Jump to content

Recommended Posts

• Replies 337
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Zainstaluj roota i adaway to tyle mi blokuje reklamy w Chrome

Lol co te Xiaomi robi z Global dev to ja nie wiem. Mam na MiNote 2 testowo 7.6.8 i ot tak przychodzi aktualizacja kalendarza przez tą nową funkcję aktualizacji aplikacji systemowych. No i nowa wersja

MIUI Polska domyślnie stoi na motywie domyślnym. 

Posted Images

U mnie na Mi5, crashuje system na ekranie ' Wprowadź wzór, aby odblokować androida ' i nic nie można zrobić. Instalowany na czysto i też nic.
Ma ktoś coś takiego?
W ogóle skąd wziął mi się czarny ekran żeby narysować wzór, aby włączył się telefon? To samo w TWRP. Da się wyłączyć?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Guest dobot

hej, jak to jest z tymi zaplanowanymi zadaniami w mi5s czy zostały usunięte? 

Właśnie sprawdzałem na mi5 żony która ma global beta i tam zmieniła się nazwa na zautomatyzowane zadania ale funkcjonalności zostały. 

2 godziny temu, paveu napisał:

Aktualizacje tygodniowe MIUI są

opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.

Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

paveu, informacja dlaczego nie ma aktualizacji do danego urządzenia z reguły była - stąd zaciekawienie i moje jest.

Rozumiem, że model na mediateku nie cieszy się dobra opinią, ale użytkownicy tej wersji też chcą się czegoś dowiedzieć, dlaczego pominięto aktualizację.

Nadmienię jedynie, że brak wsparcia dlatego modelu (stan aktualizacji zabezpieczeń z 1 grudnia 2016, android 5.0.2) daje pewne wątpliwości czy producent będzie chciał w ogóle poświęcać cenny czas nad w/w modelem...

Jakiś czas temu otrzymałem info z oficjalnego forum MIUI, że wersja na mediateku ma dostać globala, ale w późniejszym (nie sprecyzowanym) terminie.

Nic tylko czekać, albo zmienić telefon. 

Edited by ulvheim
Guest nonamed

Nie wiem czy to z powodu przejścia na androida 7, popsucia się czegoś u mnie czy czegoś innego, ale na Mi5S Plus w aparacie robiąc zdjęcie 'stereo' nie mogę potem w galerii ustawić punktu ostrości - funkcja która wcześniej była. Ktoś wie z jakiego to powodu albo czy można to jakoś naprawić / zastąpić?

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

57 minut temu, nonamed napisał:

Nie wiem czy to z powodu przejścia na androida 7, popsucia się czegoś u mnie czy czegoś innego, ale na Mi5S Plus w aparacie robiąc zdjęcie 'stereo' nie mogę potem w galerii ustawić punktu ostrości - funkcja która wcześniej była. Ktoś wie z jakiego to powodu albo czy można to jakoś naprawić / zastąpić?

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Raczej nie zastąpisz, dwa sensory obsługują w 99% apki natywne. Pewnie się popsuło i kiedyś się naprawi, może jutro, może za rok... ;) 

14 godzin temu, qulerek napisał:

Jak u was trzyma bateria ? U mnie na Kaśce (RN3 SE) przez noc zjadło 17% (instalacja na czysto) gdzie zwykle zjada max 2%.
A i jeszcze jedno Kaśka dostanie Androida 7.x ? bo ostatnio nie jestem na bieżąco.

Pozdrawiam

1.  1 do 2 % aktualnie przez noc u mnie

2. nie - na całe szczęście;-)

Aktualizuje się Wam Avast na tym romie?

U mnie nie:-(

38 minut temu, Zenon napisał:

Aktualizuje się Wam Avast na tym romie?

To chyba nie zależy od romu, wczoraj sprawdzałem na global stable i tylko AVL się aktualizował, Avast i Tencent błąd aktualizacji.

Ciekawe,od dziś chwytając telefon w taki sposób jak zawsze -  mam za każdym razem taki komunikat

kasuję to powiadomienie tak jak podpowiada ekran,tel.działa ok póki go nie wyłączę a po ponownym odblokowaniu znowu to samo:-(

Screenshot_2017-06-14-10-06-00-754_lockscreen.png

24 minuty temu, Zenon napisał:

Ciekawe,od dziś chwytając telefon w taki sposób jak zawsze -  mam za każdym razem taki komunikat

Czujnik zbliżeniowy nadgorliwy. Musisz go skalibrować. Nie wiem dlaczego, ale czasami po zmianie romu, aktualizacji działa inaczej i trzeba go ponownie skalibrować.

Edited by FromWP
  • Like 1
1 minutę temu, FromWP napisał:

Czujnik zbliżenioqy nadgorliwy. Musisz go skalibrować. Nie wiem dlaczego, ale czasami po zmianie romu, aktualizacji działa inaczej i trzeba go ponownie skalibrować.

Przynajmniej dowiedziałem się ciekawej rzeczy że głośnik ma czujnik obszaru zasłaniania;-)

Dzięki za odpowiedź - mogę tą kalibrację zrobić z aplikacji samouczka?

*#*#6484#*#*
Proximity sensor

58 minut temu, Zenon napisał:

Przynajmniej dowiedziałem się ciekawej rzeczy że głośnik ma czujnik obszaru zasłaniania;-)

Dzięki za odpowiedź - mogę tą kalibrację zrobić z aplikacji samouczka?

• Like 1

Panie i Panowie, może w tym temacie ktoś odpowie.

Dnia 12.06.2017 o 13:26, paveu napisał:

Bardzo długo, bo od chyba lutego nie korzystałem z MIUI. Zainstalowałem je niedawno, dużo opcji przybyło, stabilne jak cholera. Mam tylko jedno pytanie, zastrzeżenie, jak zwał tak zwał. Status bar nie zmienia koloru w zależności od aplikacji - na pulpicie jest czarny a nie przeźroczysty, w kolorowych aplikacjach z reguły biały albo w kolorze zbliżonym do koloru aplikacji, jednak nigdy taki sam. Nie pomaga wipe dalvik/cache czy ponowna instalacja. Ktoś spotkał się z takim problemem i wie jak go rozwiązać?

Redmi 3 z MIUI 7.5.25 (na 7.6.8 problem też występuje, jednak siedzę na 7.5.25 ze względu na siatkę 6x5, której to w ostatniej wersji u mnie nie było).

Z rootem czy bez, z modami czy bez, na motywie domyślnym czy innym (innych modyfikacji wyglądu nie używam) jest właśnie takie coś. Na pewno na 2 ostatnich wersjach, nie wiem jak z wcześniejszymi - nie mam teraz czasu sprawdzać.

30 minut temu, paveu napisał:

Z rootem czy bez, z modami czy bez, na motywie domyślnym czy innym (innych modyfikacji wyglądu nie używam) jest właśnie takie coś. Na pewno na 2 ostatnich wersjach, nie wiem jak z wcześniejszymi - nie mam teraz czasu sprawdzać.

Podeślij jakieś zrzuty, bo jestem ciekawy jak to wygląda. Sam mam ten sam model i nigdy nic się z nim nie działo.

Po wejściu do opcji programistycznych na MI4

java.lang.RuntimeException: Unable to resume activity {com.android.settings/com.android.settings.SubSettings}: java.lang.ArrayIndexOutOfBoundsException: length=5; index=5at android.app.ActivityThread.performResumeActivity(ActivityThread.java)at android.app.ActivityThread.handleResumeActivity(ActivityThread.java)at android.app.ActivityThread.handleLaunchActivity(ActivityThread.java)at android.app.ActivityThread.access$1000(ActivityThread.java)at android.app.ActivityThread$H.handleMessage(ActivityThread.java)at android.os.Handler.dispatchMessage(Handler.java)at android.os.Looper.loop(Looper.java)at android.app.ActivityThread.main(ActivityThread.java)at java.lang.reflect.Method.invoke(Native Method)at com.android.internal.os.ZygoteInit$MethodAndArgsCaller.run(ZygoteInit.java)at com.android.internal.os.ZygoteInit.main(ZygoteInit.java)Caused by: java.lang.ArrayIndexOutOfBoundsException: length=5; index=5at com.android.settings.DevelopmentSettings.dc(DevelopmentSettings.java)at com.android.settings.DevelopmentSettings.bV(DevelopmentSettings.java)at com.android.settings.DevelopmentSettings.r(DevelopmentSettings.java)at com.android.settings.DevelopmentSettings.onResume(DevelopmentSettings.java)at android.app.Fragment.performResume(Fragment.java)at android.app.FragmentManagerImpl.moveToState(FragmentManager.java)at android.app.FragmentManagerImpl.moveToState(FragmentManager.java)at android.app.FragmentManagerImpl.moveToState(FragmentManager.java)at android.app.FragmentManagerImpl.dispatchResume(FragmentManager.java)at android.app.FragmentController.dispatchResume(FragmentController.java)at android.app.Activity.performResume(Activity.java)... 11 more

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Guest jadzia.p
22 minuty temu, seven napisał:

Po wejściu do opcji programistycznych na MI4

java.lang.RuntimeException: Unable to resume activity {com.android.settings/com.android.settings.SubSettings}: java.lang.ArrayIndexOutOfBoundsException: length=5; index=5at android.app.ActivityThread.performResumeActivity(ActivityThread.java)at android.app.ActivityThread.handleResumeActivity(ActivityThread.java)at android.app.ActivityThread.handleLaunchActivity(ActivityThread.java)at android.app.ActivityThread.access$1000(ActivityThread.java)at android.app.ActivityThread$H.handleMessage(ActivityThread.java)at android.os.Handler.dispatchMessage(Handler.java)at android.os.Looper.loop(Looper.java)at android.app.ActivityThread.main(ActivityThread.java)at java.lang.reflect.Method.invoke(Native Method)at com.android.internal.os.ZygoteInit$MethodAndArgsCaller.run(ZygoteInit.java)at com.android.internal.os.ZygoteInit.main(ZygoteInit.java)Caused by: java.lang.ArrayIndexOutOfBoundsException: length=5; index=5at com.android.settings.DevelopmentSettings.dc(DevelopmentSettings.java)at com.android.settings.DevelopmentSettings.bV(DevelopmentSettings.java)at com.android.settings.DevelopmentSettings.r(DevelopmentSettings.java)at com.android.settings.DevelopmentSettings.onResume(DevelopmentSettings.java)at android.app.Fragment.performResume(Fragment.java)at android.app.FragmentManagerImpl.moveToState(FragmentManager.java)at android.app.FragmentManagerImpl.moveToState(FragmentManager.java)at android.app.FragmentManagerImpl.moveToState(FragmentManager.java)at android.app.FragmentManagerImpl.dispatchResume(FragmentManager.java)at android.app.FragmentController.dispatchResume(FragmentController.java)at android.app.Activity.performResume(Activity.java)... 11 more

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Potwierdzam, na Mi Note LTE to samo.

12 godzin temu, Zenon napisał:

a raczej że obszar głośnika ma czujnik Proximity, szczegolnie fajnie widać to na białych ekranach, tak było od zawsze i u każdego innego producenta

co mniej ciekawe jest tez tam czujnik natężenia światła, RGB Led i najczęściej kamera, choć w nowszych seriach np bez-ramkowych jest wysuwana

Edited by _mARk_

W związku z informacją z oficjalnego forum odnośnie wstrzymania aktualizacji dla większości telefonów, szczególnie wersji China Dev, proszę o info jaki będzie to miało wpływ na romy eu. Czy w związku z tym, iż zostaje wstrzymany China dev dla land a będzie dostępny Global dev, to aktualizacje będą dostępne?

14 godzin temu, widmo1980 napisał:

Podeślij jakieś zrzuty, bo jestem ciekawy jak to wygląda. Sam mam ten sam model i nigdy nic się z nim nie działo.

13 godzin temu, newelco napisał:

A nie masz czasem w jakiejs aplikacji wlaczonego trybu nocnego ? U mnie tak sie robilo , jak alipaczka miala nocny - wtedy sb byl szarawy caly czas 

Znalazłem rozwiązanie - z rana miałem trochę czasu, sformatowałem cały telefon łącznie z pamięcią wewnętrzną, zainstalowałem system na nowo i jest okej. Chyba zostały mi jakieś śmieci po custom romach i działo się jak się działo. Że też rozwiązanie było takie proste...

Edited by paveu
  • Like 1
Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...