. Jeśli chodzi o punkt 4 to ja bym napisał to w taki sposób: plik zip wrzucamy do głównego katalogu razem ze zmodyfikowany plikiem arise_customize.prop, napisałeś, żeby zainstalować zipa, ale nie napisałeś, żeby go wrzucić na smartfona :-D niby to jest rzecz wiadoma no, ale to ma być poradnik czyli wykonanie czegoś krok po kroku. Oczywiście to jest moja subiektywna opinia, zrobisz jak będziesz chciał. ;-) Jeśli chodzi o punkt 5 to nic z tego nie robiłem, gdyż po prostu nie mogłem znaleźć ArkamysAudio a VIPER4Arise znalazłem, ale nie było nic o uprawnieniach dotyczących pamięci. Dzięki za tutorial. Pozro! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy proszę o pomoc. Jako że jestem laikiem w tego typu działaniach, co dokładnie mam zainstalować przez twrp. Jaka wersja najlepsza pod mi 6. Nie chcę takiej w której muszę coś wpisywać. Chodzi mi o gotowy zestaw pod twrp. Znalazłem takie coś na xda https://androidfilehost.com/?fid=889964283620765959 czy to będzie śmigać bez problemu?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

 

Przy próbie instalowania przez twrp wywala mi jakiś błąd. Ktoś może mi coś innego wartościowego polecić?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
  • mrosi odblokował(a) ten temat

Witam ja mam taki problem z ARISE+Deuteronomy+2.94+Modular+AROMA+Installer

Na Huawei P9 Lite że nie da się nic zrobić po uruchomieniu AROMA nie klikam next nie działa klikam back nie działa czasem wskoczy za x razem jak naciskam głośność + lub - i przycisk zablokowania ale nie widać na czym jest zaznaczone czy back czy next 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy ktoś miał podobne problemy jak takie, które występują u mnie?

Do tej pory używałem Vipera (chyba Numbers 3.5 i GUI) na SuperSu i tylko instalowałem przez Twrp i wszystko śmigało.

Teraz (android 8, najnowszy ROM) chcę zacząć używać go na Magisku i żadna wersja nie działa, dodatkowo 'psuje' system, bo albo całkowicie zniekształca dźwięk z głośnika, albo psuje telefon (główny głośnik dolny staje się głośnikiem do rozmów). Teraz po kolejnej próbie Viper teoretycznie działa, ale nie mogę tego sprawdzić, bo mimo, że słuchawki bluetooth się połączyły, to dźwięk leci przez głośnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...