ZduneX25

MIUI 7.6.15

Recommended Posts

MIUI 7.6.15

• Aktualizacje tylko dla urządzeń z Androidem 7 (aż do sierpnia)
  • Wersja 7.6.14 dla Mi4 i MiNote (poprawki)
  • Aktualizacja Redmi 4X do Androida 7.1

DFG_2017-06-15-22-27-01.png

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

W TWRP wybierz wipe > format userdata

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Pobierz rom z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP

Brak aktualizacji dla starszych urządzeń

W związku z decyzją MIUI, publiczne aktualizacje tygodniowe zostają czasowo wstrzymane dla urządzeń bez Androida 7.
Do sierpnia 2017 aktualizacje będą otrzymywać tylko MI6/MI5/MI5s/MI5sPlus/MiNote2/MIMIX/MIMAX2/MIMAX/HM4X/Note4X i pozostałe z Androidem 7.

Aktualizacja dla HM3/HMNote3PRO/HMNote3SE

Aby zainstalować aktualizację należy uruchomić telefon kombinacją przycisków w TWRP > Install

Aktualizacja Mi4c/Mi4s/MiNotePro do 7.0

Pierwsza aktualizacja do nowego Androida dla wyżej wymienionych modeli niestety wymaga nowego bootloadera (bez niego system nie wstaje), stąd też nasz niezablokowany bootloader, który funkcjonował do tej pory nie może być użyty do dalszych aktualizacji. Instalacja Xiaomi.eu z 6.12.22 (Android 5.1) na Android 7.0 jest możliwa tylko raz, ponieważ po niej bootloader w Waszych telefonach zostanie ZABLOKOWANY i będzie wymagał odblokowania oficjalną metodą przez pozwolenie na koncie Xiaomi. Wymagane jest też ręczne zaktualizowanie TWRP recovery po odblokowaniu bootloadera.

Procedura instalacji Xiaomi.eu Android 7.0 prosto na 6.12.22:

1. Usunąć wzór lub kod blokady ekranu
  2. Instalacja Xiaomi.eu Android 7.0 bez wipe przez aplikację Aktualizacje lub z TWRP 3.0.1*
  3. Odblokowanie bootloadera oficjalną metodą przez Mi Unlock Tool
  4. Instalacja nowego TWRP przez fastboot flash recovery twrp.img
  5. Instalacja następnych aktualizacji standardowo przez Aktualizacje

* – w pkt 1 aktualizacja blokuje bootloader. Próba przejścia do recovery wyłącza telefon.
W razie problemów z błędnym kodem ekranu blokady ten poradnik pomoże.
Nowe TWRP dla Androida 7 do instalacji po odblokowaniu bootloadera*:

* – twrp.img znajduje się w archiwum zip, które trzeba rozpakować i zainstalować wg komendy powyżej.

Jak skalibrować OIS w MI5?

Instalacja poprawki wg tego poradnika

O instalacji fastboot można przeczytać w naszym FAQ

Instalacja na MIPAD

MIPAD musi mieć połączone partycje systemowe aby zainstalować nasz rom. Poradnik.

ROOT

Dla Android 7 root z SuperSU 2.79.
Dla Mi3/Mi4/MiNote i pozostałych root do opcjonalnej instalacji przez TWRP: tutaj
Dla MiPad 2 root: tutaj

Dodatki MIUIPolska

Paczka dodatków MIUIPolska zawiera:

• Blokadę reklam w aplikacjach (/etc/hosts)
  • Nową klawiaturę MIUI (na bazie Xperia)
  • Samouczek MIUIPolska
  • Aplikację MiCenter

Paczka do opcjonalnej instalacji po każdej instalacji aktualizacji romu przez TWRP (Menu Install)*.
Każdą aplikację można też odinstalować.
Data kompilacji: 20 Maj 2017

• Dodatki MIUIPolska (tylko dla Androida 5.0 i wyżej): POBIERZ

* – dla Mi5 i nowszych (ze strukturą .dat) kolejność instalacji jest inna:
rom w twrp > restart > powrót do twrp > instalacja dodatków.

**- Android 4.4 nie jest już wspierany

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

• Like 1
  • Haha 1

Dlaczego R4PRO nie otrzyma Android 7? Mój entuzjazm z po osiadania Xiaomi opadł...

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

8 minut temu, Heisenberg napisał:

No to pierwsze pytanie. Jest możliwość zarządzania Zaplanowanymi zadanami?

Za kilka minut Ci powiem :)

• Haha 1

Na MI5 zaplanowane zadania działają i można zarządzać nimi.

Edited by Adamcom

2 minuty temu, Anfika napisał:

Dlaczego R4PRO nie otrzyma Android 7? Mój entuzjazm z po osiadania Xiaomi opadł...

Czemu miałby otrzymać aktualizację ? Telefon z serii Redmi + Mediatek = 0 aktualizacji na wyższy numer androida.

• Like 1

@Acid mógłbyś się przyjrzeć dlaczego na mi4c odkąd został poprawiony sklep play podczas przeglądania internetu występuje błąd "kurza twarz" w chrome? Wcześniej chrome często miał crashe, teraz ten błąd. 

Macie listę zmian, bo w pierwszym poście zabrakło:

CHANGELOG

Redmi 4X
Update to Android N 7.1.2

Messaging
New - "Today", "Yesterday", and "Earlier" timeline on the start page (06-15)

Lockscreen, Status Bar, Notification Bar
Fix - Error message appeared after the correct password was entered (06-14)
Fix - Couldn't unlock with Mi Band after password was turned off and then turned on again (06-14)

Home screen
Fix - Icon wasn't shown in some cases (06-14)
Optimization - Swipe response (06-14)
Fix - Issues with backups (06-14)

3 minuty temu, Sephriot napisał:

@Acid mógłbyś się przyjrzeć dlaczego na mi4c odkąd został poprawiony sklep play podczas przeglądania internetu występuje błąd "kurza twarz" w chrome? Wcześniej chrome często miał crashe, teraz ten błąd. 

Kurzą twarz rzuca mi już od jakiejś majowej aktualizacji. Strasznie to upierdliwe :/

No tak, ona są cały czas. Ale czy możesz je edytować, włączać, wyłączać.

Na pierwszy rzut oka tak.
Btw poprawki dla mi4 i note - jakby naprawili rotację to chyba im 1 litrową Wyborową do Pekinu wyślę

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

W takim razie jeszcze kilka osób potwierdzi, że zaplanowane zadania działają jak wcześniej i mogę przeskoczyć z 7.5.25

Mam pytanie Czy na andku 7 nie podglądu ile zostało wolnej pamięci? bo mam albo skopana aktualizacje albo wycięli to hmm

Послали по Ми5с плюс

Czemu miałby otrzymać aktualizację ? Telefon z serii Redmi + Mediatek = 0 aktualizacji na wyższy numer androida.

Redmi 4Pro ma snapdragona kolego

3 minuty temu, skay77 napisał:

Mam pytanie Czy na andku 7 nie podglądu ile zostało wolnej pamięci? bo mam albo skopana aktualizacje albo wycięli to hmm

Послали по Ми5с плюс

1 minutę temu, iHusky napisał:

też tego nie mam, więc pewnie nie zaimplementowali tej funkcji

Włączcie ją: ustawienia->pulpit->pokaż info o RAM

• Like 3

A ten android 7.1.2 czasem nie wspiera natywnie dzielenia ekranu na dwie aplikacje? 

Wszystko wycinają , w niedługim czasie to będę musiał instalować kolejną aplikacje aby coś podejrzeć,ale system będzie lekki i przyjemny i dla kogo kto Ma 8 ramu takie rzeczy to tylko w asusie z i7

Послали по Ми5с плюс

5 minut temu, Anfika napisał:

Redmi 4Pro ma snapdragona kolego

Fak przeczytałem REDMI PRO :-( mea culpa

Myśle że Xiaomi wypuści w przyszłości N na ten model.

Zapomniałem ten system idzie ku linuxowi komenda free - m

Послали по Ми5с плюс

26 minut temu, Anfika napisał:

Dlaczego? Z czym dla Ciebie wiąże się wyższa wersja Androida? Rozumiem frustrację osób używających telefonów z czystym systemem Google. W MIUI jednak masz... MIUI. Wersja systemu nie ma najmniejszego znaczenia. No chyba, że wyższy numerek przy nazwie systemu jest dla kogoś wyznacznikiem wyższego poziomu lansu... ;) 

• Like 12

No i stało się. Mój wspaniały, bezproblemowy, szybki i stabilny Mi3 staje się przestarzały bez aktualizacji do nowego androida. :(

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

• Like 1

3 minuty temu, mrosi napisał:

Dlaczego? Z czym dla Ciebie wiąże się wyższa wersja Androida? Rozumiem frustrację osób używających telefonów z czystym systemem Google. W MIUI jednak masz... MIUI. Wersja systemu nie ma najmniejszego znaczenia. No chyba, że wyższy numerek przy nazwie systemu jest dla kogoś wyznacznikiem wyższego poziomu lansu... ;) 

Tu chyba chodzi o aplikacje. Bo z czasem będą wymagania: min. Android 7.x.x

Przed chwilą, Heisenberg napisał:

Tyle tylko, że post został napisany na tę chwilę. Wymagania dotyczące poziomu Androida minimum 7.x.x pojawią się z czasem. Więc dalej nie tłumaczy to tego, dlaczego ludzie mają takie parcie na wersję Androida w MIUI. :) 

I tak Android 7 nie dodaje nic nowego do telefonu... Przed andkiem 7 i po andku 7 zauważysz... NIC. MIUI rządzi się swoimi prawami i dzielenie ekranu dopiero w dziewiątce będzie.

• Like 1

Dlaczego? Z czym dla Ciebie wiąże się wyższa wersja Androida? Rozumiem frustrację osób używających telefonów z czystym systemem Google. W MIUI jednak masz... MIUI. Wersja systemu nie ma najmniejszego znaczenia. No chyba, że wyższy numerek przy nazwie systemu jest dla kogoś wyznacznikiem wyższego poziomu lansu...  

Jasne, miui to świetna nakładka, ale też zostawiona bez aktualizacji dla tego modelu. Nie chodzi o numerek, chodzi o poprawę działania i np. Współdzielenie ekranu. Czasem pracuje na dwóch appkach niemalże jednocześnie i muszę co chwila się przełączać.

Wysłane z mojego Redmi 4 pro przy użyciu Tapatalka

2 minuty temu, Heisenberg napisał:

Tak, a google camera nie działa i tak, mimo andka 7 :D 

Frustracja to jest Android o 4lat stoi w miejscu ,co z tego że ma tysiąc motywów jak ten badziewny ekosystem tworzony przez entuzjastów ryżu i gąbki się cofa już nawet nie wspomnę o Symbianie i meego którego android powinien całować po sznurówkach za 3 dekady będę mógł sobie zainstalować tutaj compiza z efektami

Послали по Ми5с плюс

Dostałem informację z xiaomi.eu że zaplanowane zadania w dalszym ciągu nie aktywne

Wysłane z mojego Redmi Note 4X

Guest
This topic is now closed to further replies.