Skocz do zawartości

Bateria Mi6 - wątek ogólny


matys1497

Rekomendowane odpowiedzi




A jakiej ładowarki polecacie używać?
Oryginalnej Xiaomi z Quickcharge czy zwykłej nisko prądowej 5V/1.0A np od Samsunga?
Gdzieś kiedyś czytałem że lepiej dla baterii i jej żywotności ładować niskim napięciem ale dłużej niż szybko dużym napięciem i prądem


Ponawiam pytanie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do dyskusji.Niedawno osiągnąłem bardzo dobry wynik praktycznie cały czas WiFi+chrome+gry. W nocy mam włączony tryb oszczędzania oraz o danych godzinach nocnych załącza mi się tryb samolotowy. Soft xiaomi eu, chyba nawet lepiej niż na globalu. Wiem, że pewnie kolejna aktualizacja wszystko rozkruszy no ale cóż. Screenshot_2017-12-16-13-06-19-620_com_miui.securitycenter.thumb.png.fa25999b2d0fd8b8c452e2f1754b6d8b.png

@piesSą różne teorie ale w sumie logicznie myśląc to lepiej jest dla baterii, gdy ładujemy ją wolno i niskim napięciem. Ja jak mam czas to ładuję 2 amperową od starego telefonu. Nie ładuje się aż tak wolno(przynajmniej szybciej niż jak przez USB przy komputerze) a telefon się tak nie nagrzewa no i lepiej dla baterii.

Edytowane przez avira
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po aktualizacji swojego mi6 do 7.11.7 od MIUI Polska wyciągam od 100% do powiedzmy 10% jakieś 3-4 godziny SOT. Wcześniej było naprawdę świetnie, nie wiem co się stało. Żadna nowa aplikacja się nie pojawiła, w wykresach aplikacji też niczego podejrzanego nie ma.

Warto robić reset do fabrycznych czy lepiej czekać na jakąś kolejną aktualizacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, GostekKP napisał:

Ja po aktualizacji swojego mi6 do 7.11.7 od MIUI Polska wyciągam od 100% do powiedzmy 10% jakieś 3-4 godziny SOT. Wcześniej było naprawdę świetnie, nie wiem co się stało. Żadna nowa aplikacja się nie pojawiła, w wykresach aplikacji też niczego podejrzanego nie ma.

Warto robić reset do fabrycznych czy lepiej czekać na jakąś kolejną aktualizacje?

A czysciles po aktualizacji dalvik i cache? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wojasheck napisał:
Czekać mozna zawsze, ale po co  W każdym razie mam juz Mi6 i ponawiam pytanie o baterię i softy Global i xiaomi.eu, czy są jakieś różnicew wydajności ogniwa?

Kilka postów wyżej jest mój post, jak chodzi Global 9.0.1.0. Po tym ss, notowałem dłuższe działanie na baterii, do 9/10h SoT nawet. Xiaomi.eu jeszcze nie instalowałem, nie czuję takiej potrzeby jeszcze. Może dopiero, jak oreo wyjdzie na dobrym devie, to wtedy zrobię flasha. 

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznać muszę że po przejściu z OnePlus3T na Mi6 jestem zachwycony baterią. Gdy tam w cyklu dobowym wyciągnąłem 6h SOT tak tu jak widać kosmos. Co ciekawe OP3T ma baterię 50mAh większą ale widać że ekran i optymalizacja to klucz do sukcesu. Mój pierwszy pełny cykl z Mi6:

55cde58370018d039e9697eedec6d918.jpg218bc84e76ffa4a56e817359dee0f116.jpg

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Panowie telefonik będzie dziś u mnie, kupiłam za 1000zł  Pytanko jak zoptymalizować aby jak najdłużej trzymał? Odinstalować jakieś apki? Jakieś ustawienia?
8-)
Ja od samego początku gdy dostałem telefon praktycznie nic nie zmieniałem i bateria trzyma super.
Teraz zmieniłem Miui na 9.2.2.0 i tylko wyłączyłem dostęp do lokalizacji bateria SoT potrafi przekraczać 7h

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...