ZduneX25

MIUI 7.6.15

Recommended Posts

36 minut temu, Pływak napisał:

Redmi 4x aktualizuje sie do siódemki bez rzeźby przez "aktualizacje"?

jak masz oficjalny ROM stable lub dev to tak, jeśli masz xiaomi.eu to musisz przez TWRP zainstalować.

Redmi 4x aktualizuje sie do siódemki bez rzeźby przez "aktualizacje"?

Zainstaluj z pliku.zip przy Xiaomi.eu

Wysłane z mojego Xiaomi Redmi 4X 2/16

jak masz oficjalny ROM stable lub dev to tak, jeśli masz xiaomi.eu to musisz przez TWRP zainstalować.

I tak, i nie. Przez aktualizacje też, tap 3 kropki ;-)

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Chyba że wybierzesz "pokazuj nazwę operatora" w ustawienia > powiadomienia

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Nie działa. Widocznie muszę zostać w tym Play

1 godzinę temu, Direct napisał:

Ale po co ktoś gdzieś ma się głowić, żeby zaimplementować Androida 7 na wszystkie urządzenia, skoro w MIUI, jak sam piszesz, nic to nie daje? Usunąć te info i już. Przecież MIUI 8 jest praktycznie nie do odróżnienia czy działa na Andku 6 czy 7.

Teoretycznie tak, ale jak widzisz do sierpnia aktualizację dostaną tylko telefony z andkiem 7. ;) 

• Like 2

Ale potem - jak się spodziewam - większość urządzeń, może oprócz najstarszych pokroju Note'a 2, dostanie MIUI 9, więc luz :).

3 minuty temu, Direct napisał:

Ale potem - jak się spodziewam - większość urządzeń, może oprócz najstarszych pokroju Note'a 2, dostanie MIUI 9, więc luz :).

Ta, ale tu większość ludzi to maniacy cyferek i tylko czekają na piątek i nową wersję... Dla mnie to mogą wcale nie aktualizować, nic się nie zmienia w tych łatkach tygodniowych. 

• Like 1

49 minut temu, angry napisał:

Zainstaluj z pliku.zip przy Xiaomi.eu

Ok dzięki o to chodziło. 

• Like 1

6 minut temu, galakty napisał:

Ta, ale tu większość ludzi to maniacy cyferek i tylko czekają na piątek i nową wersję... Dla mnie to mogą wcale nie aktualizować, nic się nie zmienia w tych łatkach tygodniowych. 

Szczerze? Aktualizowanie telefonu tydzień w tydzień mija się trochę z celem. Ja od pewnego momentu instalowałem nieregularnie, jak się coś konkretnego pojawiło, jakaś konkretna nowość czy zmiana. Częstotliwość wydawania nowych wersji można by spokojnie zmniejszyć do jednej w miesiącu.

Edited by Direct
  • Like 2

Przed chwilą, Direct napisał:

Szczerze? Aktualizowanie telefonu tydzień w tydzień mija się trochę z celem. Ja od pewnego momentu instalowałem nieregularnie, jak się coś konkretnego pojawiło, jakaś konkretna nowość czy zmiana. Częstotliwość wydawania nowych wersji można by spokojnie zmniejszyć do jednego w miesiącu.

Tak samo robię. Raz na 2-3 msc. Szkoda nerwów i zachodu, telefon działa? Działa, to po co kombinować. Akurat tygodniowe łatki nie są zaletą dzisiaj.

Zgadza się, raz na miesiąc wystarczy chyba że jest coś nowego jak Android 7.0 to wtedy warto już.

Albo czekamy aż coś naprawią :)

9 minut temu, angry napisał:

Zgadza się, raz na miesiąc wystarczy chyba że jest coś nowego jak Android 7.0 to wtedy warto już.

Albo czekamy aż coś naprawią :)

Ale ja np., jako posiadacz Mi5s, który dopiero tydzień temu dostał 7.0, spokojnie siedzę na 7.5.25 i czytam sobie te wątki i jak na razie się utwierdzam w przekonaniu, że nic nie tracę. I tak być może sobie nawet do MIUI9 pociągnę, bo teraz żadnych zmian nie dostrzegam z tego co obserwuję, czytam etc.

• Like 2

Ale ja np., jako posiadacz Mi5s, który dopiero tydzień temu dostał 7.0, spokojnie siedzę na 7.5.25 i czytam sobie te wątki i jak na razie się utwierdzam w przekonaniu, że nic nie tracę. I tak być może sobie nawet do MIUI9 pociągnę, bo teraz żadnych zmian nie dostrzegam z tego co obserwuję, czytam etc.

Boisz się czegoś?
  • Like 1

Ja niestety się pośpieszyłem i przeskoczyłem z 7.5.25 na 7.6.15 i teraz nie mam działających zaplanowanych działań. Na xiaomi.eu użytkownik graw2 zgłosił to użytownikowi Ingbrzy bo też na jego Mi5 to nie działa.

U mnie po przejściu na 7 zauważyłem lepiej działający czytnik linii papilarnych. Łapie praktycznie od razu, gdzie wcześniej bywały z tym problemy. Po drugie zmienił się trochę ekran blokady, po trzecie mam przekonanie graniczące z pewnością, że kolor biały stał się bielszy. Wcześniej założyłem temat, że mój biały jest żółtawy, teraz sobie porównałem że starą komórką i jest lepiej.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

1 godzinę temu, JacekBB napisał:

Boisz się czegoś? emoji12.png

No, można tak powiedzieć :P

Czekam jakie będą wyniki baterii (bo jednak poprzednie wersje androida robiły często różnicę), jakie wyjdą sprawy z podstawowymi funkcjami itd.

Jeśli większość osób na Mi5s będzie się wypowiadało raczej pozytywnie, to szybko zaktualizuję

Jak na razie na Mi5s plus wszystko działa w porządku (z tych funkcji które używam). Na zauważalny plus znowu prawidłowo działa tryb stereo. Bateria - co tu pisać od wczorajszego zainstalowania - różnicy nie zauważyłem ani na plus ani na minus. Więc jest OK :) 

Redmi Note 4X 
Nie działają zaplanowane zadania, są - ale nie działają :D
Tak poza tym to chyba szybciej odblokowuje telefon przy pomocy czytnika linii papilarnych albo mi się wydaje. 

W oczekiwaniu na MIUI 9 i dzielenie ekranu ;3

Teoretycznie tak, ale jak widzisz do sierpnia aktualizację dostaną tylko telefony z andkiem 7.  

No właśnie... Więc pytanie czy jednak numerek andka ma czy nie ma znaczenia .
Poza tym wybiórcze wsparcie aktualizacji dla jednego modelu to tak jakby dawać gwarancje tylko na określone kolory jednego modelu obuwia.

Wysłane z mojego Redmi 4 pro przy użyciu Tapatalka

• Like 1

@Anfika nie znam innej marki która by wspierała stare modele telefonów jak to robi xiaomi. Miałem wcześniej Samsungi i Motorole a tam po zakupie dostałem jedną aktualizację i koniec :) Tak to działa żeby sprzedać nowe modele trzeba uśmiercić stare. Tak jak napisał kolega wyżej teraz są wstrzymane aktualizacje a potem najprawdopodobniej dostaniesz MIUI9 ;) 

• Like 2

Na Mi4 nie zauważyłem żadnych zmian w stosunku do poprzedniej wersji. Oczywiście przy moim użytkowaniu (nie używam planowanych SMS, harmonogramów itp.). Więc nie wiem czego tyczą się te "poprawki".

• Like 2

Redmi note 3 pro wszystko ok.
Mi5s plus też.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Edited by fi9o

4 godziny temu, Anfika napisał:

No właśnie... Więc pytanie czy jednak numerek andka ma czy nie ma znaczenia emoji6.png.
Poza tym wybiórcze wsparcie aktualizacji dla jednego modelu to tak jakby dawać gwarancje tylko na określone kolory jednego modelu obuwia. emoji1.png

Nieprawda. 99% ludzi tutaj nie zna dokładnie genezy tych aktualizacji. Prawdziwe aktualizacje dla Xiaomi to są na wersjach Global stable. To te dostajesz jako domyślny system operacyjny dla swojego buta. A nie wersję DEV. A MIUI wyraźnie napisało, że to DEV GLOBAL I DEV CHINA będą niepubliczne dla tych i tamtych modeli.

Innymi słowy:

• aktualizacje do starszych butów... tfu telefonów są i będą ale niepubliczne. Czyli chińczyk z grona zamkniętych dev będzie sobie testował rom tygodniowy dla Redmi Pro ale nie Wy w postaci tygodniowych MIUIPolska. Chińczyk testuje a nie Wy.
  • wersje Global i China stable będą wychodzić dla wszystkich bo takie też macie (w założeniu producenta) mieć na telefonach.

A to, że instalujecie MIUIPolska to wasz wybór przechodząc na wersję ROZWOJOWĄ. Nie musicie tych wersji używać. Nie mając aktualizacji dla gałęzi dev wasz telefon nie wybuchnie i nie straci na wartości ponieważ sami przechodzicie (świadomie mam nadzieję...) na tygodniowe testowe aktualizacje. 

To tak samo jak kupując Samsunga w media markcie macie na pokładzie wersję Stable. Mało kto ma dostęp do wersji beta (o ile są). Podobnie jest z Nexusami czy tam Pixelami jak to się teraz nazywa. 

Podsumowując nic wam się nie stanie jak przez raptem 3 miesiące nie dostaniecie aktualizacji wersji rozwojowej. Poza tym kupując Xiaomi np. Redmi 4 producent wam nigdzie nie napisał, że będzie aktualizował wam system co tydzień. Nie. Dostajecie system Global Stable i macie się tego trzymać (w założeniu producenta), do którego aktualizacje BĘDĄ. A to, że przechodzicie na częstsze aktualizacje (obarczone co tydzień ryzykiem, że telefon może się uceglić na amen) to wasz wybór.

Polecam tę aktualizację czy inną starszą uznać przez te 3 miesiące za stable i tyle. Korzystać normalnie z telefonu, robić fotki, śmigać w necie, robić selfie w snapie czy męczyć baterię fejsbukiem i nie przejmować się brakiem aktualizacji bo i tak wasz telefon od początku dostał tyle ile Samsungi i Nexusy razem wzięte.

• Like 24

19 minut temu, Acid napisał:
Nieprawda. 99% ludzi tutaj nie zna dokładnie genezy tych aktualizacji. Prawdziwe aktualizacje dla Xiaomi to są na wersjach Global stable. To te dostajesz jako domyślny system operacyjny dla swojego buta. A nie wersję DEV. A MIUI wyraźnie napisało, że to DEV GLOBAL I DEV CHINA będą niepubliczne dla tych i tamtych modeli.

Tu nie chodzi o aktualizację same w sobie tylko że do wybiórczych wariantów poszczególnych modeli.

Do zielonego trzewika są a do czarnego może będą... Mówiąc po babsku . Ale okej jeśli uważasz że mamy jako użytkownicy szczęście że w ogóle kiedyś mamy jakieś aktu to w porzo.

I tak jestem pełna podziwu za pracę dotychczasową, za fajny system z wieloma wbudowanymi funkcjami o których w szajsungu czy innym superfonie mogę cieszyć się po zainstalowaniu wielu apek. Niemniej mały niesmak został. Następny fon będzie bardziej przemyślany.

@Acid zakładając że masz dostęp do tego zamkniętego grona dev możesz dalej puszczać co tydzień aktualizację dla tamtych modeli :P 

• Like 1

1 minutę temu, slimdick napisał:

@Acid zakładając że masz dostęp do tego zamkniętego grona dev możesz dalej puszczać co tydzień aktualizację dla tamtych modeli :P 

Nie mam. My korzystamy z Open Development Beta roms. A te są teraz Closed. Owszem mam dostęp do wycieków ale... no serio po co.

3 minuty temu, Anfika napisał:

Do zielonego trzewika są a do czarnego może będą

Do białego Redmi 4 Pro nie będzie aktualizacji. Do czarnego Redmi 4 Pro także nie będzie. Do złotego...Redmi 4 Pro też.

• Like 3

@Acid mi na pewno nie są potrzebne te cotygodniowe, już pisałem że dziwię się że wam się chce co tydzień to robić. Raz na miesiąc by starczyło, albo jeszcze rzadziej :D 

• Like 1

Zwłaszcza, że bywają tygodnie, gdzie opublikowana lista zmian liczy aż jedną linijkę.

10 minut temu, Anfika napisał:

mamy jako użytkownicy szczęście że w ogóle kiedyś mamy jakieś aktu to w porzo.

Będą aktualizacje, na pewno nie porzucą twojego telefonu. Po prostu stwierdzili, że na wypuszczanie co tydzień beta romów dla wszystkich telefonów powoli brakuje im mocy przerobowych i chcą się skoncentrować na nowszym Miui. Pod względem ilości i częstotliwości aktualizacji to bardziej przemyślanego wyboru na razie nie ma. Xiaomi to chyba jedyna firma która w taki sposób i na tak dużą skalę prowadzi beta testy romów. Romy dev to ciągle romy testowe w swoim założeniu. Tu niby każdy user może się poczuć developerem i potestować. 

• Like 1

42 minuty temu, Acid napisał:

(...) A to, że przechodzicie na częstsze aktualizacje (obarczone co tydzień ryzykiem, że telefon może się uceglić na amen) to wasz wybór.

Gdzieś czytałem na stronie MIUI Polska że system MIUI Polska/xiaomi.eu jest oficjalnie zatwierdzony przez polskiego dystrybutora Xiaomi i używając go zachowuje się gwarancję (lub jakoś podobnie). Rozumiem, że dotyczy to wyłącznie wersji "Stable", tak? A "uceglenie na amen" jeśli nie jest żartem dotyczy wersji rozwojowych?

6 minut temu, Grzesiuso napisał:

Mówiąc krótko takie rzeczy tylko w MIUI.

Tylko Ery już nie ma (jest TMobile). Wolałbym żeby Xiaomi się ostało. Kilka rzeczy muszą poprawić i romy dopracować, aktualizować rzadziej, ale lepiej.

• Like 1

Czy sprawdzał ktoś działanie asystenta Google? Miałem poprzednią wersję xiaomi.eu i tam nie działało to poprawnie. Powiedziałem np.: "Pogoda Katowice" i wyświetliła się strona z pogodą dla Katowic. Na globalu działa to tak, że telefon czyta temperaturę. 
Z tym, że w globalu aplikacje Google są już zainstalowane, a w xiaomi.eu trzeba je zainstalować samemu. Może trzeba jakiś odpowiednie gappsy zainstalować?
Czy ktoś umie to tak ustawić, żeby telefon czytał, wymawiał odpowiedzi? Niestety nie udało mi się z tym dojść do ładu. Używam telefonu Redmi Note 4X.

Guest
This topic is now closed to further replies.