Skocz do zawartości

Szkło dla Mi6


michaubpl

Rekomendowane odpowiedzi

Cholera, chciałbym mieć szkło bo te folie zawsze mnie do pasji doprowadzały i jednocześnie nie mieć białej obwódki istnieje coś takiego ? :/ 
Szklo kolorowe. Mialem.i jest w miare ok ale sie zbilo

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Bujda. U mnie brak jakichkolwiek białych krawędzi na tym szkle.
Tak jak napisalem. Polowa ludzi ma polowa nie

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, simcold napisał:

Szklo kolorowe. Mialem.i jest w miare ok ale sie zbilo

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Tak jak napisalem. Polowa ludzi ma polowa nie

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Większość osób to chyba nie połowa? ;) W sumie nie byłem najlepszy z matmy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle, czyli szkło hartowane odpada bo będzie biała obwódka, pozostaje 3mk arc z takich sensownych? :/

Dnia 5.10.2017 o 10:21, MaxPrime napisał:

Nie wiem czy to Cię usatysfakcjonuje ale tak wygląda etui Ringke Fusion w połączeniu ze szkłem Nillkin H+Pro
Po bokach jest przerwa ok. 1 mm
Góra i dół już ma ten odstęp większy bo ok. 3 mm.

Hmm to wygląda zacnie, jednak ten Nillkin nie zawsze odstaje po bokach, wezmę to teraz tylko case porządny wybrać 

Edytowane przez mrosi
po co przewalasz cały cytowany post, wraz z obrazkami...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem folię 3d arc od 3MK z ich strony za ok 70zł.

Moje spostrzeżenia:
1. Naklejenie folii na tył jest dosyć ciężkie, robiłem to pierwszy raz ( szkła kilka razy naklejałem, folie pierwszy raz ) no i niestety albo stety zaczyna się tę czynność od dołu telefonu. No i troszkę krzywo za pierwszym razem przyłożyłem i niezgadzało mi się z obiektywami aparatów. Musiałem odkleić i naciągać lekko żeby folia była dopasowana do obiektywu, przez to mam troszkę paplochów pod folią na tyle ale nie przeszkadza mi to.
2. Folia na tyle przez pierwsze 2-3 dni trzymała się cholernie dobrze, można było położyć telefon na dłoni i praktycznie obrócić dłoń o blisko 90* do pionu a telefon się trzymał jak przyklejony, niestety ta właściwość słabła z czasem i teraz jest jak zwykła folia - nadal lepiej niż te cholernie śliskie szkło.
3. Folia na przodzie - nakleiłem ją dosyć prosto, po lewej na dole lekko mi zeszła na tę stronę, przez co z początku w etui dodawanym do telefonu przy trzymaniu telefonu ściskałem etui a te zaś mi podważało folię na ekranie :/ no ale z czasem jakoś się to poprawiło, nie nosiłem etui ok 10. dni, teraz założyłem i jest okej (tak używam folii 3d + oryginalnego etui)
4. Gumowy efekt - niby jest ale szczerze nie czuję dyskomfortu, a pierwszy raz używam telefonu z folią na ekranie, wcześniej zawsze szkła. Dlaczego wybrałem folię? Czytałem sporo postów że szkła po prostu nie przylegają, robią się pierścienie Newtona albo po prostu nie przylegają do końca. Z tą folią czegoś takiego nie ma. W ostateczności bardzo przyjemnie się używa telefonu, dotyk jest bardzo czuły. Widoczność w słońcu jest na dobrym poziomie, niestety jedyna wada to że odbija przy dużym świetle sporo no i tylko to przeszkadza mi osobiście.
5. Folia na bokach - przykleiła się dosyć dobrze, jedynie gdzie nie chciało mi złapać to lewy górny róg telefonu, na szczęście nie odstaje. No i też bez etui denerwuje mnie lekko wystający pęcherzyk na zagięciu folli z plecków na bok tuż pod przyciskiem zasilania, po prostu to aż drapie, jest niewielkie, palcem dociśnięte znika no ale to już się nie klei i powietrze dostaje się z powrotem no i efekt nadal ten sam. Występuje takie coś też na dole ale to nie przeszkadza.
6. Przy wkładaniu wtyczki ładowarki trzeba uważać bo zdażyło mi się że nie trafiłem w gniazdo i przejechałem wtyczką po pleckach podwijając przy tym folię :D 

7. Folia na ekranie (zapomniałem dodać) podobno bardzo się brudzi czy palcuje. Guzik prawda, miałem szkło na note 4x i tam musiałem go codziennie wycierać mikrofibrą, tutaj to ja nawet o tym nie myślę bo po prostu nie trzeba, folia może się troszkę popalcuje ale włożony telefon do kieszeni albo przejechanie nim po bluzie czy jakimś swetrze i folia wygląda jak nowa. To w moim odczuciu bardzo na + !

Generalnie to chyba tyle, za te pieniądze póki co jestem zadowolony w 99% zobaczymy za kilka miesięcy jak to się będzie prezentowało.
Chyba tyle ;p jak coś to pytajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki kupiłem drugie to samo szkiełko tym razem na miejscu w Częstochowie, nie na allegro. Tym razem szkiełko przykleiło się idealnie, nie ma paska bez kleju. Wniosek? Albo trafiłem na wybrakowaną sztukę albo "fachowiec", który zakładał mi to pierwsze szkło u mnie w mieście zrobił to niewłaściwie. Tak więc szczerze polecam

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, quBi napisał:

Chłopaki kupiłem drugie to samo szkiełko tym razem na miejscu w Częstochowie, nie na allegro. Tym razem szkiełko przykleiło się idealnie, nie ma paska bez kleju. Wniosek? Albo trafiłem na wybrakowaną sztukę albo "fachowiec", który zakładał mi to pierwsze szkło u mnie w mieście zrobił to niewłaściwie. Tak więc szczerze polecam

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Możesz napisać czy jest jakaś marka tego szkła?

Mam identycznie wyglądające TCICPC, spasowanie super, ale widać pierścienie Newtona, palcuje mocno ale i wyciera łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest na tej stronie wraz z fotkami...
Przeczytaj czego teraz dotyczy przedmiot rozmowy, rozchodzi się o nowe szkło które już pasuje podobno ładnie.
Ale jak pisał właściciel tego szkła wieczorem zrobi porządek z postami i da podsumowanie wszystkiego.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, plonking said:

Przeczytaj czego teraz dotyczy przedmiot rozmowy, rozchodzi się o nowe szkło które już pasuje podobno ładnie.

Ale stare też dobrze pasowało tylko z jednej strony się źle przykleiło co jest pokazane na zdjęciu. Na nowych zdjęciach będziesz miał w zasadzie to samo. Przeglądnięcie pięciu postów do góry nie boli... 

Ps. Przedmiotem rozmowy jest to, że tobie się nie chce szukać, tj. przewinąć 5 postów do góry... czyli w zasadzie nic ci się nie chce...

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tryhp3 co cię tak tyłek boli z tego powodu? Autor sam napisał (kilka postów wyżej :-P) że uporządkuje swoje posty aby był porządek I każdy który tutaj zajrzy będzie miał jasny pogląd na ten temat a nie będzie latał po postach aby się dowiedzieć wszystkiego kto o jakim szkle pisze ...
Ja bardzo czekam na ten nowy post ponieważ na razie wydaje się to najlepsze szkło a informacje z pierwszej ręki są najlepsze. EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/szklo-ochronne-5d-klejone-na-calosc-xiaomi-mi6-i6962576516.html

Krótka opinia na temat szkiełka:
Klejone po całości, dochodzi do każdej krawędzi. Pierwsza kupiona sztuka albo była wybrakowana albo została źle przyklejona przez co szkło nie przykleiło się na całej powierzchni. Druga sztuka natomiast nie ma tego problemu i wygląda moim zdaniem dobrze. Choć tu pojawia się moja lekka wątpliwość czy aby na pewno kupiłem dwa te same szkiełka, ponieważ przy drugim egzemplarzu czarne ramki lekko wchodzą na ekran, czego w pierwszym szkiełku nie było(efekt widoczny na pasku powiadomień, gdzie ucina lekko wskaźnik baterii). Z racji, że wstaję jak jest ciemno i wracam również po zmroku to jedyne zdjęcia jakie mogłem cyknąć. A! Zapomniałbym. Etui MSVII podważa szkło co za tym idzie odkleja się od ekranu. Więc taka kombinacja tutaj nie wypali.

22635175_1456206487820101_1131461139_n.jpg22635277_2263110850567074_109625286_n.jpg22656284_1456206474486769_134186181_n.jpg22686439_1456206557820094_248941630_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, quBi napisał:

 A! Zapomniałbym. Etui MSVII podważa szkło co za tym idzie odkleja się od ekranu. Więc taka kombinacja tutaj nie wypali.

Ja widzę, że otwory na podświetlane przyciski nie do końca pokrywają się z tymi ostatnimi. Zresztą ile szkieł widziałem, a myślę o szkłach "łączonych", czyli stanowiących połączenie szkła z czarnymi ramkami, w tylu zawsze coś było nie tak. I to bez względu na firmę.

Pomijam już fakt, że większość (jeśli nie wszystkie) nowych telefonów ma ekrany, czy raczej szkła je pokrywające, wykonane w technologii 2.5D, czyli z zaokrąglonymi krawędziami. Jak dotąd nie spotkałem szkła czy folii, które rozwiązałyby problem 100-procentowego pokrycia tafli. Technologicznie się nie da tak dopasować szkła i folii, a przede wszystkim, z uwagi na wymóg wysokiej dokładności spasowania, jest to ekonomicznie nieopłacalne. No chyba, że szkło kosztowałoby kilkadziesiąt - kilkaset złotych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę, że otwory na podświetlane przyciski nie do końca pokrywają się z tymi ostatnimi. Zresztą ile szkieł widziałem, a myślę o szkłach "łączonych", czyli stanowiących połączenie szkła z czarnymi ramkami, w tylu zawsze coś było nie tak. I to bez względu na firmę.
Pomijam już fakt, że większość (jeśli nie wszystkie) nowych telefonów ma ekrany, czy raczej szkła je pokrywające, wykonane w technologii 2.5D, czyli z zaokrąglonymi krawędziami. Jak dotąd nie spotkałem szkła czy folii, które rozwiązałyby problem 100-procentowego pokrycia tafli. Technologicznie się nie da tak dopasować szkła i folii, a przede wszystkim, z uwagi na wymóg wysokiej dokładności spasowania, jest to ekonomicznie nieopłacalne. No chyba, że szkło kosztowałoby kilkadziesiąt - kilkaset złotych.
Jest 100% od Imak-a
Xiaomi Mi6 Screen Protector IMAK 3D Curved Surface Full Screen Coverage Soft Explosion-proof Film For Xiaomi Mi6 Mi 6 M6
http://s.aliexpress.com/nMjErUz2
(from AliExpress Android)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mrosi napisał:

Ja widzę, że otwory na podświetlane przyciski nie do końca pokrywają się z tymi ostatnimi. Zresztą ile szkieł widziałem, a myślę o szkłach "łączonych", czyli stanowiących połączenie szkła z czarnymi ramkami, w tylu zawsze coś było nie tak. I to bez względu na firmę.

Pomijam już fakt, że większość (jeśli nie wszystkie) nowych telefonów ma ekrany, czy raczej szkła je pokrywające, wykonane w technologii 2.5D, czyli z zaokrąglonymi krawędziami. Jak dotąd nie spotkałem szkła czy folii, które rozwiązałyby problem 100-procentowego pokrycia tafli. Technologicznie się nie da tak dopasować szkła i folii, a przede wszystkim, z uwagi na wymóg wysokiej dokładności spasowania, jest to ekonomicznie nieopłacalne. No chyba, że szkło kosztowałoby kilkadziesiąt - kilkaset złotych.

Właśnie z tego powodu tęsknię za czasami płaskich ekranów... Przez to 2.5D nie idzie dopasować czegokolwiek. Najbardziej pokrywają ekran folie, ale ja ich nie uznaję, więc musze mieć szkło z białym paskiem dookoła :| 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z produktami od 3mk? Jest któreś szkło / folia godna polecenia do Mi6 ? Telefon zamówiłem z polskiej dystrybucji i jutro / w poniedziałek u mnie będzie. Co byście polecili na ekran + etui ? Cena do ok 100zł, za wszystko. 3mk ARC miałem przez parę dni na Moto X Play - ale było źle nałożone + nie spodobał mi się poślizg palca po tej folii... 

 

EDIT: Nie bijcie za niewiedzę / 1 post + przeglądam dopiero forum odnośnie MI6

Edytowane przez filipO21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam na Mi6 Flexiglass od 3mk i nie ma żadnych białych obwódek na krawędzi ekranu. Jest wycięte na styk płaskiej części ekranu i trzeba trochę się postarać żeby było idealnie, ale się da

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka


Ale nie jest na caly ekran.
10pcs/lot Tempered Glass White Edge Revising Liquid with Brush For iPhone Samsung Screen Protector White Border Eliminate Liquid
http://s.aliexpress.com/mEjQ73aI
(from AliExpress Android)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Ja posiadam na Mi6 Flexiglass od 3mk i nie ma żadnych białych obwódek na krawędzi ekranu. Jest wycięte na styk płaskiej części ekranu i trzeba trochę się postarać żeby było idealnie, ale się da

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka


Daj foty flaxible

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, simcold napisał:

Jest 100% od Imak-a
Xiaomi Mi6 Screen Protector IMAK 3D Curved Surface Full Screen Coverage Soft Explosion-proof Film For Xiaomi Mi6 Mi 6 M6
http://s.aliexpress.com/nMjErUz2
(from AliExpress Android)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

To wygląda dobrze. Testował ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam tego szkła https://bestphone.pl/product-pol-13994-Folia-HARTOWANE-SZKLO-XIAOMI-Mi6.html tutaj biała obówdka ma po 4-5 mm z każdej strony....

Zamieniłem je na nillkina amazing H+ PRO , ale też mam białą obwódkę, co prawda mniejsza ok 1-2 mm ale jak za tą cenę to spodziwałem się czegoś lepszego...

Przeglądając ten wątek to chyba faktycznie nie ma nic co dałoby sie założyć, żeby ich nie było

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MaxPrime napisał:

Przy swoim egzemplarzu Nillkina też z początku miałem białą obwódkę dookoła. Pomogło "dociśnięcie" i "wygładzanie" szmatką do okularów. Cudownie wszystko zniknęło oprócz małego bąbelka przy czytniku który mi wizualnie nie przeszkadza. :)

Potwierdzam, widać pospieszyłem się z moja wczorajszą oceną. Rzeczywiście mocne kilkukrotne dociśniecie poskutkowało tym, że z jednej strony szkło przylega idealnie, nie ma żadnej obwódki, z drugiej strony jest gorzej, sa dwa małe fragmenty jeden ok 5mm, drugi jakieś 15mm gdzie nie dochodzi szkło - ale to jest w 99% wina tego iż w tych miejscach pomagałem sobie oderwać szkło, żeby je poprawić. Tak więc szkło zapewne da się idealnie założyć za pierwszym razem, jeśli musicie poprawiać to szkło odrywajcie podważając w jednym miejscu i nie pomagajcie sobie wzdluz krawedzi zeby było szybciej i łatwiej :) Wtedy co najwyzej będziecie miec niedociśnięte w jednym rogu. Tak więc to szkło to dobry wybór tylko trzeba precyzji, braku pośpiechu i zastanówcie się dwa razy czy warto poprawiać założeni ponieważ może okazać się, że po drugm założeniu będzie wyglądać gorzej niż po pierwszym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, filipO21 napisał:

Folia 3mk Flexible Glass nałożona - niestety wokół czytnika nie było szans żeby nie powstał biały pas, to samo na dole obudowy. + Lekki / minimalny ledwie widoczny paseczek na samej krawędzi folii. Póki co - nie jest źle :)

Czyli jest tak,, jak się domyślałem.

3MK ceniłem i cenię, jednak tak jak inni producenci, przegrywa w starciu z ekranami 2.5D. Nie zakrywa całości, a i tak przy krawędziach haczy o palce. Szkoda zachodu i kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...