Skocz do zawartości

[Instalacja] A.R.I.S.E. Sound System i inne modyfikacje dźwiękowe


rock'n'rolla

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładny opis i informacje o tym czym jest A.R.I.S.E., jakie daje korzyści, oraz opis działania poszczególnych jego wtyczek i modułów można znaleźć na oficjalnym forum - ARISE Sound Systems™. Dyskusja na naszym forum o tej modyfikacji toczy się TUTAJ

Generalnie A.R.I.S.E. jest modyfikacją kodeka dźwiękowego przeznaczonego do telefonów opartych na procesorach ARM, Mediatek, Qualcomm, 32bit, 64bit i x86. Posiadacze telefonów bez sprzętowego DAC odczują najwięcej korzyści z jego instalacji, aczkolwiek na forum XDA wielu posiadaczy telefonów z DAC chwali sobie ten mod. Niestety nie wiem jak z doborem wtyczek i ustawień w takim wypadku. 

Wymagania: Root i przynajmniej 300MB wolnego miejsca w pamięci.

Instalacja:

1. Pobieramy A.R.I.S.E. Sound Systems™ Magnum Opus w wersji 2018/01/05 TUTAJ lub nowszy. 

2. Rozpakowujemy archiwum i z folderu "getting_started\your_system" przenosimy plik arise_customize.prop do katalogu "/sdcard" a następnie edytujemy. Do edycji pliku używamy dowolnego edytora tekstowego. Ja korzystałem z RB Text Editor zintegrowanego z Root Browser.

3. W pliku pod linijką ## START ## wpisujemy "true" zaraz za znakiem równości w następujących linijkach (dla ułatwienia załączam plik w poście):

  • install.core=
  • install.v4a_2.5.0.5=
  • install.v4.a_profiles=
  • install.ddplus= (opcjonalne)
  • install.atmos= (opcjonalne)
  • install.arkamys=
  • install.sony= (opcjonalne - jest to odtwarzacz mp3 znany z telefonów Sony)
  • install.musicfx=
  • delete.deep_buffer=
  • repair.sdcard.permissions=
  • install.ICEsound=

oraz None w następujących linijkach:

  • install.qc.effects
  • use.ICEconfig=
  • use.ICEsound.preset=

4. Resztę plików z rozpakowanego archiwum usuwamy. Odpalamy telefon w TWRP i instalujemy archiwum zip zawierające Magnum Opus.

5. Po restarcie przechodzimy do Ustawienia -> Opcje aplikacji -> Zainstalowane i nadajemy uprawnienia:

  • ArkamysAudio -> Telefon
  • VIPER4Arise -> Pamięć

a także wyłączamy MusicFX

6. Domyślnie mamy włączone zarówno Dolby DD jak i Dolby Atmos, więc sugeruję wyłączyć jedno z nich lub oba.

7. Przechodzimy do aplikacji ViPER4Arise, klikamy w menu, potem Load Effect Profile i wybieramy Audiophile X.

8. Restartujemy telefon, włączamy jakiś dowolny plik mp3, włączamy ViPER4Arise, menu i wybieramy Driver Status. Jeśli wszystko jest OK to okienko z komunikatem powinno wyglądać tak:

4a2b8e3c548e5.png

Oczywiście profil można wybrać inny, każdy ma inne ustawienia. Po kliknięciu w opcję Convolver można sobie zmieniać inne wtyczki dźwięku. Warto również dodać pozostałości instalacyjne Viper4Android FX do wykluczeń w aplikacji systemowej "Czyszczenie". Wtedy aplikacja nie będzie nam za każdym razem usuwać wtyczek

arise_customize.prop

Edytowane przez rock'n'rolla
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi przypiął/eła ten temat

Kolekcja IRS zebrana z Internetu:

1. Różne IRS.

2. IRS Headphones

Poza A.R.I.S.E. znalazłem kilka innych modyfikacji, które można stosować łącznie z A.R.I.S.E. lub zamiast. Poniżej możecie znaleźć kilka ciekawych modyfikacji od Androidexpert35, które są dostępne na JEGO STRONIE.

1. XTREMEMusic Audio Enhancement

Cytat

In android devices there are some libraries in the System wich controlls how your device plays audio. When a company (e.g. Beats with its own Beats Audio) wants to insert in a specific device its own audio enhancements or engines it ask the manufacturer to include in its device some specific sound libraries that modifies how android plays sound files by adding their own proprietary effects. Since android is open source and so all its system files are avilable to everyone, it is possible to port those sound effects files to every android device and so, getting the same audio engines on all devices.

Ciekawa alternatywa dla A.R.I.S.E, więcej na jej temat można przeczytać na TEJ stronie. Wprowadza m.in. Beats Audio, Pure Audio, Pon Audio 3, Viper4Android, Dirac HD Audio. Niestety w porównaniu do A.R.I.S.E. ma mniej opcji, które możemy samodzielnie modyfikować.
Do pobrania jest wersja ZIP do instalacji przez TWRP, wtyczka Magisk oraz Apka w wersji PRO do pobrania ze sklepu Play, za 12zł.

2. Audio DAC Booster

Cytat

Every Qualcomm phone has an in-built Wcd audio DAC wich can be configurable in some parameters where you can enable/disable some options or modify some configuration values. This App does 2 main things: At first (crucial one) it enables Qualcomm’s high_performancce_mode on your in-built WCD9xxx DAC, this switches headphones class amplifier from Class G to Class A/B wich is like setting “performnace” CPU Governor to your DAC (More detailed info about this, Here). As second thing, this app sets your ALSA sound PCM rate converter to its maximum quality (samplerate_best) and your syetm-wide resampler quality to “4” (Maximum quality value). This combination of tweaks will make your sound experience great like you\’ve never heard!

Osobiście nie odczułem żadnej różnicy w odsłuchu plików MP3 i FLAC zarówno z zainstalowanym A.R.I.S.E. jak i bez przy użyciu tej aplikacji, ale może komuś poprawi wrażenia w odsłuchu.

Do pobrania TUTAJ.

3. Perfect Volume App

Cytat

So the app is simple. How much times you was listening to music but the volume was so much low. So you pressed the volume up button and the music became too much loud! is becouse android still divides its volume percentage from 1% to 100% in 15 steps.
Now you can say goodbye to that times!
With Perfect Volume you can choose your own volume steps value from 1 to 100 ao you can make you own volume and listen to music perfectly as you wanted!

Prosta aplikacja, która umożliwia zwiększyć zakres regulowanej głośności z 15 poziomów do 100.

Do pobrania TUTAJ.

4. Xperia X LDAC and AHC Audio Port

Cytat

 

What's sony LDAC™?
1906090224_http_2F2Fwww_sony_com.au2Fproduct2Fresources2Fen_AU2Fimages2FOverview2Fhome_audio2FSTR-DN10602Fimages2Fhigh_quality_wireless_streaming.thumb.jpg.87df8521c44f2d2fe25b7b3f72360d54.jpg

LDAC™ is a new audio technology from Sony that allows you to enjoy high quality wireless audio via Bluetooth. With 3x the data transmitted, LDAC provides an enhanced wireless listening experience for all your music. Basically, when you listen to music normally:

Loss in sound quality during transmission regarding current Bluetooth(SBC).

1. Down convert hi-res (96kHz/24bit) to CD (44.1kHz/16bit)
2. Then, SBC codec transmits less volume of the converted data

On the other hand, LDAC, the technology from Sony, achieves the sound quality maintenance at the time of transmission by the following points.

3x the data transmitted compared to existing wireless technology 
Possible to maintain maximum bit depth and frequency of 96kHz/24bit
High compression efficiency and reproduction


• And What's sony AHC™?

- That's very simple, Sony AHC technology, equalizes your sound for the type of headphones you're wearing, to give you the best audio possible from your specific headphones

Do pobrania TUTAJ.

Edytowane przez rock'n'rolla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rock'n'rolla poprawił bym w tym opisie wpis o umieszczeniu tego pliku w katalogu głównym bo różnie to można zrozumieć, a wystarczyło wpisać że ma tu być /sdcard/arise_customize.prop Druga sprawa to 4. Resztę plików z rozpakowanego archiwum usuwamy też może być różnie odebrane :P Jeszcze instalacja Dolby DD jak i Dolby Atmos skoro potem je sugerujesz wyłączyć, czy jedno z nich to może w ogóle nie instalować i wybrać =false. 

Po za tym działa. Zainstalowałem na MI4C RR i aż się przestraszyłem przy uruchomieniu, musiałem na minimum przyciszyć bo wcześniej miałem na full tak było cicho :D 

594ecd435212b_Screenshot_20170624-2228521.thumb.png.68bcdd02c27c827578a8274dda429883.png

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slimdick

Dzięki. Poprawiłem ten katalog, ale myślę, że "reszta plików z rozpakowanego archiwum" brzmi całkiem precyzyjnie ;)

Co do Dolby to zasugerowałem wyłączyć przynajmniej jeden bo jak działają oba moduły to muzyka brzmi nienaturalnie. Oba można wyłączyć np. gdy używamy wyłącznie dźwięków systemowych. Chodzi o to żeby każdy sobie włączał dany moduł stosownie do źródła dźwięku - film, muzyka, gry, etc. Oba dają nieco inne efekty.

Dziękuję za uwagi i zainteresowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rock'n'rolla niestety musiałem odinstalować, na głośniku tego nie słyszałem ale na słuchawkach są trzaski. Miałem zostawione tylko ViPER4Arise i skonfigurowałem tak jak zalecałeś. 

EDIT: Skorzystałem z ARISE+Deuteronomy+2.94+Modular+AROMA+Installer.zip i wszystko jest ok nie mam tego problemu z trzaskami ;) 

Edytowane przez slimdick
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cinus52 trzeba było o tym wspomnieć w pierwszym poście to by nie było docinki ;) Nikt tu nie jest wróżbitą żeby wiedzieć co robiłeś. 

Ja skorzystałem z ARISE+Deuteronomy+2.94+Modular+AROMA+Installer i przy instalacji wybrałem to co mi było akurat potrzebne, bo po co mam instalować a potem wyłączać. Tą metodą z opisu też można było pominąć te pakiety wpisując =false.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak, że po prostu wszedłem w aplikacje i tam je wyłączyłem, możliwe, że o to od początku chodziło :P. Ale jakoś na moim mi5s nie odczułem jakiegoś efektu wow na słuchawkach, na głośniku wydaje mi się, ze lepiej gra, przy rozmowach tez jakby czystszy głos rozmówcy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny poradnik, miałem stary rom z wgranym ARISE i działało super, teraz zainstalowałem najnowszy i po instalacji V4A twierdzi, że wszystko jest disabled i unsupported mimo, że sterownik został zainstalowany. Jakiś konflikt chyba mam ze starą wersją na Mi5, pewnie będzie potrzebny wipe.

Widziałem że wyszła nowa wersja ARISE+Magnum+Opus+20170703, ktoś testował?

 

Edit: na moje problemy pomogła instalacja modułu Viper4Android FX z Magiska

Przetestowałem też najnowszą wersję ARISE+Magnum+Opus+20170703 i smiga jak złoto.

Edytowane przez Bawa
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety też w statusie mam disabled i unsupported. Zainstalowałem ARISE+Magnum+Opus+20170703. Wykonałem wipe cache/dalvik, a także próbowałem przez Magisk zainstalować Viper4Android, tu jednak wyskakuje mi błąd instalacji.

Może kolego [mention=23453]rock'n'rolla[/mention] masz na to radę, czy też czeka mnie full wipe aby polepszyć dźwięk?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak dodać pół strony pustych wierszy do postu... Brawo Ty!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 11.07.2017 o 06:38, rock napisał:
[mention=14171]XYZ[/mention] spróbuj starszej wersji, np. SwanSong - https://www.androidfilehost.com/?fid=457095661767141554

 

Jest w wersji z instalatorem Aroma, więc nie ma konieczności zabawy z plikiem prop.

Właśnie przeszedłem na najnowszą wersję Miui 9 7.8.17, po rzecz jasna wcześniejszym full wipe w TWRP. Zgodnie z Twoją radą zainstalowałem V4a Aroma. W trakcji instalacji zaznaczyłem wszystko poza ICE. Niestety po instalacji w statusie wartości mam negatywne. Sprawdziłem, czy zrobienie wipe dalvik oraz cache pomoże, lecz nie pomaga. Nie pomaga także doinstalowanie w magisku modułu v4a, wcześniej to okazało się remedium. Dodam, że magisk mam w najnowszej wersji. Może pomożesz kolego? Może ktoś inny?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2017 o 00:18, rock napisał:
Ściągnij wersję Magnum Opus z maja, ta z lipca szwankuje.

Po instalacji nowego romu, wrzucę to samo co ostatnio, tj. majowe wydanie. Dam znać czy się poprawiło.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przez terminal emulator wydać polecenie setenforce 0 będąc zalogowany jako root a następnie załączyć od nowa Vipera (wyrzucić go z RAM i odpalić na nowo)
A jak się zalogować w terminalu jako root? Chodzi o dodanie uprawnień? Tak a propos to w magisku wywala mi błąd gdy wchodzę w zakładkę #superuser

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, XYZ napisał:

A jak się zalogować w terminalu jako root? Chodzi o dodanie uprawnień? Tak a propos to w magisku wywala mi błąd gdy wchodzę w zakładkę #superuser

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

Trzeba wpisać w terminal emulator polecenie su 

Wyskoczy czy chcesz przyznać uprawnienia aplikacji Terminal Emulator, zaznaczasz tak i już jesteś zalogowany jako root

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wpisać w terminal emulator polecenie su 
Wyskoczy czy chcesz przyznać uprawnienia aplikacji Terminal Emulator, zaznaczasz tak i już jesteś zalogowany jako root
Wielkie dzięki. Teraz działa ;-)

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2017 o 13:16, Norbix029 napisał:

Trzeba przez terminal emulator wydać polecenie setenforce 0 będąc zalogowany jako root a następnie załączyć od nowa Vipera (wyrzucić go z RAM i odpalić na nowo) ;)

Czy mógłbyś to opisać dokładnie krok po kroku? Mi jednak każda wersja V4A szwankuje na MIUI9 i chętnie bym to naprawił. 

[EDIT] Już wiem co i jak. Dzięki wielkie! Szkoda, że trzeba to robić po każdym restarcie :(

Edytowane przez rock'n'rolla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, rock'n'rolla napisał:

Czy mógłbyś to opisać dokładnie krok po kroku? Mi jednak każda wersja V4A szwankuje na MIUI9 i chętnie bym to naprawił. 

Po włączeniu telefonu wchodzisz do aplikacji Terminal Emulator, wydajesz polecenie su i klikasz przyznaj w okienku które wyskoczy (przyznanie uprawnień roota dla Terminal Emulator), następnie wpisujesz polecenie setenforce 0 i możesz wyłączyć terminal. Teraz wchodzisz w Viper FX i musisz go zamknąć aby nie było go w pamięci RAM (jak masz przypisane przytrzymanie przycisku wstecz jako ubijanie apek to przytrzymaj a jak nie to wchodzisz w ustawienia -> zainstalowane aplikacje -> ViperFX i na dole klikasz zamknij 

Teraz wchodzisz do Vipera i powinien już działać ;)

Minus jest taki że trzeba to robić od nowa po każdym ponownym uruchomieniu telefonu, można jednak napisać skrypt z tymi poleceniami i dodać go do autostartu

Edytowane przez Norbix029
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...