ZduneX25

MIUI 7.6.15

Recommended Posts

6 minut temu, Anfika napisał:

Jasne, miui to świetna nakładka, ale też zostawiona bez aktualizacji dla tego modelu. Nie chodzi o numerek, chodzi o poprawę działania i np. Współdzielenie ekranu. Czasem pracuje na dwóch appkach niemalże jednocześnie i muszę co chwila się przełączać.

Nie napisałem, jaką nakładką jest MIUI. W dalszym ciągu jednak, współdzielenie ekranu to kwestia MIUI, a nie Androida. Podział ekranu Google wprowadziło  już jakiś czas temu... ;) 

I MIUI jest aktualizowane (nie myślę to o obecnej akcji, wstrzymania aktualizacji), ale jak widać, twórcy systemu (Xiaomi?) niekoniecznie mają potrzebę zaimplementowania w MIUI tego, co potrzebne jest użytkownikom. Równie dobrze może to wynikać z kwestii czasochłonności implementacji i to, o czym wspominasz, pojawi się w MIUI 9. :) 

41 minut temu, asffaf napisał:

Czemu miałby otrzymać aktualizację ? Telefon z serii Redmi + Mediatek = 0 aktualizacji na wyższy numer androida.

R4Pro ma Snapa...

• Like 1

8 minut temu, Szyszonek napisał:

R4Pro ma Snapa...

Już wcześniej pisali, byś przeczytał wszystkie posty a nie spamisz.

27 minut temu, mrosi napisał:

Dlaczego? Z czym dla Ciebie wiąże się wyższa wersja Androida? Rozumiem frustrację osób używających telefonów z czystym systemem Google. W MIUI jednak masz... MIUI. Wersja systemu nie ma najmniejszego znaczenia. No chyba, że wyższy numerek przy nazwie systemu jest dla kogoś wyznacznikiem wyższego poziomu lansu... ;) 

Skoro z niczym się nie wiąże to po co w ogóle zainstalować? Wszystkie aktualizacje powinny się wiązać z poprawianiem systemu. A głupio jeżeli połowa będzie dostawać te aktualizacje a reszta wcale.

Redmi note 3 qualcomm tylko ma zatrzymane china dev cotygodniowe. Czy to że kenzo ma tylko aktulaki global beta znaczy tylko i wyłącznie to że ma aktualki czy coś jednak więcej? Nie zależy mi na androidzie 7 ale czy jakieś powiązania czy nic?

6 minut temu, angry napisał:

Już wcześniej pisali, byś przeczytał wszystkie posty a nie spamisz.

Skoro z niczym się nie wiąże to po co w ogóle zainstalować? Wszystkie aktualizacje powinny się wiązać z poprawianiem systemu. A głupio jeżeli połowa będzie dostawać te aktualizacje a reszta wcale.

Po pierwsze, nie radzę bawić się w pseudomoderatorkę..

Po drugie, wersja systemu jest w MIUI nierozerwalnie związana z wersją samego MIUI. Nie można rozdzielić tych dwóch rzeczy. Skoro MIUI ingeruje bardzo głęboko w samego Androida, to nie ma znaczenia, czy zaingeruje w Androida o wersji 5.0 czy 7.0. Skoro tak, a MIUI jest przez wielu uznawana nie za nakładkę, a za system, oparty na bazie Androida, to aktualizację MIUI można uznać za całkowicie wystarczającą. Ergo, wracamy do punktu wyjścia: wersja Androida nie ma w MIUI znaczenia. 

• Like 7

To jak jest w końcu z tym harmonogramem zadań w Mi5? Wrócił, nie wrócił? Jakieś szczególne błędy wychwyciliście, czy mogę spokojnie aktualizować?

43 minuty temu, Heisenberg napisał:

Dostałem informację z xiaomi.eu że zaplanowane zadania w dalszym ciągu nie aktywne

Wysłane z mojego Redmi Note 4X

Zaktualizowałem RN4 i zaplanowane zadania są w panelu sterowania. Można włączać. Dalej nie sprawdzałem.

Edited by sp4ubw

54 minuty temu, skay77 napisał:

Frustracja to jest Android o 4lat stoi w miejscu ,co z tego że ma tysiąc motywów jak ten badziewny ekosystem tworzony przez entuzjastów ryżu i gąbki się cofa już nawet nie wspomnę o Symbianie i meego którego android powinien całować po sznurówkach za 3 dekady będę mógł sobie zainstalować tutaj compiza z efektami

Послали по Ми5с плюс

Jak trochę poczekasz to prawdopobnie zobaczymy sailfishOS na Redmi Note 4X (pewna osoba, próbuje przeportować system na nasze telefony ale to wymaga czasu). Ja osobiście instaluję cotygodniowe aktualizacje dla poprawy zabezpieczeń (używam telefonu do wykonywania przelewów bankowych) a jak czegoś potrzebuję to są modyfikacje które można zainstalować poprzez twrp.

Instalował już ktoś 7.6.15 na Mi5s Plus?

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Tak, działa wszystko. Jedyne co to albo mi się wydaje albo wcięło mi smsy mniej więcej przed 20 marca. Pewności nie mam czy już wcześniej ich nie było, czy to kwestia jakichś synchronizacji czy czego, ale w sumie możesz zerknąć u siebie jak trzymasz takie stare smsy.

Przed chwilą, grzybiarz91 napisał:

Tak, działa wszystko. Jedyne co to albo mi się wydaje albo wcięło mi smsy mniej więcej przed 20 marca. Pewności nie mam czy już wcześniej ich nie było, czy to kwestia jakichś synchronizacji czy czego, ale w sumie możesz zerknąć u siebie jak trzymasz takie stare smsy.

Spoko, sprawdzę, tylko mam problem z instalacją, bo wywala mi że zip jest uszkodzony. Próbowałem już 2 razy ściągać zip i dalej to samo. Spróbuję jeszcze na kompa i instalację przez twrp z pendrive.

Ciekawostka:

W wiadomościach SMS pojawiło się novum (w poprzednich aktualizacjach tego nie było) - wyraźnie oddzielone są sms z dnia bieżącego.

4 minuty temu, mrosi napisał:

Ciekawostka:

W wiadomościach SMS pojawiło się novum (w poprzednich aktualizacjach tego nie było) - wyraźnie oddzielone są sms z dnia bieżącego.

1 godzinę temu, galakty napisał:

Macie listę zmian, bo w pierwszym poście zabrakło:

CHANGELOG

Redmi 4X
Update to Android N 7.1.2

Messaging
New - "Today", "Yesterday", and "Earlier" timeline on the start page (06-15)

Lockscreen, Status Bar, Notification Bar
Fix - Error message appeared after the correct password was entered (06-14)
Fix - Couldn't unlock with Mi Band after password was turned off and then turned on again (06-14)

Home screen
Fix - Icon wasn't shown in some cases (06-14)
Optimization - Swipe response (06-14)
Fix - Issues with backups (06-14)

• Like 3

5 minut temu, mrosi napisał:

Ciekawostka:

Dlaczego nie można wypisać po prostu zmian w pierwszym poście? Pisałem o tym co właśnie opisujesz, wszyscy by wiedzieli.

• Like 2
  • Sad 1

1 godzinę temu, mrosi napisał:

Po pierwsze, nie radzę bawić się w pseudomoderatorkę..

Po drugie, wersja systemu jest w MIUI nierozerwalnie związana z wersją samego MIUI. Nie można rozdzielić tych dwóch rzeczy. Skoro MIUI ingeruje bardzo głęboko w samego Androida, to nie ma znaczenia, czy zaingeruje w Androida o wersji 5.0 czy 7.0. Skoro tak, a MIUI jest przez wielu uznawana nie za nakładkę, a za system, oparty na bazie Androida, to aktualizację MIUI można uznać za całkowicie wystarczającą. Ergo, wracamy do punktu wyjścia: wersja Androida nie ma w MIUI znaczenia. 

Po co klepiesz dwa razy to samo? Jeżeli telefon nie dostanie wcale aktualizacji to nic mu po nowej ani starej wersji. A aktualizacje będą dostawać na razie tylko te z 7.

Cytat

Wszystkie aktualizacje powinny się wiązać z poprawianiem systemu. A głupio jeżeli połowa będzie dostawać te aktualizacje a reszta wcale.

15 godzin temu, ZduneX25 napisał:

MIUI 7.6.15

• Aktualizacje tylko dla urządzeń z Androidem 7 (aż do sierpnia)

Brak aktualizacji dla starszych urządzeń

W związku z decyzją MIUI, publiczne aktualizacje tygodniowe zostają czasowo wstrzymane dla urządzeń bez Androida 7.
Do sierpnia 2017 aktualizacje będą otrzymywać tylko MI6/MI5/MI5s/MI5sPlus/MiNote2/MIMIX/MIMAX2/MIMAX/HM4X/Note4X i pozostałe z Androidem 7.

• Like 2

Gdyby ktoś pytał to mi max działa jak zawsze ok.

Pojawiły się zaplanowane zadania ( oczywiście działają) i coś takiego jak "red envelope assistant"

Ktoś wie do czego to służy? W środku wszystko po chińsku...

e9cd558154fddb247eaacb0086c79e0b.jpg3846a3665721c8b78dbd49b74cb81ecc.jpg

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

1 godzinę temu, Axon napisał:

Pojawiły się zaplanowane zadania ( oczywiście działają) i coś takiego jak "red envelope assistant"

To jedna z chińskich aplikacji (rodzaj przelewów podarunkowych), której wg xiaomi.eu w ogóle nie powinno tu być ;)

@Anfika wzruszyła mnie twoja historia i chciałem zaproponować na ten model jakieś alternatywne oprogramowanie LineageOs albo Ressurection Remix a tu bieda nie ma oficjalnych wersji, a to co jest to oparte na 6.0.1 i kilka projektów w fazie beta na 7.1.2 :( Chyba ten model nie jest tak popularny. 

• Like 1

To jedna z chińskich aplikacji (rodzaj przelewów podarunkowych), której wg xiaomi.eu w ogóle nie powinno tu być

Dzięki....
Pewnie zniknie przy następnym update

[mention=28339]Anfika[/mention] chciałem zaproponować na ten model jakieś alternatywne oprogramowanie LineageOs albo Ressurection Remix a tu bieda nie ma oficjalnych wersji, a to co jest to oparte na 6.0.1 i kilka projektów w fazie beta na 7.1.2  Chyba ten model nie jest tak popularny. 

W Pl sądząc po ankiecie na forum Miui to dość chodliwy model

Wysłane z mojego Redmi 4 pro przy użyciu Tapatalka

Spoko, sprawdzę, tylko mam problem z instalacją, bo wywala mi że zip jest uszkodzony. Próbowałem już 2 razy ściągać zip i dalej to samo. Spróbuję jeszcze na kompa i instalację przez twrp z pendrive.

Mi ściągnięty przez aplikację z forum "Aktualizacje MIUI" też wyskoczyło, że uszkodzony, jak ściągnąłem na kompie to było ok.

22 minuty temu, grzybiarz91 napisał:

Mi ściągnięty przez aplikację z forum "Aktualizacje MIUI" też wyskoczyło, że uszkodzony, jak ściągnąłem na kompie to było ok.

Z kompa skopiowałem na pendrajwa i stąd zainstalowałem przez twrp. Wszystko śmiga elegancko :)

SMS-y mam wszystkie. Może miałeś nie zsynchronizowane te stare?

Przestał działać bluetooth na Mi 5. Nie łączy się z autem i głośnikiem.
Ktoś może potwierdzić? Pierwsza skucha od wielu wydań :-)

4 godziny temu, Anfika napisał:

Jasne, miui to świetna nakładka, ale też zostawiona bez aktualizacji dla tego modelu. Nie chodzi o numerek, chodzi o poprawę działania i np. Współdzielenie ekranu. Czasem pracuje na dwóch appkach niemalże jednocześnie i muszę co chwila się przełączać.

To co wyprawia Xiaomi to jest kpina. Nie dość że mają burdel w oznaczeniach modeli to jeszcze robią burdel z aktualizacjami. Redmi 4 Prime który jest na tym samym procku co Note 4X i Mi Max 2 nie ma Andka 7, a pozostałe modele mają. To już nie chodzi nawet co wprowadza Andek 7 dla użytkowników, tylko o konsekwencje w aktualizacji. Robimy Andka 7 dla Snapa 625 to robimy, a nie wybiórczo jak nam sie zachce. Naprawdę jak wcześniej mi się podobało to całe MIUI to po zakupie telefonu Xiaomi i zobaczeniu jak to wszystko wygląda wyleczyłem się z tej marki. Całe szczęście nie okroili R4P aż tak mocno i można włączyć nagrywanie 4k, manualne tryby aparatu i camera2 api, a wtedy to nawet ta kamera Samsunga daje radę. O Redmi Pro który sprzętowo jest świetnym telefonem, a softwarowo kompletnie olany nie wspomnę.

• Like 2

Gdyby ktoś pytał to mi max działa jak zawsze ok.

e9cd558154fddb247eaacb0086c79e0b.jpg3846a3665721c8b78dbd49b74cb81ecc.jpg

Bo albo albo. Albo są zaplanowane zadania i red envelope albo nie ma niczego.

Nie ma co Kononowiczować. Niech zostanie ten red envelope cokolwiek to jest... 

Harmonogram to jest jedna z fajniejszych cech MIUI. 

To co wyprawia Xiaomi to jest kpina. Nie dość że mają burdel w oznaczeniach modeli to jeszcze robią burdel z aktualizacjami. Redmi 4 Prime który jest na tym samym procku co Note 4X i Mi Max 2 nie ma Andka 7, a pozostałe modele mają. To już nie chodzi nawet co wprowadza Andek 7 dla użytkowników, tylko o konsekwencje w aktualizacji. Robimy Andka 7 dla Snapa 625 to robimy, a nie wybiórczo jak nam sie zachce.

No właśnie, te same bebechy ale nie dają wsparcia. Bo nie, bez powodu

12 minut temu, Adamcom napisał:

Jest ale się nie wykonuje.

Potwierdzam. Na Mi5s plus harmonogram też nie działa :(

faktycznie harmonogram nie działa. mi5s :( 

@Acid da się to ogarnąć w następnych wydaniach? czy na china coś skopane?

Cześć, może mi ktoś podać download waszej aplikacji do zarządzania zaplanowanymi zadaniami oraz aplikację panelu sterowania z tego ROMu? Chciałbym coś sprawdzić :)

Guest
This topic is now closed to further replies.