Skocz do zawartości

Nieprawidłowe funkcjonowanie czytnika linii papilarnych


Sylwia710

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Sylwia710 napisał:

Wyskakuje tylko to 

To jeszcze ostatnei pytanie dzialal na jakims innym romie, czy w ogole nie zmianialas? Skąd kupowałaś telefon?

Ja byłem chwile na romie 8.2.9.0 MIUI i czytnik dzialal elegancko. Być może coś dzieje się u Ciebie z samym czytnikiem i reklamacja nie unikniona.

Edytowane przez kamillm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z czytnikiem  trzeba postępować tak : trzymasz palec na czytniku , telefon wydaje wibrację , teraz musisz robić podobnie jak przy  "zdejmowaniu " odcisku palca np. na policji ,tak długo w różne strony przechylasz opuszek palca aby jak najwięcej linii na ekranie zmieniło kolor z jasnego pomarańczowego koloru na bardziej ciemny , prawie czerwony , jak będą prawie wszystkie  ciemniejsze to wyskoczy okienko z nazwą "odcisk palca 1 " i gotowe . Trwa to około ,3-6 sekund . Działa na 100% . Tylko  troszkę cierpliwości . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam Wszystkich.Od wczoraj jestem posiadaczem Xiaomi redmi 4x z Playa.Mam. problem z czytnikiem linii.Nie chce mi dodac odcisku palca.Probowalem wiele razy na roznych palcach i za kazdym razem jest komunikat "nie udalo sie dodac odcisku , spróbuj jeszcze raz".Natomiast sam czytnik jest cały czas aktywny.Przy przypadkowym dotknieciu go telefon wybudza sie,co jest troche denerwujace.Czy można systemowo wylaczyc dzialanie czytnika,a jezeli tak to jak

         Edit: Znalazlem sposob na dodanie odcisku.Trzeba dotykac pal em do czujnika wiele razy az wzor lini calkowicie sie zapelni,jak sie wypelni cale pole wzoru dopiero bedzie komunikat o pomyslnym dodaniu odcisku.

Edytowane przez Kiljan33
Problem rozwiązany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czołem,

czy jest możliwość żeby zarejestrować sobie odcisk palca ale nie używać go jako odblokowania telefonu? Próbuję uruchomić logowanie odciskiem palca w aplikacji bankowej millennium, ale okazuje się, że nie mogę zarejestrować odcisku palca nie włączając blokady ekranu. Nie potrzebuję tego, chcę tylko mieć możliwośc blokowania aplikacji.

Soft miui polska, najnowszy.

EDIT:

Odpowiem sobie sam gdyby ktoś szukał: po zarejestrowaniu metody blokowania oraz odcisku palca trzeba kliknąć "wymaganie hasła: nigdy". Odcisk jest zarejestrowany ale nie jest wymagany przy odblokowywaniu telefonu. W aplikacjach działa.

Edytowane przez Scaevola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kamillm zablokował(a) ten temat
  • 1 miesiąc temu...

Cześć!

Maj wrażenie że mój czytnik gorzej działa nie kiedyś. Czyszczę go czasem oczywiście.

Ale mając dodano po dwa razy każdy palec wskazujący i tak mam wrażenie że och nie odczytuje czszcidj już kiedyś.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kamillm zmienił(a) tytuł na Nieprawidłowe funkcjonowanie czytnika linii papilarnych
  • kamillm odblokował(a) ten temat
  • 3 tygodnie później...

Witam! Problem z czytnikiem linii papilarnych. Telefon to remi 4x global version,wersja MIUI 8.5.2.0. Czytnik do wczoraj (pół roku)działał ok. Po czym bez powodu (żadne aktualizacji, upadek itp), przestał czytać jeden z zakodowanych palców. Po usunięciu nie da się już od nowa dodać żadnego odcisku. Oczywiście mam włączone hasło zabezpieczające. Komunikat po przy próbie dodania odcisku - po podania hasła "nie udało się dodać odcisku palca. Spróbuj później".

Jakieś porady - z góry dziękuję.

Mishire

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Problem z czytnikiem linii papilarnych. Telefon to remi 4x global version,wersja MIUI 8.5.2.0. Czytnik do wczoraj (pół roku)działał ok. Po czym bez powodu (żadne aktualizacji, upadek itp), przestał czytać jeden z zakodowanych palców. Po usunięciu nie da się już od nowa dodać żadnego odcisku. Oczywiście mam włączone hasło zabezpieczające. Komunikat po przy próbie dodania odcisku - po podania hasła "nie udało się dodać odcisku palca. Spróbuj później".
Jakieś porady - z góry dziękuję.
Mishire
Spróbuj mimo wszystko resetować telefon do ustawień fabrycznych. Jeśli to nie pomoże to wgraj od nowa system. I po tym wszystkim Sprawdź czy działa ci czytnik linii papilarnych? Jeśli dalej nie działa ci czytnik linii papilarnych to znaczy że masz problem sprzętowy to wtedy pozostaje tobie tylko serwis...

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Dzisiaj kupiłem Redmi 4x. Okazuje się, że telefon nie posiada opcji fingerprint. Nie ma możliwości ustawienia odblokowania za pomocą czytnika linii papilarnych.

Próbowałem rozwiązania z internetu, niestety nic nie pomaga. Macie ma ktoś jakieś rozwiązanie? Czy lepiej iść i oddać telefon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Właśnie zrobiłem test w 'kernell' czy jakoś tak. Okazuje się, że telefon nie przechodzi testu.. Jest failed. 2 opcje. Albo to uszkodzony telefon, albo jakoś się ten fingerprint odblokowuje. Prawdę mówiąc, jutro z rana odnoszę go sklepu i chcę zwrot kasy. Niestety tak kończy się moja przygoda z xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pierwszym uruchomieniu telefonu już prosi o ustawienie odblokowania za pomocą odcisku jeśli nie działa to idz wymień na inny, ale nie zrazaj się odrazu do Xiaomi telefon jest spoko. To mój pierwszy Xiaomi i na pewno już zostań przy tej marce. Tani tel z dobrymi podzespołami porównywalnymi z o wiele drozszymi markami.

 

Przed updejtem też nie działało?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Przed updejtem też nie działało. Możliwe ze towadliwa seria. Dzisiał byłem w salonie play  testować ich telefon i było to samo. Jak weszlismy wytestowac czujnik w kernelu, to telefon nie reagował. Rozumiem Twoje podejście z telefonem, ale ja mam trochę inne. Firma powinna zadbać o to by telefony były sprawne. Wygląda na to, że cały batch jest wadliwy. Albo jest coś o czym nie poinformowano uzytkowników. Na necie znalazłem filiki z Indii, że rozbierając telefon ktoś zauważył, ze czujnik nie jest poprostu podłaczony. Ale ja nie zamierzałem rozbierać telefonu i tracić gwarancję. Płacę i oczekuję tego o czym mówi producent. Telefon zwróciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy stable to  V9.2.3.0 z  http://en.miui.com/download-323.html

Testowałeś rozwiązania z? Pokaż filmik z Indii. Chętnie go zobaczę.

Jeśli to prawda to niezłe jaja by wyszły jeśliby cofnęli partię przez nieprawidłowe sprawdzenie. Pierwsze słyszę o testowaniu w kernell :P . Jak już to w oryginalnym menu recovery. Najpierw wypadałoby sprawdzić w ukrytym menu diagnostycznym podczas działania systemu klikając kilkukrotnie na "Wersję jądra" . W ogóle dodałeś hasło? Bo bez niego nie można ustawić blokady odciskiem palca. Tak samo podczas testowania mojego musiałem najpierw podać hasło, aby uzyskać dostęp do czytnika.

Edytowane przez preston2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie robiłem updej ten ktory telefon sam oferuje. Nie mam jakiegos tech cisnienia na super nowinki. Ale rozumiem ludzi którzy je mają. Jesli chodzi o kernell to możliwe, że mi się coś pomieszało, tak było w wersji angielskiej. Ale jak wyżej, mogę się mylic. Uzyłem dokładnie tego sposobu o którym piszesz. Próbowałem też dodac PIN i nic się nie pojawiało. Zazdroszczę, że twój działał od razu. 

Filmik tutaj: 

To inny model, ale problem ten sam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o hasło nie PIN tylko do telefonu.

Gość na filmiku tak trzymał telefon podczas ściągania, że nie widać czy faktycznie taśma nie była podłączona czy sam wyszarpał podczas.

Co model to inne problemy. Małe i większe. Po prostu miałeś pecha. Ja miałem już 7 telefonów Xiaomi. Jedynie w Mi4 przestał działać GPS po około 1,5 roku (choć środek kontakt pomógł :) ). Reszta działa do dziś. Nawet Mi2S. Gdyby wyprodukowali drugi taki z lepszym ekranem i oszczędnym oraz szybkim prockiem jak w 4X to biorę nówkę jak Mi2S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...