Skocz do zawartości

Bateria Mi6 - wątek ogólny


matys1497

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zależy od aplikacji i zasięgu. Tego ile używasz na wifi, a ile na danych komórkowych, czy używasz lokalizacji, ile kont się synchronizuje i jak często przychodzą mejle itp. Jest dużo zmiennych. Moim zdaniem uptime w MI6 jest dosyć przewidywalny, w moim wypadku jest to mniej więcej 1,5-2 doby z 6-7h SoT'u i te wartości są powtarzalne. Oczywista i najpewniejsza jest zależność, że im dłuższy SoT tym krótszy uptime.

Edytowane przez Toldo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, ja dzisiaj tez zaliczylem niezly skok. Normalnie bateria spada u mnie srednio 9.4 %/godz. (10.5 godz. SOT), a dzisiaj przy podobnym uzywaniu 6 %/godz. (16.5 godz. SOT). Teraz tez znowu tylko 13% spadlo przez 2 godz. uzywania. Miui eu 7.12.7

IMG_20180316_163554.png

Edytowane przez flither
Poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fps Nie wiem, lata doswiadczeń :) Ciężko by było wszystko zmieścić w jednym poście.

W skrócie - od nowości (od 8 miechów) ładuję tylko do 70%, chyba że potrzeba mi więcej niż 7 godz (raz na jakiś czas) i staram się nie rozładowywać za dużo (min do 30%).

Wylogowanie z usług Xiaomi nic ci nie da, drze system cały czas - musisz usunąć (na własne ryzyko).

Generalnie każda aplikacja/serwis który leci mi w tle bez sensu ma u mnie przerąbane ;)

Ostatnio do swojej listy 70 usuniętych apek (chyba ci kiedyś wysyłałem) dodałem jeszcze całą aplikacje Oszczędzania baterii - efekty są, i z drżącymi łapami zabiłem latający Miui SDK (według internetów system miał małą szansę nie wstać, ale wstał i śmiga). Eksperymentator :)

Tak w telegraficznym skrócie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy opłaca sie aktualizowac telefon do MIUI V9.2.3.0.OCAMIEK? Mam globala i juz od miesiaca czekam z ta aktualizacja. Ktos moze powiedziec czy ucierpiala bateria na tej aktualizacji? I czy ogolnie ta wersja softu jest ok?
Nie polecam ma sporo błędów, ale nie u wszystkich.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem sie zastanawiam jaki jest sens pokazywania zrzutów ekranu z SOT-em.

Przecież DIAMETRALNY wpływ ma na to czy mamy wlaczona transmisje danych, czy siedzimy na chacie i czerpiemy z wifi. Albo czy mamy w ogole wylaczony net.. Dodatkowo ilosc aplikacji ma rowniez ogromny wpływ na to ile trzyma bateria. Telefon czysty z podstawowymi apkami, typu face, msng jadł mi 3x mniej niz tak jak mam teraz - po zainstalowaniu 4,5 apek np. banku, olx, filmweba, steama, gmaila, skype.

 

Nie popadajmy w paranoje i nie kupujmy telefonu ktory ma byc odchudzony jak tylko sie da zeby móc wyciagnac z baterii 6h+ SOTu i zachować komfort psychiczny. Chyba nie o to chodzi.

 

 Mi kiedys telefon wytrzymywał po 5-6h SOTu i dokladnie wiedzialem kiedy i dlaczego. Wystarczy pare apek - nawet z wylaczona praca w tle i brakiem powiadomien zeby to sie stopniowo zmniejszało. Wystarczy synchronizacja z mailami - ktora w moim przypadku jest niezbedna, zeby rowniez "zjadało" duzo wiecej baterii. 

 

Podajcie swoje złote środki na te 8h sotu, jezeli uzytkujecie telefon tak jak uzywa go przecietny kowalski. Czyli zapomina o nim po wlozeniu do kieszeni i chce zeby mu przyszly wiadomosci na czas z kazdego forum spolecznosciowego i gmaila. 

 

ps; nie wspomne że pewnie jedziecie na 30% jasności i jedynym waszym zmartwieniem podczas dnia jest kontrolować procenty baterii

Edytowane przez rojeqq
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rojeqq napisał:

Czasem sie zastanawiam jaki jest sens pokazywania zrzutów ekranu z SOT-em.

Przecież DIAMETRALNY wpływ ma na to czy mamy wlaczona transmisje danych, czy siedzimy na chacie i czerpiemy z wifi. Albo czy mamy w ogole wylaczony net.. Dodatkowo ilosc aplikacji ma rowniez ogromny wpływ na to ile trzyma bateria. Telefon czysty z podstawowymi apkami, typu face, msng jadł mi 3x mniej niz tak jak mam teraz - po zainstalowaniu 4,5 apek np. banku, olx, filmweba, steama, gmaila, skype.

Mam Facebooka i Messengera bez Lite, dwie aplikacje bankowe, Allegro, otomoto, OLX, Tapatalka, Gmaila i wiele więcej. Nie ważne ile jest apek tylko czy umiesz nad nimi panować.

1 godzinę temu, rojeqq napisał:

 

Nie popadajmy w paranoje i nie kupujmy telefonu ktory ma byc odchudzony jak tylko sie da zeby móc wyciagnac z baterii 6h+ SOTu i zachować komfort psychiczny. Chyba nie o to chodzi.

Widzisz ja nawet nie rootowałem Mi6 i mam full stocka 9.2.2.0 i jak mi przez dwie doby wytrzymuje ponad 8h SoT i zostaje jeszcze 10% to mam płakać i specjalnie go wyciskać bardziej?

1 godzinę temu, rojeqq napisał:

 

 Mi kiedys telefon wytrzymywał po 5-6h SOTu i dokladnie wiedzialem kiedy i dlaczego. Wystarczy pare apek - nawet z wylaczona praca w tle i brakiem powiadomien zeby to sie stopniowo zmniejszało. Wystarczy synchronizacja z mailami - ktora w moim przypadku jest niezbedna, zeby rowniez "zjadało" duzo wiecej baterii. 

To że Tobie trzyma 5h nie znaczy że jak np. mi trzyma 8h to mam wykastrowany telefon. Zmień podejście z "Na pewno mają tryb samolotowy i w ogóle tylko Sot nabijają" na "Co mogę zrobić żeby poprawić pracę baterii. A jak Ci wystarcza te 5h to nie wylewaj żali bo "inni mają lepiej".

1 godzinę temu, rojeqq napisał:

 

Podajcie swoje złote środki na te 8h sotu, jezeli uzytkujecie telefon tak jak uzywa go przecietny kowalski. Czyli zapomina o nim po wlozeniu do kieszeni i chce zeby mu przyszly wiadomosci na czas z kazdego forum spolecznosciowego i gmaila. 

Używam go zupełnie normalnie. Facebook, Tapatalk, kilkadziesiąt SMS dziennie, 30min-1h rozmów, maile, przeglądanie Youtube i WWW. Bez problemu wytrzymuje 1.5-2 doby.

1 godzinę temu, rojeqq napisał:

 

ps; nie wspomne że pewnie jedziecie na 30% jasności

i jedynym waszym zmartwieniem podczas dnia jest kontrolować procenty baterii

Jasność na Auto jakoś wystarcza. Frustracji nie musisz wylewać na forum MIUI. Idź se pobiegać czy coś. Paranoja, sapać w wątku o baterii (który polega właśnie na dzieleniu się opiniami o jej pracy) że ktoś wstawia screeny z SoTem :D

Wyobraź sobie że żyję całkiem normalnie i mam co robić. Nie marnuję też czasu na sfrustrowane komentarze tylko dlatego że komuś bateria lepiej trzyma. Hipokryzja?

PS. Zanim zaczniesz odpisywać kolejny przesączony jadem komentarz skorzystaj z Google i aplikacji typu Wakelock Detector, BetterBatteryStats itp.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubie ten komfort psychiczny jak wiem ze moge smigac po necie 12-14 godzin bez ladowania, czy rozmawiac przez tel 10 godzin. Nigdy nie wiadomo kiedy te procenty sie przydadza. Fakt ze blokowanie bezsensownych apek systemowych (prawie stu) i rozgryzanie kodow zajelo mi troche czasu, ale ja to lubie. Co kto lubi

Screenshot_2018-03-27-01-10-01-266_com.gsamlabs.bbm.pro.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lockerekProcesorow lepiej nie ubijaj, tel moze tego nie przezyc ;-)

Tutaj sa apki ktore u mnie maja dzialajace serwisy w tle, zostalo tylko 13 systemowych. Jak masz roota to mozesz zablokowac wszystko co leci w tle z wyjatkiem tych na obrazku, ale na wlasne ryzyko. Nie dam ci calej listy bo w sumie ja duzo rzeczy nie uzywam (blutootha, cast screena, nawigacji, sklepu gugl, chmury ksjaomi...), pozniej bedziesz narzekal ze ci Galeria nie dziala,  ja mam zainstalowana inna :-D

To tak tylko dla porownania, najlepiej podeslij mi obrazek ze swoimi dzialajacymi apkami systemowymi a ja ci podpowiem co mozesz zablokowac i co ewentualnie stracisz albo zyskasz ;)

1522167047630_636.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.03.2018 o 15:01, rojeqq napisał:

Czasem sie zastanawiam jaki jest sens pokazywania zrzutów ekranu z SOT-em.

Przecież DIAMETRALNY wpływ ma na to czy mamy wlaczona transmisje danych, czy siedzimy na chacie i czerpiemy z wifi. Albo czy mamy w ogole wylaczony net.. Dodatkowo ilosc aplikacji ma rowniez ogromny wpływ na to ile trzyma bateria. Telefon czysty z podstawowymi apkami, typu face, msng jadł mi 3x mniej niz tak jak mam teraz - po zainstalowaniu 4,5 apek np. banku, olx, filmweba, steama, gmaila, skype.

 

Nie popadajmy w paranoje i nie kupujmy telefonu ktory ma byc odchudzony jak tylko sie da zeby móc wyciagnac z baterii 6h+ SOTu i zachować komfort psychiczny. Chyba nie o to chodzi.

 

 Mi kiedys telefon wytrzymywał po 5-6h SOTu i dokladnie wiedzialem kiedy i dlaczego. Wystarczy pare apek - nawet z wylaczona praca w tle i brakiem powiadomien zeby to sie stopniowo zmniejszało. Wystarczy synchronizacja z mailami - ktora w moim przypadku jest niezbedna, zeby rowniez "zjadało" duzo wiecej baterii. 

 

Podajcie swoje złote środki na te 8h sotu, jezeli uzytkujecie telefon tak jak uzywa go przecietny kowalski. Czyli zapomina o nim po wlozeniu do kieszeni i chce zeby mu przyszly wiadomosci na czas z kazdego forum spolecznosciowego i gmaila. 

 

ps; nie wspomne że pewnie jedziecie na 30% jasności i jedynym waszym zmartwieniem podczas dnia jest kontrolować procenty baterii

Popieram. Kiedyś miałem takie podejście jak większość na tym forum. Jasność na minium, jaknajmniej aplikacji, najlepiej tylko wifi i screenshot z jakimś wyimaginowanym SOT'em co by się pochwalić jak to ja umiem zarządzać zasilaniem. Później zacząłem cenić sobie komfort korzystania z większości zasobów jakie oferuje nam urządzenie. Od tamtej pory mój SOT nie dochodzi nawet do 5h ale jest to uczciwy wynik. Korzystam tylko z LTE, dwóch kart SIM, głośnika bluetooth, słuchawek bluetooth, nfc i nie zważam zupełnie które aplikacje i ile zrzerają baterii. Nie wierzę już od dawna w SOT w stylu 8h, nie do osiągnięcia przy komfortowym korzystaniu z mi6. Wolę 2x dziennie podładować urządzenie,  a nie siedzieć i patrzeć w wygaszony ekran co by się za szybko nie rozładowało 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam w klubie ;p 8.3.22 i nie robię właściwie nic, oszczędzanie energii off, synchronizacja i reszta rzeczy uruchomione, często głośnik BT podłączony, LTE / WIFI 50/50 i średnio 6,5-7h i 36-40h
I tak zaraz się dowiemy że kastrujemy telefon i w ogóle źle używamy :D

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... no to ja również w takim razie nie używam normalnie telefonu bo mam podobne wyniki, ba nawet mam bipa podpiętego do telefonu po BT i nadal dobrze trzyma bateria. Nie wiem ile musiałbym się nastarać żeby musieć 2x dziennie podładowywać baterię...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odłączony wczoraj o 6 rano...zrobione dokładnie 108 zdjęć + trasa 5h częściowo po odcinkach bez zasięgu - przełączenie na roaming .. trochę muzyki po bt, samo bt odpalone do zdjęć, sporo neta FB ms, GG, podrukowane parę rzeczy z telefonu, trochę nawigacji, cóż, normalne użytkowanie telefonu.. sot dosyć mały, no ale pewnie dzisiaj do końca pracy jeszcze wytrzyma, a znając życie gdzieś koło 18-19 dostanie zastrzyk mocy..

Screenshot_2018-03-29-10-30-31-836_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2018-03-29-10-30-26-120_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2018-03-29-10-30-23-212_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2018-03-29-10-33-56-963_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wydaje mi się, że moja mi6 (9.5.3) zbyt dużo baterii konsumuje w nocy. Screeny zrobione rano, telefon naładowane przed zaśnięciem . Włączone wifi, bluetooth, nfc, dwie karty sim do tego tryb oszczędzania baterii plus scenariusz wykrycia kiedy śpię. Mimo to przez noc poziom naładowania zszedł do 85% główni winowajcy to "system Android" i "telefon w gotowości". Czy szanowne grono ekspertów od optymalizacji może doradzić co zrobić żeby ograniczyć nocne zużycie energii? e0cd4079a97e2772e88cd78a735f6ed2.jpg067831f4f1b72508131a9b73204a1be8.jpg

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale z opisu scenariusza "tryb uśpienia" wynika że bt, nfc itp. powinny być wyłączanie kiedy śpię. No chyba że to tylko taki pic. Co do BlueMail to pozwalam mu działać bez ograniczeń bo poczta to podstawa mojej pracy i muszę mieć powiadomienia na bieżąco. Mnie martwi tak wysokie zużycie energii przez sam system.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...