Skocz do zawartości

Szkło dla Mi6


michaubpl

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, TKN napisał:

Jestem bardzo zadowolony z tego szkła:

https://pl.aliexpress.com/item/Xiaomi-mi6-Tempered-Glass-full-cover-Screen-Protector-9H-Nano-Coating-Protective-Film-for-Xiaomi-mi6/32805050435.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.6xPhsf

Idealnie spasowane, praktycznie niewidoczne. Klejone tylko na barwionym obszarze, ale u mnie brak efektu tęczy. Warstwa olefobowa jest. Cena taka, że grzech nie kupić ;-)

pokazuj fotki :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, EnPater napisał:

mogę zamawiać w ciemno? dziś zamówiłem mi6 od razu trzeba jakieś akcesoria :D 

Ja jestem bardzo zadowolony. Niewiele tracisz, niecałe 3,5$ ;-)

A case kupiłem sobie taki (również rewelacja):

https://pl.aliexpress.com/item/JURCHEN-Mobile-Case-For-Xiaomi-Mi6-Case-For-Xiaomi-Mi-6-Phone-Case-Cartoon-TPU-Soft/32805809107.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.IrYi1H

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest żadne szkło tylko folia. Z przodu masz taką gumowa powłokę nachodzącą nawet na zaokrąglone krawędzie. Natomiast folia na tył jest matowa

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, MaxPrime napisał:

To nie jest żadne szkło tylko folia. Z przodu masz taką gumowa powłokę nachodzącą nawet na zaokrąglone krawędzie. Natomiast folia na tył jest matowa

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Ale będzie chronić wyświetlacz przed rysami ? Czy najlepiej kupić szkło ochronne na wyświetlacz jak tak to jaki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak będzie chronić wyświetlacz przed rysami i póki co to jest najlepsza ochrona na całą powierzchnię przedniego panelu. Oczywiście jak wszystko ma swoje wady ale można się przyzwyczaić. Główna wadą 3mk ARC jest brak posiadania powłoki oleofobowej więc będzie się brudzić, a po drugie to uczucie gumy więc z początku może Ci być dziwnie.
Jeżeli chodzi o szkła hartowanego to albo masz coś pokroju Mocolo które ma klejenie tylko na krawędziach przez co masz przekłamanie kolorów gdyż szkło praktycznie nie dotyka wyświetlacza (powierzchnia ta nie jest klejona). Albo możesz wybrać szkło takie jak Nillkin które ja osobiście używam, lecz wtedy musisz się pogodzić z faktem że szkło nie dochodzi do zaokrąglonych krawędzi wyświetlacza :-)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tomkill napisał:

Ale od rys już tak 

Wow. Bo mamy plastikowe ekrany i się rysują od spojrzenia :| 

Jak już zakładać to coś, co chroni i od rys i od upadku. Kupisz sobie folię, zadowolony że nie ma rys, a po miesiącu spadnie Ci telefon albo ktoś zrzuci i ekran do wymiany. Interes życia :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, galakty napisał:

co czyni je bezużytecznymi

A to niby dlaczego? Mam to szkło, do którego link podałem wyżej i spełnia swoje zadanie w 100%. Ma porównanie do różnych szkieł, włącznie z oryginalnym, zakrzywionym i całym klejonym od OP i złego słowa na to do Mi6 nie powiem, a już szczególnie taką brednię, że jest bezużyteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, piotrekj66 napisał:

TKN faktycznie przeklamuje te kolory?

Nie przekłamuje. Kolory ok, żadnej tęczy na ekranie - przynajmniej w dwóch egzemplarzach, które naklejałem.

Edytowane przez TKN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, psposki napisał:

Wyświetlacz nie ucierpiał? Ładnie spasowane, chyba najlepszy wybór.

Na szczęście wyświetlacz cały. Szkło jest idealnie dopasowane. Serio jestem w szoku, że za niecałe 3$ (przez apkę mobilną) jest tak świetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
6 godzin temu, szymam napisał:

To jakie szkło w końcu polecacie, po dłuższym czasie użytkowania? Nie musi być na cały ekran, fajnie jakby nie miało tych czarnych elementów ;) 3mk? Nillkin?

Arc 3D,może to nie szkło,no ale nic lepszego dotychczas nie wpadło mi w ręce :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do swojego Mi6 kupiłem szkło hartowane Nillkin Amazing H+ PRO 0.2mm. Moim zdaniem takie średnie te szkło. Dałem je idealnie na środek to na bokach są paski jak szkło nie doszło do ekranu, a na dole wokół przycisku Home. Folie ochronne na obiektywy są beznadziejne. Przyłożone do obiektywów, oczywiście stroną bardziej lepką do obiektywu, folia albo zostawała na palcu, albo po lekkim dotknięciu folia przesuwała się po obiektywie. Folia na tył nie obejmuje całości, tylko tą płaską część, gdzie moim zdaniem mogli zrobić na całe plecy... Jednak plusy są takie, że szkło jak na razie trzyma się dobrze i nie ma żadnych "słoneczek", odbarwień czy odkształceń. Na tyle niestety pod folię wpadło mi kilka paprochów, ale na białej obudowie aż tak ich nie widać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest mocolo o którym mowa tu była niejednokrotnie :-) poczytaj wcześniejsze komentarze bo głupio w kółko to samo pisać :-P

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czytam te forum bo czekam na moje Mi6 i zastanawiam się jak go dobrze zabezpieczyć.
Wywnioskowałem że folia 3d będzie chyba najlepszym rozwiązaniem. Dokładnie ta:
https://folie-ochronne.3mk.pl/pl/p/Xiaomi-Mi6-Folia-na-caly-ekran-ochrona-tylu-i-bokow-3mk-ARC-3D/37627

Mocolo odpada bo podobno nie ma kleju na całej powierzchni i jest efekt tęczy, szkło hartowane raczej też bo nie dojdzie na cały ekran albo będzie powietrze pod szkłem na krawędziach. Co wybrać szanowni Xiaomijczycy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakleiłem ostatnio 3mk flexible glass (mi6). Przylega idealnie, to chyba pod tym względem najlepsze szkło. Brak efektu tęczy (w poprzednim szkle z ramką niestety był - razem z przeklamywaniem kolorów). Jest bardzo cienkie (nie wiem, jak to wpływa na wytrzymałość), i ogólnie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, michalgk napisał:

Nakleiłem ostatnio 3mk flexible glass (mi6). Przylega idealnie, to chyba pod tym względem najlepsze szkło. Brak efektu tęczy (w poprzednim szkle z ramką niestety był - razem z przeklamywaniem kolorów). Jest bardzo cienkie (nie wiem, jak to wpływa na wytrzymałość), i ogólnie polecam.

Jak pisałem u mnie też bardzo dobrze to szkło wygląda. Tylko w jednym rogu dust-fix się nie odkleił i mam pęcherzyk powietrza w rogu. Więc trzeba uważać bo można trafić na wadliwą serie. 

Z minusów to szybko łapie rysy. W ciągu niecałych 4 tygodni mam juz 3 duże rysy co na innych szkłach nie zdarzało się w tak krótkim czasie.

Edytowane przez Slawek189
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...