ZduneX25

MIUI 7.6.8

Recommended Posts

15 minut temu, Grzesiuso napisał:

MI 5 Messenger też nie działa po najnowszej aktualizacji.

Naprawiłem to...?

Znaczy nie wiem co się stało, usunąłem Messengera, zainstalowałem jeszcze raz. Zniknął mi "Mój dzień" i nie wywala już

Na Kenzo nie działają ( nie zmieniają się) codzienne ekrany blokady pomimo możliwości różnych ustawień. Ktoś może potwierdzić czy to tylko u mnie?

U mnie nie widzi sieci komórkowej. Kartę widzi. Na belce jest sygnał. Zadzwonić nie można :-(

Sieć telefonii komórkowej niedostepna.
Pomysły ?

Błąd powstaje dopiero po zrootowaniu przez TWRP.
Wracam na 6.

Edited by jacyj23

Zaktualizowałem mój telefon mi5s plus do wersji 7.6.8 na androidzie 7.0. Po wgraniu aktualizacji przez TWRP telefon się uruchomił i w ustawieniach mam: wersja android 7.0 NRD90M. Najciekawsze jest to, że twrp został a bootloader ma status odblokowany. Nie musiałem ani odblokowywać ponownie bootloadera ani wgrywać nowego twrp - tak ma być? 
Jak na razie wszystko działa prawidłowo ... 

Kolego a gdzie masz informację, że powinno być inaczej. Tłumaczyłem to wielu osobom już milion razy...
Pytanie ogólne - pierwszy raz wgrywałem rom od MIUIPolska i jest to akurat MIUI 7.6.8.
Czy z aplikacji Google zawsze jest tylko sklep, a resztę trzeba samemu dogrywać (mapy, drive etc) czy może ta wersja jest w jakiś sposób "uboższa"? 

Miuipolska są podstawowe aplikacje Google. Resztę śmieci można samodzielnie zainstalować.
Dokładnie tak, od dłuższego czasu mam global dev. O ile działanie jest ok i bateria też to tłumaczenie zaczyna się robić porażką. Nie wiem kto tam tłumaczy ale jest duża różnica między xiaomi.eu a global dev pod tym względem. Przypuszczam że Ty [mention=1160]Acid[/mention] nie masz z tym nic wspólnego.

Nie mam. Tam tłumaczy kto inny.

33 minuty temu, DominikMIUI napisał:

Zobacz czy masz imei. Jak pisze unknown albo Zera to się szykuj na wydatek koło 200zł

MEID, IMEI1 i IMEI2 są :) czekam na dalsze propozycje :D

Mi5sPlus prośba o sprawdzenie przez innych.

Aktualizacja przebiega OK sieć komórkowa działa.

Po zrotowaniu przez TWRP sieć telefonii komórkowej niedostępna.

Może ktoś potwierdzić że root psuje sieć komórkową.

8 godzin temu, wujek22 napisał:

U mnie działa bez problemu xposed. Na forum jest działająca wersja

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Możesz wskazać gdzie? Szukajka wywala milion tematów o xposed.

Z tego co ja zauważyłem po przejściu na najnowszą wersję w Mi 5S Plus to przełącznik auto jasności zaczął działać inaczej - wcześniej było tak, że bez auto miałem na minimum, a auto na połowę mniej więcej i fajnie się między tym przełączało. A teraz niestety kliknięcie nie zmienia poziomu jasności. Ale to kojarzy mi się, że już coś takiego było.

Ogólnie ostatnie zmiany na duży minus - wywalona widoczność bluetooth (nadal zwracam się z pytaniem czy da się jakoś włączyć żeby był niewidoczny przy włączonym bluetooth?), wywalone zaplanowane zadania (chociaż one działają nadal, wiec może kwestia wywalenia ustawień "przez przypadek") no i ta auto jasność, która zaczęła być trochę bez sensu teraz.

2 minuty temu, grzybiarz91 napisał:

Z tego co ja zauważyłem po przejściu na najnowszą wersję w Mi 5S Plus to przełącznik auto jasności zaczął działać inaczej - wcześniej było

Potwierdzam z tym przełącznikiem jasności. 

Bo Super su musi być pod Androida 7.
Z tego co ja zauważyłem po przejściu na najnowszą wersję w Mi 5S Plus to przełącznik auto jasności zaczął działać inaczej - wcześniej było tak, że bez auto miałem na minimum, a auto na połowę mniej więcej i fajnie się między tym przełączało. A teraz niestety kliknięcie nie zmienia poziomu jasności. Ale to kojarzy mi się, że już coś takiego było.
Ogólnie ostatnie zmiany na duży minus - wywalona widoczność bluetooth (nadal zwracam się z pytaniem czy da się jakoś włączyć żeby był niewidoczny przy włączonym bluetooth?), wywalone zaplanowane zadania (chociaż one działają nadal, wiec może kwestia wywalenia ustawień "przez przypadek") no i ta auto jasność, która zaczęła być trochę bez sensu teraz.

Ponieważ w Androidzie 7 jest inny algorytm. Miui o tym mówiło przy Mi5.
  • Like 1

6 minut temu, maciek253 napisał:

Czyli nie opłaca się aktualizować? Czy ktoś posiada na Redmi 4 Pro i się może wypowiedzieć? emoji4.png

Mam i narazie jest spoko

• Like 1

22 godziny temu, painball napisał:

RN 4X Global. Nie wstaje po aktualizacji przez apkę aktualizacji oraz TWRP. Trzeba robić powrótkę do poprzedniej wersji. TZN wstaje ale przy odblokowaniu telefonu znakiem wysypuje system miui.com costamdalej ale nie widać :P

Ktoś coś? ;P Bo na niewstające 7.6.8 zrobiłem dirty flasha miui polska 7.5.25 i dalej wszystko gra :P

pierwsze wrażenie z aktualizacji mi5s - już i tak świetny czytnik linii papilarnych działa jeszcze dokładniej.

teraz ładuję baterię do fulla i będę sprawdzał czy coś z tym zużyciem w idle zrobili w końcu.

no i w końcu naprawiony na xiaomi.eu asystent google, nie przestawia się już sam

koledzy jakiś czas temu ktoś napisał na forum i szukam ale nie potrafię teraz tego znaleźć :(

po wykonaniu kopii w TWRP która zajmuje ładnych parę giga gdzie w telefonie mogę ją znaleźć żeby ją usunąć ?

Na MI5 wywalało fb/Messengera Wipe Cache/Dalvik zrobiło robotę.

Wysłane z Mi5 Pro

koledzy jakiś czas temu ktoś napisał na forum i szukam ale nie potrafię teraz tego znaleźć
po wykonaniu kopii w TWRP która zajmuje ładnych parę giga gdzie w telefonie mogę ją znaleźć żeby ją usunąć ?

No to usuń ja z poziomu twrp. Wejdź w przywróć zaznacz która kopie chcesz usunąć i usuń.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

4 minuty temu, Lejna napisał:

koledzy jakiś czas temu ktoś napisał na forum i szukam ale nie potrafię teraz tego znaleźć :(

w folderze TWRP

pierwsze wrażenie z aktualizacji mi5s - już i tak świetny czytnik linii papilarnych działa jeszcze dokładniej.
teraz ładuję baterię do fulla i będę sprawdzał czy coś z tym zużyciem w idle zrobili w końcu.
no i w końcu naprawiony na xiaomi.eu asystent google, nie przestawia się już sam

Poważnie? Wszystko ok? Sprawdzałeś gps i Bluetooth? Używasz słuchawki Bluetooth? Zobacz czy wszystko z tym ok? Po instalacji 7 na mi5 miałem z tym jazdę. Nieprawidłowo działała słuchawka i zestaw głośnomówiący. Teraz na mi5s wszystko jest ok, boje się sprawdzić 7. Chyba, ze bezproblemowo mozna wrócić na 6. Aha podczas instalacji robiłeś wipe?

6 minut temu, Mariusz Kowalski napisał:

No to usuń ja z poziomu twrp. Wejdź w przywróć zaznacz która kopie chcesz usunąć i usuń.

Dzięki

4 minuty temu, Mariusz Kowalski napisał:

Poważnie? Wszystko ok? Sprawdzałeś gps i Bluetooth? Używasz słuchawki Bluetooth? Zobacz czy wszystko z tym ok? Po instalacji 7 na mi5 miałem z tym jazdę. Nieprawidłowo działała słuchawka i zestaw głośnomówiący. Teraz na mi5s wszystko jest ok, boje się sprawdzić 7. Chyba, ze bezproblemowo mozna wrócić na 6. Aha podczas instalacji robiłeś wipe?

gps bez zmian, bluetooth używam tylko do smartbanda i z tym nie ma problemów. zrób sobie backupa i śmiało możesz aktualizować. na razie na żaden z problemów które miałem z 7 na mi5 nie natknąłem się.

nigdy nie robię wipe

@Acid Dostałem 1 pkt karny za spam na forum za temat o mi5. Mam do Ciebie pytanie bo nie mogę znaleźć takiego problemu na necie. Mam problem przy nagrywaniu filmów dolna belka jest pół-przeźroczysta że widać 16:9 kadr a jak zacznę nagrywać robi się czarna i widzę nagrywane wideo w 4:3 :( ale w galerii normalnie się zapisuje 16:9... (wydaje mi się za to że autofocus działa dużo szybciej i celniej)

gps bez zmian, bluetooth używam tylko do smartbanda i z tym nie ma problemów. zrób sobie backupa i śmiało możesz aktualizować. na razie na żaden z problemów które miałem z 7 na mi5 nie natknąłem się.
nigdy nie robię wipe

No to sprawdzę. Z mibandem było ok. Problem był z zestawami i słuchawkami. Nie dało się tego używać. Dużo jeżdżę i to była dyskwalifikacja 7 na mi5.

Na MI5 wywalało fb/Messengera Wipe Cache/Dalvik zrobiło robotę.

Wysłane z Mi5 Pro

U mnie działa ale problem tylko z siatka ikon

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

U mnie działa ale problem tylko z siatka ikon

A nie wiem o chodzi z tą siatka. Używam Nova Launcher prime

Wysłane z Mi5 Pro

4 godziny temu, grbrandys napisał:

W mi5 nie ma wyboru siatki ikon3e854e2f8408ad9316eea7989371884e.jpg

Jak nie ma jak jest::)

Ja mam.

3 godziny temu, jacyj23 napisał:

U mnie też tak było. Wgrałem rom jeszcze raz i na końcu zrobiłem Wipe Cache/Dalvik - wszystko działa prawidłowo.

59 minut temu, djs napisał:

U mnie też tak było. Wgrałem rom jeszcze raz i na końcu zrobiłem Wipe Cache/Dalvik - wszystko działa prawidłowo.

Jaką masz wersję TWRP ?

Ktoś znalazł działające xposed pod redmi 3s? Android bez modułów jest smutny.

• Like 1

Na tej też system nie rusza. Ciekawe co skopano w MIUI i czy to naprawią, czy trzeba się już pożegnać z xposed? :/

6 minut temu, wujek22 napisał:

macie działające Xposed Link a tu jest oficjalny temat klik

No właśnie z tej korzystałem zawsze, a teraz mam bootloopa :(

47 minut temu, jacyj23 napisał:

Jaką masz wersję TWRP ?

Aktualnie twrp-3.1.1-0-natrium

• Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.