Skocz do zawartości

Problem z ładowaniem


Ted74

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Orjon napisał:

Hm, IMO to jakiś bug po stronie Globala. Nie mam bladego pojęcia czy zmiana softu rozwiąże problem, jak chcesz - to sprawdź.

Na jednym zainstalowalem V8.5.4.0.NAMMIED global, na drugim V9.1.1.0.NAMMIEI (MIUI9) global i dalej to samo..... telefon niby pokazuje że ładuje ale tak naprawdę nic nie przybywa procentów, przeciwnie, dodam ze nic nie robie, nawet wifi wyłączyłem.  No ale skoro z ładowarki sieciowej podłączonej do gniazdka telefony ładują prawidłowo to nie wiem w czym problem.... i jak to rozwiązać. Jak już wspomnialem przesył plików między telefonami a pc działa dobrze, z tym nie ma problemu - jedynie to ładowanie szwankuje.

Edytowane przez Kvachu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kvachu napisał:

 No ale skoro z ładowarki sieciowej podłączonej do gniazdka telefony ładują prawidłowo to nie wiem w czym problem.... i jak to rozwiązać.

Poczytać fora ;-) Redmi 4X nie lubi natężenia poniżej 2A więc z kompa i słabszej ładowarki nie naładujesz.

Niebawem może wejść w nowych aktualizacja opcja ładowania do 98% :shock: (dla wszystkich XIAOMI)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałem swój problem, jak by ktoś tam to przypadkiem przeczytał i miał w sobie chodź troszkę ciekawości, ale był zbyt nieśmiały by zapytać...

Zaktualizowałem MIUI do 7.12.14 z, chyba 7.12.7, no i podziałało, a w sumie to ciekawe, bo nawet pod TWRP nie chciał się łączyć, w sumie to ja błędnie założyłem, że system i bootloader są zupełnie odseparowane i działają totalnie niezależnie...

Co do tych baterii, to was nie rozumiem, po co wam ładowarka, ja to po OTG akumulator w samochodzie ładuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Tded napisał:

błędnie założyłem, że system i bootloader są zupełnie odseparowane i działają totalnie niezależnie...

Po prostu wgrałeś nowszy rom w którym tego błędu nie ma, albo sam proces wgrania nowego romu to naprawił. Sądzisz że wgranie nowego romu podmieniło bootloader i to rozwiązało problem ładowania? A co ma OTG do ładowania też nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, FromWP napisał:

Sądzisz że wgranie nowego romu podmieniło bootloader i to rozwiązało problem ładowania?

Nie wiem, chodź się domyślam. To był aktualizacja, po OTA, takie aktualizacje nie ruszają chyba TWRP'a, bo jak?. Przecież jest "za nisko", to on wgrywa, a nie jest wgrywany, stąd moje założenie o izolacji tych dwóch środowisk.
 

56 minut temu, FromWP napisał:

A co ma OTG do ładowania też nie rozumiem.

OTG, aż można zapomnieć, że kiedyś tego "smart"fony nie miały, ogólnie, to protokół pozwalający podłączyć urządzenia USB jak klawiatura, mysz, do telefonu. Kiedyś telefony mogły mieć OTG a nie dostarczały napięcia po złączu do zasilania urządzeń, pomagały przejściówki z zewnętrznym zasilaniem <- kiedyś były takie teorie spiskowe, osobiście nie widziałem :|  . Teraz telefony dostarczają też prąd do zasilenia tego urządzenia, więc przejściówki z zasilaniem nie są potrzebne.

Ale ogólnie to był sarkazm z tym ładowaniem ;) , że niby baterie w tych modelach są wydajne na 110%, że nie trzeba ładować, że to one ładują :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Tded napisał:

Ale ogólnie to był sarkazm z tym ładowaniem ;) , że niby baterie w tych modelach są wydajne na 110%, że nie trzeba ładować, że to one ładują :D

Z sarkazmem się zgadzam. Od kiedy używam Xiaomi z bateriami 4000mAh, to pytania "jak bateria" nie mają większego sensu, a jedyna sensowna odpowiedź to: "Jest w środku, przyklejona do LCD na stałe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam
Posiadam Redmi 4x i nie mogę w żaden sposób łądować telefonu przez usb np. ładowarka samochodową
Jaki może być tego problem?
Niektóre kable są do d..., spróbuj na innym jeśli nie jest na stałe z ładowarką

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Problem mam taki że po 3 tygodniach użytkowania podczas ładowania telefon nie ładuje, ładuje, nie ładuje i tak cały czas. (Widoczne na filmie) Próbowałem na innych ładowarkach i to samo. Telefon to Redmi 4x MIUI 8.5.2.0 

 

Film: 

No i z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego, że nie lubi ładowania poniżej 2A, to możecie sobie wsadzić w D... między bajki, ja ładuję ładowarką o prądzie 700mA, by nie przegrzewać telefonu, bo po co, i tak całą noc pod ładowarką leży.
 

Dnia 7.03.2018 o 10:32, kuba98314 napisał:

Telefon to Redmi 4x MIUI 8.5.2.0 

Jakie miui? MIUI: 8.3.8 < jest najnowsze od MiuiPolska.
Ogólnie, miałem dokładnie to samo, z naciskiem na dokładnie, zmiana ładowarek nie pomoże, 700mA, 2A, czy QC 2.0/ QC 3.0, powerbank Xiaomi 20 000, nic nie pomaga, jakaś wada fabryczna albo softu, mojemu po czasie przeszło, albo pomogła aktualizacja softu, bo robię je w miarę regularnie, ale niczego właściwie nie zrobiłem świadomie "samo się naprawiło".

Zmień soft, no i powodzenia w tej magicznej walce...
PS. Napisz co ciekawego wymienili.

Edytowane przez Tded
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kamillm zablokował(a) ten temat
  • 1 miesiąc temu...

Cześć mam problem z prędkością ładowania w moim telefonie, mianowicie gdy podłączam go do ladowania, ładuje się on z niską prędkością. Ładowarka jest oryginalna xiaomi, kabel niedawno kupowałem 2m Hama, próbowałem podłączać inne ładowarki i kable ale nie było żadnej roznicy.

Zainstalowałem aplikacje ampere i po jakimś czasie zauważyłem że telefon ładuje się w trybie USB, a nie sieciowym.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

P.S formatowanie i instalowanie czystego softu nic nie daję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kamillm odblokował(a) ten temat
  • kamillm zablokował(a) ten temat
  • 2 tygodnie później...

Witam od jakiegoś czasu mój redmi 4x zaczął się ładować coraz dłużej jakiś miesiąc temu ładowal się szybko teraz po ok. 8h od 20% do ledwo 80% 

Sprawdzałem na wielu ładowarkach ale problem nie znika po podłączeniu do ładowania i sprawdzenia w aplikacji ampere pokazuje od 80mA do 500mA (tak skacze) 

Przy wyłączonym telefonie jest trochę lepiej ale to różnica może 20min w ładowaniu 

Czy da się ten problem jakoś rozwiązać?  (telefon już nie jest na gwarancji) 

Dodam jeszcze że jak już się uda dobić tych 100% to rozładowanie baterii jest takie samo jak wcześniej problem jest tylko z ładowaniem 

Edytowane przez Eviero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ZduneX25 zmienił(a) tytuł na Bardzo wolne ładowanie
  • kamillm odblokował(a) ten temat
  • kamillm zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...