Skocz do zawartości

TWRP nie flashuje ROMów


IssLance

Rekomendowane odpowiedzi

Odkąd w listopadzie zamówiłem ten telefon, używałem na nim MIUI Polska. Nie ukrywam, że miałem wielką chrapkę na Lineage'a i kiedy w końcu pojawiła się oficjalna wersja, byłem wniebowzięty. Postanowiłem wgrać go poprzez TWRP, ale bez skutku - postęp zawieszał się na 'patching system files unconditionally' i choćbym nie wiem ile czekał - nie było postępu.

 

Próbowałem różnych sposobów, w tym nawet adb sideload, które zawieszało się również na 'patching system files unconditionally' i wskaźnik pokazywał 33%. Wielokrotnie formatowałem urządzenie - format data, cache, dalvik, factory reset - bez skutku. Zrobiłem wcześniej kopię MIUI Polska w TWRP które wrzuciłem na PC, ale nie mogłem jej przekopiować z powrotem do telefonu, bo postęp również zatrzymywał się w pewnym momencie i nie szedł dalej. Jako, że dość średnio jest być bez telefonu, postanowiłem zflashować MIUI Polska od nowa, ale także się zawieszało.

 

Jedyne co byłem w stanie zrobić to flash globala przez miflash i ponowne wgranie TWRP. Gdy próbuję wgrać miui polska to ponownie twrp zacina się w pewnym momencie - wyświetla te wszystkie napisy o flashowaniu które zajmują pomiędzy 00 a 01s, po czym wyskakuje 'patching system files unconditionally', jeszcze jeden plik za 00s i dalej nie idzie. Pasek postępu miga, ale postęp nie rośnie. Nie ukrywam, że spośród tych 3 ROMów (lineage, miui polska i global) to global jest najmniej przeze mnie pożądanym i nie chciałbym na nim utknąć :P

 

Używam TWRP 3.1.1-0, ale próbowałem również wcześniejszych wersji i ZCX z tym ufoludkiem. Przewertowałem również multum stron na google, ale bez skutku. Wydaje mi się to podwójnie śmieszne, bo wczoraj wgrałem lineage'a kumplowi na mi4c, a sam sobie nie mogę.

 

Jakieś porady?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@IssLance czasem nie włączyłeś w twrp trybu testowego :P simulate actions for theme testing , belka w tym trybie ma inny kolor.

EDIT: teraz doczytałem że zatrzymuje się na %, zrobiłeś pełny wipe przed instalacją ??

Cytat

Wipe data factory reset, Cache partition, Dalvik Cache and Format the System partition.

 

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, slimdick napisał:

@IssLance czasem nie włączyłeś w twrp trybu testowego :P simulate actions for theme testing , belka w tym trybie ma inny kolor.

EDIT: teraz doczytałem że zatrzymuje się na %, zrobiłeś pełny wipe przed instalacją ??

 

Tak. Ogólnie jak wgrywam TWRP na globala to wyskakuje mi okienko o wpisaniu passwordu więc i tak muszę robić format data żeby usunąć szyfrowanie, więc po tym zabiegu telefon jest czyściutki. Mankament jest w tym, że TWRP nie wgrywa żadnych romów, bo prędzej czy później się zawiesza. Wchodzi jedynie global przez miflasha. Próbowałem jeszcze global dev przez miflasha, ale pomimo sukcesu we flashowaniu, system nie chciał wstać i utknął w wiecznym ładowaniu.

@Edit:

Udało się zainstalować. Zainstalowałem global dev przez miflasha, pozwoliłem pomielić aż zbootuje się do systemu. Potem ponownie wszedłem w fastboota i wgrałem TWRP, które nie było już zencryptowane. Zrobiłem kilkanaście razy factory reset, upewniłem się, że w 'mount' pierwsze 3 rzeczy od góry są zaznaczone (w tym /system/), po czym ściągnąłem Lineage'a i zrobiłem flasha. Trochę pomielił tam, gdzie wcześniej się zaczynał po czym ruszył z kopyta :)

 

Dzięki za odpowiedzi w temacie.

 

Edytowane przez IssLance
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nie taki jednak zażegnany. Bawiłem się magiskiem, bo nie czytało mi karty w IKO, przez co wyłączyłem jakoś root. Nie mogłem zrobić dirty flasha lineage'a, bo ponownie zacinało się na 'patching system files unconditionally'. Użyłem miflasha do wgrania globala i postanowiłem wgrać MIUI Polska wg. poradnika. Pomijając to, że podczas transferu plików bardzo często postęp się po prostu stopuje, to i tak wgrywając rom pauzowało w pewnym momencie. Straszna loteria z tym flashowaniem, bo raz działa, a 99 kolejnych nie.

 

Ktoś ma pomysł jak zrobić to raz a dobrze? Mnóstwo problemów z tym telefonem i to będzie chyba mój ostatni ze stajni xiaomi, bo szczerze mówiąc jestem już tym zmęczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nie taki jednak zażegnany. Bawiłem się magiskiem, bo nie czytało mi karty w IKO, przez co wyłączyłem jakoś root. Nie mogłem zrobić dirty flasha lineage'a, bo ponownie zacinało się na 'patching system files unconditionally'. Użyłem miflasha do wgrania globala i postanowiłem wgrać MIUI Polska wg. poradnika. Pomijając to, że podczas transferu plików bardzo często postęp się po prostu stopuje, to i tak wgrywając rom pauzowało w pewnym momencie. Straszna loteria z tym flashowaniem, bo raz działa, a 99 kolejnych nie.
 
Ktoś ma pomysł jak zrobić to raz a dobrze? Mnóstwo problemów z tym telefonem i to będzie chyba mój ostatni ze stajni xiaomi, bo szczerze mówiąc jestem już tym zmęczony.

Miałem to samo, nie ma obejścia problem jest z przesyłem pliku który się stopuje mimo że no. Pokazuje że rom się wgrał to nie jest to do końca prawda, przez to staje podczas instalacji, opcje są takie że wgrywasz globala, instalujesz twrp i wrzucasz rom przy użyciu a) ftp wbudowanym w aplikację "eksplorer" B) przez przejściówkę otg i pendrive c) pobierasz rom z poziomu telefonu


Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości, co za mnóstwo problemów masz z tym telefonem? Bo ja go mam od 4 miesięcy i nie miałem nawet jednego problemu, wszystko działa stabilnie, piszę o Miui.

Co do leneage os, to wczoraj go wgrałem, z problemami ale wgrałem - wina leżała w braku wiedzy a nie w telefonie, Jak to zrobiłem:

  • wgranie miui dev przez mi flash - u mnie na wersji stabilnej nie przechodziło
  • odblokowanie bootloadera
  • wgranie twrp najnowszego
  • też miałem info o zaszyfrowanej partycji i robiłem data format z poziomu twrp
  • Wipe System/Data/Dalvik Cache/Cache - rób po kolei, a nie wszystkie na raz
  • wgranie leneage os do telefonu, pomimo że telefon nie miał uruchomionego systemu a tylko miałem włączone twrp to udało się przekopiować pliki
  • z poziomu twrp instalacja systemu i gapps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Victor napisał:

Z ciekawości, co za mnóstwo problemów masz z tym telefonem? Bo ja go mam od 4 miesięcy i nie miałem nawet jednego problemu, wszystko działa stabilnie, piszę o Miui.

Co do leneage os, to wczoraj go wgrałem, z problemami ale wgrałem - wina leżała w braku wiedzy a nie w telefonie, Jak to zrobiłem:

  • wgranie miui dev przez mi flash - u mnie na wersji stabilnej nie przechodziło
  • odblokowanie bootloadera
  • wgranie twrp najnowszego
  • też miałem info o zaszyfrowanej partycji i robiłem data format z poziomu twrp
  • Wipe System/Data/Dalvik Cache/Cache - rób po kolei, a nie wszystkie na raz
  • wgranie leneage os do telefonu, pomimo że telefon nie miał uruchomionego systemu a tylko miałem włączone twrp to udało się przekopiować pliki
  • z poziomu twrp instalacja systemu i gapps

Nie wiem czym to idzie, może problem kabla, bo na redmi 4a siostry xiaomi.eu weszło bez problemu u mnie, ale duże pliki (tak w sumei to tylko paczki ~<50MB wchodzą bez problemu) się uszkadzają, polecam sprawdzać sumy md5 pliku po wgraniu na telefon, te dostępne są na miuipolska koło kodu urządzenia w dziale download, albo na android file host.
Sytuacja u mnie była identyczna, chyba nawet na moim profilu jest mój temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.06.2017 o 12:25, Victor napisał:

Z ciekawości, co za mnóstwo problemów masz z tym telefonem?

 

Mam go od ~listopada, też nie miałem jakichś większych problemów z nim, ale zdarzało się, że telefon czasem bez powodu się wysypywał (auto restart) czy wywoływał resety po zakończeniu połączenia głosowego. Poza tym, jestem dużym entuzjastą różnej maści custom ROMów i sam fakt z jaką prędkością xiaomi wypuszcza kernel source'y był zwyczajnie wkurzający. 

 

Dodając wspomniane wyżej trudności z przesyłem plików po kablu USB i naprawdę kiepską jakość aparatu powoduje to, że jestem dość mocno zawiedziony tym telefonem. Kupując go oczekiwałem czegoś więcej, bo to w końcu 'najwyższa wersja' flagowca i dodatkowo było to wtedy sprzęt z najwyższej półki xiaomi. Problemy z przerzucaniem plików powodowały błędy w instalacji ROMów i np. mając już nawet globala i TWRP, nie mogłem wgrać miui polska bo normalnie się zacinało, pomimo tego, że wcześniej normalnie używałem tego romu. Nie mówię, że telefon jest zły, bo naprawdę robi robotę, ale oceniłbym go na max 7/10. 

 

Dnia 12.06.2017 o 11:42, mezutelni napisał:


Miałem to samo, nie ma obejścia problem jest z przesyłem pliku który się stopuje mimo że no. Pokazuje że rom się wgrał to nie jest to do końca prawda, przez to staje podczas instalacji, opcje są takie że wgrywasz globala, instalujesz twrp i wrzucasz rom przy użyciu a) ftp wbudowanym w aplikację "eksplorer" B) przez przejściówkę otg i pendrive c) pobierasz rom z poziomu telefonu
 

 

Wszelkie te opcje też są takie sobie gdy trzeba robić format data, bo jest fabryczne szyfrowanie :P 

 

Wspomnę tylko, jeżeli ktoś będzie miał taki sam problem - gdy przerywało mi przesyłanie plików kopii zapasowej TWRP z komputera na telefon, musiałem po prostu nie robić nic innego jak machać myszka non stop i obserwować czy pasek się nie zaciął. Może głupie, ale naprawdę zadziałało i po długich wojażach backup się wgrał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...