Skocz do zawartości

Szkło dla Mi6


michaubpl

Rekomendowane odpowiedzi

Oczekując na dwa szkła, które zamówiłem, kupiłem sobie folią na cały ekran 3mk ARC. Jest okej, choć chyba do końca równo nie założyłem, bo po prawej stronie minimalnie odstaje. Nie rozumiem też, dlaczego w chińskich szkłach / foliach (oraz nawet w tej folii "informacyjnej", która jest naklejona od razu na telefonie po wyjęciu z pudełka) obok aparatu jest "podłużna" dziura na czujniki (nawet u kolegi wyżej). W polskim wykonaniu jest jednak okrąg. Ktoś mi wytłumaczy dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko są nie gięte szkła albo szkła "za małe" żeby przylegały wszędzie. Są jeszcze szkła z elastycznymi brzegami ale to nie działa za dobrze. Polecam szkło 5D które leży na całości ekranu Praktycznie od ramki do ramki. Po założeniu w ogóle nie widać, że jest naklejone jakieś szkło. Zagięte krawędzie pasują idealnie. Przykładowy link:

https://pl.aliexpress.com/item/For-Xiaomi-Mi6-Tempered-Glass-5D-Curved-Protective-Screen-Protector-Film-For-Xiaomi-Mi6-Full-Coverage/32830272236.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.8snQWM

Wiele szkieł przetestowałem i teraz używam właśnie takiego zamówionego na próbę. W drodze dwa kolejne na zapas. Pasuje super.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@XYZ

Tylko takiego na plecki - a'la gumowane (link poniżej). Nie opina szkła. Miękkie opinają i podważają. Wtedy lepsze szkło proste i albo mniejsze wtedy leży całe albo większe i  barwione żeby nie było widać niedoklejeń.

https://pl.aliexpress.com/item/Fashion-Hard-Matte-Case-For-Xiaomi-Mi5-Mi5s-Plus-Mi6-Cases-For-Xiaomi-Redmi-4A-4/32818932871.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.uuGYen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości Nillkin Frosted to też takie MSVII?

PS. Zna ktoś etui typu MSVII, ale z wewnętrzną wyściółkę, co by chroniło przed zarysowaniami?

 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post, łącznie z obrazkiem...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji: jeśli ktoś ściąga a chin poniższe etui to mogę podpowiedzieć, że ciśnie brzegi ekranu i zagięte szkło odchodzi. Pasuje szkło płaskie.

https://pl.aliexpress.com/item/Full-Protection-Case-for-Xiaomi-Mi6-Ultra-Thin-Transparent-Acrylic-Silicone-Back-Cover-Shell-Fundas-Coque/32827656638.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.H0gRMl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra dotarło do mnie szkło (kolejne) więc już pokazuje jak to wygląda. Żeby było ciekawie pierwsze szkło miało otwory tylko na głośnik i na czytnik papilarny a kolejne mają już więcej otworów np. na sensor. Od razu pokażę jak leży na słuchawce w case typu MSVII

Jeszcze raz link do sklepu dla zainteresowanych.

IMG_20180124_165430.jpg

IMG_20180124_165347.jpg

IMG_20180124_165407.jpg

IMG_20180124_170947.jpg

Edytowane przez Szuja
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze szkła z miękkimi brzegami ale słabo to leży na ekranie więc odradzam ku potomności. W teorii miało to się ładnie kleić na obłościach ekranu a w praktyce wygląda to tak, że boki się kleją jako tako a szkło nie przylega całą powierzchnią i w rezultacie mamy dwa pasy powietrza po lewej i prawej stronie szkła. Różnica grubości/poziomów przy połączeniu dwóch materiałów.

IMG_20180124_185246_1.jpg

IMG_20180124_185302.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.12.2017 o 19:29, Zenderable napisał:

Przyszły mi oba szkła. Od Mofi wygląda na bardziej spasowaną (Tomkas ma np. większy otwór na czytnik linii papilarnych). Założyłem więc szkło od Mofi. Będę miał drugi telefon, to wyślę zdjęcia jak Mi6 w tym wygląda. Jak dla mnie jest świetnie. Przyłożyłem szkło i od razu się przyczepiło - żadnych bąbelków, pasuje idealnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Zenderable napisał:

Przyszły mi oba szkła. Od Mofi wygląda na bardziej spasowaną (Tomkas ma np. większy otwór na czytnik linii papilarnych). Założyłem więc szkło od Mofi. Będę miał drugi telefon, to wyślę zdjęcia jak Mi6 w tym wygląda. Jak dla mnie jest świetnie. Przyłożyłem szkło i od razu się przyczepiło - żadnych bąbelków, pasuje idealnie. 

@Zenderable Czy nie powstał efekt tęczy po przyklejeniu szkła MOFI? mocno się palcuje to szkło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiadomo coś już na temat tego szkła od 3mk - HardGlass Max?

@Szuja te szkło 5D jest klejone po całości? Ktoś na poprzedniej stronie chyba wrzucał też jakieś "5D" i było widać, że bardzo ucina brzegi. Ja mam też takie z czarnymi ramkami, klejone po krawędziach z Gearbest, ale na nim widać tęcze i w dotyku jest czasami "mało szklane" więc z chęcią bym na coś innego wymienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@admoc To które mam jest klejone po całości. Rzeczywiście ciut zbiera po brzegach ale jak dla mnie mocno nie przeszkadza. Tęczy nie zaobserwowałem a w dotyku szklane jak trzeba. Lepiej byłoby gdyby było bez barwień zwłaszcza na bokach ale jak się nie ma co się lubi ... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zenderable lub ktokolwiek może coś więcej powiedzieć na temat szkła od MOFI? W wątku są informacje, że klei tylko po bokach + jest pusta przestrzeń pod ekranem i tzw. "mgiełka"/"tęcza". Zenderable nic o tym nie wspominał i pisze, że jest idealnie. To jak to w końcu jest?

Edytowane przez jelennn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2018 o 07:20, jelennn napisał:

@Zenderable lub ktokolwiek może coś więcej powiedzieć na temat szkła od MOFI? W wątku są informacje, że klei tylko po bokach + jest pusta przestrzeń pod ekranem i tzw. "mgiełka"/"tęcza". Zenderable nic o tym nie wspominał i pisze, że jest idealnie. To jak to w końcu jest?

no właśnie @Zenderable, nadal czekamy na Twoją odpowiedź. No chyba, że ktoś inny ma założone szkło MOFI może się wypowiedzieć w tym temacie :P

Przy okazji. Obecnie mam założone szkło Mocolo. Zauważyłem, że zdjęcia wykonane przednim aparatem są tak jakby nieostre. Myślicie, że jest to wina niewyciętego otworu w szkle dla przedniego aparatu (niestety nie sprawdzałem jakości zdjęć przed i po założeniu szkła). Może ktoś miał podobny problem z przednim aparatem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, nie wiem jak określić czy jest klejona po całości czy nie jest. Po prostu wszystko dobrze się trzyma. Efekt tęczy jest (nie ma chyba szkła do tego telefonu bez tego efektu), zauważyłem go dwa razy przy wyłączonym ekranie w samym środku ekranu. Czyli pojawia się czasami, nie wiem od czego. W innych przypadkach nie widziałem (przy włączonym ekranie). Do tego jeśli dobrze się przyjrzysz, to widać takie jakby kropki.

No ja nie narzekam, bo przy włączonym ekranie wszystko jest super. Jedynie co mnie denerwuje, to fakt, że czasami przyciski dotykowe nie reagują (przycisk wstecz). Zdarza się to bardzo rzadko, ale jednak. Chyba, że to wina miui dev, bo testuję oreo. :P

 

Edytowane przez Zenderable
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem wczoraj: https://www.aliexpress.com/item/For-Xiaomi-Mi6-Tempered-Glass-5D-Curved-Protective-Screen-Protector-Film-For-Xiaomi-Mi6-Full-Coverage/32830272236.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.1trhpD

 

Z wyglądu całkiem spoko. Trochę się palcuje, ale to chyba jak wszystke. 
Trzeba dobrze równo nakleić jak się ma case typu nikillin frosted shield, bo późnej odstaje w rogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...