ZduneX25

MIUI 7.6.15

Recommended Posts

faktycznie harmonogram nie działa. mi5s  
[mention=1160]Acid[/mention] da się to ogarnąć w następnych wydaniach? czy na china coś skopane?

Na China jest ok.

Na HM4X zniknął czytnik linii papilarnych. Reszta względnie działa poprawnie, ale wiadomo, bugi wyjdą w trakcie i najmniej odpowiednim momencie :D

Screenshot_2017-06-16-18-50-18-457_com.android.settings.png

Screenshot_2017-06-16-18-50-23-556_com.android.settings.png

EDIT: Restart naprawił skaner

Edited by meccaryn

3 godziny temu, kosinho4 napisał:

Mi4c - brak ikony ustawień "Codziennych tapet blokady" na ekranie blokady. Ktoś potwierdza?

Już na zeszłotygodniowej wersji 7.6.8 jej tam nie było.

39 minut temu, meccaryn napisał:

Na HM4X zniknął czytnik linii papilarnych. Reszta względnie działa poprawnie, ale wiadomo, bugi wyjdą w trakcie i najmniej odpowiednim momencie :D

U mnie jest i działa prawidłowo. Przed aktualizacją profilaktycznie usunąłem wszystkie blokady ekranu, następnie po wszystkim dodałem odcisk na nowo.

Screenshot_2017-06-16-18-56-27-229.png

• Like 1

Mam taki problem. Po wejściu w twrp podczas instalacji mam kilkadziesiąt linijek czerwonego tekstu e: string resources coś tam coś tam not found. Using deflaud. Czy tak ma być? Niby instalacja roku jest ok ale sam już nie wiem.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Pierwsze różnice które wyłapałem dla Xiaomi Redmi 4X na najnowszym ROMie który po raz pierwszy posiada 7.0

- zamiast Virgin Mobile jest Play

- pojawiło się kółeczko (R) informujące o roamingu krajowym

- na rozwijanym pasku mieści się 5 ikon (uważam że powinna być możliwość wyboru między 5 a 4 bo brakuje po lewej i po prawej marginesu)

W sekcji Powiadomienia i pasek stanu w ustawieniach możesz edytować wyświetlaną nazwę operatora.

Edited by Direct

Chce zaktualizowac system osobie ktora nie instalowala aktualizacji od roku. Ma miui 7 jeszcze.  Moge zainstalować od razu aktualizatorem najnowsza wersje? Chodzi o redmi 3.

Edited by BlackSinep

3 minuty temu, Direct napisał:

W sekcji Powiadomienia i pasek stanu w ustawieniach możesz edytować wyświetlaną nazwę operatora.

Czy wtedy także z automatu doda się końcówka 3G, LTE itd?

21 minut temu, angry napisał:

Czy wtedy także z automatu doda się końcówka 3G, LTE itd?

Przy nazwie wpisanej ręcznie będzie nazwa + końcówka na ekranie blokady. Na pulpicie z kolei będzie sama końcówka.

Przy nazwie wpisanej ręcznie będzie nazwa + końcówka na ekranie blokady. Na pulpicie z kolei będzie sama końcówka.

Chyba że wybierzesz "pokazuj nazwę operatora" w ustawienia > powiadomienia

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Mi5s plus dalej nie naprawiono płatności zbliżeniowych i aplikacja od gear się ciagle wykrzacza

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

To jakie są te poprawki dla Mi4? Ktoś, coś?

Jak dotąd od rana telefon działa :)

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

ae2c1d05f5edf8c95c9d450c2e55d105.jpg13f85b35d902001b41b585f5a988bee3.jpg

Wysłane z mojego Xiaomi Redmi 4X 2/16

2 godziny temu, BlackSinep napisał:

Chce zaktualizowac system osobie ktora nie instalowala aktualizacji od roku. Ma miui 7 jeszcze.  Moge zainstalować od razu aktualizatorem najnowsza wersje? Chodzi o redmi 3.

Zależy od telefonu, ale raczej tak, tylko na wszelki wypadek zrób kopię w TWRP. 

6 godzin temu, @[email protected] napisał:

To co wyprawia Xiaomi to jest kpina. Nie dość że mają burdel w oznaczeniach modeli to jeszcze robią burdel z aktualizacjami. Redmi 4 Prime który jest na tym samym procku co Note 4X i Mi Max 2 nie ma Andka 7, a pozostałe modele mają. To już nie chodzi nawet co wprowadza Andek 7 dla użytkowników, tylko o konsekwencje w aktualizacji. Robimy Andka 7 dla Snapa 625 to robimy, a nie wybiórczo jak nam sie zachce. Naprawdę jak wcześniej mi się podobało to całe MIUI to po zakupie telefonu Xiaomi i zobaczeniu jak to wszystko wygląda wyleczyłem się z tej marki. Całe szczęście nie okroili R4P aż tak mocno i można włączyć nagrywanie 4k, manualne tryby aparatu i camera2 api, a wtedy to nawet ta kamera Samsunga daje radę. O Redmi Pro który sprzętowo jest świetnym telefonem, a softwarowo kompletnie olany nie wspomnę.

Chwila chwila jak testować bugi to na jednym urządzeniu nie na 10 na raz, bo nigdy nie będzie wiadomo, czy błąd to wina implementacji ogólnej czy dla konkretnego urządzenia. 

Dodatkowo, telefon to nie tylko SoC. Jest jeszcze aparat i inne komponenty. Również od tego zależy nowa wersja androida. Zresztą postaw się na miejscu firmy, czy lepiej skupić się na MIUI 9, czy może tracić czas na nową wersję androida, która nic nie wniesie. Czasem użytkownik nie wie, że akurat w niektórych przypadkach producent wie lepiej. 

• Like 3

1 godzinę temu, Direct napisał:

Wyłącz Wi-Fi, to zobaczysz, że mam rację :).

zobaczymy, moze na 7 tak jest ale na 6 tak nie bylo i caly czas pokazywalo 

podczas wifi zwykle LTE a normalnie 3G bo to moja preferowana 

3 godziny temu, czolo7 napisał:

Jak dotąd od rana telefon działa :)

Hehe, w to nie wątpię ;) bardziej chodziło mi co to za poprawki, czy paska zadań w Insta (białe ikony na jasnym pasku), czy co. Bo na poprzednim wydaniu jest jak na razie ok pod względem np. temperatury telefonu, bo wcześniej były wyższe, teraz na poprzednim wydaniu wróciły do normy, telefon nie jest wybudzany tak często jak wcześniej itp. i boję się, że te "poprawki" coś skopią i będę żałował instalacji, tym bardziej, że to jest ostatnia tygodniówka przez dłuższy czas.

Potwierdzam że zaplanowane zadania są ale nie działają. Sprawdzone na MI5 i MI MAX 🤔.

Wysłane z mojego MI MAX.

N4X zaplanowane zadania są, ale się nie wykonują. Wracam do 7.5.25

Wysłane z mojego Redmi Note 4X

Chwila chwila jak testować bugi to na jednym urządzeniu nie na 10 na raz, bo nigdy nie będzie wiadomo, czy błąd to wina implementacji ogólnej czy dla konkretnego urządzenia. 
Dodatkowo, telefon to nie tylko SoC. Jest jeszcze aparat i inne komponenty. Również od tego zależy nowa wersja androida. Zresztą postaw się na miejscu firmy, czy lepiej skupić się na MIUI 9, czy może tracić czas na nową wersję androida, która nic nie wniesie. Czasem użytkownik nie wie, że akurat w niektórych przypadkach producent wie lepiej. 

Najlepiej by było usunąć w Informacjach o telefonie pole z Wersją Androida. Wtedy zapanował by pokój na świecie, a ludzie nie tracili czasu na patrzenie się w to miejsce.
  • Like 12

10 godzin temu, Numb napisał:

Zależy od telefonu, ale raczej tak, tylko na wszelki wypadek zrób kopię w TWRP. 

Są Noty 4 na procku Qualcomma i aparacie Samsunga, więc tan argument też odpada. Co najwyżej mogą być właśnie inne czujniki, chociaż podejrzewam to też niekoniecznie bo chciałoby im się co telefon (wypuszczony w podobnym okresie czasu) montować inny. Zresztą nawet jesli, to taka firma jak Xiaomi myślę, nie ma problemu z załatwieniem aktualnych sterowników. A to czy będzie MIUI9 na tego Redmi to też się okaże, bo coś czuje Xiaomi może znowu wywinąć jakiś numer z tym. Po za tym sorry, ale firma która chwali się taką wielką społecznością nie potrafi szybko i solidnie przygotować aktualizacji? Toż to początkujący producent w Chinach lepiej sobie z tym radzi (patrz marka Vernee).

2 minuty temu, Acid napisał:

Najlepiej by było usunąć w Informacjach o telefonie pole z Wersją Androida. Wtedy zapanował by pokój na świecie, a ludzie nie tracili czasu na patrzenie się w to miejsce.

@Acid Jeszcze raz mówię, mi nie chodzi o to czy zyskuję coś czy nie w nowej wersji androida. Tylko o konsekwencję w aktualizacji. Jeden telefon wypuszczony w tym samym okresie czasu i na tych samych bebechach dostaje aktualizacji, a drugi nie.

• Like 3

Ale po co ktoś gdzieś ma się głowić, żeby zaimplementować Androida 7 na wszystkie urządzenia, skoro w MIUI, jak sam piszesz, nic to nie daje? Usunąć te info i już. Przecież MIUI 8 jest praktycznie nie do odróżnienia czy działa na Andku 6 czy 7.

Guest
This topic is now closed to further replies.