ZduneX25

MIUI 7.6.8

Recommended Posts

38 minut temu, djs napisał:

Aktualnie twrp-3.1.1-0-natrium

Jak rotowałeś fona. W TWRP 3110 nie mam SuperU.

A po co wam to xposed? jakich modułów używacie? bo ja też używałem ale znalazłem odpowiedniki bez xposed i działają idealnie :)

A czy ktoś wynalazł sposób na blokowanie reklam? W androidzie 7 nie działa host z dodatków.

Lubię przejrzeć sadistica, ale tam są reklamy z paniami w negliżu (nie mam absolutnie nic przeciwko), a przeglądanie stron, gdzie przewijają się takie reklamy (będąc w miejscu publicznym) sprawia, że czuję się nieswojo.

• Like 3

MI aktualizacja na Redmi 3 Pro przebiegła bez problemu.Ale okazało się że nie mogę wykonać żadnego połączenia i wysłać jak i odebrać sms. Mimo że miałem za każdym razem pełen zasięg.Miał ktoś podobnie ?.Bo zastanawiam się nad drugim podejściem i nie wiem czy warto ?

MI5 zaktualizowane, nie widzę różnic. Faktycznie nie ma siatki ikon. Co jest grane, dlaczego? Mam Global Beta.

Edited by mark_Q

18 minut temu, don_kamillo napisał:

A czy ktoś wynalazł sposób na blokowanie reklam? W androidzie 7 nie działa host z dodatków.

Lubię przejrzeć sadistica, ale tam są reklamy z paniami w negliżu (nie mam absolutnie nic przeciwko), a przeglądanie stron, gdzie przewijają się takie reklamy (będąc w miejscu publicznym) sprawia, że czuję się nieswojo.

Zainstaluj roota i adaway :) to tyle mi blokuje reklamy w Chrome :)

Screenshot_2017-06-10-17-33-46-471_org.adaway.png

• Like 4

1 godzinę temu, jacyj23 napisał:

Jak rotowałeś fona. W TWRP 3110 nie mam SuperU.

Najpierw miałem wgrane twrp - ZCX-TWR-3.0.2-X-MI5SPlus-Natrium-16.12.26 i po wgraniu ostatniej aktualizacji zrootowałem system. Później zaktualizowałem twrp do wersji 3.1.1-0-natrium. Rzeczywiście w tym najnowszym nie ma już możliwości rootowania telefonu.

21 godzin temu, Szuja napisał:

U mnie po polsku.

Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka

Dnia 9.06.2017 o 18:25, Direct napisał:

Potwierdza ktoś ustawienia po angielsku?

W końcu jak wgrałem reupload o którym pisał @Direct wszystko lata jak marzenie

błedy na mi5s:

jak się wejdzie w ustawieniach w tryb jednej dłoni to animacja która ilustruje jak to działa teraz jest przyśpieszony jakieś 10x względem tego co było.

podobnie animacja w antywirusie, teraz po prostu jest to zielony szybko migający kolor zamiast normalnej animacji tak wcześniej.

czy to tylko u mnie?

a co na razie zobaczyłem że poprawione:

czytnik linii papilarnych. lekkie muśnięcie palcem i telefon jest odblokowany w ułamku sekundy. nie ustawiałem odcisków ponownie jakby co.

poprzednie wersje miały błąd jak się używało blokady aplikacji - jak miało się jakąś aplikacje zablokowaną i zablokowany ekran to nie można było ekranu odblokować odciskiem palca dopóki apka z blokadą nie poszła w tło.

poprzednie wersje miały błąd z asystentem google - blokada ekranu zmieniała asystenta na chińskiego.

i to tyle.

bateria w idle jak żarła tak żre niestety.

@MD13 póki co wszystko ok. To co zniknęło to nie wróciło Już się przyzwyczaiłem, ba, jeszcze bardziej mi się teraz podoba. O rotacji napiszę koło czwartku. Co do BT to teraz sprawdzałem i przez 34 minuty włączony był BT i słuchawki na niego plus odtwarzacz miui. Stan baterii na początku 56%. Poniżej zrzuty ekranu.
f03696e84afba5b445f563901119305b.jpge06de6894649552cfedbdc1e3cc38c86.jpg

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Ktoś może instalował na mi4 i może podzielić się opinią? Dziękuję. :)

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

2 godziny temu, moth napisał:

czytnik linii papilarnych. lekkie muśnięcie palcem i telefon jest odblokowany w ułamku sekundy. nie ustawiałem odcisków ponownie jakby co.

poprzednie wersje miały błąd jak się używało blokady aplikacji - jak miało się jakąś aplikacje zablokowaną i zablokowany ekran to nie można było ekranu odblokować odciskiem palca dopóki apka z blokadą nie poszła w tło.

poprzednie wersje miały błąd z asystentem google - blokada ekranu zmieniała asystenta na chińskiego.

Potwierdzam jak wyżej, czujnik teraz działa piekielnie szybko.

Mam problem z powiadomieniami nie pojawiają mis ię ani na belce powiadomień, ani na ekranie blokady, mimo że mam nadane uprawnienia aplikacji, co jest grane ?

Zaktualizowałem do najnowszej wersji rom mojego mi4 i teraz cały czas wyrzuca mi błąd jak włączam messenger i nie działa apka! Co mam zrobić? 

A może to kwestia samego messengera, bo ja nie robiłam aktualizacji roku i też mi dziś strasznie crashuje komunikator.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

5 godzin temu, DominikMIUI napisał:

A po co wam to xposed? jakich modułów używacie? bo ja też używałem ale znalazłem odpowiedniki bez xposed i działają idealnie :)

to znajdź mi odpowiedniki xMIUI. I spotify skip. I youtube adaway.

Czy ktoś wie czy w Mi6 RAW da się robić w appce systemowej aparatu czy trzeba instalować coś zewnętrznego ? Niestety nie mogę znaleźć żadnej opcji od tego w kamerze Xiaomi...

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

2 godziny temu, Blom napisał:

to znajdź mi odpowiedniki xMIUI. I spotify skip. I youtube adaway.

Zara ci wrzucę jak to zrobić Spotify wystarczy wpisać Spotify mod APK xmiui nie ma a yt adaway razem z background Play mam na stałe zaraz doedytuje linka do yt jak to zrobic

Masz linka do yt 2 link w opisie 

1 godzinę temu, Tymcio napisał:

Czy ktoś wie czy w Mi6 RAW da się robić w appce systemowej aparatu

Raw z telefonu nie ma sensu. Jeżeli kupiłeś xiaomi z bebechami S8 a nawet lepszymi za połowę ceny i liczysz na zbędne bajery to da się Open camera z sklepu Play ale i tak jakość jest fatalna 

Edited by DominikMIUI
Głupia autokorekta
  • Like 1

Raw z telefonu nie ma sensu. Jeżeli kupiłeś xiaomi z bebechami S8 a nawet lepszymi za połowę ceny i liczysz na zbędne bajery to da się Open camera z sklepu Play ale i tak jakość jest fatalna 

Nie pytam się o to czy ma sens, tylko jak to włączyć w kamerze systemowej ;)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

12 godzin temu, djs napisał:

Najpierw miałem wgrane twrp - ZCX-TWR-3.0.2-X-MI5SPlus-Natrium-16.12.26 i po wgraniu ostatniej aktualizacji zrootowałem system. Później zaktualizowałem twrp do wersji 3.1.1-0-natrium. Rzeczywiście w tym najnowszym nie ma już możliwości rootowania telefonu.

Rozumiem, że root przeniosłeś z 6 na 7 Andka ?
Ja wgrałem SuperSU najnowsze przez TWRP i działa
Suwak jasności gdzieś, w którymś momencie, zaczął działać tak jak w poprzedniej wersji - prawidłowo.

Panowie czytaliście najnowsze wieści z en.miui
"Important message:
Since the very beginning of 2017,our developers have been putting strenuous efforts on MIUI optimizations. To ensure a successful result, the dev. team will be entering a closed developing phase, concentrating on improving users experience.

As a result of a carefully discussed decision, starting from 12th of June, 2017. Some devices will be suspended from regular China Developer/Alpha ROM updates (Stable ROM will not be effected of this decision). This progress will be lasting for a while. Please check the announcement regularly for any updates.

Devices which will not be effected by this decision.
Mi 6 / Mi Note 2 / Mi MIX / Mi 5c / Mi 5s / Mi 5s Plus / Mi 5 / Mi 4S / Mi 4c / Mi Max 2 / Mi Max 64G(128G) / Mi Max 32G / Mi Note Prime / Redmi Note 4X/Qualcomm / Redmi 4X

Other devices will be temporarily suspended from regular China Developer/Alpha ROM Update.
Thank you for your understanding and pardon. Please be patient and we will bring you better MIUI for sure."

Część urządzeń nie będzie miała cotygodniowych aktualizacji. Czyżby za dużo urządzeń do regularnych aktualizacji i nie dają rady Chińczycy

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

@Up raczej nie bo oficjalnie nie powiedzieli, że to są ostatnie wydania Romów i ruszają prace nad MIUI 9

i to tyle.
bateria w idle jak żarła tak żre niestety.

Na Mi 5s Plus też czytnik lepiej działa jakby, szybciej niż wcześniej. A z tą blokadą aplikacji to nawet nie wiedziałem, że naprawili, sprawdziłem u siebie i faktycznie, chwała im za to bo wkurzające to trochę było.
Zrobiłem aktualizację na 5s plus, wszystko wygląda ok, ale czy może ktoś wyjaśnić czemu straciłem opcję płacenia telefonem w sklepach. Na wcześniejszej wersji (jakaś z lutego) nie miałem tego problemu.

Dziwne, ja normalnie płaciłem wczoraj dwa razy. Sprawdź czy masz poprawne ustawienia płatności w Ustawienia-Więcej.

Zrobiłem aktualizację na 5s plus, wszystko wygląda ok, ale czy może ktoś wyjaśnić czemu straciłem opcję płacenia telefonem w sklepach. Na wcześniejszej wersji (jakaś z lutego) nie miałem tego problemu.

Ponieważ najprawdopodobniej nie masz pojęcia jak to działa i czemu miałeś to działające wcześniej. Zapoznaj się z postem na miuipolska od Android Pay i wykonaj poradnik krok po kroku a będzie działać. Wiem bo specjalnie dla natrium poprawiłem patcha na safety net.
MI5 zaktualizowane, nie widzę różnic. Faktycznie nie ma siatki ikon. Co jest grane, dlaczego? Mam Global Beta.

Bo masz Globala? Nikt nigdy nie napisał że to było dla Globala...

Zainstalowałem i telefon teraz głupieje. Na początku wyskoczyło powiadomienie że system nie odpowiada. Cy mogę wrócić się teraz do poprzedniej wersji bez robienia wipe? Redmi 4 pro

Dnia 9.06.2017 o 19:48, hoolgerr napisał:

Redmi Note 4 - Nikiel, chodzi bez problemu 0 crashów od rana. Responsywność do poprzedniej wersji wzrosła bardzo, duży +++

Zaplanowane działania sa u ciebie?

Załadowało mi do pulpitu i się zawiesił, nic nie mogłem zrobić. 

Edit.  Przywróciłem do poprzedniej wersji z wipe żeby żadnych problemów nie było. Jeśli ktoś ma redmi 4 pro to niech przemyśli aktualizacje ;p 

Edited by maciek253
  • Like 1

Moje obserwacje Redmi 3S:

- bateria trzyma dobrze, 32 godziny, a mam jeszcze 56% z czego 5 godzin 40 minut na wyświetlaczu ale to żadna rewelacja bo wcześniej też tak miałem

- odblokowanie palcem....działa jak chce, po dłuższej bezczynności przeważnie nie

- pasek rozwijanych powiadomień: nie wyrównali tła do szerokości 5 ikon (zostało jak do 4)

- blokowanie numerów: dalej nie blokuje 4 cyfrowych, ostatnia wersja która blokowała to 7.4.21

Wniosek: wracam znowu do 7.4.21 bo tam wszystko działa

Dziękuję xiaomi za to że w końcu skupili się na urządzeniach nowych a nie na starych. Mam nadzieję że przestaną wydawać aktualizacje na wszystkie telefony poniżej nougata. To jest rewolucja:

-albo nowe telefony działają rewelacyjnie a stare dostają ostatniego stable bez bugów i też wszyscy szczęśliwi 

-albo wszyscy mają aktualizacje i co chwila coś nie działa 

3 godziny temu, maciek253 napisał:

Załadowało mi do pulpitu i się zawiesił, nic nie mogłem zrobić. 

Edit.  Przywróciłem do poprzedniej wersji z wipe żeby żadnych problemów nie było. Jeśli ktoś ma redmi 4 pro to niech przemyśli aktualizacje ;p 

Nwm, ja zaistalowałem i wszystko śmiga.

Ludzie, co to jest to Camera2API ? Przeszukuję fona - brak. W ustawieniach - brak, a w aparacie w MI6 bez zmian?

Dziękuję!

Nie wiem, czy dokładnie od tej wersji 7.6.8, ale przed chwilą zauważyłem, że nie mogę przesłać przez BT żadnego pliku znajdującego się na karcie SD. Po wybraniu komu wysłać, dostaję komunikat "Nie przesłano pliku nieznany plik". Jeśli plik znajduje się w pamięci wewnętrznej wysyła się przez BT bez problemu. Kiedyś wysyłałem przez BT pliki leżące na karcie SD, przynajmniej tak mi się wydaje.

6 godzin temu, grzegorz.lki napisał:

Panowie czytaliście najnowsze wieści z en.miui
"Important message:
Since the very beginning of 2017,our developers have been putting strenuous efforts on MIUI optimizations. To ensure a successful result, the dev. team will be entering a closed developing phase, concentrating on improving users experience.

As a result of a carefully discussed decision, starting from 12th of June, 2017. Some devices will be suspended from regular China Developer/Alpha ROM updates (Stable ROM will not be effected of this decision). This progress will be lasting for a while. Please check the announcement regularly for any updates.

Devices which will not be effected by this decision.
Mi 6 / Mi Note 2 / Mi MIX / Mi 5c / Mi 5s / Mi 5s Plus / Mi 5 / Mi 4S / Mi 4c / Mi Max 2 / Mi Max 64G(128G) / Mi Max 32G / Mi Note Prime / Redmi Note 4X/Qualcomm / Redmi 4X

Other devices will be temporarily suspended from regular China Developer/Alpha ROM Update.
Thank you for your understanding and pardon. Please be patient and we will bring you better MIUI for sure."

Część urządzeń nie będzie miała cotygodniowych aktualizacji. Czyżby za dużo urządzeń do regularnych aktualizacji i nie dają rady Chińczycy

Bardzo dobrze. Przynajmniej nie będzie mnie kusiło robić update do co raz gorszych i okrojonych wersji miui

• Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.