ZduneX25

MIUI 7.6.8

Recommended Posts

1 godzinę temu, didinn1 napisał:

Ludzie, co to jest to Camera2API ?

1 godzinę temu, didinn1 napisał:

Camera API 2.0 is New API which allowing you  much better  camera control  by camera apps and also increase the performance of camera.

Camera API 2.0  is fast enough to take advantage of the full resolution of the sensor at 30 fps-burst mode. This means HDR or other such computational photography should be much "cheaper" to do on Android devices. The new API also allows for much more fine-grained control of the sensor, lens and flash per individual frame.

Camera API  provides support for YUV and Bayer RAW image files, which means get ready for third-party camera apps to push the limit even further on Android Phone , beyond even what the new stock camera software can do.

Tego się nie ustawia. Można powiedzieć że to jest jak zmiana wersji Androida w miui: miui 8 wygląda tak samo na 6 jak i na 7 ale 7 ma nowsze funkcje.

Edited by DominikMIUI

Czyli dla RN3P nie ma juz szans na powrócenie harmonogramu zadań w kolejnym releasie ;(

Także która ostatnia wersja miała planowane sms oraz harmonogram zadań?

Co do SuperSu i problemów z Ankiem 7 to może już czas zainteresować się Magisk'iem?

Edited by _mARk_

@DominikMIUI a dało by radę to co umieściłeś po angielsku przełożyć na polski ? :P 

@_mARk_ rychło w czas, w ogóle dziwi mnie że nie jest zalecenie przy instalacji wgrywać magisk zamiast superSu :)

Czyli dla RN3P nie ma juz szans na powrócenie harmonogramu zadań w kolejnym releasie ;(
Także która ostatnia wersja miała planowane sms oraz harmonogram zadań?

7.5.18 bodajże

Wysłane z mojego Redmi Note 4X

• Like 1

Dzisiaj zainstalowałem i mogę powiedzieć, że wreszcie naprawiono problem z BT, już nie rwie odtwarzania muzyki przez pierwsze parę minut działania.

1 godzinę temu, slimdick napisał:

@DominikMIUI a dało by radę to co umieściłeś po angielsku przełożyć na polski ? :P 

@_mARk_

W wielkim uproszczeniu nie daje to ci nic bo to jest sztucznie dodane. Mi w mi5 jak to dodali nic się nie zmieniło ale teoretycznie masz większa kontrolę nad aparatem w aplikacjach trzecich. Zapomnij że to było dodane i tyle.

11 godzin temu, Acid napisał:

Bo masz Globala? Nikt nigdy nie napisał że to było dla Globala...

Nie wystarczy powiedzieć: funkcja ta nie występuje w wersji global beta?

Poza tym ilość wersji, to całe rozczłonkowani Androida to jedna wielka zmora. 

Może komuś się przyda.

Na moim MI5 zrobiłem tak:

Wgrałem przez twrp-3.1.1-0 nowe MIUI, potem wgrałem SuperSU w wersji 2.79 RS3, dalej reset i dłuższa chwila czekania. Po tym jak system wstał zrobiłem aktualizację SuperSU przez Google Play, po wejściu w SuperSU aktualizacja pliku binarnego reset i root gotowy.

Przy wgraniu od razu wersji 2.82 przez twrp SuperSU wywaliło że nie ma roota.

Nwm, ja zaistalowałem i wszystko śmiga.

Dobra, spróbowałem zainstalować jeszcze raz i teraz śmiga :) Poprzednio musiało coś pójść nie tak...

@DominikMIUI w wielkim uproszczeniu nie potrafisz koledze wytłumaczyć co to jest Camera2API, a wklejanie angielskiego cytatu z jakiegoś forum to żadna pomoc. Może kolega @galakty wam to wytłumaczy bo mi się nie che :P 

• Like 1

2 godziny temu, DominikMIUI napisał:

Mi w mi5 jak to dodali nic się nie zmieniło

Bo w apce MIUI i trybie auto nie widać różnicy. Zainstaluj Manual Camera, albo Camera FV-5, odpal api2 i zobacz różnice (pewnie i tak nie zauważysz).

Druga sprawa to ja nie wiem, czy te api2 jest pełne, bo przy pełnym teoretycznie powinny mieć wpływ na bitrate wideo itp, ale na MIUI pewnie i tak nie działa bo jest tryb "kompatybilny api2".

• Like 1

Redmi 4a. Bateria znów działa dobrze (na wcześniejszych wydaniu była nie do zatrzymania).

Może komuś się przyda.
Na moim MI5 zrobiłem tak:
Wgrałem przez twrp-3.1.1-0 nowe MIUI, potem wgrałem SuperSU w wersji 2.79 RS3, dalej reset i dłuższa chwila czekania. Po tym jak system wstał zrobiłem aktualizację SuperSU przez Google Play, po wejściu w SuperSU aktualizacja pliku binarnego reset i root gotowy.
Przy wgraniu od razu wersji 2.82 przez twrp SuperSU wywaliło że nie ma roota.

A ja z kolei zainstalowałem wersję 2.82 z TWRP i jest bez problemów

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Dnia 10.06.2017 o 16:53, Heisenberg napisał:

Jak przypuszczacie, za tydzień wrócą zaplanowane zadania?

Ależ mimo,  że nie są dostępne bezpośrednio nadal istnieją. Mi się załączają jak  mam 10 % baterii bo tak wcześniej ustawiłem. 

8 godzin temu, DominikMIUI napisał:

Camera API 2.0 is New API which allowing you  much better  camera control  by camera apps and also increase the performance of camera.

Camera API 2.0  is fast enough to take advantage of the full resolution of the sensor at 30 fps-burst mode. This means HDR or other such computational photography should be much "cheaper" to do on Android devices. The new API also allows for much more fine-grained control of the sensor, lens and flash per individual frame.

Camera API  provides support for YUV and Bayer RAW image files, which means get ready for third-party camera apps to push the limit even further on Android Phone , beyond even what the new stock camera software can do.

Tego się nie ustawia. Można powiedzieć że to jest jak zmiana wersji Androida w miui: miui 8 wygląda tak samo na 6 jak i na 7 ale 7 ma nowsze funkcje.

NIe jestem pewny, czy sam rozumiesz co skopiowałeś

Jakie nowsze funkcje i gdzie??

Napisałem, żę aplikacja w aparacie wygląda tak samo

Dziecko Neostrady i tyle

• Like 1

16 godzin temu, jacyj23 napisał:

Rozumiem, że root przeniosłeś z 6 na 7 Andka ?

Właśnie nie - dodałem na 7-mce przez poprzednie TWRP i później zaktualizowałem TWRP do najnowszego.

NIe jestem pewny, czy sam rozumiesz co skopiowałeś
Jakie nowsze funkcje i gdzie??
Napisałem, żę aplikacja w aparacie wygląda tak samo
Dziecko Neostrady i tyle

Bo są nowsze funkcje, jak chociażby tryb manualny. RAW, długość naświetlania, ISO i parę innych. Ale żeby je zobaczyć, trzeba użyć innej aplikacji. Nie tej tej z MIUI, bo ona tego nie obsługuje.

Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka

10 godzin temu, galakty napisał:

Bo w apce MIUI i trybie auto nie widać różnicy. Zainstaluj Manual Camera, albo Camera FV-5, odpal api2 i zobacz różnice (pewnie i tak nie zauważysz).

Druga sprawa to ja nie wiem, czy te api2 jest pełne, bo przy pełnym teoretycznie powinny mieć wpływ na bitrate wideo itp, ale na MIUI pewnie i tak nie działa bo jest tryb "kompatybilny api2".

No o tym mówię w dużym skrócie. Jak mam manuał camera to ja wywala bo to jest sztuczne api2 w mi

• Like 1

1 godzinę temu, gasie napisał:

Oj tam, teraz są dwudniowe ;) (MI5_7.6.10)

Wiadomo co tam było jeszcze "grzebnięte" że wyszedł re-upload?

44 minuty temu, QBAQ napisał:

Wiadomo co tam było jeszcze "grzebnięte" że wyszedł re-upload?

Teraz w MI 5 PRO jest: 

• 5 przełączników w rzędzie na rozwijanym pasku powiadomień 

Witam Was!

To mój pierwszy post chociaż od pewnego czasu śledzę forum. Aktualnie posiadam:

Redmi Note 3 Pro, wersja Android 6.0.1 MMB29M, MIUI 8.3 by xiaomi.eu 7.5.25 i tu nie stwierdziłem błędu.

Otóż dzisiaj po aktualizacji do wersji: MIUI 7.6.10, Android 6.0.1, ROM HMNote3Pro wersja kenzo przez TWRP 3.1.1, nie mam możliwości wejścia do "Opcje programistyczne" mimo uprawnień, że jestem programistą. Po prostu wycofuje mnie do dodatkowych ustawień. Podobną sytuację miałem z wersją MIUI 7.6.8. Na wersji 7.5.25 ta operacja działa poprawnie.

Sam proces aktualizacji przebiega bezproblemowo, podobnie jak przywrócenie z TWRP kopii zapasowej.

Dodatkowo mam roota i SuperSU Pro v2.82. Powstają pytania:

1. Czy coś źle robię (czy nie trzeba odinstalować wpierw roota i SuperSU - chociaż z 7.5.25 nie trzeba) a jeżeli tak to jak?

2. Czy błąd tkwi w  najnowszych dwóch wersjach aktualizacji i czy ktoś ma podobną sytuację i sobie poradził?

3. Może jeszcze coś innego?

Post dołączam do Aktualizacje MIUI by nic nowego nie tworzyć.

Pozdrawiam

BT w aucie przestaje działać po 5 min rozmowy... --> mnie słyszą, ja nie słyszę rozmówcy.... kurde blaszka ! :x

Guest
This topic is now closed to further replies.