Skocz do zawartości

Problem z ładowaniem


Ted74

Rekomendowane odpowiedzi

Telefon kupiony na Allegro w wersji Global, wersja MIUI to MIUI GLOBAL 8.2 | Stabilna 8.2.10.0 (MAMMIEA), dosłownie przed kilkunastoma minutami zaktualizował się właśnie do tej wersji. Telefon odebrałem z wersja MIUI GLOBAL 8.2 | Stabilna 8.2.9.0 (MAMMIEA).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

U mnie jest taka sama sytuacja.... Wczoraj dostałam przesyłkę z nowiutkim telefonem. Podłączyłam wieczorem do ładowania, całą noc tak został. Rano patrzę a tu 43%. Hmmm. Podłączyłam, doładował do 49 i nagle przestał. Odłączyłam go i podłączyłam ponownie - doładował do 63 i znowu zasygnalizował że odłączony jest od ładowania...

Czy to jest problem baterii, czy oprogramowania???

Czy Tobie Ted74 pomogła zmiana kabelka do ładowarki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam ,

Od kilku dni nie ładuje mi baterii. Kiedy podłączę kabel podczas gdy telefon jest włączony nic się nie dzieje (komputer nie wykrywa telefonu ani nie rozpoczyna się ładowanie). W momencie gdy podłącze kabel i zrestartuje telefon ładowanie rozpoczyna się jednak dalej komputer nie rozpoznaje telefonu. Aktualizacja softu nie, zmiana kabli nie pomaga. 

Pozdrawiam, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, lukasz12 said:

Zaczął się już gdy miałem v8.2.10. Restart do ustawień fabrycznych też nie pomógł.

Jeżeli jesteś pewien że to nie wina kabla lub wejścia USB w telefonie to zostaje tylko zabawa ze zmianą/ ponowną instalacją systemu. Spróbuj na początek wgrać ponownie od nowa tą aktualizację. Tu masz link do niej http://bigota.d.miui.com/V8.5.2.0.MAMMIED/miui_HM4XGlobal_V8.5.2.0.MAMMIED_973da51a2e_6.0.zip

wchodzisz w aplikację od aktualizacji naciskasz trzy kropki u góry i chyba jak dobrze pamiętam zainstaluj z pliku zip i podajesz lokalizacje pobranego pliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Od dosłownie kilku godzin nie mogę naładować swojego telefonu. Za każdym razem gdy podpinam ładowarkę do teleofnu, on się restartuje do poziomu loga Xiaomi oraz włącza na kilkanaście sekund i tak w kółko...  Sprawdzałem już inne ładowarki, też nic, bateria również nie jest przegrzana. :-(

Wersja miui: MIUI Global 8.5.2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.
Od dosłownie kilku godzin nie mogę naładować swojego telefonu. Za każdym razem gdy podpinam ładowarkę do teleofnu, on się restartuje do poziomu loga Xiaomi oraz włącza na kilkanaście sekund i tak w kółko...  Sprawdzałem już inne ładowarki, też nic, bateria również nie jest przegrzana. :-(
Wersja miui: MIUI Global 8.5.2.0
Problem może być w oprogramowaniu spróbuj ustawić do wartości fabrycznych Jak to nie pomoże to tylko serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Żeby nie zaczynać nowego tematu napiszę tutaj. Mianowicie ma taki problem, że telefon podłączony do ładowarki zaczyna się ładować po czym po 5 sekundach przestaje i tak w kółko. Oryginalna ładowarka ładuje normalnie. Problem występuje na ładowarkach o niższym prądzie ładowania. Ładowarka dołączona do zestawu ma 2.1A próbowałem 2 inne które mają 1A i za każdym razem występował opisany wyżej problem. Testowałem również na powerbanku który ma 2 wyjścia (1A i 2.1A) i na jednym ładuje a na drugim przerywa. Jakim minimalnym prądem może ładowany być nasz telefon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siemanko.

Od jakiegoś czasu gdy podłączam czy to ładowarkę, czy kabel usb z PC, telefon zacina się i po chwili gaśnie. Muszę ładować go na off i odpala się normalnie. Pojemność baterii nadal bez zmian. Czy to może być firmware? Mam MIUI PL v8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kamillm zmienił(a) tytuł na Problem z ładowaniem
  • 2 tygodnie później...

Witam,

dzisiaj po aktualizacji zobaczyłem że telefon się dziwnie ładuje, ładuje, nie ładuje, ładuje tak jak by był uszkodzony kabel usb, lecz kabel jest w porządku, na dwóch to samo,
zrestartowałem telefon, zrobiło się troszkę lepiej, ale nadal przerywa ładowanie, ale to nie jest aż taki problem, bo się ładuje, stosunek przerywany, ale jedzie...
Transmisja danych po USB jest niemożliwa... Traci połączenie z komputerem co 2 sekundy.

Wcześniej zrobiłem aktualizację miui, wyszła wczoraj, ale to nie chyba jej wina bo pod TWRP robi dokładnie to samo z transmisją plików.
Samo gniazdo chyba nie jest uszkodzone, no chyba, że luty puściły i tego nie dostrzegam, bo telefon rozebrałem, gniazdo wygląda okej.

Może siadła przetwornica OTG, ponieważ miałem podłączone pendraiwa na złącze mini usb, a on ma taką przypadłość że szybko i mocno się grzeje, może przeciążył... 

Co zrobić z tym fantem? Poszukać płytki usb na alledrogo i wymienić? Słyszałem, coś o podróbkach, a na tej płytce jest jednak mikrofon, na którego jakość nie narzekam i narzekać bym nie chciał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dwa nowe Redmi 4x. Zastanawia mnie ładowanie baterii. Używając ładowarki sieciowej (w tym kabla usb) wszystko jest w porządku. Natomiast podpinając telefony kablem USB bezpośrednio pod PC urządzenia reagują jakby ładowały ale tak naprawdę nie ładują tzn procenty się nie zwiększają. Dodam, że posiadam też Redmi 4a i tam jest wszystko w porządku. Wina ładowarek i kabli odpada, więc zostaje: telefon albo komputer i mam nadzieję że to tylko coś z oprogramowaniem. Miał ktoś podobny problem? Jutro sprawdzę telefony na innym kompie i starszym systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIUI Global 8.5 / Stabilna / 8.5.2.0 (MAMMIED)

Dodam, że przesył plików między pc a telefonami działa, komp widzi,. Po prostu nie ładują tzn jest ikonka że ładuje ale procenty nie idą w górę, nie ma też obliczonego czasu do końca ladowania jak to zwykle powinien być :) . Aczkolwiek z Redmi 4a jest okej.... on ładuje normalnie z PC. 

Z ładowarki sieciowej ładują dobrze, wtedy jest git.

edit: na starszym kompie z win7 to samo, niby telefony się łączą, niby "udają" że ładują ale tak naprawdę nie ładują :).

Edytowane przez Kvachu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...