Skocz do zawartości
  • 0

Pytanie dotyczące zakupu


Hex21

Pytanie

Witam,

Aktualnie jestem posiadaczem xiaomi redmi note 3 pro, kupiłem go w Polsce rok temu. Po premierze Mi6 mam bardzo dużą ochotę, aby kupić ten telefon. Przebitka między sklepami chińskimi, a polskimi jest w tym przypadku ogromna, więc sprowadzić go zza granicy.

Teraz mam pytanie - od paru dni śledzę ceny i sklepy szukając "okazji". Mam do Was pytanie.

Widziałem parę postów, w  którym polecacie sklep ibg. Bardzo ciekawie wygląda opcja gwarancji w Polsce i ubezpieczenia od podatku, lecz cena telefonu u nich to 460$.

Dzisiaj zauważyłem promocję na stronie gearbest. Po wpisaniu kodu promocyjnego cena telefonu to 410$, w sumie ponad 150zł taniej. 

Mam w takim razie pytanie - jak wyglądają zakupy w tym sklepie? Warto? Próbował ktoś? Rozumiem, że nie ma tutaj obsługi gwarancji w Polsce? Również ubezpieczenia od podatku? Tak na prawdę są 4 możliwe typy wysyłki. Pocztą za darmo(odpuszczam bo 20-40dni czekania), Druga opcja priority line (10-25 dni czekania) również odpada. Trzecią opcją jest Expedited Shipping(3-7 dni) za opłatą 8$. Zależy mi na czasie więc wybrałbym tą ostatnią opcje. Ważną dla mnie kwestią jest ten vat. Jak to wygląda w praktyce? Duża szansa, że zostanie nałożony? 

Lepiej kupić za 410$ i zaryzykować, czy 460$+15$+(ubezpieczenie od vatu nie wiem ile kosztuje) i mieć spokój?

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
4 minuty temu, galakty napisał:

Gearbest ma dobrą gwarancję

Poza tym 99% jak nie 100% telefonów z gearbesta (przynajmniej tak mi customer contat powiedzial) ma odblkowany bootlader, wiec nie trzeba bawic sie w EDL itp. itd. tylko flash devem (tak dla spokoju), odblok, xiaomi.eu ;)

9 minut temu, Hex21 napisał:

Druga opcja priority line (10-25 dni czekania)

Podobno tutaj najmniejsza możliwość VATu.

10 minut temu, Hex21 napisał:

Lepiej kupić za 410$ i zaryzykować, czy 460$+15$+(ubezpieczenie od vatu nie wiem ile kosztuje) i mieć spokój?

Na to pytanie chyba nikt Ci nie odpowie do konca, jedni polecaja IBG, drudzy Gearbest. IBG ma wysokie ceny, ale serwis w UE. Gearbest serwis w chinach, albo tak jak napisal @galakty musisz sam wybrac co bardziej Ci sie oplaca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

25 dni roboczych to 5 tygodni ;/ Definitywnie za długi czas oczekiwania.

Jedyna opcja jaka wchodzi w grę to wersja 3-7dni roboczych. Czy ktoś z Was jest w stanie oszacować mniej więcej szansę na naliczenie VATU?

50%, 10%, 1% ? Tak mniej więcej, chcę wiedzieć czy szykować się na ten vat bo raczej będzie, czy jest jakaś mała szansa na to?

Edit:

Mam również pytanie dotyczące płatności, jaką najlepiej wybrać? Sprawdzałem i kurs dolara na paypalu to 3,89 - niezbyt korzystny. Jest jakaś lepsza opcja?

Edytowane przez Hex21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 minut temu, kamillm napisał:

Poza tym 99% jak nie 100% telefonów z gearbesta (przynajmniej tak mi customer contat powiedzial) ma odblkowany bootlader, wiec nie trzeba bawic sie w EDL itp. itd. tylko flash devem (tak dla spokoju), odblok, xiaomi.eu

Nie doczytałeś chyba, ja ich potępiam, nie chwalę. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

I co w tym niezwykłego? Kupno telefonu to jedno, ale potem serwis i gwarancja jest też ważna. Masowo padające płyty główne w Mi5 widocznie nikogo nie nauczyły, że chińska gwarancja jest mało co warta... 

Chyba, że myślimy w kategoriach "Kupić byle taniej, każda złotówka jest na wagę złota" to wtedy co innego.

Żyję jednym przypadkiem? Podałem jeden przykład, a nie JEDYNY. Co ciekawe, wyświetlają mi się reklamy Gearbesta na Facebook. I wiesz co? Ostatnio wyłączyli komentarze, bo 90% była negatywna. Taki dobry PR mają, a to o czymś świadczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, szymam napisał:

Kolega Galakty żyje jednorazowym przypadkiem z forum XDA. Osoby, której się to przytrafiło na 100% nie zna osobiście.

Odnośnie tematu, ja wziąłem z Gearbesta Mi4c (półtorej roku bez jakiegokolwiek problemu), a teraz Mi6. Priority line, sadząc po wpisach wykopków to jakieś 2 tygodnie w dostawie, a idzie to kurierem DPD. Moje zostało wysłane 2 czerwca, tracking prawdziwy, dam znać jak dojdzie.

Czemu zrezygnowałeś z opcji Expedited Shipping? Dopłata minimalna a przesyłka dużo szybsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A ja sie wypowiem jako firma. Gearbest w ogole nie polecam, nie raz wysylalem im kiedys telefony za kazdym razem ich kontak mailowy trwal nie dosc ze 2 tygodnie wysylka 2 tygodnie szlo to na serwis m-c utarczki mailowe potem po jakims czasie wyskakuja z txt ze telefon uszkodzony z winy uzytkownika by na koncu zaproponowac 30% ceny lub naprawe za kosmiczna kwote. To juz Geekbuying czy byle jaki dobry Seller na AE lepiej sie tym zajmie(choc i tutaj nie ma 100% gw)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Postanowiłem jednak zaryzykować.

Z początku myślałem nad zakupem w ibg, lecz koszty mnie przeraziły.

460$ tel + 15$ gw w polsce + 15$ wysyłka poniżej 20 dni + 25$ ubezpiecznie od vatu = 515$ = 2013zł

Kupiłem na gearbest, czytałem sporo. Jeśli chodzi o wysyłkę priority line - dochodzi około 10-15 dni roboczych. Szansa na uniknięcie vatu bardzo wysoka. Nie spotkałem się z żadną opinią, w której ktoś zapłacił vat, a za to wiele ludzi zamawiało już kilka razy i nic.

409,99$ tel + 4,40$ wysyłka 

Zapłaciłem 414,40$ - 1620zł na paypal.

Nawet jeśli będę tym nieszczęśliwcem i zapłacę vat, a szansa bardzo mała to wyjdzie 1980zł - wciąż taniej niż ibg.

Wiem z doświadczenia jak wygląda gwarancja. W swoim życiu miałem 5 telefonów i tylko jeden wysłałem na gwarancję - przyjęli go, a po miesiącu znowu to samo, tym razem nei naprawili. Pomijając fakt, że mogłem mieć pecha telefony w moich rękach są mocno eksploatowane oraz narażone na uszkodzenia mechaniczne. Na 5 telefonów 4 z nich miały zbity ekran po roku. To skreśla od razu status gwarancji. Za to 400zł, które wychodzi mi taniej będę mógł wymienić wyświetlacz jak go zbiję :) Moim zdaniem gwarancja daje tylko poczucie komfortu, rzadziej się przydaje w praktyce, a na pewno w moim przypadku.

Pozdrawiam. Dam znać jak doleci czy był vat, stan przesyłki i czas oczekiwania.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...