Skocz do zawartości

Szkło dla Mi6


michaubpl

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z użytkowników Mi6 używa szkło do ochrony wyświetlacza? Jak tak to jakiego?
 
Osobiście zakupiłem na IBG i nie przylega całą powierzchnią do wyświetlacza.
 
Ktoś ma podobny problem?
 
Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 
 


Jaka kupiłeś ? Archos czy Bazel?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.06.2017 o 21:16, MaxPrime napisał:

Ja używam na swoim Mi6 Nillkin Amazing H i powiem szczerze, że jest to bardzo fajne szkło tylko szkoda, że nie zachodzi na zaokrąglone krawędzie, ale tak to luks.

Mocolo ma szkło 3D. Ktoś to ma i może się wypowiedzieć?

Możesz zdjęcie zamieścić telefonu z tym szkłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem szkło razem z obudową Ipaky i lipa straszna, odstaje z każdej strony. gadałem ze spredawcą o Mocolo (takie z czarnymi ramkami) i powinno być lepiej, ale gwarancji nie ma. Problem polega na nierównej powierzchni Mi6 i jeśli szkło jest za duże, boki nie trzymają. Dopóki nie będzie porządnej folii z twardymi szkłami może być lipa.

EDIT Kupiłem Mocolo z czarnymi ramkami, przylega idealnie. 

Edytowane przez Soplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2017 o 12:06, Soplus napisał:

Ja dostałem szkło razem z obudową Ipaky i lipa straszna, odstaje z każdej strony. gadałem ze spredawcą o Mocolo (takie z czarnymi ramkami) i powinno być lepiej, ale gwarancji nie ma. Problem polega na nierównej powierzchni Mi6 i jeśli szkło jest za duże, boki nie trzymają. Dopóki nie będzie porządnej folii z twardymi szkłami może być lipa.

EDIT Kupiłem Mocolo z czarnymi ramkami, przylega idealnie. 

 

tez kupile to samo szklo i albo cos zle zrobilem albo zle lezy bo mam tecze na srodku ekranu , a szkło poszło od razu po zdjeciu foli oryginalnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też ten efekt występuje niestety i co ciekawe, nie zawsze. Dzisiaj, po 3 dniach od założenia wyszczerbiło mi się trochę, nosiłem w kieszeni, telefon nie upadł. Generalnie wychodzi na to,że do ideału daleko brakuje. Poczekam jak się zużyje i kupię porządną matową folię (o ile wyjdzie), efekt lustra w tym szkle mnie trochę wkurza, nie mówiąc o palcowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nałożyłem dziś szkło Mocolo na swojego Mi6 (wcześniej był Nillkin) i powiem tak:

Plusy:

- Bardzo dobrze przylega;

- Świetny dotyk, nie ma sytuacji, że nie łapie dotyku;

- Dochodzi idealnie do zaokrąglonych krawędzi;

- "Krystalicznie" przejrzyste szkło;

Minusy:

- Źle/Niedokładnie wycięte otwory na dolnej belce. Trzeba zdecydować, czy chce się aby szkło estetycznie wyglądało wokół czytnika linii papilarnych, czy też ma być widoczne podświetlenie przycisków dotykowych. Niestety, żadne przesunięcia i inne "wygibasy" nic nie dają :)

- Wyłączony wyświetlacz z tym szkłem po prostu bije szarością - nie było tego efektu z Nillkin'em, ekran tam był czarny;

- Wszędzie na wyświetlaczu widoczne są takie małe równomiernie rozmieszczone kropeczki - tego efektu też nie było z Nillkin'em;

 

 Co do tęczy... nie chcę nikogo wprowadzać w błąd, ale nie polecam używać do przeczyszczania ekranu, tej szmateczki nasączonej spirytusem. Ten alko jest głównym powodem powstawania tęczy na wyświetlaczu jeżeli dokładnie potem tego nie osuszymy. Ja polecam użyć żelu 3mk który nie jest na bazie alkoholu i świetnie czyści ekran w połączeniu z niepylącą ściereczką. U mnie efektu tęczy brak i to nie ważne czy w słońcu czy też nie :)

Zobaczymy jak się będzie to szkło sprawować po kilku dniach ale jeżeli coś się będzie działo to ja wracam do Nillkin'a - już przeboleję ten fakt, że szkło nie nachodzi na zaokrąglone krawędzie heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.06.2017 o 12:48, Tymcio napisał:

Ja niedługo wyślę swojego Mi6 do 3mk, żeby zrobili miarę i akcesoria do niego :)

I co, wiadomo coś w tym temacie?

EDIT

Ok już wiem, dopytałem w 3mk. Dedykowane szkła dla Mi6 mają być pod koniec tego tygodnia lub na początku następnego :)

Edytowane przez luki161
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, veg napisał:

Całościowe jak te z czarnymi ramkami czy takie jak z Nillkin'a?

Fajnie jakby zrobili takie szkło jak ma OnePlus w swojej ofercie do OnePlus 5 :) Te szkło wygląda jak od Mocolo ALE klej jest na całej tafli, a nie jak w mocolo, że środek jest suchy natomiast klej znajduje się na elementach barwionych... Przez to, że środek szkła nie przylega do ekranu, powstaje efekt lustra i brak oddania poprawnych barw ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam to z Flosmaila, i jest świetne, aby trzeba dobrze celować przy nakładaniu by podświetlenie pasowało, palcuje się to fakt, jest odrobine szare oraz widać te kropeczki, ale po za tym genialne to szkło, i nie wygląda tak komicznie jak te mniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2017 o 01:23, Madeoutofclay napisał:

Ja też kupiłem szkło od niklina, wcześniej byłem z nich bardzo zadowolony, niestety przy mi6 szkło nie przylega idealnie do krawędzi ekranu jak i wokół czytnika linii papilarnych.

Głupoty opowiadasz :) Na poniższym zdjęciu masz Mi6 ze szkłem od Nillkin'a na wyświetlaczu. Wszystko przylega idealnie. Dodam, że jeżeli widzisz na krawędzi pasek powietrza (nieprzylegające szkło) to wystarczy, że ściereczką "pojeździsz" w górę i w dół przy krawędzi aż do momentu gdy przyklei się tak jak trzeba.

 

TECH-PROTECT 4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocolo na ekranie. Tęczy na razie brak, jednak czytając wasze wcześniejsze wpisy odpuściłem sobie dołączoną mokrą ściereczkę. A to normalne w tym szkle że nie ma tu "magicznego" dociągania do ekranu po przyciśnięciu środka palcem?

 

 

Edit.

Jest tęcza ale da się żyć, gorzej to klikanie szkła o ekran.

 

Jakiś update odnośnie postępów 3mk?

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...