Skocz do zawartości

Uceglone Xiaomi Redmi 4X


mackur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Od dwóch dni walczę z Hard Brickem w Xiaomi Redmi 4X.

Od początku co się stało... hmmm został zainstalowany rom nie od tego telefonu który posiadam tylko od Note 4X proszę o brak komentarza :):):).

Wiec telefon się nie włącza nie działa również fastboot.

Borykam się z problemem iż windows wykrywa go jako qualcomm hs-usb diagnostics 900e a powinien jako qualcomm hs-usb diagnostics 9008

Udało mi się dziś iż komputer wykrył go jako 9008 ale brakowało mi romu wiec czekałem aż się ściagnie. Teraz w żaden możliwy sposób nie mogę osiągnąć 9008 jest tylko 900E

Może ktoś byłby wstanie coś doradzić poradzić będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

Edytowane przez mackur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Kozii59 napisał:

Witam.

Miałem identyczną sytuację,i mi udało się dopiero po otwarciu telefonu i złączeniu pinów bodajże "test point". telefon wtedy wykryło jako 9008 i mogłem wgrać soft przez mi flash.

Pozdrawiam.

Dziękuje za odpowiedź. Byłbym w stanie to zrobić ale niestety z tego co widziałem by dobrać się do test pointu musiał bym uszkodzić plomby gwarancyjne które są na śrubach tak wiec raczej odpada i zaniosę na gwarancję. Jeśli ktoś miałby jakąś jeszcze myśl to zapraszam aczkolwiek wydaje mi się że próbowałem już każdej możliwej opcji jaka udało mi się znaleść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, czy gwarancja Ci to obejmie. Spróbuj uruchomić z wciśniętymi Vol+, Vol- i Power jednocześnie lub Vol-(wciśnij i trzymaj i podłącz kabel USB) lub Vol+ i Vol- jednocześnie i kabel USB. Ogólnie kombinuj z tymi przyciskami i kabelkiem USB. Tak jest to rozwiązane w LG G4 z którym walczę, więc może podobnie będzie z Redmi 4x(jak ta metoda nie zadziała to zostaje zworka, tak jak w G4). Jak masz możliwość to spróbuj też na innym kompie, bo w ramach walki ze swoją cegiełką zauważyłem, że np. stacjonarka wykrywa, ale niczego wgrać nie mogę, a laptop z kolei już mi to umożliwia.

Opcja jeszcze taka, żeby spróbować z kablem EDL, ale czy to zadziała - kto to wie. Kabel możesz kupić gotowy albo wykonać samemu wg tego przepisu:
https://www.youtube.com/watch?v=DJZ6Ka7mrIA

Na innej stronie znalazłem taki wpis:
" UPDATE : If you cant put your Mi5 into EDL mode because of the new version roms, shame on Xiaomi they locked all the fastboot and adb “edl” commands, here is the magic trick !! Tested it myself and i confirm it works.. Thanks to Rotnym Myntor from miui forum, amazing finding.. "

I odnośnik do kabelka EDL i filmu:
https://www.youtube.com/watch?v=xFeNSj3ngXY (inny sposób wykonania tego kabla - bez cięcia i lutowania)

Dotyczy to Mi5, ale może ten kabelek by jednak zadział z Twoim telefonem? :)
 

Edytowane przez charlie112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.06.2017 o 20:28, mackur napisał:

Udało mi się dziś iż komputer wykrył go jako 9008 ale brakowało mi romu wiec czekałem aż się ściagnie. Teraz w żaden możliwy sposób nie mogę osiągnąć 9008 jest tylko 900E.

Spróbuj podłączyć telefon tak, żeby komputer wykrył 900E. Otwórz menedżer urządzeń i P-Klik na tym urządzeniu -> odinstaluj oprogramowanie sterownika -> "Tak, odinstaluj całe oprogramowanie". Odłącz telefon. Przeczyść rejestr jakimś CCleaner-em. Ponownie podłącz telefon..

Próbuj powtarzać tę procedurę. Niestety nie ma żadnej gwarancji, że się powiedzie. No i dobrze byłoby, żebyś miał tym razem ROM pod ręką... ;)

@rezmus

Akurat kabel deepflash to loteria. Z większością telefonów działa, a czasami nie działa. Z Redmi 2 też niby nie działa, a mnie się udało... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...