Skocz do zawartości

Xiaomi WiFi router


Madliszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Otóż przymierzam się do kupna nowego routera i rzucił mi się w oczy router od Xiaomi.

http://www.ibuygou.com/p-original_xiaomi_mi_wireless_router-6049-usd.html

Będzie on działał bez problemu w Polsce ? I jak to jest, gdyż obsługuje on standard ac, a jak wiadomo nie każdy laptop/telefon to obsługuje. Czy będzie on działał również, ze starszymi urządzeniami ?

@edit

Przeszukalem internet i poczytalem o tym standardzie, podobno ma dzialac tylko tyle ze z maksymalna prędkością karty sieciowej. Myslicie, ze ten router to dobry zakup? Pelnilby u mnie funkcje dysku sieciowego, na ktorym trzymalbym praktycznie większość danych, takich jak muzyka/filmy/zdjecia i pewnie od razu na niego pobieralbym wieksze pliki.

Edytowane przez Madliszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Router fajny i w ogóle sam go sobie kiedyś załatwię. Będzie działać w Polsce bo.. czemu miałby nie działać?

Jeśli AC nie obsługuje telefon/komputer to nic, przecież laptop łączy się z maksymalną prędkością i standardem wbudowanej karty sieciowej. Jak masz Wi-Fi N to AC nie będzie - to oczywiste. To samo z internetem. Jak masz UPC 60Mbit to taki router to za dużo. Ale jak masz UPC 250Mbit to już router jest całkiem przydatny i poradzi sobie z takimi prędkościami.  

 

Tylko jest jedno ale. Na chwilę obecną interfejs www jest wyłącznie po Chińsku. Kolega portuje OpenWRT i też przetłumaczył UI na angielski. Ale nie ma chyba jeszcze gotowej paczki do instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się obawiam o hałas ale to dowiem się od kolegi. 3.5 calowe dyski są bardzo głośne. Ja mam małe mieszkanie i akurat router jest w pokoju gdzie śpię i oglądam tv. Do obecnego routera Asusa mam podłączony 2,5 calowy dysk i go też lekko słychać jak szumi.

Wysłane z MI3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dla mnie jest tylko wazna wymiana plikow pomiedzy routerem a urzadzeniem. Moj internet ma teraz 10 Mb/s wiec jest to strasznie malo, biorac pod uwage ze mieszkam we Wroclawiu. A jak z clem ? Wysylaja jako gift tak samo jak telefony? Btw. mozna skontaktowac sie z Xiaomi, zeby wyslali SC do oprogramowania tego routera zebym mogl go przetlumaczyc?

@edit

A moze lepiej kupic z tej strony:

http://www.spemall.com/Xiaomi-Mi-WiFi-Router-1-7GHz-Qualcomm-Snapdragon-600-Quad-Core_g.html

Jest 20 $ tansze to bedzie akurat na wysylke dhlem. Z tego co tu czytam to ludzie polecaja i podobno z tax free jest lepiej niz na ibuygou.

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Madliszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem oprogramowanie do tego routera w formacie .bin. probowalem przetlumaczyc hex editorem, wyrazy w ludzkim jezyku wyswietlane sa normalnie, jednak krzaczki nie wyswietlaja sie. Uzywam programu hex edit, zmienilem czcionke na chinska jednak dalej nic...

Tapnięte z mojego Note 2 LTE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że nie ma tego publicznie na forum nie znaczy, że nikt nie pracuje. Mark Hedley z xiaomi.eu juz przetłumaczył soft na angielski, jednak to tylko nadpisanie chińskiego tłumaczenia (hardcoded). Teraz portuje OpenWRT. Poza tym czekamy na ruch od Xiaomi. Mieli wydać zestaw narzędzi i pomoce do robienia własnych kompilacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem te instrukcje w necie. A jak to jest, bo niektorzy maja wooden box DIY a niektorzy karton i gotowy router. Dla mnie opcja DIY jest duzo fajniejsza. . Myslalem nad tym spelmall ale jakis gosciu ma dziwny incydent z nimi teraz wiec chyba zostane przy ibg

Tapnięte z mojego Note 2 LTE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...