Skocz do zawartości

Bateria Mi6 - wątek ogólny


matys1497

Rekomendowane odpowiedzi

Zeby miec taki SOT to trzeba sie niestety troche pomeczyc z usuwaniem smieci. Ja usunalem wszystkie serwisy Google i Xiaomi (samo usuniecie Xiaomi Services Framework dalo mi srednio 1 godz SOT extra) plus paredziesiat innych serwisow. No i trza dbac o baterie, ale to juz temat na cienka ksiazke ;)

Miui eu v7.12.7

Screenshot_2018-01-27-15-15-09-550_com.digibites.accubattery.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie glowny problem to te juz zainstalowane, bez roota duzo nie zdzialasz w sprawie baterii. Mozesz powylaczac uprawnienia dla nieuzywanych apek, ale nie zawsze pomaga (serwisy Google to juz w ogole wolna amerykanka). Najlepiej "zabic gada na smierc" z rootem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, flither napisał:

No wlasnie glowny problem to te juz zainstalowane, bez roota duzo nie zdzialasz w sprawie baterii. Mozesz powylaczac uprawnienia dla nieuzywanych apek, ale nie zawsze pomaga (serwisy Google to juz w ogole wolna amerykanka). Najlepiej "zabic gada na smierc" z rootem

Co tracę usuwając Xiaomi Services Framework ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, flither napisał:

Zeby miec taki SOT to trzeba sie niestety troche pomeczyc z usuwaniem smieci. Ja usunalem wszystkie serwisy Google i Xiaomi (samo usuniecie Xiaomi Services Framework dalo mi srednio 1 godz SOT extra) plus paredziesiat innych serwisow. No i trza dbac o baterie, ale to juz temat na cienka ksiazke ;)

Miui eu v7.12.7

Screenshot_2018-01-27-15-15-09-550_com.digibites.accubattery.png

 

Jak dobrze rozumiem to musisz wszystko wywalać po każdej aktualizacji? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, majmaj napisał:

 

Jak dobrze rozumiem to musisz wszystko wywalać po każdej aktualizacji? :P

No niestety, takie zycie. Dlatego aktualizuje raz na 2 miesiace, nie chce mi sie z tym bawic chociaz juz znam na pamiec cala liste smieci w miui :) Jak tel smiga to po co psuc? (Oreo lol)

Edit: nigdy nie dirtyflaszuje, zawsze stawiam system od nowa, mniej problemow potem

Edytowane przez flither
Edit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakladajac ze zdecydowalas sie na roota, to polecam Service Disabler. Maly ale bardzo skuteczny i prosty programik.

Zamrozic mozesz wiekszosc, kwestia jest taka co chcesz zostawic. Ja pozbylem sie wszystkiego od X, ale ja to ja, np. TV nie ogladam, to po co mi pilot ;)

Jak juz sie wgrzebiesz w tel to pytaj ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majmaj miałem tak samo, prawie pionowy spadek na baterii. Prawdopodobnie problem leżał (w moim przypadku) od aktualizacji ze sklepu a dokładnie od YouTube. Usunąłem aktualizacje do YT i wszystko się unormowało.

Edit:

Rom to global stable, aktualny.

Edytowane przez eML
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...