ZduneX25

MIUI 7.6.8

Recommended Posts

Błąd w Redmi 3S: jak jest w zasięgu LTE i przychodzi połączenie wskakuje na G, po zakończeniu połączenia nie przeskakuje na LTE, tylko pokazuje dalej G mimo, że już jest w innym zasięgu(HSPA lub LTE)- można to poznać przy teście w speedtest. Raczej  mało prawdopodobne, że w G jest prędkość 30mbps :D

w końcu działa miracast...

ciekawe jak bateria będzie, bo poprzedni kicha

zaplanowane zadania - co to komu przeszkadzało ??:x

Właśnie skończyłem aktualizację na RN3P i są po polsku. Czyli był to błąd tylko na Redmi 3, jest już zresztą dostępny reupload, który to naprawia.

4 godziny temu, Sephriot napisał:

@Acid, jak chińczycy poprawią romy:

"Update for Mi 6 / Mi 5 / Mi 5C / Mi 4S / Mi 4c / Redmi Note 3 Qualcomm / Redmi Note 4 / Redmi Pro / Redmi 4A suspended due to possible system crash issue. We are investigating the issue now, please wait for further announcement."

będzie reupload romów xiaomi.eu, czy Wasze ranne wersje są wolne od potencjalnego problemu? 

Redmi Note 4 - Nikiel, chodzi bez problemu 0 crashów od rana. Responsywność do poprzedniej wersji wzrosła bardzo, duży +++

Stwierdzam brak kręcącego się kółka na górnym pasku, gdy telefon coś synchronizuje. Od kilkunastu wersji to było.

Czy w Mi5s jest możliwość zmiany siatki pulpitu? Nigdzie nie widzę tej opcji. 

W moim mi 5s po aktualizacji, nie działa czytnik palca, wyświetla się ciągle brak karty sim, muszę robić full wipe, nie ma innej opcji ?

• Like 1

34 minuty temu, djcrazy napisał:

W moim mi 5s po aktualizacji, nie działa czytnik palca, wyświetla się ciągle brak karty sim, muszę robić full wipe, nie ma innej opcji ?

Raczej Full Wipe i módl się żeby pomogło, już raz miałem podobną akcję aż wcięło mi IMEI ;)

Ciekawe czy poprawili smart locka. Na ostatniej wersji przed andkiem 7 musiałem odblokowywać telefon nawet w zaufanych lokalizacjach :(

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Gdzie jest ta opcja planowania sms bo nigdzie jej nie widzę? Redmi 3S.

Lol co te Xiaomi robi z Global dev to ja nie wiem. Mam na MiNote 2 testowo 7.6.8 i ot tak przychodzi aktualizacja kalendarza przez tą nową funkcję aktualizacji aplikacji systemowych. No i nowa wersja zmienia język aplikacji na angielski (!). Owszem można odinstalować aktualizację ale po jakimś czasie aplikacja znowu się zaktualizuje. Jakaś porażka...

No i te dziwnie długie, polskie tłumaczenia, i wiele miejsc po angielsku.

• Like 4

Zaktualizowałem mój telefon mi5s plus do wersji 7.6.8 na androidzie 7.0. Po wgraniu aktualizacji przez TWRP telefon się uruchomił i w ustawieniach mam: wersja android 7.0 NRD90M. Najciekawsze jest to, że twrp został a bootloader ma status odblokowany. Nie musiałem ani odblokowywać ponownie bootloadera ani wgrywać nowego twrp - tak ma być? 

Jak na razie wszystko działa prawidłowo ... 

Edited by djs

działa wam xposed? U mnie wisi na logo. Moze jest jakaś nowa wersja od SolarWareza, która działa?

37 minut temu, Blom napisał:

działa wam xposed? U mnie wisi na logo. Moze jest jakaś nowa wersja od SolarWareza, która działa?

No też to zauważyłem. SolarWarez już chyba od roku nie aktualizuje Xposeda. 

U mnie działa bez problemu xposed. Na forum jest działająca wersja

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Pytanie ogólne - pierwszy raz wgrywałem rom od MIUIPolska i jest to akurat MIUI 7.6.8.

Czy z aplikacji Google zawsze jest tylko sklep, a resztę trzeba samemu dogrywać (mapy, drive etc) czy może ta wersja jest w jakiś sposób "uboższa"? 

Na miuipolska tylko sklep jest a resztę trzeba pobierać

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

1 godzinę temu, Subolt napisał:

Pytanie ogólne - pierwszy raz wgrywałem rom od MIUIPolska i jest to akurat MIUI 7.6.8.

Czy z aplikacji Google zawsze jest tylko sklep, a resztę trzeba samemu dogrywać (mapy, drive etc) czy może ta wersja jest w jakiś sposób "uboższa"? 

Pobierasz to co potrzebujesz. Za dużo Googlowskiego syfu to niezdrowo.

• Like 1

Dalej nie działa mi internet przez GSM. Mam robić full wipe czy ma ktoś jakieś inne sugestie? Pierwszy raz mam jakiś poważny błąd po aktualizacji :(

Zaktualizowałem do najnowszej wersji rom mojego mi4 i teraz cały czas wyrzuca mi błąd jak włączam messenger i nie działa apka! Co mam zrobić? 

Zacząłbym od przeinstalowania aplikacji. Jak nie pomoże, to przywróć kopię z TWRP i spróbuj jeszcze raz zainstalować ROM.

Dalej nie działa mi internet przez GSM. Mam robić full wipe czy ma ktoś jakieś inne sugestie? Pierwszy raz mam jakiś poważny błąd po aktualizacji

A może operator którego masz kartę ma awarię. Sprawdzałeś na stronie operatora?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

8 godzin temu, Acid napisał:

Lol co te Xiaomi robi z Global dev to ja nie wiem. Mam na MiNote 2 testowo 7.6.8 i ot tak przychodzi aktualizacja kalendarza przez tą nową funkcję aktualizacji aplikacji systemowych. No i nowa wersja zmienia język aplikacji na angielski (!). Owszem można odinstalować aktualizację ale po jakimś czasie aplikacja znowu się zaktualizuje. Jakaś porażka...

No i te dziwnie długie, polskie tłumaczenia, i wiele miejsc po angielsku.

Dokładnie tak, od dłuższego czasu mam global dev. O ile działanie jest ok i bateria też to tłumaczenie zaczyna się robić porażką. Nie wiem kto tam tłumaczy ale jest duża różnica między xiaomi.eu a global dev pod tym względem. Przypuszczam że Ty @Acid nie masz z tym nic wspólnego.

12 godzin temu, Direct napisał:

Właśnie skończyłem aktualizację na RN3P i są po polsku. Czyli był to błąd tylko na Redmi 3, jest już zresztą dostępny reupload, który to naprawia.

A gdzie można dopaść ten reupload?

27 minut temu, grzegorz.lki napisał:

A może operator którego masz kartę ma awarię. Sprawdzałeś na stronie operatora?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Nie ma opcji. Mam dwie SIM z poprawnymi ustawieniami i na żadnej nie działa internet.

9 godzin temu, Acid napisał:

Lol co te Xiaomi robi z Global dev to ja nie wiem.

Ja też. Z tym kalendarzem to porażka, on jest częściowo po angielsku, ale to co zrobili z global dev 7.6.7 dla Redmi 3s to już zupełne jaja (wydany dzień wcześniej niż dla reszty tel). Telefon żyje własnym życiem, niektóre aplikacje same uruchamiają się w tle (bez dodania do autostartu). Nawet po ręcznym zamknięciu po kilku minutach same się losowo uaktywniają, pokazują powiadomienia na pasku. Nigdy na żadnym romie czegoś takiegi nie widziałem.To oczywiście powoduje że tel jest ciągle wybudzony. A ustawień BT nie zmienili, zaplanowane zadania są, a rom wrzucili razem z opisem zmian z innymi romami 7.6.8.

Edited by FromWP

25 minut temu, Guziel napisał:

A gdzie można dopaść ten reupload?

Po prostu pobierz jeszcze raz ROM, został podmieniony na serwerze: https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=187945. Zwróć uwagę, że ROM do Redmi 3 (HM3) ma datę uploadu kilka godzin późniejszą, niż pozostałe, bo to właśnie reupload.

• Like 1

18 minut temu, szymam napisał:

@Acid pomóż, na MiPadzie 2 zaczęło wywalać Messengera co 30 sekund:

Mam identyczny problem na Redmi 4A, zrobiło się to dokładnie przed chwilą.

Wywaliło mi sklep play a teraz co chwilę wywala Messengera

2 godziny temu, Kamil33 napisał:

Mam identyczny problem na Redmi 4A, zrobiło się to dokładnie przed chwilą.

Wywaliło mi sklep play a teraz co chwilę wywala Messengera

MI 5 Messenger też nie działa po najnowszej aktualizacji. Reinstalacja pomogła, działa.

Edited by Grzesiuso

1 godzinę temu, rock'n'rolla napisał:

Nie ma opcji. Mam dwie SIM z poprawnymi ustawieniami i na żadnej nie działa internet.

Zobacz czy masz imei. Jak pisze unknown albo Zera to się szykuj na wydatek koło 200zł

Guest
This topic is now closed to further replies.