Skocz do zawartości

Szkło dla Mi6


michaubpl

Rekomendowane odpowiedzi

Ja przez 6-7 miesięcy miałem 3mk FlxGlass, teraz nie mam niczego, ( chyba od początku maja, o ile nie wcześniej ) i hmm, nie żałuję, jest parę rysek, ale telefon noszę z kluczami od domu, od samochodu, jakoś specjalnie nie dbam o to. Etui mam od Spigena, i parę razy uratowało mi tyłek .. O wiele przyjemniejsze w dotyku jest GG od folii, czy innego szkła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, serfmen napisał:

Ja sobie nie wyobrażam używania telefonu bez dodatkowego szkła. Trzeba wziąć jeszcze pod uwagę upadki z wysokości - szkło w takich sytuacjach jest niezastąpione :)

Przy upadkach liczę na etui Spigena :) 2-3 razy już mnie uratowało, telefon zaliczył plaskacza na podłogę, ale żyje i 0 obrażeń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te boczne paski nie zachodzą na ekran minimalnie?. Pokaż real foto

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Korekta po kliku dniach.
Szkło niestety założyłem lekko ale jednak krzywo co spowodowało pęknięcie na boku.
Po pytaniu na temat bocznych ramek zauważam przy poprawnym ustawieniu że jednak boki lekko przysłaniają ekran. Szału nie ma z tym szkłem ale najbardziej drażni fakt, że skaner palca jest głębiej.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_STRIGOI_ też sobie kupiłem to szkiełko i miałem podobnie jak Ty - w prawym górnym i dolnym rogu nie chciało wyjść powietrze. Więc wziąłem sobie ten olejek który dołączają do niektórych szkieł (zostało mi tego trochę :p) i wpuściłem pod szkło. Pęcherz zniknął. Jak dla mnie rewelacja :-D Jeszcze idealnie równo je nakleiłem więc jest bajka :D

 

Jak narazie to polecam!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, serfmen napisał:

@_STRIGOI_ też sobie kupiłem to szkiełko i miałem podobnie jak Ty - w prawym górnym i dolnym rogu nie chciało wyjść powietrze. Więc wziąłem sobie ten olejek który dołączają do niektórych szkieł (zostało mi tego trochę :p) i wpuściłem pod szkło. Pęcherz zniknął. Jak dla mnie rewelacja :-D Jeszcze idealnie równo je nakleiłem więc jest bajka :D

 

Jak narazie to polecam!! 

Szkoda, że ja takiego olejka nie miałem :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że moje pierwsze szkło Nillkin nie kryło całego ekranu od pewnego czasu testuję inne na cały ekran. I w dniu dzisiejszym już chyba się poddaje.

Przetestowałem:

- polecane tutaj na forum szkło z Ali (już wypowiadałem się we wcześniejszych postach na temat tego szkła) było całkiem OK, ale jednak nie jestem w stanie zaakceptować tego, że szkło jest mniejsze z każdej strony po 1mm, co w osi X i Y zmniejsza ekran po 2mm. Dodatkowo szkło miało skłonność do podważania (np przy nacisku od uchwytu samochodowego).
- polecane tutaj szkło Mocolo zakupione na Ali. Szkło na powierzchni ekranu tworzy efekt takiego jakby lustra i w kontekście słońca i patrzenia pod kątem na telefon jest słabo. Są opisywane kropeczki na szkle, ale to mi akurat nie przeszkadza. Najgorsze to jest powstanie tego prostokąta/kwadratu/kółka "tęczy"/zniekształcenia optycznego na środku ekranu o wymiarze mniej więcej 3-4 cm, które w zależności od rodzaju oświetlenia i ogólnych warunków jest mniej lub bardziej widoczne. Niestety, ale to dyskwalifikuje to szkło z użytku.
- polecane tutaj szkło Mofi. Efekt dokładnie taki sam jak w przypadku Mocolo. W ogóle odnoszę wrażenie, że te szkła są niemalże identyczne. Wszystkie wady dokładnie takie same jak powyżej.

Niestety po tych doświadczeniach wychodzi mi chyba na to, że są trzy opcje:

- Porzucenie ochrony ekranu.

- Folia na cały ekran, czyli gorsza ochrona i poślizg.

- Nillkin na ochronę tylko dotykowej części ekranu.

Nie spodziewałem się, że będzie aż tak źle ze szkłami na ten telefon... :-(

Edytowane przez jelennn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, wszystkie szkła na ten telefon to jeden wielki bubel. Osobiście mam nałożoną folię która była w zestawie z etui Ringke Fusion :) Spisuje się świetnie, nie ma efektu gumowej powłoki więc poślizg palca jest odpowiedni. Co najważniejsze zakrywa ładnie "prawie cały" front telefonu (jest wolna przestrzeń ok. 1mm dookoła). Jestem z tej folii bardzo zadowolony. Do pełni szczęścia w ochronie telefonu, mam założone etui Spigen'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w piątek kupiłem szkło w mi store za 40zł,myślałem że kupię tam coś dobrego, niestety przez to szkło muszę mocniej naciskać na wyświetlacz, ponadto przy dotyku jest dźwięk jakby szkło nie było wcale przyklejone...porażka,już sam nie wiem jakie szkło kupić.dodaje foto opakowania po tym badziewiua2416ab36aedbd1477df5a6e86574172.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony polecam FlexibleGlass od 3MK. Niby nie zakrywa ekranu w 100%, ale w połączeniu z dobrym etui pasuje idealnie. Wytrzymałość na zarysowania też akceptowalna, a jeżeli chodzi o wrażenia " dotykowe ", nie czuję różnicy w porównaniu z czystym ekranem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem szkło do Nillkina te z plusem (czy tam pro, o grubości 0,2mm) i jest do d*py. Niewiele lepsze niż gratisowe szkło do etui za 12zł. Mam też kupione szkło Wozinsky, które tu ktoś polecał i jeszcze nie zakładałem, ale siostra mi podesłała zdjęcie ze swojego Mi Note 3 ze szkłem Wozinsky i leży świetnie, a ona raczej nie jest ekspretką jeśli chodzi o montaż szkła.

 

https://imgur.com/a/BHGVUJP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi już starczy testów szkieł na ten telefon i odpuszczam dalszą walkę. Definitywnie pozostaję przy Nillkinie, wersja pro 0,2mm. @schreder Wystarczy docisnąć/dociskać przez jakiś czas krawędzie i idealnie zaskoczy i przylegnie na całej powierzchni. Już dwa razy naklejałem to szkło i dwukrotnie wyglądało to początkowo jak u Ciebie, a skończyło się idealnym przyklejeniem.

Źle pamiętałem i jednak dobrze naklejony Nillkin po bokach przylega równo do świecącej powierzchni. Generalnie w mojej opinii nie ma nic lepszego a przetestowałem już chyba wszystkie opcje (opisałem je wyżej na forum). Nillkin jako jedyny ma prawdziwą powłokę oleofobową i nie widzę różnic w dotyku między ekranem bez szkła. Nie przekłamuje kolorów, nie tworzy efektu lustra. Ot 0,2mm w górę odsunięcie ekranu bez jakichkolwiek strat i defektów (no poza tym, że faktycznie jest mniejszy niż cały ekran i tym, że patrząc z boku pod kątem w miejsce krawędzi szkła na boku widać, że ono tam jest). Teraz mam na telefonie etui MSVII i w takim układzie nawet przestało denerwować, że szkło się kończy na krawędzi dotykowej - bo nawet jak chcemy przesunąć palcem od samego boku ekranu to najwyżej jest etui, więc brak odczucia przesunięcia po krawędzi szkła.

Ja już kończę swoją walkę, bo szkoda czasu i kasy ;-) Tak naprawdę rozwiązaniem byłoby wypuszczenie przez Nillkina na nasz model szkła 3D CP+ Max, ale chyba za późno zaczęli je produkować i nie kalkulowało się już na tak stary model robić, bo na nowsze topowe Xiaomi już są.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@schreder Normalnie szmatką i palcem mocno dociskałem. W końcu nie odklejało się i tak zostało. Zawsze może być taki przypadek jaki trafiłem przy Xiaomi Mi A1. Kupiłem 3 sztuki tego modelu do pracy, od tego samego sprzedawcy. Na dwóch szkło Nillkin przylegało idealnie, na jednym egzemplarzu nie chciało na żadnej krawędzi się przykleić. Zareklamowałem, dostałem nowe szkło. Było dokładnie tak samo. W międzyczasie spróbowałem zwykłe Chińskie, które było gratis do etui i też na każdej krawędzi nie chciało się przykleić. Wniosek? Jeden z trzech ekranów miał mocniejsze zaokrąglenie - nawet już na części "świecącej" ekranu. Musiałem nakleić folię, bo żadne szkła nie chciały załapać krawędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
Mam prośbę o jakieś zdjęcia jak wygląda u Was szkło z nazwą jakiego używacie.
Szczerze to sprawa wygląda tak. Używałem wielu szkieł tych czarnych z ramką i każde nawet drogie albo nie leżały idealnie albo przeklamywaly kolory itp. obecnie używam od x czasu najtańsze przezroczyste szkła z Ali i jakoś przywykłem do tego że lekko odstaje po bokach. Niektóre więcej inne mniej zależy jak ci skosni wyślą. A jeżeli chcesz mieć ochronę tylko na zarysowania to polecam folie. Miałem j fajnie leżała.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...