ZduneX25

MIUI 7.6.15

Recommended Posts

6 minut temu, gasie napisał:

Rozumiem, że dotyczy to wyłącznie wersji "Stable", tak?

Dotyczy to wszystkich wydań. Cotygodniowe to dev.

Coś mi tu nie gra. Dystrybutor instaluje te wydania, daje gwarancję, a admin pisze że my na własną odpowiedzialność instalując je co tydzień możemy uceglić telefon? ;)

8 minut temu, gasie napisał:

Gdzieś czytałem na stronie MIUI Polska że system MIUI Polska/xiaomi.eu jest oficjalnie zatwierdzony przez polskiego dystrybutora Xiaomi i używając go zachowuje się gwarancję (lub jakoś podobnie). Rozumiem, że dotyczy to wyłącznie wersji "Stable", tak? A "uceglenie na amen" jeśli nie jest żartem dotyczy wersji rozwojowych?

Nie nie nie. Chodzi o to, że jak masz na telefonie odblokowany bootloader i masz wgrany xiaomi.eu to nie stracisz gwarancji w przypadku np. wymiany LCD czy tam płyty głównej.  Aczkolwiek jeśli nie umiesz instalować aktualizacji i przy okazji coś uceglisz to po prostu serwis może naprawić to za pieniądze, a nie za darmo. 

Przed chwilą, gasie napisał:

Dystrybutor instaluje te wydania

Proszę o cytat ze strony dystrybutora ABC Data, że instalują w telefonach MIUIPolska.

1 minutę temu, gasie napisał:

daje gwarancję

Proszę o cytat na potwierdzenie tych słów.

Coś mi tu nie gra. Dystrybutor instaluje te wydania, daje gwarancję, a admin pisze że my na własną odpowiedzialność instalując je co tydzień możemy uceglić telefon? ;)

Który dystrybutor tak robi?

OK, czyli ryzyko uceglenia polega na samej aktualizacji, a nie leży w oprogramowaniu.

Ryzyko uceglenia zawsze leży w gestii użytkownika :P 

2 minuty temu, gasie napisał:

OK, czyli ryzyko uceglenia polega na samej aktualizacji, a nie leży w oprogramowaniu.

I tu i tu, musisz być świadomy tego ryzyka i umieć je zminimalizować, bo to można zrobić.

Aczkolwiek po ucegleniu telefonu wgrywaniem softu zawsze jest możliwość odratowania. Zawsze się da coś zrobić

https://miuipolska.pl/oficjalna-gwarancja-a-miuipolska/

cyt.:

Oto oficjalne stanowisko polskiej dystrybucji Xiaomi z ABC Data wobec instalacji MIUIPolska i gwarancji.

Gwarancja na telefony kupione w oficjalnej dystrybucji w ABC Data (np. ze sklepu X-KOM) nie jest tracona po odblokowaniu bootloadera i instalacji MIUIPolska.

Innymi słowy instalacja MIUIPolska (xiaomi.eu) na oficjalnie odblokowany telefon (za zgodą Xiaomi) nie powoduje utraty gwarancji.

Gwarancja jednak nie zostanie uznana gdy serwis stwierdzi:

• uszkodzenie partycji systemu przez instalację nieoficjalnego softu np. CM ROM
  • obecność SuperSU w systemie (dostęp do ROOT)
  • uszkodzenie systemu lub pamięci przez MiFlash z trybu EDL

Oczywiście przywrócenie oficjalnego oprogramowania producenta (Global Stable/Dev) i zablokowanie bootloadera podczas MiFlash (*) przywraca także gwarancję.

Odpowiedź przedstawiciela ABC Data:

Gwarancją są objęte wszystkie smartfony Xiaomi, które pochodzą z oficjalnego kanału dystrybucji ABC Data. Jeśli użytkownik zainstalował MIUIPolska na takim smartfonie, nie oznacza to, że gwarancja została anulowana.

Oprogramowanie MIUIPolska może uchodzić za oficjalne ponieważ:

• nie posiada roota
  • nie posiada scrackowanych bootloaderów
  • jest uznane przez MIUI za jedyne oficjalne z językiem polskim (poza Global)

Czyli tak:

1. Dystrybutor NIE instaluje MIUI Polska, przepraszam, wydawało mi się, cofam.

2. Gwarancja po zainstalowaniu MIUI Polska jest zachowana. Pytanie - czy dotyczy to zarówno wersji stable jak i cotygodniowych?

3. Na czym polega ryzyko "przejścia na cotygodniowe aktualizacje" i czy "nasz wybór" ma wpływa na warunki gwarancji? Sorry że o tym piszę, ale to nie ja wspomniałem o ucegleniu, a to brzmi dosyć poważnie więc warto wyjaśnić do końca :)

Najprościej @gasie:

1. Jeżeli w jakiś sposób doprowadzisz do uszkodzenia telefonu w sposób programowy, to wtedy stracisz gwarancje.
2. Jeżeli wyślesz telefon z programowym problemem spowodowanym Twoim działaniem, bądź instalacją niestabilnych wersji oprogramowania (producent nie oferuje w gwarancji prawidłowej pracy oprogramowania w wersji dev) i serwis będzie musiał poświęcić temu problemowi czas (nie z winy swojej, ani producenta telefonu) wtedy możliwe jest ponoszenie dodatkowych kosztów przez klienta, tz. użytkownika telefonu.

Edited by Lokator

Nie wiem czy jest sens pytać się o to wszystko. Nie słyszałem by ktoś coś takiego miał. Jak ktoś ucegli sobie telefon to sam sobie ma radzić i tyle. Instalujesz MIUIpolska to musisz być świadomy, że można uszkodzić system samemu. Gwarancji nie tracisz bo gwarancję masz na urządzenie tak? Ale gdybyś zaniósł ten telefon do serwisu i powiedział: "coś pykło i nie działa" i serwis stwierdzi, że po prostu nie umiesz czytać instrukcji czy tam instalować romu to może za jakąś opłatą naprawić system. Albo i nie. Nie wypowiadam się za serwis i tyle. 

Mając Global i zablokowany bootloader nie robisz sobie szkód nawet brakiem wiedzy bo z reguły z takim telefonem nic nie da się zrobić, a aktualizacje są automatyczne bez ingerencji użytkownika. 

ABC data po prostu z miejsca nie odrzuci ci gwarancji na telefon jak masz odblokowany bl i masz tam system miuipolska. I tyle. Co innego naprawa telefonu jak go uwalisz. Ktoś może za to wziąć pieniądze po prostu.

• Like 1

To ja powie coś ciekawszego
Wydaje mi się albo i nie ale teraz można odblokować czytnikiem linii papilqrnych nawet wtedy kiedykolwiek przeszło siebie juz do tego ekranu rysowania wzoru
Wydaje mi się że wcześniej wtedy trzeba juz było narysować wzory

Wysłane z mojego Xiaomi Redmi 4X 2/16

@Acid Dzięki za wyjaśnienia, nawet jeśli moje pytania nie maja sensu...

Najprostsze brzmi tak: czy pod pojęciem MIUI Polska, czyli oprogramowania, którego zainstalowanie nie powoduje utraty gwarancji, kryje się zarówno wersja stabilna jak i rozwojowa?

Edited by gasie

4 minuty temu, gasie napisał:

@Acid Dzięki za wyjaśnienia, nawet jeśli moje pytania nie maja sensu...

Najprostsze brzmi tak: czy pod pojęciem MIUI Polska, czyli oprogramowania, którego zainstalowanie nie powoduje utraty gwarancji, kryje się zarówno wersja stabilna jak i rozwojowa?

Tak, od zawsze to były wersje rozwojowe, stabilne pojawiły się niedawno i nie są wydawane co tydzień (generalnie zapóźnione, ale są).

• Like 1

19 minut temu, gasie napisał:

Tak. To nie ma znaczenia. To tylko nazwa i w sumie nic więcej istotnego. Ważne jest to, że rom robią 2 osoby, tórzy nie są programistami za 15 tysięcy zł, dla siebie i społeczności. Jednocześnie nie dają gwarancji na nic bo po prostu budowanie tego romu to reverse engineering oryginalnego MIUI - dużo rzeczy jest robione w ciemno. Jeśli po wgraniu np romu miuipolska masz FC i nie możesz wejść do pulpitu to trudno, czekasz na poprawkę albo przywracasz kopię z twrp i autor romu nie jest za to odpowiedzialny - może podjąć próbę naprawy jak wie co i jak lub ma czas. Tak samo nie jest odpowiedzialny serwis czy dystrybutor telefonu. Gwarancję masz na telefon, nie tracisz jej mając system miuipolska ale jak coś uwalisz to radzisz sobie sam lub za pieniądze kogoś kto ci ten telefon odratuje.

I to koniec tego OT w tym temacie. Za dużo się rozpisałem...

• Like 3

3 minuty temu, sp4ubw napisał:

Faktycznie nie działa. Zainstalowałem i nie chce się uruchomić poprawnie. Na 7.6.15.

To co kłamiesz że wszystko działa :P 

@woonski jak tylko zrobią to Ci podeśle :P chyba że zrobili a nie wiem o tym :D 

Edited by slimdick

[mention=7651]woonski[/mention] jak tylko zrobią to Ci podeśle  chyba że zrobili a nie wiem o tym  

Trzymam za słowo ;)

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

[mention=1160]Acid[/mention] aleś się rozpisał
Wracając do tematu, na MI6 wszytko śmiga elegancko.

Na miuipolska masz dzienne tapety blokady? Czy podczas instalacji romu w twrp masz kilkadziesiąt linijek czerwonego tekstu e: string not found resources? Cz czy jakoś tak.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

NIe mam ani jednej czerwonej liniii w TWRP podczas instalacji. Tapety sprawdzę bo ich nie uzywam.

All 7.6.15 / 7.6.14 REUPLOADED

- Chinese envelope in Security app replaced by Game speed boost

- Fixed Automated tasks starting

upload date

Jun 17, 2017 | 06:41PM

Jednak ingbrzy wysłuchał

5a943a6b3f886faad77d769cd1172765.jpg

I jeszcze jakiś game speed boost

bbf7297f048c550a9ba1fa723cc43a03.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4X

8 godzin temu, Heisenberg napisał:
All 7.6.15 / 7.6.14 REUPLOADED
- Chinese envelope in Security app replaced by Game speed boost
- Fixed Automated tasks starting

upload date

Ja dzisiaj rano pobierałem ROM i nawet nie wiedziałem, że pobieram już z tymi poprawkami. Także potwierdzam Twoje info xD

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Co to za nowość pt. Bezpieczeństwo płatności? Jakie jest tego faktyczne zastosowanie?

@Heisenberg jaki motyw? jak wrzucić zegar na środek belki?

IMG_20170618_104943.jpg

5 godzin temu, QBAQ napisał:

@Heisenberg jaki motyw? jak wrzucić zegar na środek belki?

Szczerze nie mam pojęcia co to za opcja z tym bezpieczeństwem płatności. Chyba taki dodatkowy skaner aplikacji itp.
Motyw Hybrid [V8] a żeby zegar wgrać na środek musisz wgrać to
http://forum.mi-globe.com/general-development-f34/mod-miui-v8-center-clock-mod-t67.html

Guest
This topic is now closed to further replies.