Madliszka

Xiaomi WiFi router

Recommended Posts

Witajcie! Otóż przymierzam się do kupna nowego routera i rzucił mi się w oczy router od Xiaomi.

http://www.ibuygou.com/p-original_xiaomi_mi_wireless_router-6049-usd.html

Będzie on działał bez problemu w Polsce ? I jak to jest, gdyż obsługuje on standard ac, a jak wiadomo nie każdy laptop/telefon to obsługuje. Czy będzie on działał również, ze starszymi urządzeniami ?

@edit

Przeszukalem internet i poczytalem o tym standardzie, podobno ma dzialac tylko tyle ze z maksymalna prędkością karty sieciowej. Myslicie, ze ten router to dobry zakup? Pelnilby u mnie funkcje dysku sieciowego, na ktorym trzymalbym praktycznie większość danych, takich jak muzyka/filmy/zdjecia i pewnie od razu na niego pobieralbym wieksze pliki.

Edited by Madliszka

Router fajny i w ogóle sam go sobie kiedyś załatwię. Będzie działać w Polsce bo.. czemu miałby nie działać?

Jeśli AC nie obsługuje telefon/komputer to nic, przecież laptop łączy się z maksymalną prędkością i standardem wbudowanej karty sieciowej. Jak masz Wi-Fi N to AC nie będzie - to oczywiste. To samo z internetem. Jak masz UPC 60Mbit to taki router to za dużo. Ale jak masz UPC 250Mbit to już router jest całkiem przydatny i poradzi sobie z takimi prędkościami.  

Tylko jest jedno ale. Na chwilę obecną interfejs www jest wyłącznie po Chińsku. Kolega portuje OpenWRT i też przetłumaczył UI na angielski. Ale nie ma chyba jeszcze gotowej paczki do instalacji.

Ja się obawiam o hałas ale to dowiem się od kolegi. 3.5 calowe dyski są bardzo głośne. Ja mam małe mieszkanie i akurat router jest w pokoju gdzie śpię i oglądam tv. Do obecnego routera Asusa mam podłączony 2,5 calowy dysk i go też lekko słychać jak szumi.

Wysłane z MI3

No dla mnie jest tylko wazna wymiana plikow pomiedzy routerem a urzadzeniem. Moj internet ma teraz 10 Mb/s wiec jest to strasznie malo, biorac pod uwage ze mieszkam we Wroclawiu. A jak z clem ? Wysylaja jako gift tak samo jak telefony? Btw. mozna skontaktowac sie z Xiaomi, zeby wyslali SC do oprogramowania tego routera zebym mogl go przetlumaczyc?

@edit

A moze lepiej kupic z tej strony:

http://www.spemall.com/Xiaomi-Mi-WiFi-Router-1-7GHz-Qualcomm-Snapdragon-600-Quad-Core_g.html

Jest 20 $ tansze to bedzie akurat na wysylke dhlem. Z tego co tu czytam to ludzie polecaja i podobno z tax free jest lepiej niz na ibuygou.

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka

Edited by Madliszka

Znalazlem oprogramowanie do tego routera w formacie .bin. probowalem przetlumaczyc hex editorem, wyrazy w ludzkim jezyku wyswietlane sa normalnie, jednak krzaczki nie wyswietlaja sie. Uzywam programu hex edit, zmienilem czcionke na chinska jednak dalej nic...

Tapnięte z mojego Note 2 LTE.

Lol... hex editorem?

Ładnie.. ale to tak się nie robi.
Zostaw lepiej sprawę ludziom którzy już sie za to zabrali i wiedzą jak przetłumaczyć soft. Zmarnujesz tylko czas.

No chyba, że masz wiedzę w temacie to skompiluj OpenWRT.

Nikt nie wykazuje inicjatywy z tego co szukalem. Z tego co ogarnialem to powinienem najpierw to jakos zdekompilowac i dopiero wtedy zaczac to edytowac. A to jest raczej niemożliwe.

To, że nie ma tego publicznie na forum nie znaczy, że nikt nie pracuje. Mark Hedley z xiaomi.eu juz przetłumaczył soft na angielski, jednak to tylko nadpisanie chińskiego tłumaczenia (hardcoded). Teraz portuje OpenWRT. Poza tym czekamy na ruch od Xiaomi. Mieli wydać zestaw narzędzi i pomoce do robienia własnych kompilacji.

Z chęcią zajął bym się tłumaczeniem na Polski, jednak na pewno same checi nie wystarczą, żeby dostac ten zestaw narzędzi. Prędzej sam przeportowal OpenWRT zeby dzialalo na tym routerze.

No to chyba lepiej tego OpenWRT. Z tego co wiem od Marka to router obsługuje wiele funkcji których sam soft w obecnej wersji nie posiada np. firewall. Być może OpenWRT takie funkcje doda, bo są w standardowej kompilacji.

Myślę, że głównym powodem, dla ktorego ludzie nie kupią routera jest to, że jest po chińsku. Mi to jednak nie przeszkadza, chociaż mile dla oka byłoby widzieć to w rodzimym języku ;)

To kup. Ibuygou dodaje do routera instrukcję w PDF przetłumaczoną na angielski. Tzn jest obrazkowo pokazane i przetłumaczone co jest co.

Widzialem te instrukcje w necie. A jak to jest, bo niektorzy maja wooden box DIY a niektorzy karton i gotowy router. Dla mnie opcja DIY jest duzo fajniejsza. . Myslalem nad tym spelmall ale jakis gosciu ma dziwny incydent z nimi teraz wiec chyba zostane przy ibg

closed.pngProblem zgłoszony w temacie został rozwiązany, a wątek zamknięty.

Guest
This topic is now closed to further replies.